Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2006 o 10:45, dyrdup napisał:

Może dla ciebie nie jest arcydziełem, ale zobacz ile osób twierdzi że jest! Przecierz te rekordy
popularności i wogóle.


Nie przesadzaj, "Kod Leonarda Da Vinci" sprzedał sie lepiej i wszystkie znaki na niebie wskazują że film będzie hitem. Czy z tego powodu książka weszła do kanonu literatury ?
Współczesna fantasy wiele na Harrym Potterze nie zyskała ale jesli ktos po lekturze tej książki sięgnie po inne, to należy docenić.

Dnia 23.01.2006 o 10:45, dyrdup napisał:

Po prostu pomysł na tą książke był genialny: szkoła magii, czarodzieje, wojna sił ciemnosci
z dobrymi czarodziejami i wogóle cały ten świat. Żeby wogóle wpaść na taki pomysł czeba miec
juz niezwykły talent!


Skąd ja to znam ... szkoła magii, czarodzieje, dzieci ... mam, "Akademia pana Kleksa" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 12:54, Araondoion napisał:

2. Zdrowe Zwłoki


W dziedzinie tytułów jak dla mnie absolutne Grad Prix. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 22:37, myniekka napisał:

Czytał ktoś książke Diamentowy tron. Księga pierwsza dziejów Elenium (David Eddings)?
Jeśli tak to czy warto czytać tą książke?


Wg mnie warto choć nie jest to wybitna fantasy ale zła też nie jest - klasyczny quest, trochę intrygi politycznej i gry o władzę plus fajny humor. W sam raz na kilka zimnych wieczorów. Czytałem dosć dawno więc nie napiszę nic o fabule, poza tym nie chcę "spolierować"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 11:49, Fran napisał:

> 2. Zdrowe Zwłoki
W dziedzinie tytułów jak dla mnie absolutne Grad Prix. :D


Bo to czarny humor jest :) Wystarczy przeczytac by zrozumiec o co biega ;P Poki co przegladajac takie fora jak isa.pl Erikson pozostaje niedoscigniony, chociaz sam nie wiem czy czasem Martin nie jest lepszy ;p Naprawde jesli nie czytaliscie to rzuccie wszystko i biegiem do ksiegarni, biblioteki czy sklepu internetowego ;p Polecam wziac sie za sagi, nie za te niezalezne opowiadania (Martin pisal w Legendach 1 i 2). Jedyna wada tych ksiazek sa moze tlumaczonia nazw wlasnych (u Martina wine ponosi tlumacz 1 tomu, w nastepnych tomach nastepny tlumacz nie mial wyboru) ale wystarczy sie przyzwyczaic i tak tlumaczenia o niebo lepsze niz Łozinskiego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dlatego chyba tak bronie Pottera, bo to była pierwsza książka, która przeczytałem z wielka chęcią. Potem dzięki Harremu sięgnołem po inne książki fantasy.

Dzisiaj dostałem też nową książke "Świątynia Złych Żywiołów" Thomasa Reida. Słyszeliście coś o niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 18:45, dyrdup napisał:

Dzisiaj dostałem też nową książke "Świątynia Złych Żywiołów" Thomasa Reida. Słyszeliście coś
o niej?

slyszalem, ze kiepska tak samo jak ksiazki ze swiata Planescape czy tam pokroju Wrota Baldura czy innego tam blizzarda, istnieja o niebo lepsze ksiazki ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2006 o 18:45, dyrdup napisał:

Dzisiaj dostałem też nową książke "Świątynia Złych Żywiołów" Thomasa Reida. Słyszeliście coś
o niej?


Ja od siebie dodam małą dygresyję...:) Gdy Miła Pani z CDP zastanawiała się, jaką niespodziankę dorzucić mi do płytek-to od razu zastrzegła, tu cytat: "ale mogę zapewnić, że nie jest to książka "Świątynia..." :) . Hmm, ciekawe, co?

Swoją drogą chciałbym ją przeczytać i dowiedzieć się, jaka jest w rzeczywistości... bom również słyszał, że kiepska!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2006 o 11:49, Fran napisał:

W dziedzinie tytułów jak dla mnie absolutne Grad Prix. :D


uważasz, ze były takie super ???
Jak dla mnei ciekawe, ale żeby od razu GP??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 17:34, Comatus napisał:

uważasz, ze były takie super ???
Jak dla mnei ciekawe, ale żeby od razu GP??? ;)

a moze Fran wlasnie zartowala? Przyznam sie, ze nie za bardzo rozumiem Twojego posta (takie? a nie taki?), smiejecie sie z tytulu ale imo po przeczytaniu jest to idealny tytul dla tej ksiazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej moj pierwszy post w tym topicu :D
Czytal ktos z was te ksiazki?? ;]
David Eddings:
serie
-Belgariady
-Malloreon

Joanne Bertin : Ostatni Lord Smok

Mercedes Lackey:
serie:
Trylogia Ostatniego maga heroldow
Przysiegi i honor
trylogia heroldow valdemaru
trylogia magicznych wiatrow
trylogia magicznych burz

Terry Pratchett
duzo tego jest :D

Andre Norton nie pamietam tytulow juz :/

Raymond E.Feist
Opowiesc o wojnie swiatow

jezeli ktos by chcial ebooki to moze na gg sie zglosic :D 6761636

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 18:15, WolfClub napisał:

Czytal ktos z was te ksiazki?? ;]
David Eddings:
-Belgariady
-Malloreon

Nie czytalem, byc moze kiedys je przeczytam (jak moze proszynski ponownie wyda wszystkie tomy), czy mozesz mi je troche przyblizyc? :) ja polecalem ksiazki strone wczesniej, gdybys chcial spojrzec oczywiscie ;p

Dnia 25.01.2006 o 18:15, WolfClub napisał:

jezeli ktos by chcial ebooki to moze na gg sie zglosic :D 6761636

pirat! pirat! ;p (joke), lubie papier ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 18:22, Araondoion napisał:

pirat! pirat! ;p (joke), lubie papier ;p


Co do tego twojego piractwa niestety nie ma nieraz wybory zeby dostac wydukowana ksiazke i pozostaje tylko ebook.
A biorac pod uwage jeszcze koszt ksiazek w polsce to wiesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 18:29, WolfClub napisał:

Co do tego twojego piractwa niestety nie ma nieraz wybory zeby dostac wydukowana ksiazke i
pozostaje tylko ebook.
A biorac pod uwage jeszcze koszt ksiazek w polsce to wiesz :D

ja niby zartowalem ale kserowanie ksiazek to niby tez piractwo ;p czyli korzystajac z ebookow gdy mozna kupic ksiazke to niby tez piractwo, chyba, ze zaplacisz ze ebooka ;p ale niech kazdy robi co chce i co lubi ;p
hmm... w polsce? to w Anglii sa niby tansze? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 18:37, Araondoion napisał:

ja niby zartowalem ale kserowanie ksiazek to niby tez piractwo ;p czyli korzystajac z ebookow
gdy mozna kupic ksiazke to niby tez piractwo, chyba, ze zaplacisz ze ebooka ;p ale niech kazdy
robi co chce i co lubi ;p
hmm... w polsce? to w Anglii sa niby tansze? ;p


Wiesz porownujac nasze zarobki do ceny ksiazki to strasznie drogie sa
A porownojac srednie zarobki w angli do ceny ksiazki u nich to taniocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 18:03, Araondoion napisał:

smiejecie sie z tytulu


ja ???
Uważam, że opowiadanie jest fajne, takie na luzie i z jajem i tyle :-) Nie uważam żeby był to jakiś gniot, ale też zadne z niego arcydzieło. Po prostu dobre do poczytania i już :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 18:59, Comatus napisał:

> smiejecie sie z tytulu

ja ???
Uważam, że opowiadanie jest fajne, takie na luzie i z jajem i tyle :-) Nie uważam żeby był
to jakiś gniot, ale też zadne z niego arcydzieło. Po prostu dobre do poczytania i już :D


uogolnialem :) no nie mozna tego nazywac arcydzielem ale tez raczej nie mialo byc :) ale saga juz jest wysmienita :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 13:48, A-cis napisał:

> Powórzę, że Rowling jest bardzo przecięną pisarką, która po prostu trafiła w gusta wielu
czytelników pragnących prostej opowieści.
Dodałbym: w gusta młodych czytelników. Pozytywna ocena tej książki maleje z wiekiem.
Zachwycone są wszystkie nastolatki, stopień zachwycenia u dwudziestoparolatków jest dużo niższy,
a osoby po trzydziestce uważające te powieści za b. dobre, są w znakomitej mniejszości.


No ale przyzna i nie daj sie prosić :), że czyta sie te książki miło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie Dragonlance, czytalem:
1. Kuźnia Dusz i Towarzysze Broni
2. Cykl Kronik (4)
3. Legendy (3)
4. Drugie Pokolenie

Czy tylko te opowiadaja o blizniakach/Raistlinie? Na Drugim Pokoleniu konczy sie ich historia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować