• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Cześć.
Podczas przeładowania ( np wchodznia do karczmy , drzwi i tp) gra mi sie wywala. Wyskakuje komunikat iż przestała odpowiadać i td.
Podczas np walki za pieniądze w karczmie potrafila się zapętlić, facet padał i nagle znowu stoi i tak wkoło.
Dosłownie odechciewa się grać, tak często występuje ten problem :(
Posiadam:
ASUS G1S AK030G CORE 2 DUO T7300 GeForce 8600GT 2 G RAM 160 G HDD Windows VISTA Ultimate OEM
Wszytkie aktualizacjie Visty wraz a wspomnianą o rozszeżaniu pamięci i pobrana aktualizacja gry.
Plik pamieci powiękrzyłem do 4G i nic nie pomogło.
POMOCY !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra komp może i mam stary - cel 2,66ghz , 768MB RAM , Geforce 6600 128 MB!! ale niech ktoś mi wyjaśni to - gram na low-med detalach z małymi ścinkami od zainstalowania patcha to po 10 min. gry regularnie obraz mi migocze i jedyny sposób na zlikwidowanie tego to zrobienia resa gry bo nawet jak wyjdę do menu to obraz mi i takmigocze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam Athlona XP 2600
1 GB ramu
graf. Radeon 9800XT sterowniki Ati 7.8 bo pod 7.9 nie odpaliła gra.
System Win XP Prof. z wszystkimi aktualizacjami

Gra mi odpala nawet nieźle chodzi (oczywiście na min.) ale pojakim czasie wywala do Windowsa np. podczas walki lub zmiany sceny, i nie pojawia się żaden komunikat o błedzie.
Czytałem że, trzeba wysłać do Was plik dxdiag.txt ale nie mogę do znaleść.
Proszę o pomoc gdzie mam znaleść ten plik lub co zrobić żeby nie wyrzucało mnie z gry.
Gry jeszcze nie zarejestrowałem wczoraj ją kupiłem.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.11.2007 o 23:25, LUIGI93 napisał:

Musisz zainstalować najnowsze sterowniki ze strony Producenta (palit, gigabyte itd.)
karty a nie ATI/NVIDIA.
Taką samą odpowiedź otrzymałem dziś na tym samym temacie (!!!!!!!!!!!)


Dzięki wielkie, po tygodniu bezowocnego korespondowania z pomocą techniczną, nareszcie idę dalej w grze :) Faktycznie działa ten sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podczas instalacji wyskakuje mi komunikat o błędzie transferu składnika data2.cab, czy to z powodu wadliwej płyty, czy może coś jest nie tak z moim PCtem? Z góry dziękuję za odpowiedź.

20071108234827

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2007 o 23:49, Groclin napisał:

Podczas instalacji wyskakuje mi komunikat o błędzie transferu składnika data2.cab, czy to z
powodu wadliwej płyty, czy może coś jest nie tak z moim PCtem? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Zainstaluj sobie program cs/dvd diagnostic 3 (shareware pozwala na przetestowanie plyty) bedziesz wiedział czy to płytauszkodzona czy cośnie tak z komputerem,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siemka... mam problem bo tak:
Na gorszym kompie Wiedzmin mi wchodzi ale ledwo gra tam działa...
A na leprzym kompie nie chce sie włączyć chociaż był res dyska...
Prosze o odp...
plska...


THX za wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Heja. Mam dwa pytania.
1. Dlaczego jak pod koniec 3 aktu wchodze do karczmy, atakują mnie Salamandry, Vincent mi pomaga, wchodze na piętro i nie mogę zagadać do Triss i kupca?? Wyjść też nie moge. Czytałem w poradniku że jest to koniec aktu prawie, a tu masz ci...
2. Dlaczego jak chce zarejestrować grę. To pisze błąd" podaj prawidłowy kod czy coś w tym stylu?? Mam orginałke, gra jest moja nie ruszana do wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.11.2007 o 09:56, Necrofalus napisał:

Siemka... mam problem bo tak:
Na gorszym kompie Wiedzmin mi wchodzi ale ledwo gra tam działa...
A na leprzym kompie nie chce sie włączyć chociaż był res dyska...
Prosze o odp...
plska...


THX za wszystko ;)

myślę że .... nie wiem
człowieku napisz coś więcej - jaki komp (konfig) jaki dokładnie problem jest (jakie komunikaty itd)
co i jak jest grane
pomyśl czy osoba która to czyta i ma rozwiązać twój problem jest go wstanie rozwiązać na podstawie dostarczonych przez ciebie informacji..... raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem
Podczas próby uruchomienia gry wyskakuji mi ze wymagania minimalne nie zostały spełnione.
Mój komp spełnia te wymagania (podpis)
Niektórzy widziałem pisali ze na gorszym sprzecie im poszło a u mnie nie ?
Prosze o pomoc moze musze coś jeszcze zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miał ktoś taki problem ze gra się uruchomiła ale PRAWIE szystko bylo czarne było wida kontury itp ale większoś była czarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.11.2007 o 15:02, Akashi napisał:

Takie objawy większości oznaczają problemy z Kartą graficzną lub jej sterownikiem.

Pozdrawiam


Dzieki za odpowiedź
Jak myślisz czy reinstal steru pomoze
Nie znam się za bardzo na kartach graficznych ale moja chyba nie jest najgorsza i sądze ze powinno chodzic karta jest w podpisie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.11.2007 o 15:04, Pioti napisał:

> Takie objawy większości oznaczają problemy z Kartą graficzną lub jej sterownikiem.
>
> Pozdrawiam

Dzieki za odpowiedź
Jak myślisz czy reinstal steru pomoze
Nie znam się za bardzo na kartach graficznych ale moja chyba nie jest najgorsza i sądze ze
powinno chodzic karta jest w podpisie.

Pozdrawiam



Czy opłaca się instalowac ster do grafy z płyty gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.11.2007 o 15:06, Pioti napisał:

Czy opłaca się instalowac ster do grafy z płyty gry ?

To na płycie z grą są sterowniki do ATI?

Kiedy miałem ATI korzystałem z driverów DNA, Omega i natywnych ATI. Z innych tekstów na tym forum - gra ponoć nie chodzi na najnowszych catalystach. Warto popróbować z różnymi, aż znajdziesz dobrze działające i dające nawięcej 3dMarków:D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.11.2007 o 15:13, flymar napisał:

> Czy opłaca się instalowac ster do grafy z płyty gry ?
To na płycie z grą są sterowniki do ATI?

Kiedy miałem ATI korzystałem z driverów DNA, Omega i natywnych ATI. Z innych tekstów na tym
forum - gra ponoć nie chodzi na najnowszych catalystach. Warto popróbować z różnymi, aż znajdziesz
dobrze działające i dające nawięcej 3dMarków:D pozdrawiam



dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować