Zaloguj się, aby obserwować  
Elthanin

Darmowe gry MMORPG czyli Tibia vs Gulid Wars

138 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2006 o 18:12, MonkOfWar napisał:


>o makabrycznym udzwiękowieniu,

To wprowadzili w niej dźwięk...? Kiedy ja w nią pogrywałem (2 lata temu), to żadnego dźwięku
tam nie było... Na szczęście.

PS Co Ty masz do fabuły w GW? Mnie się ona bardzo podoba! A jeśli chodzi o Tibię właśnie, to
ja w niej fabuły ŻADNEJ nie widziałem. Tzn. pograłem swoim kolesiem do 8 poziomu, "transformowałem"
w Rycerza, przeniosłem na "Maina" i wysiadłem... Pamietam tyle, że kończąc zabawę na Rooku,
miałem maksymalnie dobry sprzęt i mnóstwo złota... Ale doprawdy, ani trochę wiedzy o fabule...
może dlatego, że IMO jej tam nie ma...?

Sorki, ale grałeś w GW i Tibię jednoczeście, jeśli tak to słuchaj; w Tibi ciągle coś się dzieje, ciągle masz nowe zadania, a w GW jest nudno, po prosłu oglądasz krainy, w których gra ta jhest przedstawiona. Ale wiadomo, że GW jest lepszy od Tibbi. Bo Tibia to dno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To informacja dla tego, któ założył ten temat (Kleszcz12). Warto wspomnieć, że są jeszcze inne NAPRAWDĘ DARMOWE (w przeciwieństwie do GW) MMORPG, np MuOnline, FileOnline, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2006 o 18:52, olcia13 napisał:

w Tibi ciągle coś się dzieje,
ciągle masz nowe zadania, a w GW jest nudno, po prosłu oglądasz krainy, w których gra ta jhest
przedstawiona.


Nudno? Toż tam mnóstwo ciekawych zadać, CIĄGLE MASZ NOWE ZADANIA! Tych jest mnóstwo, setki! Krainy owszem, ogląda się, lecz nie to jest esencją gry! One są po prostu tak piękne, że aż chce się na nie patrzeć... Czego nie można powiedzieć o "grafice" w Tibii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 19:08, MonkOfWar napisał:


> w Tibi ciągle coś się dzieje,
> ciągle masz nowe zadania, a w GW jest nudno, po prosłu oglądasz krainy, w których gra
ta jhest
> przedstawiona.

Nudno? Toż tam mnóstwo ciekawych zadać, CIĄGLE MASZ NOWE ZADANIA! Tych jest mnóstwo, setki!
Krainy owszem, ogląda się, lecz nie to jest esencją gry! One są po prostu tak piękne, że aż
chce się na nie patrzeć... Czego nie można powiedzieć o "grafice" w Tibii...


Mówiłam Tibia to dno. Ale czy ja mówię coś na temat oprawy wizualnej GW? Tylko fabuła mi nie pasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 17:53, com5 napisał:

> tibia niejest tak do konca darmowa bo zeby byc silnym trza placic za PaCCa

ale bez niego też można sobie całkiem nieźle pograć. Jednak pełna Tibia jest dopiero z PACC-em
Ale wtedy to lepiej dołożyć troche i mieć GW


Zwłaszcza że za tyle co jeden PACC (premium account) kosztuje to mozesz sobie GW kupić. (przy użyciu wirtualnej kasy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 18:04, olcia13 napisał:

> Która z tych dwóch gier jest lepsza i która ma wieęcej fanów czyli porównanie obu czekam

> na opinie.

Drogi Kleszczu 12! Jest mały problem, otórz Tibia to jedno wymiarowa gra, z beznadziejną
grafiką, o makabrycznym udzwiękowieniu, ale ciekawej fabule.


Hmmm, w takim razie powiedz mi o co w tej fabule chodzi bo ja tam żadnej nie zauważyłem. Zresztą GW nie powstało dla fabuły tylko dla walk PvP, to że jest tryb RPG (i to całkiem niezły) to wielkie szczęście. Co ci się nie podoba w fabule gdzie najpierw pomagasz ludziom przeprawić się przez góry, potem odzyskujesz artefakt i pomagasz wybrańcom, następnie jesteś... itp itd. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 17:29, PharauhnMizzrym napisał:

jeśli muwisz o cenie kupna to tak za dodatek trzeba będzie zapłacić ale wciąż nie bedzie abonamentu

git ale łojisz 2 razy po 100-130zł czylii wychodzi 200-260 co daje prawie tyle ile zapłacisz za WoWa z kartą pre-paid (jeśli masz rzecz jasna 60 wPln) czyli masz 3 miechy grania w WoW-a. Po tym czasie da rade uzbierac na nową karte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 20:30, L33T napisał:

> jeśli muwisz o cenie kupna to tak za dodatek trzeba będzie zapłacić ale wciąż nie bedzie
abonamentu
git ale łojisz 2 razy po 100-130zł czylii wychodzi 200-260 co daje prawie tyle ile zapłacisz
za WoWa z kartą pre-paid (jeśli masz rzecz jasna 60 wPln) czyli masz 3 miechy grania w WoW-a.
Po tym czasie da rade uzbierac na nową karte.

Nie wiadomo ile bedize kosztował dodatek więc nie wiesz czy to bedzie 200-260 zł a poza tym tutaj kupujesz raz i masz a w Tibii np. kupisz premium accounta premium się skończy i znuw musisz kupić jak chesz mieć rużne bajery więc jak to przekalkulować na dłuższy okres czasu to wkońcu za premiuma w Tibii płacisz więce. Tak samo po pewnym czasie cena za karty przekroczy te 260 zł a dodatki będą wychodzić co pół roku a nawet jeszcze puźniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 19:25, Latniak napisał:

> > Która z tych dwóch gier jest lepsza i która ma wieęcej fanów czyli porównanie obu
czekam
>
> > na opinie.

> Drogi Kleszczu 12! Jest mały problem, otórz Tibia to jedno wymiarowa gra, z beznadziejną

> grafiką, o makabrycznym udzwiękowieniu, ale ciekawej fabule.

Hmmm, w takim razie powiedz mi o co w tej fabule chodzi bo ja tam żadnej nie zauważyłem. Zresztą
GW nie powstało dla fabuły tylko dla walk PvP, to że jest tryb RPG (i to całkiem niezły) to
wielkie szczęście. Co ci się nie podoba w fabule gdzie najpierw pomagasz ludziom przeprawić
się przez góry, potem odzyskujesz artefakt i pomagasz wybrańcom, następnie jesteś... itp itd.
?

Ja po prostu wolę dynamiczne gry.. czy nie uważasz, że przeprawianie ludzi ptrzez góry na dłuższą metę robi się z deczka nudnawe. Ale pomyśl logicznie. Jeśli Tibia ma tylu fanów to dlaczego? Grafika- dno, dzwięk- dno, to chyba musi mieć coś w sobie, że ludziom się podoba. Jeśli to nie jest wciągająca fabuła, to co w takim razie?
Ps. Ja szczeże mówiąc nie lubię
Tibii, ale kjażdy kogo spotkam , mówi, że to gigant, więc
ja doszłam do wniosku, że to poprostu fabuła jest secem
tej gry. No bo co skoro nie oprawa wizualna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

olcia13, żeby ci upewnieć Tibia NIE ma fabuły. Ma jakieś questy owszem, ale fabuły tam nie uświadczysz ;)
Co ludzi przyciąga do Tibii? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia....Może to że da się na niej zrobić? (wystarczy spojżeć na aukcje w Allegro)
Grałem w Tibię miesiąc (miałem 30lvl :P) i musze powiedzieć, że ta gra jest nudna jak cholera. Nie mam pojęcia co ludzie w niej widzą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 20:41, PharauhnMizzrym napisał:

Nie wiadomo ile bedize kosztował dodatek więc nie wiesz czy to bedzie 200-260 zł a poza tym
tutaj kupujesz raz i masz a w Tibii np. kupisz premium accounta premium się skończy i znuw
musisz kupić jak chesz mieć rużne bajery więc jak to przekalkulować na dłuższy okres czasu
to wkońcu za premiuma w Tibii płacisz więce. Tak samo po pewnym czasie cena za karty przekroczy
te 260 zł a dodatki będą wychodzić co pół roku a nawet jeszcze puźniej

Ehm karta kosztuje 109 zł a nie 260zł. Prosze czytaj uważnie napisałem że 260zł kosztuje Gra+karta. I nie mówie że GW jest cieniki czy do bani. GW to gierka dla tych co nie mają czasu na dłuższe granie i tyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 21:30, L33T napisał:

> Nie wiadomo ile bedize kosztował dodatek więc nie wiesz czy to bedzie 200-260 zł a poza
tym
> tutaj kupujesz raz i masz a w Tibii np. kupisz premium accounta premium się skończy i
znuw
> musisz kupić jak chesz mieć rużne bajery więc jak to przekalkulować na dłuższy okres czasu

> to wkońcu za premiuma w Tibii płacisz więce. Tak samo po pewnym czasie cena za karty przekroczy

> te 260 zł a dodatki będą wychodzić co pół roku a nawet jeszcze puźniej
Ehm karta kosztuje 109 zł a nie 260zł. Prosze czytaj uważnie napisałem że 260zł kosztuje Gra+karta.
I nie mówie że GW jest cieniki czy do bani. GW to gierka dla tych co nie mają czasu na dłuższe
granie i tyla.

Ja dobrze zrozumiałme posta ale mi chodzi o to że ceny kart w sumie wkońcu przekroczą te 200-260 zł. Co do ostatniego zdania troszke się nie zgodze (ale to moje osobiste zdanie) bo GW potrafi wciagnac na dłuuugie godziny (muj kumpel grał 13 godzin bez przerwy) ale fakt w GW mozęsz przestać grać bez strachu że każda minuta to stracona złotuwka z abonamentu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Mylisz pojęcia :). W tibii nie ma fabuły. To co wciąga to moze być klimat tej gry, to że jak masz wyższy level (i itemy) bardzo ciężko ci się z tym rozstąć (przecież tyle w to włożyłeś), nie chcesz opuścić ludzi których tam poznałeś itp. itd.

Bo gra jest strasznie nudna, grałem w tibię około pół roku (w sumie) i wiem że wciąga. Tylko tutaj potrafiłem farmić na jednych mobach non stop przez 6-8 godzin i mnie od tego nie odrzucało (a było strasznie nudne). Chodziło tylko o to żeby zrobić level :), odliczałem ile expa mi brakuje i ile zdobywam na godzinę. Ale w końcu stalo się to tak monotonne że sobie odpuściłem. Nie lubię monotonnych gier :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 10:10, Latniak napisał:

>/.../

Mylisz pojęcia :). W tibii nie ma fabuły. To co wciąga to moze być klimat tej gry, to że jak
masz wyższy level (i itemy) bardzo ciężko ci się z tym rozstąć (przecież tyle w to włożyłeś),
nie chcesz opuścić ludzi których tam poznałeś itp. itd.

Bo gra jest strasznie nudna, grałem w tibię około pół roku (w sumie) i wiem że wciąga. Tylko
tutaj potrafiłem farmić na jednych mobach non stop przez 6-8 godzin i mnie od tego nie odrzucało
(a było strasznie nudne). Chodziło tylko o to żeby zrobić level :), odliczałem ile expa mi
brakuje i ile zdobywam na godzinę. Ale w końcu stalo się to tak monotonne że sobie odpuściłem.
Nie lubię monotonnych gier :]

Ech... Jaki wy w Tibi widzicie klimat? A itemy? Takie jak w innej grze. Skoro Tibi brakuje fabuły, i wogule wszystkiego to ta gra jest chyba tylko dla maniaków. Ale z tą fabułą macie racje. Ta gra to zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehehe widze, ze nie graliscie w Project Entropia :), ta gra nie dosc, ze jest darmowa, to jeszcze mozna na niej zarobic. Kazde 10 PEDow (Project Entropia Dolars) to 1 USD ! :) A gra jest do sciagniecia za darmo i nie trzeba zadnego abonamentu placic. Posiada wewnetrzna aukcje(cos jak Allegro) i nie ma w niej questow jako takich. To nie gra, to wirtualny swiat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 11:10, Astmatyk napisał:

hehehe widze, ze nie graliscie w Project Entropia :), ta gra nie dosc, ze jest darmowa, to
jeszcze mozna na niej zarobic. Kazde 10 PEDow (Project Entropia Dolars) to 1 USD ! :) A gra
jest do sciagniecia za darmo i nie trzeba zadnego abonamentu placic. Posiada wewnetrzna aukcje(cos
jak Allegro) i nie ma w niej questow jako takich. To nie gra, to wirtualny swiat :)

taa i przy okazji jest znana jako gra w której jest najwięcej hacków i to nie do kont gry ale prawdziwych bankowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak porównanie co jest lepsze - Pasta do zębów czy szczoteczka do zębów. Ludzie wy czasami myślicie jakie tamaty zakładacie? Tibia to zwykła gra, którą można ściągnąć z net-u, a do tego jest słaba, nudna i bez większego sensu. Guild Wars to zdecydowanie najlepsza (WoW drugi :D) gra sieciowa, jest fajniej zrobiona, ciekawsza i wciąga na długie godziny. Patrząc z drugiej strony to te gry od siebie się BARDZO różnią.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W GW oglądasz krainy? Trzymajcie mnie. Właśnie w GW sie cos dzieje, jak atakują cie Hydry stadami czy Charry. W tibi chodzisz sobie po jakiejś planszy, mape masz taką sobie, na której nic nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 11:06, olcia13 napisał:

Ech... Jaki wy w Tibi widzicie klimat? A itemy? Takie jak w innej grze. Skoro Tibi brakuje
fabuły, i wogule wszystkiego to ta gra jest chyba tylko dla maniaków. Ale z tą fabułą macie
racje. Ta gra to zero


A czy ja napisałem że ja tam widze klimat ?? Napisałem że to może być coś co wciąga innych. Ja Tibii nie ruszałem od listopada dwa lata temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować