Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wielki Konkurs Urodzinowy gram.pl!

345 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2007 o 11:08, Marrbacca napisał:

z tym, że to nie były newsy :P Tylko felietony najprawdopodobniej. Żaden news nie ma więcej
niż jednej strony :P

Z tym że była podana liczba o którą można było się pomylić: 137. Być może to jest liczba felietonów które odliczono:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o najdłuższego newsa, nie o ilość newsów. Nie wydaje mi się, żeby felietonów było tylko 137, nie mam najmniejszego pojęcia skąd się ta liczba wzięła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 11:14, Marrbacca napisał:

Ale chodzi o najdłuższego newsa, nie o ilość newsów.

A,to w porządku. Myślałem że chodziło ci o ilość newsów które trzeba było podać.
>Nie wydaje mi się, żeby felietonów było

Dnia 14.10.2007 o 11:14, Marrbacca napisał:

tylko 137, nie mam najmniejszego pojęcia skąd się ta liczba wzięła...

Było napisane, że o tyle można sie pomylić w pytaniu o podanie ilości wszystkich newsów. To,że mogły być to odliczone felietony, to już mój domysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brałem pod uwagę tylko to, co się pojawiło po kliknięciu na tytuł newsa w archiwum co więcej po znalezieniu brakującej literki w słowie, pomijałem felietony (i tak było tylko parę zdań i link czyli bez szans w kategorii najdłuższy news, a dodawał je zwykle Lucas the great którego w spisie news manów jak najbardziej miałem). ps czy ktoś z gramu mógłby się wypowiedzieć czy teraz po zakończeniu można podawać swoje odpowiedzi? mam je w pliku teksowym, więc dałbym linka i sam byś sobie mógł sprawdzić jakiego tasiemca wykopałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 11:17, Darkstar181 napisał:

mogły być to odliczone felietony, to już mój domysł.

moim zdaniem nie chodzi tu o felietony (jasno pisze że newsem jest każda wiadomość na stronie głównej, czyli ta z informacją o felietonie i linkiem do niego też), ale o to że nie podali do kiedy liczyć newsy (im później ktoś liczył, tym więcej mu wychodziło do chwili liczenia bo się przecież w trakcie trwania konkursu nowe pojawiały. do tego dochodzą newsy kontrowersyjne, czyli te które były w archiwum, ale pochodzą z okresu sierpień 2005- 6 październik 2005 czyli sprzed premiery portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o najpóźniejsze newsy, to było podane, że liczą się tylko te do 5 października, więc z ostatniego tygodnia już nie. A newsów z czasów od najwcześniejszych do początku gramu jest więcej niż 137...

I gdzie ten drugi etap? Na stronie konkursowej wszystko pomieszane... w polu daty trwa drugi, w polu konkursu jeszcze pierwszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 11:28, Marrbacca napisał:

Jeśli chodzi o najpóźniejsze newsy, to było podane, że liczą się tylko te do 5 października,
więc z ostatniego tygodnia już nie. A newsów z czasów od najwcześniejszych do początku gramu
jest więcej niż 137...

a w którym miejscu było to podane? bo napewno nie w pytaniu. no chyba że w komentarzu, byłem zbyt zajęty archeologią newsową żeby tu zaglądać przed wysłaniem odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 11:31, sig. napisał:

a w którym miejscu było to podane? bo napewno nie w pytaniu. no chyba że w komentarzu, byłem
zbyt zajęty archeologią newsową żeby tu zaglądać przed wysłaniem odpowiedzi.

Chyba było później w pytaniu, albo ja pytania mylę... nie pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 11:33, Marrbacca napisał:

> a w którym miejscu było to podane? bo napewno nie w pytaniu. no chyba że w komentarzu,
byłem
> zbyt zajęty archeologią newsową żeby tu zaglądać przed wysłaniem odpowiedzi.
Chyba było później w pytaniu, albo ja pytania mylę... nie pamiętam...

no to chyba mylisz, bo sformułowanie do 5 października było w pytaniu o największą ilość komentarzy (no chyba że mi się już całkiem pop......ło, ale w czwartek jak wysyłałem odpowiedzi nie było końcowej granicy przy pytaniu o ilość newsów, a tylko informacja że od początku istnienia gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 11:28, Marrbacca napisał:

I gdzie ten drugi etap? Na stronie konkursowej wszystko pomieszane... w polu daty trwa drugi,
w polu konkursu jeszcze pierwszy...


No jak to gdzie :)? Napisałem posta, o rozpoczęciu etapu drugiego.
http://www.gram.pl/konkurs.asp?id=36
I niech mi nikt nie mówi, że tam jest etap pierwszy. W dacie pisze, że mamy drugi i przecież znów musimy wysłać odpowiedzi i zaakceptować regulamin. Tak jak napisałem wcześniej: może to jest drugi etap, kto zaryzykuje i wyśle już "odpowiedzi" xD ? Może ktoś, kto nie bierze udziału ^^? BTW Już chyba możemy sami podzielić się podanymi wcześniej odpowiedziami, bo chyba gram.pl nie ma zamiaru wracać do tych pytań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to Domek potem poprawił. Na początku nie było określone do kiedy mają być liczone te wszystkie newsy. Na początku podał tę informacją w komentarzach, a potem właśnie zmienił treść samego pytania. Niby nie robi wielkiej różnicy, ale jednak robi :)
Po pierwsze, od 5 października trochę newsów przybyło, więc łatwiej możemy się pomylić.
Po drugie, mam wątpliwości co do tego liczenia. Kiedy liczyłem samemu (kopiowanie itd.) wszystkie z archiwum to doliczyłem się do 5800, ale korzystając z adresów url newsów, to doliczyłem do 6050 (plus-minus 5 newsów (nie pamiętam ^^)). Tak więc podałem w odpowiedzi średnią tego, aby oba wyniki podchodziły pod margines błędu :P.
A i jeszcze w statystykach podane było - ok. 5650. I to jest źle, bo tam są podane tylko newsy, które ktoś skomentował, a z 2005 i 2006 roku kilka takich się znalazło.

No cóż.. to chyba nikt nie będzie miał mi za złe, że podałem już dokładne liczby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaryzykowałem, wywala błąd, że nie ma formularza. Podejrzewam, że to pozostałość po pierwszy etapie.

Liczbę newsów ja dałem 5800, czyli tyle ile było wszystkich w ogóle... z adresów url na pewno jest więcej, bo tam są uwzględnianie także te, których nie widać na stronie (znaczy takich które nie były aktywowane w cmsie), a w statsach pokazuje liczbę newsów tych które zostały skomentowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 12:02, sig. napisał:


Nie udało mi się go znaleźć... próbowałem na różne sposoby, ale nie miałem zamiaru przeszukiwać wszystkich. I powiem, że raczej spodziewałem się znaleźć tego newsa gdzieś w czerwcu. Dałem pierwszy lepszy jaki był pod ręką ^^
Co do literówki, tu są dwa przykłady, i dziwne że to akurat z "ł". Musiałem się upewnić i skorzystałem z dwóch przeglądarek internetowych, bo myślałem, że jedna może źle wyświetlać :P
http://www.gram.pl/news_9gnjH,6_Quake_Zero_o_co_tak_naprawde_chodzi.html
has3a
http://www.gram.pl/news_9gniHe8_Robale_dla_Wii.html
ods3ona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 12:00, milten6 napisał:

Co jest z tym drugim etapem? Niech ktoś z CDP się wypowie, powinien już dawno być.


Drugi etap zaczynamy dziś, odrobinę cierpliwości proszę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować