Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2007 o 22:35, Kacpi10 napisał:

Idą wybory- zabierz babci dowód! I to prawda! Te 41% to głównie dzięki ludziom zapatrzonym
w Ziobrze i mochery (jeżeli kogoś uraziłem- sorki)


To sa jeszcze tacy ludzie (zapatrzeni w Ziobrze)? Boże z kąd ich się tyle bierze , a no tak zapomniałem ... społeczeństwo polskie się starzeje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 22:12, Pablor napisał:



Czy ja wiem... Sondaże to pic na wodę fotomontaż... Nigdy nie wierzyłem i nie będę wierzył sondażom taka prawda... Wam też radze, bo takie sondaże nigdy nie będą dokładne, a ludzie się nimi tak Yarrają:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 22:27, Ceteris Paribus napisał:

Niby wszystko fajnie, ale co sondaż to inne wyniki. Raz PiSuar ma 41% głosó, raz na równo z
PO. I bądx tu madry... :\

Biorąc pod uwagę, ile osób zamiejscowych rejestruje się do wyborów, to PiS może się bardzo na nich przejechać. A duża frekwencja, szczególnie młodych, emigrantów i użytkowników internetu, to niemal pewna przegrana PiS bo Ci głosują przeciw niej jak 8:1, a licząc tylko PO jak 5:1.

Jak jeszcze PO dorzuci hasło, że po jej wygranej następne wybory będzie można robić przez internet i PO raz wygra, to PiS już nigdy nie wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 22:55, awesome napisał:

ja tam na wybory raczej nie pójde. czasu mi szkoda i wiem, że na kogo bym nie zagłosował to
i tak się okaże porażką. Cóż, takie czasy :)

Święte słowa, ja też nie mam zamiaru dokładać swojej decyzji do tego bajzlu.. i tak będzie do d...
PiS wygra = taki sam burdel jak dziś
PO wygra = możliwe ze jeszcze większy burdel ale pod hasłem że "teraz my jesteśmy ci dobrzy"

o reszcie się nie wypowiadam, LiD to powrót do korzeni układów (nie żebym twierdził ze dziś ich nie ma) Samoobrona tego nawet nie skomentuje. a LPR to nazistowskie stworzenie.. moze to i lepiej ze ta "trójca święta" nie ma praiwe żadnego poparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 22:55, awesome napisał:

ja tam na wybory raczej nie pójde. czasu mi szkoda i wiem, że na kogo bym nie zagłosował to
i tak się okaże porażką. Cóż, takie czasy :)

Faktycznie 10 minut, to straszna strata czasu...
Ja głosowałem na swoją partię od 1989 r. i ona zawsze przegrywała, ale z każdym rokiem coraz mniej. I wiem, że nawet gdyby teraz minimalnie przegrała, to w następnych wyborach już prawie na pewno nie.
W każdym razie jeżeli jest chociaż jedna partia, na którą na pewno byś nie głosował (którakolwiek), to jeżeli nie zagłosujesz - oddasz 100% swojego głosu zwolennikom tej właśnie partii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 23:10, Dark SMG napisał:

Święte słowa, ja też nie mam zamiaru dokładać swojej decyzji do tego bajzlu.

Ten bajzel istnieje tylko dzięki takim "brakom decyzji". To jak z uciekaniem w dżungli przed tygrysem - zła decyzja, to wielki problem, brak decyzji, to obiadek dla kociaka. Postaraj się więc podejmować dobre. Nie ma nic głupszego niż pozbawienie się głosowania, które jest tak rzadko jak olimpiada i jest w sumie tak ważne jak reszta życia.
Ustal co Ci się nie podoba najbardziej, a potem głosuj na tych, którym nie podoba to przynajmniej tak samo.
Albo sprawdź kogo nie lubisz: http://wybory2007.wp.pl/kalkulatorq.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 23:19, Olamagato napisał:

>>>..............


I jakoś nad tym nie płacze :) Po prostu to co sie dzieje w rzadzie mało mnie obchodzi bo dla mnie to bagno. tylko czasem mozna sie posmiac jak jest taka debata typu ostatnia Kwaśniewski vs Kaczyński.
Aj, nie wiedziec czemu ale każdy co do jednego wykładowcy na moim studiach (Politechnika Lubelska) nabija się z Kaczyńskiego :) W sumie to wiadomo i strasznie mi sie z tego śmiac chce. nie ma to jak smiac sie z wodza narodu :P

a na wybory isc raczej nie zamierzam bo po prostu nie znam niczyjego programu a przeciez powinno byc sie swiadomym na kogo i jaki program sie głosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ja już zrobiłem sobie ten test i wyszło mi że mam dokładnie takie poglądy ja partia na którą głosuję od dwuch lat.
Wychodzę również z założenia że każda partia(rozsądna) powinna mieć możliwość wejścia do rządu i wykazania się dla tego głosuję na partię która do rządu jeszcze nie weszła mam na myśli o największej liczbie mandatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale w moim przypadku to nie jest tak do końca z tą całą obywatelską powinnością.
Widzisz mój 6 zmysł podpowiada ze PO no niczego dobrego nas nie zaprowadzi, podobnie jak PiS, PO zemści się teraz an braciach K. (gdy wygra) jeśli PiS pozostanie to mamy to samo, co dzisiaj.
LiD mnie trochę przeraża... Z jednej strony nowe twarze, ale z drugiej to, to samo podejrzane towarzystwo, Lepper - burak Giertych - nazista... A pozostali? To płotki.. Szczerze mówiąc nawet, jeśli zagłosuje na jakąś porządniejszą partię to i tak ona przegra.. Wiem wiem, każdy głos się liczy, ale ja nie chce przykładać swojej ręki do tego ścierwa.. W Polsce pojęcie "polityka" to kpina, jesteśmy zadowoleni, że upadł socjalizm i ze już nie jesteśmy oszukiwani przez państwo, ale w rzeczywistości jesteśmy wodzeni za nos jeszcze bardziej i dowiemy się o tym przy okazji V RP, kiedy to nasz kolejny wyzwoliciel oznajmi, że znów jesteśmy wolni... Ale i wtedy kłamstwo się będzie panoszyć.
Może, kiedy większość obywateli zbojkotuje wybory politycy zastanowią się, choć troszkę nad swoim postępowaniem... Bo jak na razie to jedna świnia ustępuje miejsce drugiej.
Może jak prawdziwy polak Powinienem pójść na głosowanie, ale nie zrobię tego... Jestem już zmęczony tym, co pokazują nam politycy, co dzień bardziej żałosne widzę wiadomości o tym czy o tamtym...
Co do tego testu na partie idealną?.. To tylko program i tak 90% z tego nigdy nie zostanie przepchane w sejmie... Czemu tak sadze? Bo, od kiedy żyje zawsze to były tylko obiecanki cacanki i jakoś nie wydaje mi się by w roku pańskim 2007 miało się to zmienić.
Jest chyba tylko jedna rada, zebrać znajomych, którzy się znają na polityce, zebrać znajomych, którzy się an niej nie znają i ci drudzy wystrzelaliby wszystkie garnitury na wiejskiej by ci pierwsi mogli zabrać się za politykę... Czemu? Bo świeża nieskalana układami krew mogłaby zdziałać coś dobrego, ale póki naszym krajem rządzą stare pryki, które "rządzą" tak by mieć na kubańskie cygara i drogie alkohole dopóty będzie bajzel, syf i żal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 23:27, awesome napisał:

> >>>..............

I jakoś nad tym nie płacze :) Po prostu to co sie dzieje w rzadzie mało mnie obchodzi bo dla
mnie to bagno. tylko czasem mozna sie posmiac jak jest taka debata typu ostatnia Kwaśniewski
vs Kaczyński.

Tylko, że to nad czym głosuje sejm i to co robi rząd wpływa na Ciebie, więc nie oddając głosu, chcesz, aby inni decydowali o Twoim głosie, jak n iewiesz która partia jest zgodna z Twymi poglądami, to użyj kalkulatora wyborczego i albo zagłosuj na to co Ci wyjdzie, albo postaraj się choćby prejrzeć program tej partii.

Dark SMG
To jest dopiero naiwne myślenie, że jeżeli ludzie przestaną głosować, to może politycy zaczną się zachowywać inaczej, wtedy dopiero będzie walka, aby odebrać część tego elektoratu, który jeszcze głosuje. Nie głosując także przykładasz rękę do tego co się dzieje, a głosując możesz odsunąć "stare pryki, które "rządzą" tak by mieć na kubańskie cygara i drogie alkohole dopóty będzie bajzel, syf i żal.pl", nie głosując wyrażasz wolę, żeby nadal Ci którzy Ci tak nie pasują rządzili.
Nie głosowałem tylko w 2 turze wyborów, bo nie chciałem ani 1 pana prezydentem, ani 2, więc nie chciałem oddawać głosu poprzez rzut monetą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 00:02, Dark SMG napisał:

Widzisz mój 6 zmysł podpowiada ze PO no niczego dobrego nas nie zaprowadzi, podobnie jak PiS

Nie wiem czy głosowałeś 2 lata temu, jeżeli nie, to de facto zagłosowałeś na PiS - czyli Twój zmysł Cię zawiódł. Jeżeli głosowałeś na PiS, to 6. zmysł też Cię zawiódł skoro jak piszesz do niczego dobrego te rządy nie doprowadziły. Jeżeli jednak głosowałeś na inną partię, to nie używałeś tego zmysłu, lecz głowy. 60% innych jednak zapewne używało tego zmysłu bo dla nich, PiS wygrał walkoverem. ;)

Dnia 11.10.2007 o 00:02, Dark SMG napisał:

podobnie jak PiS, PO zemści się teraz an braciach K. (gdy wygra)

Zgadywanie. Faktem jest, że naprawienie państwa, to dla Kaczyńskich "zemsta".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 01:07, Olamagato napisał:

> Widzisz mój 6 zmysł podpowiada ze PO no niczego dobrego nas nie zaprowadzi, podobnie jak
PiS
Nie wiem czy głosowałeś 2 lata temu, jeżeli nie, to de facto zagłosowałeś na PiS - czyli Twój
zmysł Cię zawiódł. Jeżeli głosowałeś na PiS, to 6. zmysł też Cię zawiódł skoro jak piszesz
do niczego dobrego te rządy nie doprowadziły. Jeżeli jednak głosowałeś na inną partię, to nie
używałeś tego zmysłu, lecz głowy. 60% innych jednak zapewne używało tego zmysłu bo dla nich,
PiS wygrał walkoverem. ;)

> podobnie jak PiS, PO zemści się teraz an braciach K. (gdy wygra)
Zgadywanie. Faktem jest, że naprawienie państwa, to dla Kaczyńskich "zemsta".


Taa, pamiętam jak Pan Tusk na początku kampanii wyborczej, zapytany o to, jakie PO ma plany na rządzenie (to był program na TVN24 dla jasności, czyli wszystko odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad salonowej poprawności politycznej :P), na początku kręcił jak mógł, a wreszcie wypalił: "po wyborach zamierzamy wymierzyć PiSowi sprawiedliwość i raz na zawsze wyjaśnić sprawę śmierci Barbary Blidy i inne".. :D No proszę, proszę, kiedy PiS zabrał się ostro do wyciągania grzechów komuchów, to PO krzyczało, że strata czasu, należy patrzeć bardziej do przodu, niż wstecz. A teraz proszę, PiS będą rozliczać, zamiast rządzić. I kolejne stracone miesiące dla Polski (o ile, o ile, w ogóle wygrają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 07:47, qn.ik napisał:

a wreszcie wypalił: "po wyborach zamierzamy wymierzyć PiSowi sprawiedliwość i raz na zawsze wyjaśnić sprawę śmierci Barbary Blidy i inne"..

I rozumiesz przez to, że to jest cały program PO? :)

Dnia 11.10.2007 o 07:47, qn.ik napisał:

I kolejne stracone miesiące dla Polski (o ile, o ile, w ogóle wygrają).

Rozpaczasz nad hipotetycznie straconymi miesiącami, które nawet nie są pewne (nie chodzi o wygraną przez PO, lecz o reformy), a nie widzisz 2 lat, które już zostały stracone? A jakby policzyć dokładnie, to ostatnie 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak się składa ze 2 lata temu nie byłem pełnoletni :P

co się tyczy PiS-owskiej wygranej.. eh nie wiem.. sądzę ze dobrze to wcale nie będzie, ale racje to ty masz, nawet 1 głos w przeciwną stronę to 1 głos przewagi w starciu mohery vs. reszta świata na rzecz porządnych obywateli :P

TAK więc apeluje, każdy obywatel czytające te wiadomość proszony jest o zabranie babci dowodu a każdy pełnoletni na głosowanie na inną niż PiS partię, czas wziąć sprawy polski w swoje ręce :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 12:21, Dark SMG napisał:

TAK więc apeluje, każdy obywatel czytające te wiadomość proszony jest o zabranie babci dowodu
a każdy pełnoletni na głosowanie na inną niż PiS partię, czas wziąć sprawy polski w swoje ręce
:P:P:P

Głupota, babci nie należy zabierać dowodu tylko jej wyjaśnić na co ma głosować ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 12:26, SwenG napisał:

> TAK więc apeluje, każdy obywatel czytające te wiadomość proszony jest o zabranie babci
dowodu
> a każdy pełnoletni na głosowanie na inną niż PiS partię, czas wziąć sprawy polski w swoje
ręce
> :P:P:P

Głupota, babci nie należy zabierać dowodu tylko jej wyjaśnić na co ma głosować ;P


ja raz próbowałem...był taki film "o jeden most za daleko" :P
Babci należy albo zabrać dowód albo spreparować audycje czarnego pana ( i wszyscy wiedzą o co kaman:P) xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować