Zaloguj się, aby obserwować  
Sephirath

#kultura - najkulturalniejszy z kanałów na irc.gram.pl!

54 postów w tym temacie

Ave!

Jak już niektórzy wiedzą, od paru dni można wpisywać na głównym kanale /join #kultura i traficie w zupełnie nowe, ciekawe i miękkie w dotyku miejsce, w którym bez problemu będzie można pogadać sobie na różnego rodzaju tematy warunkowane przez to, jaki dzień akurat mamy. O co chodzi? Już tłumaczę! Otóż każdy dzień ma swój "patronat" (tak jak literki w Ulicy Sezamkowej):

Growy Poniedziałek - jak nazwa wskazuje - będzie można w spokoju i do upojenia gadać o grach (różnego rodzaju - od Half Life''a, przez D&D i Monopoly aż po Ciuciubabkę). Tak, to również jest sztuka ;)
Filmowy Wtorek - również jak nazwa wskazuje - dzień, podczas którego kanał przemienia się w wielką kawiarnię poświęconą gadaniu o ulubionych tytułach, świeżych premierach oraz ulubionych reżyserach.
Zaczytana Środa - zapraszamy wszystkich chętnych do dywagacji o książkach, komiksach, poezji, podręcznikach do chemii, ulotkach wyborczych oraz reszcie tego lansowanego przez ynteligencję stuffu.
Graficzny Czwartek - fotografia, obrazy, ryciny, obrazki w książkach z nauką czytania - enjoy :)
Freestyle''owy Piątek - nie tłumaczę :>
Muzyczna Sobota - cokolwiek chcieliście kiedykolwiek powiedzieć na temat swojego ulubionego wykonawcy, radia, zespołu lub też folklorystycznej grupy promującej region, teraz to powiedzieć możecie!
Wydarzeniowa Niedziela - czyli co też takiego ciekawego wydarzy się w kraju w nadchodzącym tygodniu ORAZ co też takiego ciekawego wydarzyło się w kraju w tygodniu minionym :)

Czasem mogę nie nadążyć ze zmianą tematu, ale pamiętajcie, że Rozpiska RuLeZ ;)

Od czasu do czasu będą też organizowane mistrzostwa w kalambury (takie coś jak nasze słynne Ktulu tudzież Mafia, tyle że dla ludzi przekładających rysowanie "drzewa jednym pociągnięciem myszki" nad czytanie i pisanie ;)

Mam nadzieję, że wszystko jasne. Mam też nadzieję, że się Wam spodoba :)

edit: Zapraszam oczywiście do swoich komentarzy i pomysłów, w końcu ktoś mi w tym bajzlu pomóc musi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam będę...hmm..jak się uda to codzień;] Fajnie że pojawił się taki kanał;] Proponuję jednak urządzać totalne offtopy w pewnych godzinach, powiedzmy od 23 ;] A tak to wszystko może być tak jak jest teraz rozpisane, myślę że będzie to jeden z popularniejszych kanałów jeśli wszystko dobrze pójdzie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie, jednak jedno mnie interesuje.
Jeśli rozmowa przejdzie na inny temat, niż ten, który jest wyznaczony dzień, to co z tym będzie? Czy osoby zbaczające z zamierzonego tematu będą upominane/wykopywane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tu jedynie czegoś w stylu "dnia teatralnego", ale mając na uwadze obecny wybór mogę to przeboleć. :-)

Gratuluję pomysłu i mam nadzieję, że kanał nie umrze śmiercią naturalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa tematu bardzo podobna do tematu #dzamprezy na forum ;>
Co do samego kanału - polecam wszystkim tym, którzy zaniedbali ostatnio czytanie, ''mądre rozmowy'' i swoją własną kulturę osobistą - można się odchamić na kanale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpadnę, wpadnę, już za chwilkę. ;P
Gdy zobaczyłem temat stwierdziłem, że ten kanał będzie nie potrzebny... Chociaż po zobaczeniu rozpiski może być. :)
Jedyny dzień, w który chyba nie będę wpadał, to czwartek. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm fajnie fajnie tylko jest pewien problem bo niekażdy będzie ogarniał i napewno jedynymi tematami nie będą tam takie jak podałeś ale to już inna sprawa :} Zarz wejde na kanał i zobacze co się dzieje :D Wystawie też jego ocene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę w każdy wtorek! Uwielbiam filmy. Czwartek i niedzielę będę raczej unikał... Ale tak prawdę mówiąc poza tymi wspomnianymi wtorkami będę wpadał w wolnych chwilach, niezależnie od dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 19:34, Budo napisał:

Ale pomysł fajny, będe wpadał pewnie w niedziele i inne dni też... chociażby pomoderować :P

Na 4um ci nie starczy...? :P

Ale pomysł ekstra, kupuje to:)

Edit: Nie pisze się najkulturalniejszy, tylko najbardziej kulturalny, Seph. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie, pracochochlik :p

Ale cieszę się, że się pomysł choć trochę podoba. Bo póki było tylko #kultura, bez rozpiski, to jechano po moim pomyśle równo i patrzono tylko czy równo puchnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 12:38, PRINCE JANEK napisał:

Hmm a co się stało że nie ma tego kanału? przynajmniej o tej godzinie?

Kanał jest cały czas, ale nikogo na nim nie ma, więc nie ma go na liście kanałów. Wpisz "/join #kultura", to do niego dołączysz. Na liście kanałów są tylko te, na których ktoś jest ;]
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować