Zaloguj się, aby obserwować  
Kwazis

Gry bez fabuły rządzą?

181 postów w tym temacie

No tak, takie lemingi to do teraz wspominam dobrze (bo co to za fabuła? Kierujesz małe ludziki do wyjścia i tyle) ale Gry z fabułą są jednak chyba lepsze, weźmy takiego Gothica albo Half-Life''a. Co do wyścigówek to nie wszystkie nie mają fabuły. W NFS''ach notorycznie dodawana jest fabuła, chociaż nie wiem po co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 09:19, piotr.kwazi napisał:

Sami przyznajcie. Gry bez fabułu są wiecznie żywe. Np. taka tibia? Nie ma fabuły, Okrągłe 0
fabuły, a ma najwięcej graczy(albo prawie najwięcej)
A tetris?
Co jest ciekawego w tym, że klocki spadają trzeba je ułożyć w jeden rząd, a potem znikają?A
jednak wciąga.


Dla mnie to bullshit. Gry bez fabuły to pozycja w 90% wykastrowana czyli praktycznie do niczego (tak jak z facetami xD ) W gry bez fabuły grywam tylko w krótkich wolnych chwilach (CS oraz NBA) Co nie oznacza że są to lepsze gry.

Dnia 26.11.2007 o 09:19, piotr.kwazi napisał:

(Do moderatora-Jeżeli ten temat zostanie bloknięty, to choba zwariuję :[ )


A niby dlaczego miałbyś zwariować? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 09:19, piotr.kwazi napisał:

Sami przyznajcie. Gry bez fabułu są wiecznie żywe. Np. taka tibia? Nie ma fabuły, Okrągłe 0
fabuły, a ma najwięcej graczy(albo prawie najwięcej)


To jeszcze nie dowód. To że masa ludzi słucha jakiejś Mandaryny jeszcze nie znaczy, że ona umie śpiewać, z grami jest tak samo. A co do tetrisa- zauważ, że raczej niewielu jest graczy, którzy spędzają przed ekranem długie godziny żeby pobić high-score. Dzisiaj tetris to raczej gierka na pięć minut w autobusie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może rządzą, ale brak fabuły nie jest mile widziany. Większość FPSów robionych teraz praktycznie jej nie ma, ale i tak strzelanki są bardzo rozchwytywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 16:59, SlimPole napisał:

[...] A co do tetrisa- zauważ, że raczej niewielu jest graczy, którzy spędzają przed ekranem długie godziny żeby pobić high-score. Dzisiaj tetris to raczej gierka na pięć minut w autobusie...


Dokładnie tak, ale zapytaj kogoś czy kojarzy Tetrisa? I powiedz potem ile osób odpowie "nie".

Grzema: w Tibie grałem kiedyś ale jakoś mnie nie przyciąga, za to kumpel potrafi z domu nie wychodzic bo gra w Tibie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 09:19, piotr.kwazi napisał:

Sami przyznajcie. Gry bez fabułu są wiecznie żywe. Np. taka tibia? Nie ma fabuły, Okrągłe 0
fabuły, a ma najwięcej graczy(albo prawie najwięcej)
A tetris?
Co jest ciekawego w tym, że klocki spadają trzeba je ułożyć w jeden rząd, a potem znikają?A
jednak wciąga.


Zgadzam się z tobą ale tylko w pewnym stopniu.
I jedne i drugie rodzaje gier lubię ale jednak te z fabułą mnie bardziej interesują :-).

Co do gier bez fabuły to jeszcze (niezapomniany) pong i DX ball.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tibia to jest patologia, z którą trzeba walczyć. Według mnie dobra gra to gra z dobrą fabułą. Oczywiście gram także w gry gdzie fabuła stoi na drugi miejscu, a na pierwszym grywalność (ale mimo wszystko mają tą dobrą fabułę). Nie stawiałbym wśród nich gier sieciowych w których chodzi o coś innego.W moim panteonie gier znajdują się takie, które właśnie posiadają ciekawą fabułę. Podam przykłady: seria Metal Gear Solid (gra jak dobra książka i film naraz), Final Fantasy która prezentuje niesamowite światy oraz historię bohaterów (akcja każdej części toczy się w innym świecie), Planescape Torment (nie grałem, ale wiem, że jest to jedna z nielicznych gier na PC posiadająca dobrą fabułę), nawet Ace Combat (symulacja myśliwców) przedstawia ciekawy konflikt. Mógłbym jeszcze trochę powymieniać. Trzeba jeszcze umieć rozgraniczyć gry w których fabuła nie jest potrzebna np. wyścigi i są bardzo dobre (Gran Turismo i stare NFS) oraz na takie gdzie jest wręcz konieczna np. RPG. Tak jak napisał Hubi Koshi, gry z dobrą fabułą to takie do których "Chce się do nich wracać i jeszcze raz przeżywać to co się raz przeżyło."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 09:19, piotr.kwazi napisał:

Sami przyznajcie. Gry bez fabułu są wiecznie żywe. Np. taka tibia? Nie ma fabuły, Okrągłe 0
fabuły, a ma najwięcej graczy(albo prawie najwięcej)

Nie liczy się ilość, tylko jakość ;] Co im z rzesz fanów-ćwierćinteligentów?

Dnia 26.11.2007 o 09:19, piotr.kwazi napisał:

A tetris?
Co jest ciekawego w tym, że klocki spadają trzeba je ułożyć w jeden rząd, a potem znikają?A
jednak wciąga.

Ale Tetris, podobnie jak inne gry bez fabuły, szybko się nudzi. Bo, w przeciwieństwie do np. Stalkera, gdzie jest kilka zakończeń po 100h gry każda, nużą nas te ciągle spadające klocki. Nie można ich w końcu układać w nieskończoność....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry bez fabuły mogą się szybko znudzić, bo w końcu się skończy fabuła.
Lecz wiele gier ma też tryb MultiPlayer. A gry bez fabuły są zazwyczaj mało urozmaicone ale za to się nie kończą...
Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 09:19, piotr.kwazi napisał:

(Do moderatora-Jeżeli ten temat zostanie bloknięty, to choba zwariuję :[



P.S. a to czemu zwariujesz.

(sorka że nie dałem edytuj ale już nie mogłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 09:31, piotr.kwazi napisał:

A gdy nie ma fabuły grasz i grasz, nie wiesz o co chodzi, ale grasz.


no nie do końca - bo po jakimś czasie - rozwalasz kolejnego NPC
kolejny level itd.... i robi się to już nużące :).
Cały czas to samo - wtórność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2007 o 17:09, Mejzor napisał:

Dokładnie tak, ale zapytaj kogoś czy kojarzy Tetrisa? I powiedz potem ile osób odpowie "nie".


Nie przeczę, że Tetris to gra kultowa, tylko w dzisiejszych czasach już nie rządzi
. Aczkolwiek kiedyś (kiedy fabuła w grach raczej nie występowała) to był hit, sam miałem gierkę przenośną na której był snake, tetris itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 16:40, 88Bonzo napisał:

> (Do moderatora-Jeżeli ten temat zostanie bloknięty, to choba zwariuję :[ )

A niby dlaczego miałbyś zwariować? :D

Bo bloknięto mi już około 15 tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 17:09, Mejzor napisał:

> [...] A co do tetrisa- zauważ, że raczej niewielu jest graczy, którzy spędzają przed ekranem
długie godziny żeby pobić high-score. Dzisiaj tetris to raczej gierka na pięć minut w autobusie...


Dokładnie tak, ale zapytaj kogoś czy kojarzy Tetrisa? I powiedz potem ile osób odpowie "nie".

Właśnie o to mi chodzi.

Dnia 26.11.2007 o 17:09, Mejzor napisał:

Grzema: w Tibie grałem kiedyś ale jakoś mnie nie przyciąga, za to kumpel potrafi z domu nie
wychodzic bo gra w Tibie :D

Nie wiem jak można grać w tibię więcej niż miesiąc.
Ja osobiście gram co jakiś czas. dochodzę do 20lvl i gra zaczyna się nudzić(to jest właśnie brak fabuły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 17:31, hate mastah napisał:

QUAKE !
To jest dopiero bezfabularny rozpizd :P

Ale mimo wszystko Cormac odniósł druzgocące zwycięstwo, czyż nie?
Przyznaj się. kiedyś na pewno miałeś Quaka i gdy grałeś to wzdychałeś, że super grafa i wogóle.
Traz gdyby ktoś zobaczył grafę w Quake pewnie puściłby pawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 17:40, piotr.kwazi napisał:

Ale mimo wszystko Cormac odniósł druzgocące zwycięstwo, czyż nie?
Przyznaj się. kiedyś na pewno miałeś Quaka i gdy grałeś to wzdychałeś, że super grafa i wogóle.
Traz gdyby ktoś zobaczył grafę w Quake pewnie puściłby pawia.

Ja Q1 nie miałem, za to Q2 grałem u kolegi, nawet ostatnio mnie naszlo i chętnie bym sobie powspominał Q2 :D Chociaż masz racje, grafa nie powala jak kiedyś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować