Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2010 o 13:06, ItzRahor napisał:

Ja nie przestrzegam pegi.. I jakoś to nie wpływa na mnie, nie wariuje i dobrze się uczę.
Nikt mi uwagi nie zwraca :D



Skąd wiesz, siebie nie widzisz xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórym się wydaje że PEGI to jest coś niepotrzebnego. Jednak określają zawartość gry oraz to co rodzice powinni pilnować czego oczywiście nie robią. Sam może nie jestem jeszcze ojcem ale swojemu dziecku nie dam grać w gry które mają nieodpowiednie wiekowe oznaczenie :] A sam nie mam już czego się wiekowo ze strony PEGI obawiać :D
Chociaż tak prawdę powiedziawszy nie zawsze się tego przestrzegało xD Ale sam widziałem że jestem bardziej spokojny i dojrzały od reszty kolegów ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przestrzegam PEGI, a rodzice też nie robią z tego żadnego kłopotu. Wiedzą, że umiem odróżnić grę od świata rzeczywistego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przestrzegam i jakoś nie widzę aby to mi szkodziło. Nie powinno być przedziału wiekowego a przedział psychiczny np. wyznaczony przez lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 17:00, RobixMaster napisał:

Nie powinno być przedziału wiekowego
a przedział psychiczny np. wyznaczony przez lekarza.


A jaką skalą chcesz mierzyć ten przedział psychiczny ; o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 17:41, Yoruaaw napisał:

> Nie powinno być przedziału wiekowego
> a przedział psychiczny np. wyznaczony przez lekarza.

A jaką skalą chcesz mierzyć ten przedział psychiczny ; o.


:D 1-10? 1 = psychopata 10= normalny człowiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 17:21, rtyrtyrty napisał:

> > Nie powinno być przedziału wiekowego
> > a przedział psychiczny np. wyznaczony przez lekarza.
>
> A jaką skalą chcesz mierzyć ten przedział psychiczny ; o.
>
>
:D 1-10? 1 = psychopata 10= normalny człowiek?


Jak rozróżnisz Normalnego człowieka od psychopaty który dopiero się ujawni ^^ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 15:15, RobixMaster napisał:

No... masz rację, ale zmiany psychiczne da się zauważyć.

Aleee nie u każdego ^^. Wielu zabójców nie miało wcześniej żadnych zaburzeń : ), a wielu miało to fakt. Wszystkiego jednak się nie wykryje, więc niech lepiej jest jak jest.

PS. PEGI uważam za sensowne tak do ok. 11-12 roku życia. Potem to już w szkołach dzieją się gorsze rzeczy niż w grach(a nawet pewnie i wcześniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 20:59, Yoruaaw napisał:

> No... masz rację, ale zmiany psychiczne da się zauważyć.
Aleee nie u każdego ^^. Wielu zabójców nie miało wcześniej żadnych zaburzeń : ), a wielu
miało to fakt. Wszystkiego jednak się nie wykryje, więc niech lepiej jest jak jest.

PS. PEGI uważam za sensowne tak do ok. 11-12 roku życia. Potem to już w szkołach dzieją
się gorsze rzeczy niż w grach(a nawet pewnie i wcześniej).

dokładnie, jedyne czego może nie być w szkole zwykle ;) to strzelanin. a tak to wszystko, alkohol, narkotyki czasem, papierosy, przemoc, treści seksualne ^^, przekleństwa..praktycznie wszystko co PEGI obejmuje. powinni dać znaczek 18+ szkołom :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 10:12, rtyrtyrty napisał:

> > No... masz rację, ale zmiany psychiczne da się zauważyć.
> Aleee nie u każdego ^^. Wielu zabójców nie miało wcześniej żadnych zaburzeń : ),
a wielu
> miało to fakt. Wszystkiego jednak się nie wykryje, więc niech lepiej jest jak jest.

>
> PS. PEGI uważam za sensowne tak do ok. 11-12 roku życia. Potem to już w szkołach
dzieją
> się gorsze rzeczy niż w grach(a nawet pewnie i wcześniej).
dokładnie, jedyne czego może nie być w szkole zwykle ;) to strzelanin. a tak to wszystko,
alkohol, narkotyki czasem, papierosy, przemoc, treści seksualne ^^, przekleństwa..praktycznie
wszystko co PEGI obejmuje. powinni dać znaczek 18+ szkołom :O

u mnie jest tak samo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zdziwiłem po zakupie ME. Znaczek 18+, ale ostrzeżenie przed przemocą i nic więcej. Grałem aż trafiłem "urwy" a na opakowaniu nic o tym :) Podobnie jak o lekkiej bo lekkiej ale znajdującej się tam scenie łóżkowej :)
może się myle ale ktoś się chyba tam obija 0.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI, heheh. Nawet kiedy musialem sie tym przejmowac, to nie mialem problemow z kupnem zadnej gry.

Co ciekawe, kupujac dodatek do DA mialem problemy bo nie mialem dowodu, ze jestem pelnoletni, ale to w irlandii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem kogos kto załozył PEGI. Skoro nie sprzedadzą komus poniże j lat osiemnastu gry która ma znaczek +18. To równie dobrze może sobie przyjść do owego sklepu z rodzicem i mu ta gre bez problemu sprzedadzą nie pytając sie zaupełnie o nic. Ja kupuje gry które sa "nie dla dzieci" i nikt z mojej rodziny na to nie narzeka w co gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, PEGI pomagają gdy dziecko ma mniej niż te 12 lat, bo wtedy jeszcze gra może źle wpłynąć na jego psychikę. Posłuże się tu przykładem mnie i mojego kumpla. Obaj lubimy sandboxy. Ja, mając lat dziesięć, zagrywałem się w GTA San Andreas, on w wieku lat 14 grał w Just Cause. I faktycznie, byłem bardziej aresywny od niego.
Filmy są przecież dużo gorsze, a z tego co wiem nie pilnuje się ich aż tak jak gier.

Dziękuje za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować