Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2007 o 20:24, Olamagato napisał:

> Gdyby z tych 100 osób - 90 pozostało w domu i głosy oddało 10 osób, z czego na PiS głosowałoby
5 osób to wynik = ...;)
Nadal byłoby literalnie 50%, ale frekwencja 10%. Co oznacza, że zaledwie co osiemnasty wyborca
gdyby zagłosował na partię inną niż PiS całkowicie zmieniłby wynik wyborczy. Bo zneutralizowałby
w 100% wszystkie głosy oddane na PiS z tej całej setki.

To nie ma najmniejszego znaczenia :D Liczba mandatów uzyskana przez PiS byłaby dokładnie taka sama :)

P.S. Założenie z olewającymi wybory - prawidłowe. Ergo: nawet gdyby stawili sie w komplecie i zagłosowali oddając głosy nieważne (cyt. "na żadną partię") - wynik wyborczy nie zmienił by sie ani o - modny ostatnio - promil ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawsze cytaty:
" Tak to wielki naród z ponadtysiącletnią historią, żyjący w środku Europy, stał się zakładnikiem kompleksów, urazów i fobii dwóch ludzi."

"Żadna demokratyczna władza w żadnym demokratycznym państwie nie obrażała całych grup społecznych z taką częstotliwością i z taką lubością, jak czynił to PiS."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 13:52, Azreix napisał:

Zgaduje, że Kaczyński rozniesie dzisiaj Tuska spokojem. (...)


Zeleży wg kogo. Zobaczyż, że będzie podobnie jak w przypadku ostatniej debaty Kaczyńskiego z Kwaśniewskim. Opinie były różne, w zależności od tego, kto kogo popierał. Musiałbyś mieć daleko w poważaniu politykę aby ocenić sprawę "z boku". Tylko po co wtedy miałbyś tą debatę oglądać, skoro byłoby to tak mało interesujące i w zasadzie mało zrozumiałe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 13:52, Azreix napisał:

Zgaduje, że Kaczyński rozniesie dzisiaj Tuska spokojem.

To, że na czas kampanii Kaczor zmienił wizerunek z krzykacza na elokwentnego rozmówcę, nie znaczy, że jest oazą spokoju. Szczególnie w porównaniu do Tuska, który nawet według niedawnego sondażu Dziennika jest "zimny jak lód" ;]

Dnia 12.10.2007 o 13:52, Azreix napisał:

Ale i tak na pewno będzie wiadomo dopiero, jak się skończy debata.

I tak każdy ze sztabów ogłosi zwycięstwo swojego kandydata. Tak samo będzie wśród wyborców.

Dnia 12.10.2007 o 13:52, Azreix napisał:

Może mają jakieś tajne bronie na tą chwilę...

Jaaaasne. Może Kaczor znalazł kolejne taśmy prawdy albo ujawni niecne postępki kuzyna babci Tuska od strony matki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2007 o 14:01, Dux napisał:

Zeleży wg kogo. Zobaczyż, że będzie podobnie jak w przypadku ostatniej debaty Kaczyńskiego
z Kwaśniewskim. Opinie były różne, w zależności od tego, kto kogo popierał. Musiałbyś mieć
daleko w poważaniu politykę aby ocenić sprawę "z boku". Tylko po co wtedy miałbyś tą debatę
oglądać, skoro byłoby to tak mało interesujące i w zasadzie mało zrozumiałe:)

Też mi się wydaje, że ten kto za swoim, będzie za nim nadal. Tylko, co z tymi niezdecydowanymi? Mój ojciec wczoraj z takim tekstem ,,Nie idę na wybory, to już jest takie szambo, że oni sami niedługo pouciekają'''' :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 14:07, qrczak90 napisał:

> Może mają jakieś tajne bronie na tą chwilę...
Jaaaasne. Może Kaczor znalazł kolejne taśmy prawdy albo ujawni niecne postępki kuzyna babci
Tuska od strony matki?

Prędzej Kurski mu znalazł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 14:11, SwenG napisał:

Prędzej Kurski mu znalazł ;)

No, tak samo jak taśmy lubi znajdować Ziobro a nie on...Co nie znaczy, że nie może tych zasług przypisywać sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 14:14, qrczak90 napisał:

Co nie znaczy, że nie może tych zasług przypisywać sobie :P

No tak, zapomniałem, najlepszy rząd i najlepszy premier od czasów Mieszka I ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 14:15, SwenG napisał:

No tak, zapomniałem, najlepszy rząd i najlepszy premier od czasów Mieszka I ;)

Z tym porównaniem osiągnąłeś pewną granicę, której przekroczyć nie wypada - nie należy sięgać z porównaniami we wcześniejsze okresy naszej historii. Bowiem przodek przodkiem, chyćby najwspanialszym ale porównań z poganami tolerować się nie będzie!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 16:38, Rosomk napisał:

Obrażasz poglądy wielu ludzi i to w chamski sposób.Czy tak zachowuje się student? Czy obraźliwe
słownictwo i okropna ortografia to cechy inteligencji?Czy uważasz się za inteligentnego bo
głosujesz na LiD i naśmiewasz się z rządu ?


O_o Ty chyba jeszcze nie znasz pojęcia "hamski sposób" - porozmawiaj z Mogrimem na jakikolwiek temat, gdzie masz inne zdanie niż on to zobaczysz czym naprawdę jest "hamski sposób". Śmieszne rzeczy opowiadasz - taki mikroporocent "hamstwa" a raczej ironi mój drogi, czy ortografia nie przesądzają czy ktos jest inteligentny. Na pewno mogę się uwarzać za madrzejszego od elektoratu PiSuaru, który ma chyba dalej klapki na oczach, bądź nie zdaje sobie sprawy co sie tak naprawdę dzieje. Elektorat ów bardzo sie cieszy z odkrywania kolejnyhc afer i dowalania swoim poprzednikom i obecnym konkurentom. Są i pewne tego plusy, ale praktycznie ten rząd na niczym innym sie nie skupia jak tylko na załatwianiu swoich prywatnych(personalnych) zatargów i systematycznym odsuwaniu od władzy innych. Kolejan sp[rawa to to, że mam poglady liberalno-lewicowe... Parenaście postów wcześniej przypominałem artykól z WPROST, gdzue dokładnie był opisany elektorat PiSu i PO. Znam troche ludzi - nikt kto ma cos w głowie nie głosuje na PiS. Przeważnie znajomi po zawodówkach, czy nawet bez szkoły są za PiSem. Ozywiscie nie znaczy to, ze gdzieś nie moze być inaczej.... Jednak ci ludize nie zdaja sobie sprawy z tego co siedookołą tka naprawde dzieje, a cieszą sie jak wcześniej napisałem z kolejnych afer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie od "uwarzać" lepiej "uwarzaj" jak piszesz:P Trudno ci zapewne obrażać samego siebie tym, że opluwasz każdego, kto nie głosuje na twoją ulubioną partię. Ciekaw jestem, co dawne SLD zrobiło dla Polski? Hm, nic? PiS chociaż tak nie kradnie i nie przeznacza milionów na alkohol, a naprawdę walczy z przestępstwami i korupcją. I zabierze się za więcej rzeczy, jak choćby obniżenie podatków czy dofinansowanie służby zdrowia (mówią dokładnie z czego to będzie, ile przeznaczą, nie podają ogólników jak LiD, co to by nawet Kononowicz bez kartki powiedział).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 16:43, xDeuSx napisał:

> / ciach... /

Drogi studencie. Zamiast snuć kolejne genialne teorie o polskiej polityce poćwicz podstawy
ortografii i odmianę czasowników w liczbie mnogiej.


Nie snuje teorii - pizę co widzę. Ortografia, coż poradzę moja sprawa. Nie przepuszczam teksu przez Worda, czy nie mam mozilli tak jak większość "poprawnie piszących''...

Dnia 11.10.2007 o 16:43, xDeuSx napisał:

Jak już napisał Rosomk, w żałosny sposób obrażasz PiS. Ale to już twoja sprawa, sam
się tym kompromitujesz. Na koniec mała prośba, wyjaśnij mi, na kogo masz zamiar zagłosować
i dlaczego? Chciałbym wiedzieć co takim "studentą" wpajają w główki na uczelniach.


Nie czuje sie skomporomtowany. Może z Twojego pkt widzenia to tak wygląda. Żałosny sposób - tez ciekawa sprawa. Jak dla mnie to ten cały rząd się kompromituje od dwóch lat więc ja także mogę w mniemanii co poniektorych siepokompromitowac przy ich krytyce. Co do mych preferencji wyborczych - poczytaj sobie wcześnijesze posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze wszscy drośli gramowicze pownini iśc na te wybory , bowiem niech ktos inny za was niedecyduje !!!
A moze tak sie stac ze na wybory pojdą tylko ludzi stajacy np za PSL i oni wygraj wybory . Głosuje na swym kandydatów i głosujacie madzre , abys cie potem nie powiedzieli ze ,, kto wybral tego barana " ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 16:48, reykan napisał:

Panie od "uwarzać" lepiej "uwarzaj" jak piszesz:P Trudno ci zapewne obrażać samego siebie tym,
że opluwasz każdego, kto nie głosuje na twoją ulubioną partię. Ciekaw jestem, co dawne SLD
zrobiło dla Polski? Hm, nic? PiS chociaż tak nie kradnie i nie przeznacza milionów na alkohol,
a naprawdę walczy z przestępstwami i korupcją. I zabierze się za więcej rzeczy, jak choćby
obniżenie podatków czy dofinansowanie służby zdrowia (mówią dokładnie z czego to będzie, ile
przeznaczą, nie podają ogólników jak LiD, co to by nawet Kononowicz bez kartki powiedział).


Ehhh. Ja tak 100% ine popieram nikogo. Chcę po prostu wybrać mniejsze zło i partię, któa jest bliższa moim poglądom. Jak dlamine za SLD było lepiej. Do tgo w rządzei powinna być chyba i lewica i prawica a nie sama prawica, czy siemylę? Jeżeli chodzi juz o opluwanie to mogę pluć na każdego kto jest za PiSem. Mi chodzi o to, by głosowali sobie na wszystkich tylko nie na nich. Z jakimi PiS walczy przestępstwami? Poza zaostrzeniem kar nie widze żądnej różnicy? Czyżby chodziło Ci o slogan wyborcz, ze przestepczosć spadłą o 18%? To bzdura, że jest to ich zaslugą - przestępczosć systematycznie maleje nie ważne czy rządz ila lewica czy obecna prawica. Pozatym PiSuar w beszczelny sposób przypisuje sobie zasługi innych, dzieli społęczeństwo, kompromituje nas na arenie między narodowej i kłamie. Po prosdtu juz nie jestem w stanie krytykować ich kulturalnie - ile można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 16:27, Ceteris Paribus napisał:

> Obrażasz poglądy wielu ludzi i to w chamski sposób.Czy tak zachowuje się student? Czy
obraźliwe
> słownictwo i okropna ortografia to cechy inteligencji?Czy uważasz się za inteligentnego
bo
> głosujesz na LiD i naśmiewasz się z rządu ?

O_o Ty chyba jeszcze nie znasz pojęcia "hamski sposób" - porozmawiaj z Mogrimem na jakikolwiek
temat, gdzie masz inne zdanie niż on to zobaczysz czym naprawdę jest "hamski sposób". Śmieszne
rzeczy opowiadasz - taki mikroporocent "hamstwa" a raczej ironi mój drogi, czy ortografia nie
przesądzają czy ktos jest inteligentny. , bądź nie zdaje sobie sprawy co sie tak naprawdę
dzieje. Elektorat ów bardzo sie cieszy z odkrywania kolejnyhc afer i dowalania swoim poprzednikom
i obecnym konkurentom. Są i pewne tego plusy, ale praktycznie ten rząd na niczym innym sie
nie skupia jak tylko na załatwianiu swoich prywatnych(personalnych) zatargów i systematycznym
odsuwaniu od władzy innych. Kolejan sp[rawa to to, że mam poglady liberalno-lewicowe... Parenaście
postów wcześniej przypominałem artykól z WPROST, gdzue dokładnie był opisany elektorat PiSu
i PO. Znam troche ludzi - nikt kto ma cos w głowie nie głosuje na PiS. Przeważnie znajomi po
zawodówkach, czy nawet bez szkoły są za PiSem. Ozywiscie nie znaczy to, ze gdzieś nie moze
być inaczej.... Jednak ci ludize nie zdaja sobie sprawy z tego co siedookołą tka naprawde dzieje,
a cieszą sie jak wcześniej napisałem z kolejnych afer...

Człowieku skoro ty nawet nie wiesz jak się piszę chamstwo jak możesz sie mieć za inteligentnego?????? Widzać twoją wrodzoną skromność kiedy piszesz"Na pewno mogę się uwarzać za madrzejszego od elektoratu
PiSuaru, który ma chyba dalej klapki na oczach".A teraz powiem ci coś ciekawego: to ty masz klapki na oczach skoro tak uważasz.Jesteś zaślepiony i uważasz ,że każdy kto nie sądzi tak jak ty nie jest inteligewntny.Ja tam mam gdzieś takich inteligentów jak ty którzy przez własną pychę uważają się za lepszych od innych a sami zachowują się jak normalni chami, ale i tak mają się za inteligentnych bo "nie głosują na PiS". Ja się cieszę ,że tacy "inteligenci" nie głosują na PiS bo to by źle świadczyło o PiSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiatam bardzo serdecznie kolejnego forumowicza, który został przez pewne osoby zmanipulowany i nie do końca wie o czym mówi. To tak na wstępie.

Dnia 12.10.2007 o 16:27, Ceteris Paribus napisał:

O_o Ty chyba jeszcze nie znasz pojęcia "hamski sposób" - porozmawiaj z Mogrimem na jakikolwiek
temat, gdzie masz inne zdanie niż on to zobaczysz czym naprawdę jest "hamski sposób". Śmieszne
rzeczy opowiadasz - taki mikroporocent "hamstwa" a raczej ironi mój drogi, czy ortografia nie
przesądzają czy ktos jest inteligentny.

Wpierw popracuj nad swoją. Pisze się "chamstwa" nie przez "h". Nie "mikroporocent tylko "mikro procent"

Dnia 12.10.2007 o 16:27, Ceteris Paribus napisał:

Na pewno mogę się uwarzać za madrzejszego od elektoratu
PiSuaru,

"uważać" - nie "uwarzać" , nie "madrzejszego" tylko "mądrzejszego". Ciekawe jakie masz powody, aby się uważać za dużo bardziej inteligentnego. Ja na razie nic takiego nie zauważyłem.

Dnia 12.10.2007 o 16:27, Ceteris Paribus napisał:

który ma chyba dalej klapki na oczach, bądź nie zdaje sobie sprawy co sie tak naprawdę
dzieje.

Znów ten sam tekst kolejnego rozwścieczonego, piszącego pod wpływem bardzo silnych emocji przedstawiciela antykaczyzmu. Niestety to ty nie wiesz co piszesz. Jeśli nie masz zielonego pojęcia na jakiś temat to nie pisz. Podaj najpierw jakiś SENSOWNY dowód to wtedy pogadamy. Sensowny dowód to nie jest: "bo tak mówią w telewizji" oczywiście.

Dnia 12.10.2007 o 16:27, Ceteris Paribus napisał:

Elektorat ów bardzo sie cieszy z odkrywania kolejnyhc afer i dowalania swoim poprzednikom
i obecnym konkurentom.

j/w - i nie pisze się" kolejnyHC" tylko "kolejnyCH" . Widać, że w trakcie pisania przed chwilą wymyślanego przez siebie iście diabolicznego tekstu z wrażenia pogubiłeś klawisze.

Dnia 12.10.2007 o 16:27, Ceteris Paribus napisał:

postów wcześniej przypominałem artykól z WPROST, gdzue dokładnie był opisany elektorat PiSu

Ty to celowo, nie? Nie "artykÓł" tylko artykuł"; nie "gdzue" tylko... "gdzie", bo to chyba chciałeś powiedzieć poprzez gdzue?

Dnia 12.10.2007 o 16:27, Ceteris Paribus napisał:

i PO. Znam troche ludzi - nikt kto ma cos w głowie nie głosuje na PiS.

Dokładnie. Elektorat PiSu ma w głowie mózg, a inni mają, jak sam to określiłeś - "coś". (joke taki ;p)

Dnia 12.10.2007 o 16:27, Ceteris Paribus napisał:

Przeważnie znajomi po
zawodówkach, czy nawet bez szkoły są za PiSem. Ozywiscie nie znaczy to, ze gdzieś nie moze
być inaczej.... Jednak ci ludize nie zdaja sobie sprawy z tego co siedookołą tka naprawde dzieje,
a cieszą sie jak wcześniej napisałem z kolejnych afer...

Dokładnie tak. Nie chce mi się poprawiać błędów. Ty je zrobiłeś celowo, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 17:05, Rosomk napisał:

Człowieku skoro ty nawet nie wiesz jak się piszę chamstwo jak możesz sie mieć za inteligentnego??????
Widzać twoją wrodzoną skromność kiedy piszesz"Na pewno mogę się uwarzać za madrzejszego od
elektoratu...


Tak, Twój argument jest jak argument któregoś z rosyjskich przywódcców w rozmowie z przywódccą USA - "a wy bijecie murzynów". Dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SLD jak sięgam pamięcią obcinał sobie pensję o połowę i przeznaczał na domy dziecka:P Spadek przestępstwa to jest zasługa PiS, bo sam Kwaśniewski mówił, że powinno być bardziej liberalne. Tak jasne- zabójstwo to tak może z rok w zawieszeniu? A co zrobiło SLD przez 10 lat na arenie międzynarodowej? NATO i UE to nie są ich zasługi, po prostu zachód wyciągnął do nas przyjazną dłoń. I im się opłaca: ilu żołnierzy wyjechało do Iraku i gdzie jeszcze to się nawet w USA z nas śmieją, że się wpychamy wszędzie. A jak jest Unia to mają setki tysiące osób do robienia najczarniejszych robót w Anglii:P PiS spija śmietankę po tych "sukcesach" no na pewno. On naprawia państwo. A w 2 lata osiągnął więcej, niż SLD zburzyło przez 10 lat. Teraz bezrobocie spada, budowane są nowe drogi, będzie kasa z Euro 2012 (wierzę, że się uda), podniesione zostaną pensje, opieka zdrowotna itp. Dlatego u mnie w rodzinie każdy jest za PiS, a nie za LiD- Lenie i Debile (pomijam pana Borowskiego, bo go lubię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować