Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gears of War w sklepie gram.pl

162 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2007 o 11:54, CDRV napisał:

Pewnie zrobil bys to lepiej.


Spieprzyłbym sprawę jeszcze bardziej niz oni, co nie ulega wątpliwości. Trzeba zacząć jednak od tego, że nie podjął bym się takiego zadania, skoro się na tym nie znam...
CDP, jak i reszta rodzimych wydawców, zna się na rzeczy raczej średnio, co widać po ilości udanych premier. Co gorsza nie potrafią uczyć się na błędach i wyciągać wniosków ze swoich wątpliwych sukcesów... Taka sytuacja trwa już od lat, nawyższy czas coś z tym zrobić !

Najbardziej śmieszy mnie fakt, że jest grono graczy takich jak Ty, którzy bezkrytycznie łykają cały ten chłam i spuszczaja sie nad tą super jakością w niskiej cenie...

P.S.

Czy to nie temat o GoW ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialem ci powiedziec ze nie ejstem bezkrytyczny. Ale skoro tak wszyscy atakuja cdp to postanowilemw ziasc go w obrone i tyle. Czy sie na rzeczy nie znaja ciezko powiedziec skoro sama extraklasyka zarobili na wiedzmina. Moze nie sa doskonali. CDP zalozyli ludzie jak ty czy ja ktorzy zrobili to podobno w liceum. Uwazam ze osiagneli wiecej niz my kiedykolwiek. W sumie nie znams ie na tym ale jak mowie nic nie lykam uwazam tylko ze to tytaniczny projekt ktorego mogli by i inni nie dac rady wykonac wiec moze ja jestem zbyt lagodny a ty zbyt ostry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 13:03, CDRV napisał:

Chcialem ci powiedziec ze nie ejstem bezkrytyczny. Ale skoro tak wszyscy atakuja cdp to postanowilemw
ziasc go w obrone i tyle. Czy sie na rzeczy nie znaja ciezko powiedziec skoro sama extraklasyka
zarobili na wiedzmina. Moze nie sa doskonali. CDP zalozyli ludzie jak ty czy ja ktorzy zrobili
to podobno w liceum. Uwazam ze osiagneli wiecej niz my kiedykolwiek. W sumie nie znams ie na
tym ale jak mowie nic nie lykam uwazam tylko ze to tytaniczny projekt ktorego mogli by i inni
nie dac rady wykonac wiec moze ja jestem zbyt lagodny a ty zbyt ostry ?


Racja, ja ogólnie marudzę :P

Pomimo wszelkich narzekań liczę, że w przypadku wydania GoW uda sie im powtórzyć sukeces Bioshock''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam pięknie. Zamówiłem EK Wiedźmina i do dziś go nie dostałem ale proszę wróćcie do tematu GoW bo normalnie mam awersje jak już widzę coś co się zaczyna na „W” pomimo że jestem wielbicielem sagi o Wiedźminie. A chętnie poczytał bym coś ciekawego o GoW.
Dodam tylko że chyba jestem optymistą a może lubiłem tak bradzo CDP że aż sam się nie spodziewałem skoro GoW i Crysisa zamówiłem na gram.pl ( ale już zwykłą edycję hihi).
Fakt faktem dają ciała coraz częściej a opozycja rośnie w siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 18:57, Nikoos napisał:

Co takiego ?!?!

100 zł ekstra za kubek i obrzyganą koszulkę ??... Lekka przesada...

Poza tym brak w tym newsie najważniejszej informacji:

KIEDY gra zostanie wydana i jak wyglądać będzie LOKALIZACJA !!

Czekam na konstruktywną odpowiedź...



Konstruktywne pytanie to to nie było, ale postaram Ci się odpowiedzieć w miarę konstruktywnie.
Gra zostanie wydana pod koniec listopada w ostani lub przed ostatni jego tydzień, lokalizacja będzie
kinowa z pozostawieniem oryginalnych voicow postaci znanych z wersji na xbox''a, może uda się też wersja dodatkowa pełna ale nie ręcze, tak zdecydowalismyze względu na bardzo wysokiej jakości oryginalne i klimatyczne nagrania oryginalne.

Data wydania może jeszze ulec zmianie bo trwają prace nad lokalizacją a i sam proces licencjyny w MS
jest dosc dlugotrwaly stad brak pewnej informacji co do premiery.

Co do opisu koszulki - "obrzygana" to dosc mocne i mysle nie potrzebne słowo, zbyt pochopnie oceniasz prace innych, niby Twoje prawo "klienta" do oceny, ale jest jeszcze też kultura osobista o której warto pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

"Grę wydamy kiedy wydamy, a może później, a lokalizacja będzie taka, albo inna, ale nikt za to nie ręczy..."

No dobra, wnioski możemy wyciągnąć sami:
1. GoW wyjdzie przed Mikołajem - to dobrze.
2. Lokalizacja ograniczy się do kinowych napisów - mniejsze zło...

Powiem szczerze, że zbyt wielu wyjaśnień nie uzyskaliśmy. Z drugiej strony lepsza odpowiedź taka, niż żadna :D

Mam kolejne pytania:
Lokalizacja będzie "zaszyta" w gierce, czy na dodatkowej płycie ?
Cz będzie możliwe uruchomienie gry z oryginalnymi napisami ??

p.s.
Moja kultura osobista pozostawia wiele do życzenia, ale nie przywiązuję zbyt wiele uwagi do tego, aby cokolwiek zmienić :P BANan ani degrad mi nie straszny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 21:17, Nikoos napisał:

Hmmm...

"Grę wydamy kiedy wydamy, a może później, a lokalizacja będzie taka, albo inna, ale nikt za
to nie ręczy..."


Napisalem ostatni lub przedostatni tydzien listopada, to precyzjny termin, gry to nie bułki w piekarni
czym bliżej premiery tym będę znal dokładniejsze terminy, narazie robimy wszytsko aby zdążyć na 22.11.
natomiast gra na pewno ukaże sie nie poźniej niż 29.11 ... gdzie tu widzisz ze pisze wydamy kiedy wydamy ?

Lokalizacja jak pisałem na 100% bedzie kinowa, ewentualnie bedzie jeszcze jako dodatek pełna.

Jakie oryginalne napisy ?

P.S a szkoda to nie kwestia bana/degrada tylko jakości rozmowy

Dnia 05.11.2007 o 21:17, Nikoos napisał:


No dobra, wnioski możemy wyciągnąć sami:
1. GoW wyjdzie przed Mikołajem - to dobrze.
2. Lokalizacja ograniczy się do kinowych napisów - mniejsze zło...

Powiem szczerze, że zbyt wielu wyjaśnień nie uzyskaliśmy. Z drugiej strony lepsza odpowiedź
taka, niż żadna :D

Mam kolejne pytania:
Lokalizacja będzie "zaszyta" w gierce, czy na dodatkowej płycie ?
Cz będzie możliwe uruchomienie gry z oryginalnymi napisami ??

p.s.
Moja kultura osobista pozostawia wiele do życzenia, ale nie przywiązuję zbyt wiele uwagi do
tego, aby cokolwiek zmienić :P BANan ani degrad mi nie straszny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 22:15, migem napisał:

Lokalizacja jak pisałem na 100% bedzie kinowa, ewentualnie bedzie jeszcze jako dodatek pełna.

Nie ma sensu robić pełnej. Ta gra nie jest dla dzieci...


Co do EK, to najkrócej mówiąc jest jak najbardziej żałosne. To najgorsze EK jakie kiedykolwiek powstało. Żal mi tylko GOWa, że trafiło mu się CDP, które ostatnimi jest poprostu g**** warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

migem, korzystajac z Twojej obecnosci 2 pytania.

- od kiedy pracujecie nad polska wersja gow ?
- dlaczego nie mozecie wydac gry w oryginale 9-tego a zlokalizowana pozniej. czy wydrukowanie polskiego pudelka i i polskich napisow na samej plycie nie zapobiega dostatecznie przed kupowaniem polskich egzemplarzy i sprzedawaniem ich na zachodzie.

pzdr,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 22:15, migem napisał:


Jakie oryginalne napisy ?


Oryginalne napisy, są takie jak wymyślił, stworzył i wydał producent gry.
Cywilizowane kraje doszły do wniosku, że najbardziej uniwersalnym i rozpowszechnionym na świecie jest język angielski i dlatego przyjęto go za podstawowy w kontaktach międzynarodowych.
Polska to prymitywny kraj, ale pomimo wszechobecnego zacofania i zabobonu obowiązkową naukę języków obcych ( w tym angielskiego ) wprowadzono u nas już na etapie szkoły podstawowej...

Po tym wypasionym wstępie ponawiam pytanie:

Czy GoW będzie zawierał napisy w wersji oryginalnej - angielskiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 23:15, Nikoos napisał:

Oryginalne napisy, są takie jak wymyślił, stworzył i wydał producent gry.
Cywilizowane kraje doszły do wniosku, że najbardziej uniwersalnym i rozpowszechnionym na świecie
jest język angielski i dlatego przyjęto go za podstawowy w kontaktach międzynarodowych.
Polska to prymitywny kraj, ale pomimo wszechobecnego zacofania i zabobonu obowiązkową naukę
języków obcych ( w tym angielskiego ) wprowadzono u nas już na etapie szkoły podstawowej...


znajmosc jezyka angielskiego w Polsce na poziomie umozliwiajacym zrozumienie tekstu pisanego i mowionego deklaruje 8% spoleczenstwa, to stanowczo za malo zeby uzasadnic tym wydanie gry w wersji angielskiej, nie raz wydawlismy tytulu po angielku i dokaldnie wiem jakie sa wtedy wyniki sprzedazy. Niesatysfakcjonujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 11:01, migem napisał:

znajmosc jezyka angielskiego w Polsce na poziomie umozliwiajacym zrozumienie tekstu pisanego
i mowionego deklaruje 8% spoleczenstwa, to stanowczo za malo zeby uzasadnic tym wydanie gry
w wersji angielskiej, nie raz wydawlismy tytulu po angielku i dokaldnie wiem jakie sa wtedy
wyniki sprzedazy. Niesatysfakcjonujace.


Zatrważająca statystyka... Zdaję sobie sprawę, że większość użytkowników, nie potrafi, nie chce, albo boi się używać języka którego się uczy lub uczyła przez kilka, czy nawet kilkanaście lat. Ja się do nich nie zaliczam. Zabawa grą w wersji oryginalnej zawsze była dla mnie świetną okazją do uczenia się języka.

Nadal nie uzyskałem odpowiedzi na postawione pytanie...
Czy napisy w języku angielskim pojawią się (chociażby jako opcja) w polskim wydaniu GoW ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2007 o 11:30, Nikoos napisał:

Zatrważająca statystyka... Zdaję sobie sprawę, że większość użytkowników, nie potrafi, nie
chce, albo boi się używać języka którego się uczy lub uczyła przez kilka, czy nawet kilkanaście
lat. Ja się do nich nie zaliczam. Zabawa grą w wersji oryginalnej zawsze była dla mnie świetną
okazją do uczenia się języka.

Nadal nie uzyskałem odpowiedzi na postawione pytanie...
Czy napisy w języku angielskim pojawią się (chociażby jako opcja) w polskim wydaniu GoW ??



Witam wszystkich serdecznie.
Kolego drogi. Nie zapominaj że gracze to nie tylko osoby w wieku 12-15 lat. Ja osobiście mam 33 latka i od 20 lat gram w gry i zapewniam Cię że za moich czasów nie było języka angielskiego w szkole. Nie miałem tej przyjemności i szczęścia aby uczyć się za darmo tak jak to teraz ma możliwość młodzież. Osobiście znam angielski ( uczyłem się sam w domu z książek) na takim poziomie, który pozwalał mi pracować w Angli w służbach mundurowych ale nie jest to taki poziom abym mógł się spokojnie cieszyć grą. Dlatego kupuję gry spolszczone bo sprawiają mi one więcej satysfakcji. Dla mnie bowiem wielkie znaczenie ma fabuła gry.
Jestem jednak zdania iż należy uszanować każdego gracza a nie traktować się jak pępek świata i skoro inni nie umieją angielsiego to znaczy że są prymitywni. Zapewniam Cię że bardziej prymitywnym krajem pod względem kultury i życia jest Anglia. Mogę to po pobycie tam stwierdzić z całą pewnością. Nie raz włos jeżył mi się na głowie po tym co tam widziałem. A szacunku dla mojego kraju nauczyłem się właśnie mieszkając na wyspach. Jestem dumny że jestem Polakiem i nie obrażaj proszę tych którzy czują się Polakami nazywając nasz kraj prymitywnym.
Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że można na tym forum spotkać kogoś w tym weku, ze sporym życiowym doświadczeniem.

Od dłuższego czau staram się uzyskać tylko JEDNĄ informację...
Czy nowo wydany GoW będzie zawierał napisy w języku angielskim, tak jak ma to miejsce w Europie (Polska najwyraźniej się do niej nie zalicza) ?

Dlaczego Francuzi, Niemcy, Włosi, czy Anglicy dostają w dniu światowej premiery grę we własnym języku i możliwością zainstalowania paru innych ?!?!
Dlaczego JA, za karę dostaję zlokalizowany szit, miesiąc później (World in Conflict, Conpany of Heroes, Warhammer 40K) i muszę się zadowolić "profesjonalnym" wydaniem PL bez możliwości zmiany języka !?!?!

Nie kwestionuje cudzego prawa do wyboru, ale sam też chce je mieć !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 23:01, mesiu59 napisał:

> Lokalizacja jak pisałem na 100% bedzie kinowa, ewentualnie bedzie jeszcze jako dodatek
pełna.
Nie ma sensu robić pełnej. Ta gra nie jest dla dzieci...

Dlaczego nie ma sensu? Sądzę, że lokalizacja powinna być pełna. Nie powinno się też kasować oryginalnej ścieżki dzwiękowej. Do wyboru przy instalacji albo z menu tak jak to jest w grach EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 13:30, logray napisał:

> > Lokalizacja jak pisałem na 100% bedzie kinowa, ewentualnie bedzie jeszcze jako dodatek

> pełna.
> Nie ma sensu robić pełnej. Ta gra nie jest dla dzieci...
Dlaczego nie ma sensu? Sądzę, że lokalizacja powinna być pełna. Nie powinno się też kasować

Dlatego niema sensu, że w 99% pełna lokalizacja wypacza klimat gry. Kinowa jest optymalnym wyjściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 13:34, mesiu59 napisał:

Dlatego niema sensu, że w 99% pełna lokalizacja wypacza klimat gry.

Dobre tłumaczenie nie tylko nie wypacza klimatu gry, ale go wzmacnia. Świetnym przykłądem może być Dungeon Keeper (dla mnie jest to growy odpowiednik Shreka). Podejrzewam, że Twoje obiekcje dotyczą nie tyle jakości tłumaczenia (skoro lubisz kinowe), ile doboru głosów. To już jest kwestia gustu. Oczywiście mój tekst dotyczy dobrych tłumaczeń a nie takich na odwal się (np. stare tłumaczenie Far Cry).

Dnia 06.11.2007 o 13:34, mesiu59 napisał:

Kinowa jest optymalnym wyjściem.

Kinowe tłumazcenie nie jest optymalnym wyjściem. To jest obcinanie kosztów. Pozostanę przy swoim zdaniu. Chcę dostawać profesjonalne wydania posiadały wybór języka dubbingu oraz napisów. Dzięki temu będę mógł grać w wersję angielską albo polską. Cenega daje nam taki wybór, w ofercie CDP chyba jest tylko jedna taka gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 11:01, migem napisał:

znajmosc jezyka angielskiego w Polsce na poziomie umozliwiajacym zrozumienie tekstu pisanego
i mowionego deklaruje 8% spoleczenstwa, to stanowczo za malo zeby uzasadnic tym wydanie gry
w wersji angielskiej, nie raz wydawlismy tytulu po angielku i dokaldnie wiem jakie sa wtedy
wyniki sprzedazy. Niesatysfakcjonujace.


A czy było może rozpatrywanie wydania gry w sposób, w jaki jedna inna firma na polskim rynku wydaje tytuły? To znaczy płyta z wersją oryginalną i dodatkowa płyta ze spolszczeniem dla tych, którzy jednak z tego spolszczenia korzystać nie chcą? Wtedy wszyscy by byli zadowoleni (chyba, bo zawsze się znajdzie ktoś komu i takie rozwiązanie by nie odpowiadało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować