Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2005 o 08:42, Soleila napisał:

I dosc mocny sojusz
nie pomogl.


Sojusz pomaga tylko wtedy gdy jest to zgrana paczka , mająca dużo wolnego czasu i mogąca planować wspolne akcje. Inaczej "każdy sobie rzepkę skrobie". Ale sytuacja może się zminić gdyż gra powoli ale jednak ewoluuje: wprowadzono wlaśnie możliwość łączenia flot i stacjonowania na orbicie przyjaznej planety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 08:49, Lucek napisał:

> I dosc mocny sojusz
> nie pomogl.

Sojusz pomaga tylko wtedy gdy jest to zgrana paczka , mająca dużo wolnego
czasu i mogąca planować wspolne akcje. Inaczej "każdy sobie rzepkę skrobie". Ale sytuacja może się zminić gdyż gra powoli
ale jednak ewoluuje: wprowadzono wlaśnie możliwość łączenia flot i stacjonowania na orbicie przyjaznej planety.



A to ciekawe.. Moją "karierę" (wątpliwą:P) zakończyłam na UNI11. Sojusz był zgrany, ale na nieszczęście większość stacjonowała w baaaardzo odległych galaktykach. Może spróbuję jeszcze raz (o ile czas pozwoli) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 08:49, Lucek napisał:

wprowadzono wlaśnie możliwość łączenia flot i stacjonowania na orbicie przyjaznej planety.

Lucek, czyżbyś zaczął znowu grać?! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 09:49, Soleila napisał:

A to ciekawe.. Moją "karierę" (wątpliwą:P) zakończyłam na UNI11. Sojusz był zgrany, ale na nieszczęście
większość stacjonowała w baaaardzo odległych galaktykach. Może spróbuję jeszcze raz (o ile czas pozwoli) :)


Planety-matki nie skasujesz, ale czasem pomaga przeniesienie się ze wszystkimi koloniami w spokojne miejsce. Tak zrobił np. Kajdorf (znany co poniektórym ze starego-dobrego forum cdp) i dobrze sobie zaczął radzić.

A-cis --> Ty też grasz? Które uni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 09:49, A-cis napisał:

> wprowadzono wlaśnie możliwość łączenia flot i stacjonowania na orbicie przyjaznej planety.
Lucek, czyżbyś zaczął
znowu grać?! :)


Tak wiem , jestem szmata, znowu gram na uni 1- od 3 tygodni. Żeby było śmiesznie dostałem planetę w miejscu gdzie miałem jedną ze swoich kolonii jak grałem wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 08:49, Lucek napisał:

> I dosc mocny sojusz
> nie pomogl.

Sojusz pomaga tylko wtedy gdy jest to zgrana paczka , mająca dużo wolnego
czasu i mogąca planować wspolne akcje. Inaczej "każdy sobie rzepkę skrobie". Ale sytuacja może się zminić gdyż gra powoli
ale jednak ewoluuje: wprowadzono wlaśnie możliwość łączenia flot i stacjonowania na orbicie przyjaznej planety.

cze, ja gram na UNI5 (bodajze jedna z najbardziej zarlocznych) jestem w TOP500, i podpisuje sie pod wszystkim co napisaliscie - sojusz i tylko zgrany sojusz jest cos wart. A co do "centrum lotow" (laczenie flot), to mysle ze ten budynek rozpocznie rzez niewiniatek (wyobrazcie sobie floty po kilkadziesiat tysiecy OW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 11:59, slot500 napisał:

wszystkim co napisaliscie - sojusz i tylko zgrany sojusz jest cos wart. A co do "centrum lotow" (laczenie flot), to mysle
ze ten budynek rozpocznie rzez niewiniatek (wyobrazcie sobie floty po kilkadziesiat tysiecy OW)


Floty można łączyć bez budynku. Budynek tylko zaopatruje sojuszników w deuter, czyli pozwala dlużej stacjonować na orbicie, a kazdy level zwiększa limit floty. Tak wiec są ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ty też grasz? Które uni?
Właściwie to nie gram. Jestem. Kibicuję znajomemu na Uni 21 :)
Rozbudowałem planete do 7 levelu :)
Raz dziennie tam zaglądam, oglądam statystyki, jak się coś zbierze surowców to kliknę na jakieś badania i to wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uni uni i jeszcze raz uni. O co tu chodzi. Warto się rejestrować. Moze mi ktoś pomóc? O co w grze chodzi? Czy podobna jest do Master of orion 2? Jak ktoś jest uni 1 a ktoś 2 to nie moga grać? Moze mnie ktoś zatłuc jak będę spał lub będę w pracy? Bo z tego co rozumiem gra się toczy non-stop. Powiedzcie o co chodzi. Są tam jacyś player killerzy co by mi popsuli przyjemność z gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 15:53, iro1979 napisał:

Uni uni i jeszcze raz uni. O co tu chodzi.


Uni to tak jak powiedział mój kolega "takie miasto" :) Ma racje, ale dokładnie to to takie miasto, z którego nie możesz wyjść :P

Dnia 11.10.2005 o 15:53, iro1979 napisał:

Warto się rejestrować. Moze mi ktoś pomóc? O co w grze chodzi? Czy podobna jest
do Master of orion 2?


Nie grałem w MoO (żadną część), ale powiedzmy, że jest to połowicznie RTS i połowicznie turówka ;)

Dnia 11.10.2005 o 15:53, iro1979 napisał:

Jak ktoś jest uni 1 a ktoś 2 to nie moga grać?


Nie można w takim wypadku grać ze sobą, aczkolwiek można mieć po 1 konice na każde Uni.

Dnia 11.10.2005 o 15:53, iro1979 napisał:

Moze mnie ktoś zatłuc jak będę spał lub będę w pracy?
Bo z tego co rozumiem gra się toczy non-stop.


Mogą :( Na początku nic Ci nie grozi.

Dnia 11.10.2005 o 15:53, iro1979 napisał:

Powiedzcie o co chodzi. Są tam jacyś player killerzy co by mi popsuli przyjemność
z gry?


Zawsze tacy się znajdą :P W grze chodzi po pierwsze o dobrą zabawę, a po drugie o jak największe wpływy na uni, na którym grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 15:53, iro1979 napisał:

Uni uni i jeszcze raz uni. O co tu chodzi. Warto się rejestrować. Moze mi ktoś pomóc? O co w grze chodzi? Czy podobna jest
do Master of orion 2? Jak ktoś jest uni 1 a ktoś 2 to nie moga grać? Moze mnie ktoś zatłuc jak będę spał lub będę w pracy?

Uni to jest skrót od Universum. Wszechświat w którym toczy się gra. Liczy on 9 galaktyk, w każdej jest 499 układów gwiezdnych a w każdym układzie może być 15 planet.
Gra przypomina MoO2 tylko tematyką. Nie ma w niej żadnych map, nie widzisz przemieszczających się flot (masz tylko informację o ich ruchu), nie można robić desantu na planety i NIE MOŻNA rozwalić wrogowi planety.
Poza tym MoO2 to turówka a Ogame to RTS bez możliwości pauzowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Nie ma w niej żadnych map,

Dnia 11.10.2005 o 19:46, A-cis napisał:

nie widzisz przemieszczających się flot (masz tylko informację o ich ruchu), nie można robić desantu na planety i NIE MOŻNA
rozwalić wrogowi planety.
Poza tym MoO2 to turówka a Ogame to RTS bez możliwości pauzowania :)


Wróce do domu to spróbuje :). Zobacze jak to wygląda. Gdzie sobie założyć konto, tzn. na jakim uniwersum? Czy mogę tam gadać z kimś? I jak to się robi (spotkałem się z grą co zeby wysłać wiadomość do innego gracza trzeba było wpisać komendę, o której nie jest nic wspomniane w instrukcji :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 09:35, iro1979 napisał:

Gdzie sobie założyć konto, tzn. na jakim uniwersum?

Jesli na początek chcesz tylko potrenować, to na dowolnym. Natomiast jesli chcesz grać na poważnie, to zakładaj na jak najmłodszym Uni (czyli z jak najwyższym numerem). W tej chwili jest to Uni 30, ale nie wiem czy mają wolne miejsca.

Dnia 12.10.2005 o 09:35, iro1979 napisał:

Czy mogę tam gadać z kimś? I jak to się robi

Rozmowa jest bardzo prosta (jest wewnętrzna poczta). Przy nicku każdego gracza, czy to w statystykach, czy na obrazie Galaktyki, jest ikonka kartki papieru. Po kliknięciu na nią otwiera się okienko wiadomości i możesz pisać.
Można sobie stworzyć listę przyjaciół z którymi często korespondujesz. Poza tym regułą jest że Sojusze tworzą własne, zamknięte fora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thx. Ja będę odrazu grał na poważnie. Na jakim grasz uni :) i czy jest tam jeszcze miejsce dla jednego kosmonauty :P? Bo konto mogę już sobie założyć w pracy :) a przy okazji będę mógł poczytać o tej grze bo na stronie głównej wszystko wymaga zaologowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde uni maksymalnie liczy ponad 10k graczy, ale z tego co wiem to zwylke taka liczba jest przez pierwsze tygodnie gry. A potem uni stopniowo się wyludnia. Obecnie np. uni 2 liczy 6916 graczy.
A co do wyboru startu to nie dokońca się zgadzam z tym, że start na młodszym uni gwarantuje sukces.
Jeśli zaczniemy na starym uni mamy możliwość lepszych lepiej już rozwiniętych farm;-)

>Bo konto mogę już sobie założyć w pracy :) a przy okazji będę mógł poczytać o tej grze bo na stronie głównej >wszystko wymaga zaologowania :)

Musisz mieć świadomość, że jeśli chcesz grać w ogame powiedzmy 1h dziennie to nie osiągniesz sukcesu to potworny złodziej czasu, jeśli chce się osiagnąć "sukces" to muszisz poświęcić się tej grze prawie bezgranicznie.

--->Jakub Wędrowycz wiesz coś takiego było już przerabiane i suma sumarum było śmiesznie choć moim zdaniem nie był to najlepiej funkcjonujący sojusz, gdyż na dobro sprawe było to grupa ok 20 indywidualistów pod jednym logiem(bez obrazy dla współsojuszników)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 14:15, Jakub Wędrowycz napisał:

oho, uni 31 dziala 2 godziny, a juz zarejestrowalo sie niemal 3k graczy. hmm... moze zarejestrujecie sie na nim i utworzymy
sojusz CDP? :D


a może ktoś się zarejestryje na 6 uni pls potrzebuję rekrutów so sojuszu SG pls!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 12.10.2005 o 14:36, Rzezim napisał:

Musisz mieć świadomość, że jeśli chcesz grać w ogame powiedzmy 1h dziennie to nie
osiągniesz sukcesu to potworny złodziej czasu, jeśli chce się osiagnąć "sukces" to muszisz poświęcić się tej grze prawie
bezgranicznie.

...

Nie godz. i nie 24 :D. Coś koło 3 godz. w tygodniu, trochę wiecej w sobotę i niedziele. Może więcej jak gra mnie pochłonie :P ale od pon do piątq jestem ograniczony przez pracę i będzie to góra 5 godz... (chyba że i tu sobie zainstaluje :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 14:47, Łukasz.G napisał:

> oho, uni 31 dziala 2 godziny, a juz zarejestrowalo sie niemal 3k graczy. hmm... moze zarejestrujecie sie na nim i utworzymy

> sojusz CDP? :D

a może ktoś się zarejestryje na 6 uni pls potrzebuję rekrutów so sojuszu SG pls!!!


Już się zarejestrowałem. Po powrocie do domu odpalę i zobaczymy co to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować