Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2007 o 22:50, Budo napisał:

Bo wszystkich ich łączy jedno- nie są dojrzali.


a co rozumiesz przez dojrzałość? zdolność rozróżnienia w grze fikcji i wiedza, że nie da rady tak w rzeczywistości, czy może inaczej? bo są przypadki dorosłych ludzi, którzy już ową dojrzałość mają, a nie potrafili oni oddzielić fikcji od życia codziennego i w efekcie popełniali błędy. ktoś <18 nie musi oznaczać dziecka, niezdolnego właściwej oceny. no bo czy osoba mająca za dwa dni 18 jest mniej dojrzała od tej, która miała 18 dwa dni temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie tylko o ocenę tu chodzi. Poczytaj co Darkstar miał do napisania parę postów wyżej. Nie warto ograniczać się do "oceny co jest fikcją, a co rzeczywistością'', chociaż to tez sie liczy. Młodzi chłoną wszystko wokół i to kształtuje ich psychikę. Im młodszy jesteś tym bardziej masz chłonny umysł. To wszystko wpływa na to jaki sie staniesz- ja wiem, że w czasach, kiedy niemal każdy ma internet i całe jego zasoby takie pegi to walka z wiatrakami, ale czegoś sie trzymać trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze nie przestrzegam, bo interesuję mnie ile w grze jest seksu, przemocy itp. Jeśli grą interesuję się od dawna to mnie nie zrazi jakiś głupi znaczek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 22:46, T4KEDA napisał:

Mi bardziej chodziło o fakt, że PEGI i tak za bardzo nic nie zmieniło, nie spotkałem się jeszcze
z przypadkiem, żeby sprzedawca odmówił sprzedaży gry ze względu na kategorię wiekową lub przynajmniej
zapytał o wiek. Nie wiem jak jest teraz, ale mam nadzieję, że jeśli się zmieniło to tylko na
lepsze.


A ja się spotkałem. I to sporo miesięcy temu przy okazji premiery Call of Cthulu.

Zresztą ideą pegów nie jest koniecznie zabranianie gry, ale uświadomienie co do jej zawartości. Trudno jest się przyczepić, że do wydawania brutalnej gry, bo jest przecież wyraźnie napisane, że "dozwolone od lat 18".

Kiedyś się to pewnie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
na pewno racją jest, że nawet jeśli młodzi będą wiedzieli że to jest gra i nie zrobią nic złego, to i tak granie w gry nie przeznaczone dla nich może tak zmienić ich psychikę i postrzeganie świata, że za kilkanaście lat staną się mordercami. w takim przypadku na pewno ochrona dzieci przed nieodpowiednimi dla nich treściami jest właściwa. ale i tak uważam, że nie jest to do końca właściwy system i na pewno zbyt małą rolę odgrywają tu rodzice, którzy to w większości przypadków na prawdę mają pojęcie o swoich pociechach. zapewne odezwą się młodzi, że ich rodzice nie mają pojęcia co dla nich jest dobre i że oni sami wiedzą najlepiej, iż są na tyle dojrzali żeby grać w gry +18. ale to rodzice jednak mają większą wyobraźnie niż większość z Nas (<18) i lepiej mogą ocenić jak to na nas wpłynie za 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 22:53, Budo napisał:

A w ogóle do wszystkich 18+. Nie piszcie, że nie przestrzegacie, bo to ściema (czytanie ze
zrozumieniem ftw)- nie przestrzegać, znaczy łamać, albo omijać, nas już pegi nie dotyczą, przestrzeganie
nie ma tu nic do rzeczy. Jak mogę nie przestrzegać zakazu, który mnie nie dotyczy ;]


Ale chyba nikt powyżej 18 tak nie napisał - Hubi, ale to widać że dla jaj... :P
A zakazu, który Cię nie dotyczy, nie możesz ani przestrzegać, ani nie przestrzegać. To raz, a dwa mam wrażenie, że tłumaczenie niektórym, że jednak gra może wpłynąć na psychikę to jest właśnie "walka z wiatrakami", no ale ja Ci bronił pisać nie będę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 22:50, Budo napisał:

Bo wszystkich ich łączy jedno- nie są dojrzali.



1. Jak już coś piszesz, to pisz zgodnie z ortografią. Zdanie to powinno brzmieć:

"Bo ich wszystkich łączy jedno. Są niedojrzali.".

2. Po drugie - Odczuwam tutaj dyskryminację. Uważasz, że każdy kto nie ma ukończonej osiemnastki jest niedojrzały? No daj spokój Budo. Bo stracę dobre zdanie na Twój temat. (Tak, o tym, że wchodziłeś pijany na forum już zapomniałem) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 22:53, Budo napisał:


A w ogóle do wszystkich 18+. Nie piszcie, że nie przestrzegacie, bo to ściema (czytanie ze
zrozumieniem ftw)- nie przestrzegać, znaczy łamać, albo omijać, nas już pegi nie dotyczą, przestrzeganie
nie ma tu nic do rzeczy. Jak mogę nie przestrzegać zakazu, który mnie nie dotyczy ;]


Dokładnie jeśli już macie się wpisać to napiszcie czy przed 18 przestrzegaliście !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 23:30, Falconer napisał:

1. Jak już coś piszesz, to pisz zgodnie z ortografią. Zdanie to powinno brzmieć:


Moje zdanie było napisane poprawnie.

Dnia 23.11.2007 o 23:30, Falconer napisał:

2. Po drugie - Odczuwam tutaj dyskryminację. Uważasz, że każdy kto nie ma ukończonej osiemnastki
jest niedojrzały?


Nie każdy. Bycie dojrzałym czy też nie to skomplikowana sprawa, wystarczy przejrzeć ten wątek, żeby zobaczyć różne opinie ludzi nawet w tym samym wieku.

>No daj spokój Budo. Bo stracę dobre zdanie na Twój temat. (Tak, o tym, że

Dnia 23.11.2007 o 23:30, Falconer napisał:

wchodziłeś pijany na forum już zapomniałem) :)


Piszę to co pisze, nie zabraniam nikomu wyrabiać sobie własnych opinii na mój temat. Na bombie ostatnio znowu na forum byłem i nawet posta bez błędow napisałem :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 23:25, Vaxinar napisał:

Ale chyba nikt powyżej 18 tak nie napisał - Hubi, ale to widać że dla jaj... :P


Więcej osób tak pisało, stąd mój apel ;]

Dnia 23.11.2007 o 23:25, Vaxinar napisał:

A zakazu, który Cię nie dotyczy, nie możesz ani przestrzegać, ani nie przestrzegać.


Tak, ale oni pisali że "nie przestrzegają", a nie że "przestrzegają", tak więc odniosłem się jedynie do pierwszego zwrotu.

Dnia 23.11.2007 o 23:25, Vaxinar napisał:

no ale ja Ci bronił pisać nie będę. :)


To jest walka z wiatrakami, ale podobnie taką walką jest wiele Twoich postów w wątkach o kościele, czy polityce. No, ale ja Ci bronił pisać nie będę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z częścią Twojej wypowiedz się zgadzam- mianowicie z tym, że rodzice i tak powinni mieć decydujący głos. Imo wielu rodziców przykłada zbyt małą wage do tego w co grają ich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 23:44, Budo napisał:

> 1. Jak już coś piszesz, to pisz zgodnie z ortografią. Zdanie to powinno brzmieć:

Moje zdanie było napisane poprawnie.

Moja polonistka by się do niego przyczepiła... ^^

Dnia 23.11.2007 o 23:44, Budo napisał:

Na bombie
ostatnio znowu na forum byłem i nawet posta bez błędow napisałem :)




Ten o 22:50? Heh, wiedziałem że byłeś nie trzeźwy. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 23:50, Falconer napisał:

Moja polonistka by się do niego przyczepiła... ^^


Nie obchodzi mnie Twoja polonistka, wiem jak sie poprawnie pisze ;]

Dnia 23.11.2007 o 23:50, Falconer napisał:

Ten o 22:50? Heh, wiedziałem że byłeś nie trzeźwy. ;]


Nie, raczej to były nocne marki, koło 3-4 w nocy.
Ale koniec offtopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 08:57, Budo napisał:

> Moja polonistka by się do niego przyczepiła... ^^

Nie obchodzi mnie Twoja polonistka, wiem jak sie poprawnie pisze ;]

Nie jestem co do tego taki pewien. To tak jakbyś napisał: "Lubię ja grać w Wiedźmina fajny bo jest".

Dnia 24.11.2007 o 08:57, Budo napisał:

> Ten o 22:50? Heh, wiedziałem że byłeś nie trzeźwy. ;]

Nie, raczej to były nocne marki, koło 3-4 w nocy.
Ale koniec offtopa.

A widzisz? Jednak przychodzisz upity na forum, jak menel spod monopolowego. Nie ładnie :))

Ps. Mam dowód i screen - przyznałeś się. :P

A co do tego tematu, to wiecie dlaczego w sklepach nie przestrzegają PEGI i nawet 11 latkowi sprzedadzą San Andreas? Bo jakby przestrzegali, to taki dzieciak by ściągnął grę z internetu. I w tym jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 10:05, Falconer napisał:

A widzisz? Jednak przychodzisz upity na forum, jak menel spod monopolowego. Nie ładnie :))


No cóż, jeśli nie odróżniasz meneli spod monopola od ludzi lubiących po prostu czasem się napić- to już Twój problem ;]

Dnia 24.11.2007 o 10:05, Falconer napisał:

Ps. Mam dowód i screen - przyznałeś się. :P


Ale ja nigdy temu nie zaprzeczalem :)

Dnia 24.11.2007 o 10:05, Falconer napisał:

A co do tego tematu, to wiecie dlaczego w sklepach nie przestrzegają PEGI i nawet 11 latkowi
sprzedadzą San Andreas? Bo jakby przestrzegali, to taki dzieciak by ściągnął grę z internetu.
I w tym jest problem.


Nie tutaj jest problem- nie chodzi o ściągnięcie gry, ale zysk sklepu. To tak samo jak ze sprzedażą alkoholu nieletnim- niby nie można, ale sklepy sprzedają bo liczy sie dla nich zysk, a ryzyko jest niewielkie.
btw czy jest jakieś prawo, które zabrania sprzedaży gier oznaczonych np 18+ nieletnim? Czy to tylko taka informacja na pudełku "dla rodziców"..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 24.11.2007 o 10:14, Budo napisał:

btw czy jest jakieś prawo, które zabrania sprzedaży gier oznaczonych np 18+ nieletnim? Czy
to tylko taka informacja na pudełku "dla rodziców"..?

Z tego co wiem nie ma takiego prawa, politycy mieli je wprowadzić rok temu chyba ale jakoś o tym zapomnieli. PEGI jak na dzień dzisiejszy pełni jedynie rolę informacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 10:21, Falconer napisał:

Z tego co wiem nie ma takiego prawa, politycy mieli je wprowadzić rok temu chyba ale jakoś
o tym zapomnieli. PEGI jak na dzień dzisiejszy pełni jedynie rolę informacyjną.


Politycy nie mieli wprowadzić prawa przestrzegania przez sprzedawców systemu PEGI, tylko chcieli stworzyć nowy system obowiązujący w Polsce.

Z tego co wiem oznaczenia na pudełku mają pełnić tylko rolę informacyjną dla rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 10:26, MrSmok napisał:

> Z tego co wiem nie ma takiego prawa, politycy mieli je wprowadzić rok temu chyba ale jakoś

> o tym zapomnieli. PEGI jak na dzień dzisiejszy pełni jedynie rolę informacyjną.

Politycy nie mieli wprowadzić prawa przestrzegania przez sprzedawców systemu PEGI, tylko chcieli
stworzyć nowy system obowiązujący w Polsce.

O właśnie. Mieli wprowadzic własny a to już Armageddon. :) GTA Vice City od 21 roku życia a Manhunt od 40`stki :P

Dnia 24.11.2007 o 10:26, MrSmok napisał:

Z tego co wiem oznaczenia na pudełku mają pełnić tylko rolę informacyjną dla rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować