Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2008 o 22:29, ziptofaf napisał:

Dorzuć jeszcze 200 zł i kup sobie któryś z tych:
Samsung SM943T
Samsung SM971P
BenQ FP93GP
Matryce PVA, świetne parametry (tylko dość małe, bo 19". Ale jakość > przekątna).
A co daje matryca PVA (i dlaczego warto do niej dopłacić), przeczytasz tu:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=45
http://forum.gram.pl/forum_post. asp?tid=30010&pid=615


200 zl za duzo, moze sprawie sobie tako do nowego sprzetu jak mi crt siadnie;) teraz wystarczy zwykly jakis;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 23:21, żyrafa napisał:

200 zl za duzo, moze sprawie sobie tako do nowego sprzetu jak mi crt siadnie;) teraz
wystarczy zwykly jakis;)


Zależy jak na to patrzeć. Moim zdaniem lepiej raz wydać 900 zł, a nie 700, a później jeszcze dodatkowo 900. Zwłaszcza, że różnica w jakości jest olbrzymia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 21:37, Lukas813 napisał:

Dobry by był ten monitoerk do gry w wymagające gry
http://www.agito.pl/19/lg_19_lcd_w1952tqpf.351.328993.html


Czy to takie hobby gramowiczów wyszukiwać coraz gorsze monitory? :)
Odradzam ten model. Co warto wziąć przeczytasz tu:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=45
i tu:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=30010&pid=615

A jak (już po przeczytaniu danych z ww. linków) jednak uprzesz się na TN (bo najtańsze, a jakość cię nie za bardzo obchodzi...), to tylko i wyłącznie Samsung 223BW i 226BW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 19:42, ziptofaf napisał:

> 200 zl za duzo, moze sprawie sobie tako do nowego sprzetu jak mi crt siadnie;) teraz

> wystarczy zwykly jakis;)

Zależy jak na to patrzeć. Moim zdaniem lepiej raz wydać 900 zł, a nie 700, a później
jeszcze dodatkowo 900. Zwłaszcza, że różnica w jakości jest olbrzymia...


ale naprawde nie widze takiej potrzeby poniewaz i tak nie bede korzystal z tego monitora:P a moj brat gra tylko w wowa.... za rok moze dwa jak mi siadzie crt to wtedy kupie do siebie porzadny a wtedy juz ceny spada, beda nowe itp. a tak pytam z ciekawosci aktualnie najlepsze do gier sa lcd czy panoramy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 00:08, żyrafa napisał:

ale naprawde nie widze takiej potrzeby poniewaz i tak nie bede korzystal z tego monitora:P
a moj brat gra tylko w wowa.... za rok moze dwa jak mi siadzie crt to wtedy kupie do
siebie porzadny a wtedy juz ceny spada, beda nowe itp. a tak pytam z ciekawosci aktualnie
najlepsze do gier sa lcd czy panoramy?


Panoramy, ale minimum 20" (inaczej wydają się za małe). Poniżej 20" tylko zwykłe LCD-ki (albo CRT-i, jeżeli komuś na dobrej jakości obrazu w niskiej cenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)
Zastanawiam się ostatnio nad wymianą mojego stuletniego CRT-ka na jakiegoś porządnego LCD-ka. Z tego co przeczytałam wcześniej w grę wchodzi matryca PVA. Wobec tego mam pytanie: czy moglibyście polecić mi jakiś monitorek? Chciałabym, aby była to 19-tka. I żeby nie kosztowała więcej niż 650zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dobry wybór. Monitor niezbyt drogi ( http://www.agito.pl/product/330134?bid=40 - 812 zł w jednym z większych sklepów w Polsce), a parametry ma naprawdę dobre. Ewentualnie możesz się też zastanowić nad nowszym Samsungiem SM971P
( http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_62/towar_karta_31435/Samsung_LCD_19_S M_971P.html), jednak jest on o ok. 100 zł droższy. Ale niezależnie od wyboru - oba te monitory pod względem jakości obrazu po prostu rządzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem... przewróciłem się dzisiaj na biurko i trzymałem się go, i przez parę sekund mi monitor się trząsł (był włączony) . Czy nic się z nim nie stało?
Skontuzjowana noga + agresywne wycieranie biurka robi swoje... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:04, ziptofaf napisał:

/.../

Jak działa, to znaczy, że nic się nie stało. A jak nie działa, to pytanie o to, czy nic
się z nim nie stało robi się zbędne :)

Działą dobrze, tylko ogólnie jak ruszam biurkiem się trzęsie, a tym razem serio, o mało co bym głośniki wywalił. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:05, Kalejdoskop86 napisał:

Działą dobrze, tylko ogólnie jak ruszam biurkiem się trzęsie, a tym razem serio, o mało
co bym głośniki wywalił. xD


Wiesz, byłoby dziwne, gdyby się nie trząsł (albo raczej nie tyle dziwne, co wbrew prawom fizyki). Możesz przyśrubować podstawkę do biurka, wtedy zminimalizujesz ten problem...
U mnie głośniki średnio raz w tygodniu lądowały na podłodze. Ale już nie spadają, bo je przykleiłem Kropelką do podłoża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:09, ziptofaf napisał:

Wiesz, byłoby dziwne, gdyby się nie trząsł (albo raczej nie tyle dziwne, co wbrew prawom
fizyki). Możesz przyśrubować podstawkę do biurka, wtedy zminimalizujesz ten problem...
U mnie głośniki średnio raz w tygodniu lądowały na podłodze. Ale już nie spadają, bo
je przykleiłem Kropelką do podłoża :)

No mój poprzedni był bardziej stabilny, ale przynajmniej działa wszystko ok. Głównie się wystraczyłem tego, że PC z monitorem był włączony. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:13, Kalejdoskop86 napisał:

No mój poprzedni był bardziej stabilny, ale przynajmniej działa wszystko ok. Głównie
się wystraczyłem tego, że PC z monitorem był włączony. :P


W takim wypadku moga zdarzyc sie glownie 2 rzeczy:
- Cos uderzy w matryce i ja uszkodzi (co widac ;)
- W skutek uderrzenia peknie lampa podswietlajaca. Jesli jednak nie widac ZNACZACEGO spadku jasnosci to nie ma sie czym martwic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozgladam sie za nowym monitorkiem. Jako, ze od zawsze pracowalem na dosc malym monitorze (najpierw 14, potem 15 cali) to pytam o porade - jakiej wielkosci monitor wybrac?
Czy 19 to teraz odpowiednia wielkosc? A moze lepiej cos wiekszego? (czy potem to nie przesada?) Czy lepiej panoramiczny czy zwykly? (myslallem ze teraz juz tylko panoramy, ale widze ze Magwisience polecacie zwykly)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 11:32, Volvox napisał:

> No mój poprzedni był bardziej stabilny, ale przynajmniej działa wszystko ok. Głównie

> się wystraczyłem tego, że PC z monitorem był włączony. :P

W takim wypadku moga zdarzyc sie glownie 2 rzeczy:
- Cos uderzy w matryce i ja uszkodzi (co widac ;)
- W skutek uderrzenia peknie lampa podswietlajaca. Jesli jednak nie widac ZNACZACEGO
spadku jasnosci to nie ma sie czym martwic :)

Wszystko jest ok, tylko dla pewności się zapytać chciałem, bo w dziedzinie monitorów to się za bardzo nie znam. ;)

Co do twojego pytania o monitor to jeśli przyzwyczajony jesteś do małych, to polecam jakiś LCD z panoramą. Ja osobiście pracowałem przez wiele lat na LCD 17" i martwiłem się, czy mój LCD obecny z 22" panorama to nie będzie przesada, ale jest ok. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz, jak mówiłem o trzęsacym się monitorze? Pozwól, że zadam ci pytanie:
czy to normalnie, że mi się monitor tak trzęsie? A prościej, zamieszczam obrazek. Na czerwono zaznaczone, co się trzęsie.

20080910222319

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 22:23, Kalejdoskop86 napisał:

Pamiętasz, jak mówiłem o trzęsacym się monitorze? Pozwól, że zadam ci pytanie:
czy to normalnie, że mi się monitor tak trzęsie? A prościej, zamieszczam obrazek. Na
czerwono zaznaczone, co się trzęsie.

a moze podstawka/mocowanie Ci sie obluzowalo gdzies z tylu monitora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować