Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crysis trylogią!

70 postów w tym temacie

Czyli stało się tak, jak przewidywaliśmy z Lucasem - Crysis 1, to nic innego, jak tylko pilotowy odcinek serialu... :)

Swoją drogą, nie martwiłbym się zbytnio zwiększonymi wymaganiami nowych epizodów. Ekipa Cryteka wyraźnie zapowiadała, że pisała silnik, który ma wystarczyć na 2-3 lata. Teraz już wiadomo dlaczego... Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wraz z kolejnymi epizodami, poprawie ulegnie - w oparciu o zdobyte doświadczenia - jego optymalizacja.

Gofer31 --> Mylisz się - jest zupełnie odwrotnie. Jak to stwierdził Naczelny, który również w Crysisa mocno katował, ono nawet nie jest otwarte. Ono jest... urwane. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzieli jedną dobrą grę w normalnej cenie (jak na EA) i podzielili ją na trzy krótkie części, z których każda bedzie kosztowała tyle co normalna gra EA? Fajnie...:P Więcej takich pomysłów i będzie ekstra. 130 zł za gre dużo krótszą od normalnej za 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, właśnie przeszedłem Crysisa. Krótkie to! Aż za bardzo! Sam się zdziwiłem, że po finałowej walce, którą wszyscy dobrze znają, czyli wielki statek obcych na lotniskowcu, zostałem uraczony napisami końcowymi.

A jeszcze pamiętam te zapewnienia twórców.
1. Etapy w dżungli, no są i na nieco starczają.
2. Lotniskowiec
3. Zamrożona dżungla
4. Statek obcych na finał.

Jak widzę, Crytek postanowił rozłożyć to na części trylogii, bo etap 2 to ok. 0,5h, 3 to max 20 min, a 4 to z 1h.
Chociaż mogłem się tego domyśleć, skoro co ciekawsze rzeczy dostaje się bardzo szybko, a muzyka na finał kojarzy mi się z motywami z filmów wojenno-patriotycznych dla USA. Ostatecznie, tak się grafiką zajęli i fizyką (działa dobrze, ale bitwa pancerna, w której czołg zatrzymuje się na drzewkach? to chyba jedyny babol), że zrobili produkcję strasznie krótką. Ile ja grałem? 15h? Na najwyższym poziomie? Już FC był dłuższy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż strach pomyśleć jakie wymagania będzie miał Crysis 2, że już o 3 nie wspomnę...jak ledwo 1 idzie jak powinna. Przeszedłem chyba z pół tej gry na siłę i ją rzuciłem. Ileż można w 800x600 w średnich detalach grać w tempie 20FPSów...na 7600GT. Ciężko trafić we wroga, człowiek marnuje kupę magazynków, a ten nadal żyje. IMO CoD4 jest lepsze, chociażby dlatego, że ma o wiele niższe wymagania niż Crysis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słyszałem ,że Crysis jest wspaniałą grą.Far Cry też był niezły, Z tego wnioskuję ,że nic z tego złego nie wyjdzie!!xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To następne części będą wymagały komputera nie z Marsa lecz z Jowisza. Zwykłe zdarcie pieniędzy z ludzi, bo jeśli Crysis jest tak genialny, to co oprócz fabuły można zastosować innowacyjnego?

Wolę pograć w darmowego WarRocka ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zrobią wszystkie trzy części sami, a nie oddadzą praw Ubisoftowi, który zleci to jeszcze komuś innemu... Chociaż Far Cry 2 zapowiada się całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i biznes się kręci... Mnie to nawet nie dziwi, w końcu nawet z tak prostej gry jak Tetris można zrobić ogromną serię gier :)

Ehh, tylko ta moda na trylogie - lekka przesada już, żeby z byle czego robić trylogię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 18:44, tomoliop napisał:

Ciekawe jak to będzie z grafiką... ja nie wierzę, że jej poziom może znacząco jeszcze podskoczyć.


Nie mów, że jesteś aż tak ograniczony?
Porównaj jakiś krajobraz i to co widzisz w grze. Najlepiej będąc w odpowiednim miejscu i mając przy sobie kompa.
Grafika w Crysis''ie za góra 4 lata będzie już stała poniżej przeciętnej. Może trudno w to uwierzyć, ale też kiedyś Quake I uważany był za bardzo realistyczny pod tym kątem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ArnoldAnhilator: Taaaa... Pamiętam to oburzenie, ze Quake 1 tnie sie na 486 DX! :P

Co do trylogii, sądzę, że twórcy nie będą skupiali się na grafice ( bo faktycznie jak na te czasy trudno coś poprawić... ) co najwyżej dadzą jeszcze lepsze tekstury i poprawią optymalizacje. Coś czuje, ze to bardziej będzie przypominać Epizody do Half-Life. Chodzi im o dokończenie pewnej historii i tyle.

I doczekaliśmy się godnego exclusiva na PC... ;] Gra wymiata nic dodać nic ująć... :P A fakt, ze to bedzie trylogia to dodatkowa zaleta.

BTW. Gra nie jest krótka... wszystko zależy od sposobu przejścia jej. zresztą ktoś pisał ze ukończył ją w 15h i dodał, że to krótko o_O. To dłużej niż jakikolwiek FPS. Coś czuje, że niektórzy zbytnio narzekają na to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 15 to ja, ale weźmy pod uwagę, że nie jestem wyjadaczem FPS, to raz. Po drugie, grałem na najwyższym poziomie, często się skradając, co też zabrało sporo czasu. Na FC zeszło mi ok. 25h. Jakby nie patrzeć to zdecydowanie więcej. I obawiam, się, że Crysis to raczej gra na jeden raz. Przejdziesz i nie wrócisz, bo nie ma do czego. Z większości broni się nawet nie skorzysta, bo szybko stają się zbędne, bo mamy lepsze. A co do trylogii, to nie jest zły pomysł, ale MUSI być zrealizowana w sposób innowacyjny, każda część MUSI się od poprzedników różnić.

Obstawiam, że za kolejne część wyjdą w 2008 i 2009, podobnie jak inne gry EA. Nie ma sensu rozbijać Crysisa na większe przedziały, bo ludzie o nim zwyczajnie zapomną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować