Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Trzy wersje procesora Intel Nehalem

27 postów w tym temacie

Procesor ze zintegrowanym zespołem graficznym - dość ciekawa inicjatywa, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę systemy przenośne - przecież takie rozwiązanie znacznie zmniejsza pobór mocy, a zazwyczaj w laptopach nie potrzebujemy nie-wiadomo-jakiej wydajności graficznej. Natomiast co do DDR3 - cóż, obecne testy pamięci tego typu nie wypadają zbyt pomyślnie dla niej - przyrosty wydajności w stosunku do szybkich DDR2 są niewielkie, za to różnice w cenach - ogromne. Moim zdaniem - kolejna bezsensowna zmiana standardu, podobnie jak to było ze zmianą AGP 8x na PCI-E...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Moim zdaniem - kolejna bezsensowna zmiana standardu, podobnie jak to było ze zmianą AGP 8x na PCI-E...

Z tą zmianą się zgadzam ale z Agp8x na PCI-E to dobrze zrobili :) PCI ma większa wydajność niż AGP, z agp dużo więcej już nie dało się wycisnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 15:32, caramondl napisał:

Fajnie, że wyjdą nowe procki, bo starsze, a nadal znakomite znacznie stanieją i będzie można
zrobić sobie upgrade za grosze...


c2d długo pozostanie w naszych kompach i raczej jak beda wychodziły coraz nowsze gry to te dwa rdzenie spokojnie wystarczą... Głównie to beda sie liczyły mocna grafiki,duzo pamieci ram i szybkie dyski, a różnic pomiedzy nowymi PCI-E będzie na pewno mała no może w dalekiej przyszłości sie poprawi to samo z pamięciami ddr3 na mobo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 15:18, xbit71 napisał:

"Nehalem"...? ;P
I teraz powiedzcie mi, posiadacze Core2Duo - opłacało się kupować procesor wcześniej? Teraz
wychodzi lepszy. :]

wypowiedz zapewne ironiczna, ale bardzo bezsensowna jesli mowisz szczerze. bo co mnie obchodzi ze za rok bedzie nehalem? jak ja kupowalem kompa w 2006 roku to wtedy c2d rzadziło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 15:30, Paweł Age napisał:

>Moim zdaniem - kolejna bezsensowna zmiana standardu, podobnie jak to było ze zmianą AGP
8x na PCI-E...

Z tą zmianą się zgadzam ale z Agp8x na PCI-E to dobrze zrobili :) PCI ma większa wydajność
niż AGP, z agp dużo więcej już nie dało się wycisnąć :)


Teoretycznie ma większą przepustowość, w praktyce nie daje to absolutnie nic w testach - jest tego kupa w internecie, poszukaj. Różnice w wydajności gier na karcie z tym samym chipem na AGP 8x i PCI-E 16x są rzędu 1 - 2%... To nie usprawiedliwia zmiany standardu... W zastosowaniach profesjonalnych przyrost wydajności jest nieco większy, ale nadal poniżej progu opłacalności. Jedyną przewagą PCI-E jest podawanie większych ilości prądu na kartę, co pozwala pomijać ''molexy'' i inne zewnętrzne źródła zasilania, ale czy gra jest warta świeczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 16:24, Kifa napisał:

> >Moim zdaniem - kolejna bezsensowna zmiana standardu, podobnie jak to było ze zmianą
AGP
> 8x na PCI-E...
>
> Z tą zmianą się zgadzam ale z Agp8x na PCI-E to dobrze zrobili :) PCI ma większa wydajność

> niż AGP, z agp dużo więcej już nie dało się wycisnąć :)

Teoretycznie ma większą przepustowość, w praktyce nie daje to absolutnie nic w testach - jest
tego kupa w internecie, poszukaj. Różnice w wydajności gier na karcie z tym samym chipem na
AGP 8x i PCI-E 16x są rzędu 1 - 2%... To nie usprawiedliwia zmiany standardu... W zastosowaniach
profesjonalnych przyrost wydajności jest nieco większy, ale nadal poniżej progu opłacalności.
Jedyną przewagą PCI-E jest podawanie większych ilości prądu na kartę, co pozwala pomijać ''molexy''
i inne zewnętrzne źródła zasilania, ale czy gra jest warta świeczki?

Nie, bo która "normalna" karta graficzna (taka na której da się grać) nie ma gniazda do podpięcia molexów? ;) więc i nawet ten argument jakiś taki słaby jest ;) więc masz racje przesiadka była tylko dla "małketingu" a nie rzeczywistych korzyści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DO: xbit71

Dziękuję za dbałość o moją kieszeń ale opłacało się. E4300 podkręcone z 1.8 na 3.0 jeszcze dłuuugo będzie gościć na mojej płycie, a jak Nehelem okaże się wystarczająco lepszy, to też zmienię. Poza tym, zgodnie z Twoją filozofią, to Nehelema też nie będzie się za bardzo opłacało kupować, bo przecież jakiś rok, półtora po nim wyjdzie następny lepszy... w efekcie nie powinno się nic kupować. Postęp jest postępem, można się nie zgadzać z tym że trochę za szybko się zmienia, ale jest to fakt, na który wpływu nie mamy i zostaje się z tym tylko pogodzić... Bądź sprzedać komputer i go nie ulepszać.
Poza tym nie mów, że jak ktoś zamienił Semproa lub Durona na Core2Duo, to zrobił źle.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 15:26, Kifa napisał:

Moim zdaniem - kolejna bezsensowna zmiana standardu, podobnie jak to było ze zmianą AGP 8x na PCI-E...

mozesz miec takie zdanie, ale szkoda ze nie jest ono poparte zadnymi faktami :P
mozliwosci najnowszych standardow PCI-Ex16 to okolo 6 razy wieksza wydajnosc, niz ta ktora oferuje AGP ;P
przepustowosc AGP8x to okolo 2GB/s, PCI-Ex32 to juz ponad 10GB/s .
pozatym AGP oferuje przesyl sygnalu naraz tylko w jedna strone, PCI-E juz ma mozliwosc naraz przesylac sygnal w obie strony wiec te przepustowosci trzeba by jeszcze w stosunku do AGP przemnozyc razy 2 ;P

dalej uwazasz ze to byl niepotrzebny krok?

Ps. przestarzala karta na AGP Radeon x800 kosztuje kolo 300zlotych, czyli tyle, za ile moglbym miec duzo bardziej wydajna karte na PCI-E ... tylko niestety ja i moj trup (komputer) jestesmy skazani na zlacze AGP :P
ostatnio mi sie spalila grafa i coz mam uczynic? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować