Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ATI Radeon HD 3800 - wyciek informacji

63 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2007 o 14:55, Tomek.czwa napisał:

> Nie dam się skusić na dx 10.1 ! To jest najbardziej parszywy chwyt marketingowy w historii!!

> Upgradu kompa stacjonarnego nie przewiduję przez dłuuuugi czas, zbieram na lapa:P A co
do rywalizacji
> ATI i Nvidii, to jestona obecnie zdecydowanie wyrównana.
A skąd możesz wiedzieć to jest usprawnienie. Więc nie polega to kupujecie nowe karty bo na
nich jest o wilele lepsza grafa niz na dx 10 Jeżeli grałbyś w cryssia na dx 10 to bys sie przekonal
ze takie usprawnienia sa potrzebne.


To nie jest usprawnienie bo karta obsługująca DX10 np. gf 8800 już nie obsługuje 10.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 16:21, Olek007 napisał:

>Budowa chipu oparta o proces technologiczny 55 nm

czy tam nie powinno byc 65nm? :P nie to zebym sie czepial :)

a tak do artykulu :D to nic tylko czekac na testy po 15 listopada :D :D

65 nm to konkurencja robi, ale tak jak wspomniałem to jeszcze kwestia materiałów zastosowanych w drenie i kanale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam HD2900 i przez dłuższy czas nie zamierzam wymieniać karty, ale seria 3000 zapowiada się ciekawie (poza tym, że ten pdf to zwykły marketingowy bełkot).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 14:53, Tomek.czwa napisał:

> > ATI wraca do gy :D
> taa wraca :] niech ta karta się schowa przy GeForce 9800 :D
A po czym wyciągłeś takie wnioski po nazwie?? Jak ja nie lubie takich pustych desykusji.

po tym że ostatnio wszystkie kary graficzne Nvidii są lepsze od kart AMD i poza tym GF 9800 ma mieć wydajność 3 Tflopsów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ATI jest i jeszcze długo będzie duży krok do tyłu w porównaniu z Nvidią, dopiero teraz dogania 8800 GTS-a a Nvidia na pewno nie śpi i w niedalekim przyszłości wypuści kolejną mocną karte która być może znowu bedzie najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 16:27, tomoliop napisał:

To nie jest usprawnienie bo karta obsługująca DX10 np. gf 8800 już nie obsługuje 10.1

To zagraj sobie w crysisa na dx 10 na gtx i zobaczysz że potrzebne są nowe rozwiązania. Teraz dx 10 jest nie potrzebny żadna karta na rynku sobie nie radzi więc jakieś usprawnienie są potrzebne, więc jeśli nowa karta ma być wsparta przez nowy software który zwiększy wydajność to w czym problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 18:27, master962 napisał:

> > > ATI wraca do gy :D
> > taa wraca :] niech ta karta się schowa przy GeForce 9800 :D
> A po czym wyciągłeś takie wnioski po nazwie?? Jak ja nie lubie takich pustych desykusji.

po tym że ostatnio wszystkie kary graficzne Nvidii są lepsze od kart AMD i poza tym GF 9800
ma mieć wydajność 3 Tflopsów :)

Tak a gdzie o tym przeczytałeś?? Jakieś oficjalne info od nvidia, daj link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować