Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2007 o 18:23, Farmer Widomo napisał:

Moim zdaniem Dragonlance nie jest super dobry ale jest fajnym połączeniem komedii (którą okazuję
w jakże wielu miejscach) i poważnej zagranicznej fantastyki typu Forgotten Realms. A jeśli
muniok jest początkującym "czytaczem" książek fantasy Pieśń Lodu i Ognia niestety odpada. Tak
jak mówiłeś na żaglach jest tam za dużo tematów dotyczących polityky (chociaż nie mam tam braci
Kaczyńskich [bez urazy dla fanów PiS''u] ) ale początkujący czytacz może się zniechęcić do
fantastyki. Ot tak.


Cóż powiem tyle,że dla mnie lepiej jest zaczynać od jednych z lepszych książek,bo wtedy nie wywołuje takiej reakcji,że np: ktoś przeczyta Eragona i mówi ,że najlepsza książka na świecie co jest oczywistą bzdurą :p. Choć nie wiem może jest jakiś taki bajer,że zaczynasz co raz bardziej przechodzić dalej i potem łapiesz się za głowę i mówisz "jaki ten Eragon był durny", cóż w moim przypadku mnie to nie bawiło ;]. Pan muniok prosił o podanie fajnych/ciekawych książek i mu podałem najlepsze jakie(dla mnie) mogą być w tym gatunku literackim.

Dnia 12.12.2007 o 18:23, Farmer Widomo napisał:

dosłownie i w przenośni Pana Lodowego Ogrodu. Książka poprostu miód ale z czekladą co jest
równe za słodki. Przyzan Pan Lodowego Ogrodu jest lepszy niż dobry ale nie podoba mi się obiawiana
"momentami" Science Fiction (np. Pan Lodowego Ogrdou 1)


Cóż to już zależy od upodobań :] mi się na przykład podobały te domieszki Science Fiction nadawały tej książce oryginalności, dzięki temu Pan Lodowego Ogrodu odstępował od reszty książek fantasy swoją oryginalnością, pomysłem i fabułą, która jest bardzo dobra :]. Właśnie dlatego ta książka ma swoje specjalne miejsce na mojej półce z książkami.

Dnia 12.12.2007 o 18:23, Farmer Widomo napisał:

Ooo...skoro już jesteśmy w dziale Polskiej fantastyki Sapek nie nadaje się dla młodych. Jeśli
muniok jest młody (mam na myśli 11-9 lat) odpada. Chodź też jestem młody(12) a czytam ale tylko
dlatego że wciąga...a wulgarzymy ,niektóre, mogą spowodować uśmiech na twarzy dojrzalszych
czytelników.


Co do wyrażeń wulgarnych to się zgadzam,ale jak to jest w mojej naturze do końca się z tobą nie zgadzam :P, owszem sporo jest przekleństw, jednak ogólnie książka nie jest przepełniona samymi przekleństwami, są one dobrze wplatane w niektóre rozmowy dzięki temu książka nie staję się po prostu niesmaczna. Oczywiście niektóre osoby bardzo często klną,ale takie osoby zdarzają się rzadko ;p. Natomiast zdarzają się aspekty erotyczne, ale nie do końca przesadne, opisywać nie będę :p,bo tylko ostrzegam,że takie wystąpią. Cóż ja bym poprzeczkę wiekową podniósł do 15 lat a nie do 11, wiem sam mam 12 a z twórczością Sapka jestem obeznany,ale powiem tak. Ale powiem tak,że warto było przeczytać tą sagę,może trochę za wcześnie przeczytałem,ale naprawdę warto było :)

Dnia 12.12.2007 o 18:23, Farmer Widomo napisał:

Taaak?! To jest tu [piski i krzyczki , wiwaty] saga Mroczna Wieża z Rolandem na okładce. To
miód''ness ,co mam na myśli? Bardziej fajne niż słabe. Klimat wypas poprostu nie jest w stanie
wyrazić tego słowami. Chętnie wysłałbym wam Rafaello bo to wyraża więcej niż 1000 słów. W książkach
Stephen''a Kinga , bo tak nazywają się książki tego pisarza też posiadają od czasu do czasu
wulgaryzmy.


Co do Stephen''a Kinga i jego Mrocznej Wieży wypowiadać się nie będę,bo go nie czytałem. Namawiałeś mnie tyle razy na niego, ale go odłożyłem na dalszy plan zakupów, cóż czas okażę, kiedy kupię pierwszą część czy słusznie zwlekałem z kupnem :].

Dnia 12.12.2007 o 18:23, Farmer Widomo napisał:

Okej . To koniec mojego mini- felietonu na temat książek. Pozdro :)

A to koniec odpowiedzi na twój mini-felieton :p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



1. Harry Potter (wszystkie 6)
2. Władca Pierścieni (trylogia)
3. Hobbit
4. Eragon i Najstarszy
5. Trylogia Bartimeusa (trylogia)
6. Dragonlance "Smoki"
7. Dragonlance "Królestwo Minotaurów"
8. Wiedźmin (saga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój osobisty ranking to

1. "Legenda Drizzta" R.A.Salvatore''a
2. Saga o Wiedźnimie A.Sapkowskiego
3. "Władca Pierścieni" J.R.R.Tolkiena
4. Cykl świata Dysu T.Pratchett''a
5. Cykl Ziemiomorza Ursuli G.Le Guin
6. "Harry Potter" J.K.Rowling

Ostatnio czytam też "Wojnę Pajęczej Królowej"(polecam) i "Dzień Smoka" Z uniwersum Warcrafta. Z Dragonlance czytałem tylko "Kagonesti", "Irda", "Dragonesti" i z tej trójki polecam pierwszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie czytał książki "Kłamstwa Locke''a Lamory"? Ta książka to objawienie - nie znałem wcześniej autora, który ją napisał i dostałem ją na urodziny. Myślałem, że to kolejny angielski kryminał, ale nic bardziej mylnego. Scott Lynch może śmiało konkurować z ASem! Tworzy równie barwne postacie, tak samo (z rozmachem) tworzy świat, w główny wątek wplata najróżniejsze intrygi. Książka bardzo dobra dla fanów ASa, szczególnie, jeśli chodzi o zakończenie, które jest trochę "sapkowskie" (jeśli wiecie o co mi chodzi).

P.S. - "Sprawiedliwość jest czerwona"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy czytelnicy, mam sprawę ;)
Jakiś czas temu (początek listopada/końcówka października) widziałęm w metrze bilboard reklamowy jakiejś książki.
Było to chyba wydawnictwo ISA (ale to tylko moje "gdybanie").
Potem czytałem o tej książce w jakichś czasopismach (bodajże w CDA i jakimś innym pisemku kulturalnym).
Powieść fantasy, o "złodzieju z zasadami".
Tyle tlyko pamiętam.
Historia jakiegoś mężczyzny.
Pamiętam tlyko, że było o fantasy ;p
Książka jest na pewno dosyć nowa (wyszło, jak mówiłem, w okolicach października).

Czy ktoś może zna ten tytuł?
Ktoś czytał?
Pamiętam, że okłądka była biała, a na niej ktoś w łodzi (podkreślonego fragmentu nie jestem pewien).
Spodobała mi się tematyka (tak trochę Robin Hood :>).
Będę wdzięczny, jeśli ktoś mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2007 o 19:21, Lasca napisał:

Czy ktoś może zna ten tytuł?
Ktoś czytał?
Pamiętam, że okłądka była biała, a na niej ktoś w łodzi (podkreślonego fragmentu nie
jestem pewien).
Spodobała mi się tematyka (tak trochę Robin Hood :>).
Będę wdzięczny, jeśli ktoś mi pomoże.


"Kłamstwa Locke''a Lamory" Scotta Lyncha =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań. :]
1. Mógłby ktoś napisać coś o cyklu "Malazańskiej Księdze Poległych"? Warto przeczytać?
2. Może ktoś polecić jakieś DOBRE, polskie fantasy? od razu uprzedzam, że sagę o Wiedźminie przeczytałem (całą w jakieś 2,5 tygodnia :)). Zastanawiałem się nad Trylogią Husycką Sapkowskiego. Opłaca się wydać kasę na te książki?
3. Wiadomo kiedy pojawi się "Pierwszy krok" Przechrzty? :)
Dzięki za odpowiedź. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 15:06, Lex napisał:

2. Może ktoś polecić jakieś DOBRE, polskie fantasy? od razu uprzedzam, że sagę o Wiedźminie
przeczytałem (całą w jakieś 2,5 tygodnia :)). Zastanawiałem się nad Trylogią Husycką Sapkowskiego.
Opłaca się wydać kasę na te książki?


No cóż... Jeśli lubisz powieści ASa i nie denerwują cię jego zakończenia to radzę kupić. Tym bardziej, że jest nowe wydanie - cała Trylogia Husycka razem. Tylko uważaj - jeśli Wiedźmin w skali brutalności i "mroczności" miał w skali 10/10 pomiędzy 8 a 9, to Trylogia Husycka ma prawie 15. Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 15:06, Lex napisał:

1. Mógłby ktoś napisać coś o cyklu "Malazańskiej Księdze Poległych"? Warto przeczytać?


Bardzo warto przeczytać.Dla mnie jest to jedna z najlepszych pozycji fantasy. Trudno jednak w kilku słowach opisać ten cykl.Książka jest wielowątkowa , co niektórym trochę przeszkadza , jednak moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie , zwiększające zaciekawienie dalszym ciągiem , bo oczywiście wątek dotyczący któregoś z bohaterów , często przerwany jest w jakimś dramatycznym momencie.
Jak na razie cykl jeszcze nie jest skończony , ale i tak na przeczytanie czeka 8-10 tysięcy bardzo ciekawych stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 15:05, Mediv napisał:

Wyżej masz mój post dotyczący tej książki :) Co za zbieg okoliczności...


Ups, n00b ze mnie wyłazi;p
Przeczytałem Twojego posta, ale nie zczaiłem, że to ta książka.

Dzięki wam, dokładnie o tę książkę mi chodziło.
Udalo mi się opisać problem xD
Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Trylogia Husycka jest naprawdę świetna - chociaż nie wiem czy lepsza od Wiedźmina. A co do samych książek to są rewelacyjnie napisane - chyba, że nienawidzisz historii średniowiecza, o którą opiera się cała fabuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 19:02, Mechu95 napisał:

Czy moze mi ktos powiedziec jakie sa ksiazki z uniwersum StarCrafta i czy warto je przeczytac?
Z gory dzieki ;)


www.isa.pl oraz www.isa.pl/forum/
Bozia rączek nie dała, ze tam kogoś z wątku o Guild Wars zacytuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 21:05, lukasz11111 napisał:

Mam pytanko. Czy " kłamca " jest ciekawy?


Jedna z moich ulubionych książek. Chcesz w nieco odmienny od religii sposób zobaczyć co tak naprawdę robią bogowie i anioły? Czy wiesz, że niepokalani słudzy boży są uwikłani w brudne interesy. Ba, żeby tylko... Nawet jak cię to nie interesuje, to i tak polecam. Spora dawka akcji, ciekawa fabuła, no i oczywiście Loki. Krótka odpowiedź: "Kłamca" jest ciekawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moją ulubioną serią jest Legenda Drizzta autora R.A.Salvatore''a :D
Wkręciłem się w całą tą histiorę Drizzta (moja ulubiona postac fantasy ^^ ) .
Obecnie posiadam księgi I- VIII ... tylko mam problem z dorwaniem reszty książek =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować