Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dwa tygodnie z Wiedźminem - dzień drugi

52 postów w tym temacie

Mnie sie podobały nie tylko opowiadnia. Nastepne powiesci byly rowniez bardzo trawne, zgodze sie z tym ze odbiera sie talie uczucie jakby pisarz nie planowal wczesniej tego co napisał, ale to chyba mozna wziac za plus. Dzieki temu widac ze fabula nie jest taka liniowa, tylko skacze z jednego wątku na drugi, pieknie je lącząc. Ja westchnąłęm z ulga jak przebrnąłem przez pierwsze dwa tomy - powod jest prosty, nie mozna bylo sie wczuc w role Geralta. Ten podział na tak krótkie historie moim zdaniem nie sprawdziłby się dluzsza metę. Ale jako wstęp do czegoś więcej, do czegoś co dopiero nas porwie nadaje sie idealnie.

JA z całego serca życzę Andrzejowi Sapkowskiemu by wcale nie wracał do stylu krótkich opowiadań, nie. Życze mu by napisał ciąg dalszy tak wciągajacej historii jaką jest wiedżmin, nie ważne w jakiej formie (no moze wazne ale nie az tak bardzo:D:D)byle by wciagnęła mnie na nowo tak jak to uczyniła Pani Jeziora.
AmenxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 19:12, globinho7 napisał:

JA z całego serca życzę Andrzejowi Sapkowskiemu by wcale nie wracał do stylu krótkich opowiadań,
nie. Życze mu by napisał ciąg dalszy tak wciągajacej historii jaką jest wiedżmin, nie ważne
w jakiej formie (no moze wazne ale nie az tak bardzo:D:D)byle by wciagnęła mnie na nowo tak
jak to uczyniła Pani Jeziora.

AmenxD

Już w piątek dowiesz się, co o tym myśli sam Andrzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 19:49, globinho7 napisał:

OOooo a to niby czemu??bedzie jakas konferencja albo czat z AS?? Jesli tak to naparwde jestem
baaaaaaaaaaardzo mile zaskoczony i czekam z niecierpliwoscia:D:D

Wystarczy spojrzeć w plan dwóch tygodni - wywiad będzie. A rozmawiałem z Andrzejem i na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny tekst. Można się wiele dowiedzieć o twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Dobre dla tych którzy zastanawiają się nad przeczytaniem Wiedźmina a nie wiedzą czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj dostać od kuriera swój standardowy egzemplarz Wiedźmina, ale nie było nikogo w domu, kto mógłby odebrać przesyłkę. Natomiast jutro gry nie dostanę, bo kurier poinformował mnie, że zleceniodawca kazał wstrzymać wszystkie zlecenia.

Mógłby ktoś mi to wyjaśnić? Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też dokładam się do życzenia. Andrzej, come back!

A co do A. Sapkowskiego: Jak on mógł SPOILER uśmiercić Juttę w Lux Perpetua? I w dodatku Samsona Miodka? SPOILER Nigdy mu tego nie wybaczę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 20:06, Lucas the Great napisał:

> Chyba będzie trzeba kupić sobie książkę :D
Dwie, opowiadania są zebrane w dwóch tomach. IMHO wstyd ich nie mieć.


No to dwie książki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 18:56, stanlee napisał:

A ja powiem, że jestem bardzo zły. Żeby oryginalna gra z oryginalnego nośnika nie chciała
sie uruchomić i prosiła o oryginalny dysk!


Na forum Wiedźmina znalazłem takie rozwiązanie: System zabezpieczeń gry Wiedźmin nie współpracuje z programami emulującymi takimi jak CloneCD czy DaemonTools. Używanie ich może skutkować niewykryciem płyty z grą.
Tutaj znajdziesz jeszcze inne informacje:
http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=2287.0
http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=2307.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 21:13, PlushowyMisio napisał:

ciach


Ta, już wy instalowałem wszystkie programy emulujące, pościągałem najnowsze sterowniki do płyty głównej i napędu i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 21:16, stanlee napisał:

Ta, już wy instalowałem wszystkie programy emulujące, pościągałem najnowsze sterowniki do płyty
głównej i napędu i nic.

Hmm - przypominam sobie analogiczny problem, który ludzie mieli przy okazji Gothic 3 - nie hasało na pewnych generacjach wypalarek LG. I tam się nic nie dało zrobić niestety - wina hardware nie czytającego zapisu o pewnej gęstości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 21:16, stanlee napisał:

Ta, już wy instalowałem wszystkie programy emulujące, pościągałem najnowsze sterowniki do płyty
głównej i napędu i nic.

W pomocy technicznej nie pracuję i niestety bardziej nie potrafię Ci pomóc. Może spróbuj napisać na forum wiedźmińskim? Niestety innego rozwiązania nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 21:19, Lucas the Great napisał:

Hmm - przypominam sobie analogiczny problem, który ludzie mieli przy okazji Gothic 3 - nie
hasało na pewnych generacjach wypalarek LG. I tam się nic nie dało zrobić niestety - wina hardware
nie czytającego zapisu o pewnej gęstości...


Ja mam Lite-Ona. I może znajdę gdzieś stary napęd LG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tu wszystkim którzy maja coś przeciw mojemu komentarzowi u góry.
1. Nienawidze Widźmina bo robili go niepełnosprawni robiąc takie wymagania. Przecież można stworzyć jeszcze piękniejszą grę o mniejszych wymaganiach.
2. Na stronie jest ponalepiane tych obleśnych nalepek z owej gry.
3. Czytam bo mi się nudzi. To tak jak polityka :)
4. Jestem od gpupy NFS wieć wiecie... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 21:23, stanlee napisał:

Ja mam Lite-Ona. I może znajdę gdzieś stary napęd LG.

Ogólnie sprawdzenie na innym napędzie to rozsądna rzecz - tudzież na innym kompie, jeśli się da. Jeśli problem się potwierdza na kilku konfiguracjach, trzeba po prostu zgłosić to do sklepu (w tym wypadku pewnie gram.pl?) i wymienić. Może jakiś egzemplarz uległ uszkodzeniu w procesie produkcji - miejmy nadzieję, że szybko się sprawa wyjaśni. Wiem jak to jest: gra na biurku, setna próba reinstalacji i nic. Nic bardziej przykrego.
EDIT: Tak czy inaczej to nie miejsce na tę rozmowę, to wątek poświęcony artykułowi o opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego, nie grze na bazie jego twórczości - przenieś się z dalszymi pytaniami tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 21:46, Lucas the Great napisał:

ciach


Niestety to samo. Moim zdaniem zabezpieczeni tages jest winowajcą całego zamieszania, zamierzam poczekać do 26.10 i na patcha 1.1 może to coś da, jak nie wymieniam płytkę. I jestem bardzo rozczarowany całą sytuacja, a problem dotyczy wielu osób, więc ci z CDPRed co wpadli na pomysł dodania Tagesa jako zabezpieczenia przemyślą cała sytuacje i może dojdą do wniosku że to był błąd. Nie dość że podnieśli mi ciśnieni info o tym , ze nie dostane całego zestawu EK to teraz czara goryczy sie przelała. W końcu skończy sie na tym, ze bee musiał spiracić oryginalną grę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować