Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2007 o 12:26, SwenG napisał:

Głupota, babci nie należy zabierać dowodu tylko jej wyjaśnić na co ma głosować ;P

Ja ostatnio coraz częściej mam wrażenie, że to nie moherki stanowią o wzmacniającej się pozycji PiSu (bo ich nie przybyło raczej) ale, paradoksalnie, ludzie młodzi. Jakie było moje zdziwienie jak dzisiaj między lekcjami kilka kotów atakowało koleżankę z klasy jakie to PO jest złe i jaki to Kaczyński święty -.- Całe szczęście że nie mogą jeszcze głosować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 12:33, qrczak90 napisał:

Ja ostatnio coraz częściej mam wrażenie, że to nie moherki stanowią o wzmacniającej się pozycji
PiSu (bo ich nie przybyło raczej) ale, paradoksalnie, ludzie młodzi.

Na młodych najczęściej działa reklama bo tak naprawdę niektórzy zwyczajnie nie mają poglądu, albo wydaje im się, że jakiś mają, choć nie zgadza się to z ich poglądami na konkretne sprawy. Dla nich właśnie są robione kalkulatory wyborcze, żeby wiedzieli czy ich prawdziwe poglądy są poglądami ludzi skupionymi w tej partii, która im imponuje.
Często jest tak, że Ci, którzy mają taką bardzo zdecydowaną orientację, w konkretnych sprawach kompletnie różnią się od tych których popierają. Niektórzy są bardzo zaskoczeni. Inni jeszcze bardziej utwierdzeni w swoich poglądach.

Dnia 11.10.2007 o 12:33, qrczak90 napisał:

Jakie było moje zdziwienie jak dzisiaj między lekcjami kilka kotów atakowało koleżankę z klasy jakie to PO jest złe i jaki to Kaczyński święty

Powinni sobie sprawdzić jakie naprawdę mają poglądy. Znam kilka osób, które były pewne, że chcą głosować na PO, a wychodziło im ok. 80% na PPP i 60% na PiS, co oznacza, że byli ideowymi komunistami z antyrynkowym zacięciem. To samo często dzieje się odwrotnie.

Dnia 11.10.2007 o 12:33, qrczak90 napisał:

Całe szczęście że nie mogą jeszcze głosować :)

Dlatego głosuje się dopiero od 18 lat bo w czasie dojrzewania ludzie w większości nie mają sprecyzowanych poglądów bo tak naprawdę nie mają poglądów jak powinno wyglądać ich życie. Z drugiej strony niektórzy w tym wieku mają już rodziny - dlatego 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 12:21, Dark SMG napisał:

TAK więc apeluje, każdy obywatel czytające te wiadomość proszony jest o zabranie babci dowodu

Nie. Nie chodzi o to, żeby chować komuś dowód osobisty. Chodzi raczej o to, żeby babcie i dziadkowie zrozumieli, że głosują *czasem* przeciwko swoim wnukom. Że swoim głosowaniem mogą wnukom albo pogorszyć życie lub zmusić do wyjazdu, albo polepszyć im życie tutaj. Wystarczy jak wnuk zapyta babci czy ona naprawdę chce, żeby on był w przyszłości biedny, bezrobotny i żeby prawie nic od niego nie zależało, tak jak w jej młodości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olamagato to była ironia :P
Widzę ze całkiem serio traktujesz ten temat.. cóż masz sporo racji w tym co mówisz, ale tłumaczenie moherowym beretom czegokolwiek jest dość trudne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 13:59, Dark SMG napisał:

Olamagato to była ironia :P
Widzę ze całkiem serio traktujesz ten temat.. cóż masz sporo racji w tym co mówisz, ale tłumaczenie
moherowym beretom czegokolwiek jest dość trudne .

Tak samo tłumaczenie postkomunistom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 23:27, awesome napisał:

I jakoś nad tym nie płacze :) Po prostu to co sie dzieje w rzadzie mało mnie obchodzi bo dla
mnie to bagno. tylko czasem mozna sie posmiac jak jest taka debata typu ostatnia Kwaśniewski
vs Kaczyński.
Aj, nie wiedziec czemu ale każdy co do jednego wykładowcy na moim studiach (Politechnika Lubelska)
nabija się z Kaczyńskiego :) W sumie to wiadomo i strasznie mi sie z tego śmiac chce. nie ma
to jak smiac sie z wodza narodu :P


U mine takze wszyscy profesorowie bez wyjątków nabijaja się z całej tej ekipy rządzącej. Tak to jest, że inteligencja kuma kim są ci ludzi i na co ich stać. Problem w tym, że mówiato nam studentą, (któzy jak sądze majabardzo zblizone poglądy do profesora) zamiast mówic to publicznie do mniej wykształconego elektoratu PiSuaru. To, że nie idziesz na wybory to bardoz zła rzeczy. Za jakiś czas jak dalej będzie nami rządzić banda debili wprowadzą podatek od nauki, powietrza albo tak pokląplikują życie, że wszyscy z tąd wyjadą. Mysle, że właśnie teraz jest czas by odsunąć tych izakompleksionyhc ignorantów od władzy.

Dnia 10.10.2007 o 23:27, awesome napisał:

a na wybory isc raczej nie zamierzam bo po prostu nie znam niczyjego programu a przeciez powinno
byc sie swiadomym na kogo i jaki program sie głosuje.


Święte słowa. Jednak moher głosuje tylko by głosować, bo tak kazał ojciec prowadzący. Dlatego niepozwól idiotą decydować o Twoim losie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwaśniewski po raz kolejny wystąpił publicznie pijany... To totalne zero ( bo tylko tak można nazwać tego alkoholika ) po raz kolejny udowodniło, że to jeden z najbardziej zeszmaciałych "polityków" w Polsce. Wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 15:57, Ceteris Paribus napisał:

> I jakoś nad tym nie płacze :) Po prostu to co sie dzieje w rzadzie mało mnie obchodzi
bo dla
> mnie to bagno. tylko czasem mozna sie posmiac jak jest taka debata typu ostatnia Kwaśniewski

> vs Kaczyński.
> Aj, nie wiedziec czemu ale każdy co do jednego wykładowcy na moim studiach (Politechnika
Lubelska)
> nabija się z Kaczyńskiego :) W sumie to wiadomo i strasznie mi sie z tego śmiac chce.
nie ma
> to jak smiac sie z wodza narodu :P

U mine takze wszyscy profesorowie bez wyjątków nabijaja się z całej tej ekipy rządzącej. Tak
to jest, że inteligencja kuma kim są ci ludzi i na co ich stać. Problem w tym, że mówiato nam
studentą, (któzy jak sądze majabardzo zblizone poglądy do profesora) zamiast mówic to publicznie
do mniej wykształconego elektoratu PiSuaru. To, że nie idziesz na wybory to bardoz zła rzeczy.
Za jakiś czas jak dalej będzie nami rządzić banda debili wprowadzą podatek od nauki, powietrza
albo tak pokląplikują życie, że wszyscy z tąd wyjadą. Mysle, że właśnie teraz jest czas by
odsunąć tych izakompleksionyhc ignorantów od władzy.

> a na wybory isc raczej nie zamierzam bo po prostu nie znam niczyjego programu a przeciez
powinno
> byc sie swiadomym na kogo i jaki program sie głosuje.

Święte słowa. Jednak moher głosuje tylko by głosować, bo tak kazał ojciec prowadzący. Dlatego
niepozwól idiotą decydować o Twoim losie.


Obrażasz poglądy wielu ludzi i to w chamski sposób.Czy tak zachowuje się student? Czy obraźliwe słownictwo i okropna ortografia to cechy inteligencji?Czy uważasz się za inteligentnego bo głosujesz na LiD i naśmiewasz się z rządu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 15:57, Ceteris Paribus napisał:

/ ciach... /


Drogi studencie. Zamiast snuć kolejne genialne teorie o polskiej polityce poćwicz podstawy ortografii i odmianę czasowników w liczbie mnogiej.

Jak już napisał Rosomk, w żałosny sposób obrażasz PiS. Ale to już twoja sprawa, sam się tym kompromitujesz. Na koniec mała prośba, wyjaśnij mi, na kogo masz zamiar zagłosować i dlaczego? Chciałbym wiedzieć co takim "studentą" wpajają w główki na uczelniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 16:42, Rosomk napisał:

Czytałem ,że kwaśniewski rezygnuje z udziału w konwencjach LiDu.To pewnie przez jego "chorobę
filipińską".


Widać już sam uznał, że upaść już niżej nie można. A to jego tłuamczenie, cóż, porównywalne do jego rządu i kadencji - głupie i bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 01:07, Olamagato napisał:

Nie wiem czy głosowałeś 2 lata temu, jeżeli nie, to de facto zagłosowałeś na PiS

Hmm... A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo widzisz, gdyby na 100 głosujacych - 50 oddało głosy na PiS to uzyskałby on 50% głosów. Gdyby z tych 100 osób - 90 pozostało w domu i głosy oddało 10 osób, z czego na PiS głosowałoby 5 osób to wynik = ...;)
Na jakiej podstawie twierdzisz, że Ci, którzy w wyborach nie uczestniczyli, oddaliby głos na inne niz PiS ugrupowanie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 16:42, Rosomk napisał:

Czytałem ,że kwaśniewski rezygnuje z udziału w konwencjach LiDu.To pewnie przez jego "chorobę
filipińską".

Podobno ma wydac oświadczenie, w którym sprostuje, że wirusem zaraził sie nie na Filipinach, a podczas tajnej wizytacji bazy naszego kontyngentu w Iraku. Baza nazywa się "Al Kohol"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 15:57, Ceteris Paribus napisał:

>>>>...............



bynajmniej nie mam zamiaru mieszkac w polsce. po studiach (o ile sie utrzymam) bede mial stopien inzyniera a taki dostaje prace na zachodzie od reki dlatego losy polskiej polityki naprawde malo mnie obchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 19:38, axe1971 napisał:

> Czytałem ,że kwaśniewski rezygnuje z udziału w konwencjach LiDu.To pewnie przez jego "chorobę

> filipińską".
Podobno ma wydac oświadczenie, w którym sprostuje, że wirusem zaraził sie nie na Filipinach,
a podczas tajnej wizytacji bazy naszego kontyngentu w Iraku. Baza nazywa się "Al Kohol"

Oj człowieku to mydlenie oczu! Przecież on jest alkocholikiem! Teraz za Kwaśniewskim chodzi sanepid bo jeszcze przyniesie nam tę chorobę azjatycką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 18:49, axe1971 napisał:

> Nie wiem czy głosowałeś 2 lata temu, jeżeli nie, to de facto zagłosowałeś na PiS
Hmm... A na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Na podstawie znanych nam wyników wyborów w 2005 r. :)

Dnia 11.10.2007 o 18:49, axe1971 napisał:

Gdyby z tych 100 osób - 90 pozostało w domu i głosy oddało 10 osób, z czego na PiS głosowałoby 5 osób to wynik = ...;)

Nadal byłoby literalnie 50%, ale frekwencja 10%. Co oznacza, że zaledwie co osiemnasty wyborca gdyby zagłosował na partię inną niż PiS całkowicie zmieniłby wynik wyborczy. Bo zneutralizowałby w 100% wszystkie głosy oddane na PiS z tej całej setki.

Dnia 11.10.2007 o 18:49, axe1971 napisał:

Na jakiej podstawie twierdzisz, że Ci, którzy w wyborach nie uczestniczyli, oddaliby głos na inne niż PiS ugrupowanie? :)

To nie to samo co napisałem. Jeżeli osoba, która poszła do wyborów i głosowała na PiS, to oddała głos na PiS. Jeżeli ta osoba nie poszła do wyborów, to nie głosując też oddała głos na PiS bo głosujących na PiS było najwięcej. A zakładam, że Ci, którzy siedzieli w domu w tym samym stopniu nie mieli zamiaru głosować na żadną partię i przeciwko żadnej, skoro olali wybory. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 20:02, Rosomk napisał:

Przecież on jest alkoholikiem! Teraz za Kwaśniewskim chodzi sanepid bo jeszcze przyniesie nam tę chorobę azjatycką.

To tylko pokazuje, że kłamstwo (prawdopodobnie) jest niekorzystne bo można wpaść z deszczu pod rynnę. :)
A Olek teraz dopiero sobie nagrabił z tą choroba tropikalną. Ten sanepid głosuje chyba na inną partię niż LiD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować