• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam dosyć głupie pytanie.
Dlaczego jak chce wysłać formularz wyskakuje mi, że podany klucz już został wykorzystany?
To znaczy, że jak już zarejestrowałem grę, to nie mogę skorzystać z formularza pomocy technicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

o rany troche przerazila mnie liczba postow dot. Wiedzmina, ktorego niedawno zamowilem poprzez sklep internetowy. Wyglada na to ze za bardzo sie napalilem - trzeba bylo poczekac z pol roku(:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra stosunkowo często potrafi się zawiesić. Przy wychodzeniu do systemu praktycznie zawsze. C2D2.2 2GBDDR2 8800GTX. Po zamontowaniu w kompie R2900PRO Gra wchodzi do menu gry czyli tam gdzie są opcje itp i się zawiesza inne gry w komie działają normalnie. Po testach na kilku komputerach z różnymi konfiguracjami uczucia mieszane gra często się zawiesza. Animacja wygląda jak gdyby rozcięta na 2 części i niedokładnie połączona. Może z athlonami działa lepiej złoże jakiegoś i sprawdzę. Ogólnie trzeba często robić save. Kwiatki w rodzaju znikania wskaźnika myszki podczas walki na pięści czy same miecze i niewidzialny wiedźmin to tylko drobne problemy. Gra wymaga jeszcze sporego nakładu pracy. Jeśli będą potrzebne dokładne opisy problemów z moich kompów chętnie służę pomocą bo gra ciekawa i nie wypada żeby sprawiała tyle problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

gra mi tnie...intel core2 Quad 6600....2gb ramu i gf8500 512 ramu :( system xp sp2
w rozdzielczosci 1400x900 przy maxymalnych detalach.

Jestem juz stary ale gra mnie bardzo wciagła jak chyba zadna:)
mam pytanie ...jak mozna ciosy łaczyc, wtedy jak swieci sie kursor miecza na zolto wtedy trzeba wcisnac lewy klawisz myszy robie tak i nic z tego.dalej ma takie same ciosy, jestem na poczatku gry.. jak powinno to wygladac?

Dnia 24.11.2007 o 23:24, zygdom napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No w sumie dobrze mówisz.
Na ilość ciosów w sekwencji wpływa rozwój talentów Siły/Wytrzymałości itp.
Aby zadawać różne ciosy trzeba szkolić style.

Ogólnie drugi raz musisz kliknąć myszką (nie trzymać) kiedy miecz Geralta zostawia pomarańczową smugę (ale nie przed ani nie po). W tym czasie pojawia się też na chwilkę napis Drugi cios sekwencji/xxx/Ostatni cios sekwencji.
Każdy kolejny Geralt wykonuje szybciej. Po Ostatnim Ciosie Sekwencji lub jeśli nie trafisz LPM w odpowiednim momencie, to zaczynasz od nowa.
Maksymalnie ma się 5 ciosów w sekwencji.
W sumie wygląda to tak, że w zależności od rozwinięcia stylu możesz mieć na przykład:
1,1,1
1,2,2
1,2,3
1,2,3,3
1,2,3,5
1,2,3,5,5

Cios 4 nie wchodzi w sekwencje, gdyż jest ciosem specjalnym (zużywa żółtą energię) a wykonuje się go jak wzmocniony znak (trzeba przytrzymać lewy guzik aż napełni się energią)

Ale o tym to tutaj na przyszłość:

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851#u_15446

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Widzisz, każdemu gra chodzi inaczej.
Sam testowałem na kilku kompach i poza np. lagami przez kilka sekund po odczycie Save (2500+) czy wywałkami po 2 godzinach grania w trakcie zapisu gry nie było problemów.
Testowane było i na C2D (8800GTS + 4GB) i na Opteronie (8800GTS + 2GB) oraz A64 3500+ (8800GTS + 2GB) i na niespełniającym wymagań Athlonie 2500+ (7800GS + 1GB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam!
Mam problem z odpaleniem gry, po odpaleniu w ciemnym oknie poja mi sie "Wystąpił problem z aplikacją The Witcher i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.11.2007 o 13:03, Roberto 7 napisał:

Witam mam ten sam problem co Milteen. Po odpaleniu gry wyskakuje błąd aplikacji.

na takie błędy pomaga patch. jezeli nie to odinstalujcie gra i zainstalujcie z patchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dziwnym trafem sie odpala ale wyskakuje ten sam komunikat po obejzeniu trailera!
Czy sterowniki od karty albo directx moga byc przeszkoda?

mam najnowszego rirectx z czerwca 2007 jak sie nie myle
a sterowniki 163.75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.11.2007 o 14:11, Milteen napisał:

mam najnowszego rirectx z czerwca 2007 jak sie nie myle
a sterowniki 163.75


Najnowszy DX jest z Listopada.
Sterowniki OK, ale można dać beta 169.09 => działają bardzo dobrze.

Problemem mogą być sterki i DX, ale jeśli masz problem z Filmami, to równie dobrze coś z Codecami możesz mieć nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a jesli przy instalacji beta wyskakuje mi komunikat "...corupted" a sciagalem je ze strony producenta to co powinienem zrobic?

Jakie powinienem zaisntalowac codeki ? mam 2 pakiety jakies ale moga byc nie dobre wiec prosze powiedziec jakie beda najlepsze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie gra wywalała się bardzo często (mam viste) i tylko podczas dialogów. Pomogło wyłączenie rozmycia tła. Odkąd to wyłączyłem to nie wywaliło mnie ani razu:) (wiesza się tylko przy wychodzeniu z gry, ale to raczej żaden problem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.11.2007 o 14:28, Milteen napisał:

a jesli przy instalacji beta wyskakuje mi komunikat "...corupted" a sciagalem je ze strony
producenta to co powinienem zrobic?


Oznacza to, że błędnie się ściągnęły sterowniki.
Należy pobrać je ponownie.

Dnia 25.11.2007 o 14:28, Milteen napisał:

Jakie powinienem zaisntalowac codeki ? mam 2 pakiety jakies ale moga byc nie dobre wiec prosze
powiedziec jakie beda najlepsze ;]


Najlepiej mieć jeden i tylko jeden. Nieumiejętne łączenie powoduje często różnego rodzaju nieciekawe przypadki. Dźwięk bez obrazu, brak odtwarzania w ogóle, błąd przy uruchamianiu odtwarzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.11.2007 o 15:14, Gwynbleidh napisał:

U mnie gra wywalała się bardzo często (mam viste) i tylko podczas dialogów. Pomogło wyłączenie
rozmycia tła. Odkąd to wyłączyłem to nie wywaliło mnie ani razu:) (wiesza się tylko przy wychodzeniu
z gry, ale to raczej żaden problem)


Ja też mam vistę i mnie wywaliło tylko 3 razy podczas całej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ejj, mam problem: Gdy przejdę poziom (prolog) dziedziniec kaer morhen, i wypije grom, potem wejdę w te drzwi co prowadzą do ,,wnętrze kaer morhen'''' pojawia mi się na chwile hud (amulet, paski zdrowia i style walki, wygląda to tak: rys. podczas ładowania + nałożony na to hud) po czym gra odpala do windowsa.

Mój komp to:
AMD athlon 64 3000+ 1,8
GF 8500
1,5 gb ramu

Proszę o pomoc, bo bardzo bym chciał w Wieśka zagrać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiem, że zły wątek, ale nadal nie wiem co z tymi bonami na 100zł od CDP? Ile można czekać, miało być z tydzień temu a nadal nie ma. Ludzie, litości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.11.2007 o 01:08, patrolo napisał:

gra mi tnie...intel core2 Quad 6600....2gb ramu i gf8500 512 ramu :( system xp sp2
w rozdzielczosci 1400x900 przy maxymalnych detalach.

A czego byś się spodziewał po karcie graficznej za marne 200 zł? I to, że masz na niej 512 RAMu zupełnie przy tej klasie sprzętu nic nie daje. Mogę się jedynie domyślić, jak wygląda to cięcie. Pewnie non-stop 10 klatek na sekundę. W ogóle karty GF poniżej 8800 (chodzi mi oczywiście o serię 8, bo te z 7 np. 7900GS biją je na głowę) to porażka i tylko szkoda na nie wydawać kasy.
A no i na prawdę wielkie gratki, że do tak potężnego proca wziąłeś tak tragiczną grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.11.2007 o 23:21, sirLOD napisał:

Mam dosyć głupie pytanie.
Dlaczego jak chce wysłać formularz wyskakuje mi, że podany klucz już został wykorzystany?
To znaczy, że jak już zarejestrowałem grę, to nie mogę skorzystać z formularza pomocy technicznej?


Ponawiam pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować