Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wielki Konkurs Urodzinowy gram.pl!

345 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2007 o 12:16, Domek napisał:

Drugi etap zaczynamy dziś, odrobinę cierpliwości proszę. :)


A Wasze poprawne odpowiedzi zostaną podane? Czy może macie zamiar zrobić to na koniec konkursu?
No niby sami odpowiedzieliśmy, ale zawsze lepiej się upewnić. ;)
A i jeszcze jedno. Mianowicie, czy już ułożyliście pytania do następnych etapów, czy robicie to na bieżąco - w ostatniej minucie, kiedy lud się niecierpliwi :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do jednego ciężko byłoby im podać poprawną, bo literówki są w różnych newsach :P
Ale pozostałych odpowiedzi prawidłowych z chęcią bym się dowiedział.

Jeszcze odnośnie moich, znalezionym najdłuższym było u mnie to co znalazł sig., a literówkę (a nawet dwie w jednym newsie :P) miałem tutaj: http://www.gram.pl/news_8Avh1_Kolejna_aktualizacja_serwisu_OrigenXbox360_com.html (miałby, Microsft)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 12:22, Marrbacca napisał:

Do jednego ciężko byłoby im podać poprawną, bo literówki są w różnych newsach :P


No wiadomo, wystarczyło tam podać jednego dowolnego newsa z literówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 12:38, Marrbacca napisał:

Ano właśnie, ja się cieszę, że nie zrobiliście: Za każdy news z literówką jakaś część punktu...
:P

i tak byś 2 nie zmieścił, za krótkie pole (ja ledwo co zmieściłem link, wyraz z błędem oraz poprawiony). Zresztą max rozmiary pól to chyba największa wada tego konkursu, są zwyczajnie za małe (zwłaszcza to na newsmanów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 11:08, Marrbacca napisał:

Sth`Devilish - wiesz, może i bym nie wziął ich pod uwagę, gdyby nie post Domka, w którym
pisze, że liczą się wszystkie newsy z archiwum, czyli też te, które były przed rozpoczęciem
działania gramu.


Dlatego też nie podobał mi się ten konkurs, bo było trochę nieścisłości w pytaniach (to znaczy nie zostały dokładnie sprecyzowane, czasami najmniejszy pominięty szczegół sprawia, że można inaczej interpretować prawidłową odpowiedź) i postach podpowiadających :) Założe się jednak, że trzeba było policzyć newsy OD 5 października 2005 - to przecież logiczne, pisało wyraźnie że chodzi o newsy od momentu powstania serwisu gram.pl, a w newsach sprzed 5 października 2005 można znaleźć wiele dowodów na to, że albo zostały one zwyczajnie skopiowane z cdprojekt.info albo pochodziły z beta-wersji serwisu.

>Zresztą, to nie jest tak, że gram nie istniał. Istniał, tylko nie był upubliczniony

Możliwe, ale to tak jak powiedzieć komuś, że dzisiaj obchodzi kolejne urodziny, chociaż tak na prawdę urodził się 2 miesiące wcześniej. WTF, co nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 15:40, Sth`Devilish napisał:

> Sth`Devilish - wiesz, może i bym nie wziął ich pod uwagę, gdyby nie post Domka,
w którym
> pisze, że liczą się wszystkie newsy z archiwum, czyli też te, które były przed rozpoczęciem

> działania gramu.


Nigdy niczego takiego nie napisałem, że liczą się także newsy sprzed startu gramu (te, które umieszczaliśmy niejako "na próbę" jak stronka jeszcze oficjalnie nie działała). Proszę nie przypisywać własnych teorii mnie. ;) W pytaniu jest wprost napisane "od początku istnienia gram", nie wiem gdzie tu niejasność czy miejsce do "interpretacji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że kolejne pytania nie będą aż tak hardcorowe ^^''

Najdłuższy news, omg, przejrzałem ręcznie 3500 newsów a i tak w końcu wnerwiłem się i wysłałem złą odpowiedź ^^

Ale już zabawa z newsami była boska! Szczególnie kombinmowanie jak najwięcej ich zmieścić w 150 znakach ;-)
Na spacjach oszczędzałem, pewnie jak większość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 15:48, Domek napisał:

Nigdy niczego takiego nie napisałem, że liczą się także newsy sprzed startu gramu /cutnięte/


O, kurde, to niefajnie ;-P

No ale dobra, punkt punktem, jeszcze 3 etapy przede mną.

Pytanie: Czy one też będą tygodniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko wielką prożbę co do pozostałych etapów. Nie ograniczajcie tak strasznie tej ilości znaków. W tym zadaniu dotyczącym podania nicków newsmanów mi wyszło wszystko na ponad 300 znaków, żeby to wszystko zmieścić w ledwie 150 znakach, trzeba było tak ścinac nicki, że szok, np. z nicka 7 literowego trzeba było skracać do 3 literowego. Oby tylko teraz nie było czegoś takiego, że powiecie, że dany nick nie jest zrozumiały:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 17:18, kuba9876543210 napisał:

Musze przyznac, ze konkurs byl cholernie trudny; mimo, ze odpowiedzialem na wszystkie pytania,
mam pewne watpliwosci co do ich poprawnosci...no coz, zobaczymy ;) ...kto wygra:D


Był?! Jaki był? To dopiero początek!

Domek prosił o "odrobinę cierpliwości"; to znaczy że zaczynamy drugi etap o 23:59? No bo dziś już chyba musi być, skoro sam tak napisał? A i jeszcze jedno, nie odpowiedziałeś, na moje pytanie zawarte w poprzednim poście; no dobrze, może dwa pytania :P
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=28530&pid=321

I jeszcze jedno ponownie. Według regulaminu drugi etap jest już w trakcie, to znaczy, że będziemy mieli mniej czasu na odpowiedź (nie tydzień), czy może sami ''nagniecie'' regulamin? A tak na marginesie; cytat z regulaminu: "6. Rozdanie nagród." - ładne brzmienie, nieprawdaż? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 19:34, pierrozek napisał:

Co taka cisza?
Wszyscy szukają?
Żadnych pytań odnośnie... pytań :D

A co mają pytać jak ten etap się skończył, a na pytania, czy dywagacje do nowego etapu jest już kolejny wątek :P
Teraz to tylko czekamy na wyniki z tego etapu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować