Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tani plastikowy światłowód oferuje prędkość 2,5 GB/s

68 postów w tym temacie

Jak narazie z tekstu wyczytałem tylko babolenie "bez pokrycia" ;] Ale cóż, poczekamy, zobaczymy.
Że niby kogoś strzela, że ma "tylko" 512 kbps? Uch, uch, więc ja się nie pochwalę, jaką ja mam "cudowną" prędkość, bo dostanę kompleksów... ;];];]
Ryk Niedźwiedzia - czy te podane 5 lat "później" to nie jest celowo z tym nieprzewidywaniem? Bo ponoć 2012 jest ludzkim armageddonem... :P
Wogóle zauważcie, że co kilka postów to pytania o cenę. My, Polacy już tak chyba mamy we krwi - wszystko, co nowe, na starcie pytanie podstawowe - A ile to kosztuje? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy tak szybkie łącze będzie dostępne w Polsce i ciekawe ile osób sobie na nie pozwoli znając ceny dostępu do internetu w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 15:40, Ryk Niedźwiedzia napisał:

Spora grupa na tym forum, zdaje się, uważa, że 2,5 GB/s to "daleko za szybko" i że długo jeszcze,
zanim to wejdzie do powszechnego użytku. Cóż, ja pamiętam łączenie się przez modem 28 kbps,
wcale nie tak dawno - mniej niż 10 lat temu. Wtedy wydawało się to szybkie. Teraz mam w akademiku
10 mbps i wcale nie jest to szybkość błyskawicy. Nie doceniacie postępu, panowie...

Albo ujmijmy to inaczej. Kiedyś demo gry zajmowało średnio 20 MB. Teraz niejedno liczy sobie
2-3 GB.

Kiedyś graliśmy w gry z dyskietek. Teraz pojawiają się tytuły zajmujące dwa dyski DVD.

Kiedyś... pewien znany ktoś powiedział, że 512 kb RAM powinno każdemu wystarczyć.

Dokładnie 640 KB RAM, a chodziło panu B.G. o pamięć do której bezpośredni dostęp ma procesor (wówczas bodajże 286);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 08:47, adbi napisał:

> Spora grupa na tym forum, zdaje się, uważa, że 2,5 GB/s to "daleko za szybko" i że długo
jeszcze,
> zanim to wejdzie do powszechnego użytku. Cóż, ja pamiętam łączenie się przez modem 28
kbps,
> wcale nie tak dawno - mniej niż 10 lat temu. Wtedy wydawało się to szybkie. Teraz mam
w akademiku
> 10 mbps i wcale nie jest to szybkość błyskawicy. Nie doceniacie postępu, panowie...
>
> Albo ujmijmy to inaczej. Kiedyś demo gry zajmowało średnio 20 MB. Teraz niejedno liczy
sobie
> 2-3 GB.
>
> Kiedyś graliśmy w gry z dyskietek. Teraz pojawiają się tytuły zajmujące dwa dyski DVD.

>
> Kiedyś... pewien znany ktoś powiedział, że 512 kb RAM powinno każdemu wystarczyć.
Dokładnie 640 KB RAM, a chodziło panu B.G. o pamięć do której bezpośredni dostęp ma procesor
(wówczas bodajże 286);)

Aha, i jeszcze od siebie dodam że wspomniany wyżej jegomość był autorem innej, co najmniej równie śmiesznej wypowiedzi: "Internet to tylko taka chwilowa moda"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 23:18, Cygi napisał:

Jak narazie z tekstu wyczytałem tylko babolenie "bez pokrycia" ;] Ale cóż, poczekamy, zobaczymy.
Że niby kogoś strzela, że ma "tylko" 512 kbps? Uch, uch, więc ja się nie pochwalę, jaką ja
mam "cudowną" prędkość, bo dostanę kompleksów... ;];];]
Ryk Niedźwiedzia - czy te podane 5 lat "później" to nie jest celowo z tym nieprzewidywaniem?
Bo ponoć 2012 jest ludzkim armageddonem... :P
Wogóle zauważcie, że co kilka postów to pytania o cenę. My, Polacy już tak chyba mamy we krwi
- wszystko, co nowe, na starcie pytanie podstawowe - A ile to kosztuje? :D

Bo jesteśmy ,Cygi ludem jak najbardziej praktycznym:) Sam jestem człekiem ciekawym świata i żądnym nowinek, ale i tak pytanie dla mnie najważniejsze to: kiedy ja to będę miał (czytaj: za ile TO).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu plastik... nie można znaleźć nic lepsze, czegoś nie jest tak szkodliwe dla środowiska i jest tego większy zapas? Plastic is not fantastic...but cheap >_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędkość 2,5GB?!
Kurcze, ciekawe kiedy się takiej doczekamy... ;) Liczba robi wrażenie, sam w domu moim rekordem jest pobieranie z prędkością 3000 kb/s.
A plastikowe światłowody to moim zdaniem dobry pomysł. Mam nadzieję, że pomogą one w budowie nowych linii szkieletowych, tak aby za kilka lat nie upadł internet (był jakiś tydzień temu news o tym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 08:54, adbi napisał:

10 mbps i wcale nie jest to szybkość błyskawicy. Nie doceniacie postępu, panowie...


hmm... nie wiem czy to taki postęp cofnąć się z 28 kilobitów na sekundę na 10 milibitów na sekundę... No chyba że chodziło ci o Megabity to co innego ;) Pamiętaj małe "m" znaczy mili a duże "M" Mega. To taka drobna różnica ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 09:06, dekoral3 napisał:

Znowu plastik... nie można znaleźć nic lepsze, czegoś nie jest tak szkodliwe dla środowiska
i jest tego większy zapas? Plastic is not fantastic...but cheap >_<

Plastik i tworzywa sztuczne są jednymi z najlepszych wynalazków człowieka. Dużo osób tak sądzi także i ja . Szkoda tylko że natura tak nie sądzi ( nie leży to na jej zdrowiu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2007 o 15:26, lothar-mb napisał:

No a z tego co czytamy w newsie światłowód plastikowy jest wielokrotnie tańszy od szklanego.
Ergo - firmy będą mogły niższym kosztem rozbudowywać swoja infrastrukturę. I to jest plus (oczywiście
czas gra tu ważną rolę).


Tyle, ze w polaczeniach dlugodystansowych (siec szkieletowa) ten plastikowy wynalazek zapewne nie zagosci ze wzgledu na:
a. cene
b. trwalosc dlugoterminowa (w tym np. rozszerzalnosc cieplna)
c. tlumienie (podstawowy problem w polaczeniach na duzych dystansach z duza przeplywnoscia)

Za to na krotszych dystansach, np. w laczach dostarczanych do firm (a kiedys zapewne rowniez do domow) bedzie to swietne rozwiazanie.

Ktos tu wspomnial o bezprzewodowosci - nie liczcie na dlugodystansowe lacza bezprzewodowe o duzej przeplywnosci. Za duze tlumienie przestrzeni i zaklocenia, za duze koszty (pasmo jest bardzo ograniczonym zasobem, a im wieksza przeplywnosc, tym szersze pasmo, do tego dochodza urzadzenia) i nadal za mala przepustowosc (obecnie najwieksza maja transmisje UWB, 480 Mbit/s, przy odleglosci do 10 metrow - slownie: dziesieciu - maleje ona bardzo szybko wraz z odlegloscia).

Na dluzsza mete przyszlosc lezy w swiatlowodach, zas technologie bezprzewodowe to tylko uzupelnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie nic tylko wybrzydzacie ja nie lubie idiotów i co otaczają mnie ze wszystkich stron odnosnie :
trwalosc dlugoterminowa (w tym np. rozszerzalnosc cieplna)
to chyba w tym przypadku mozna zastosowac te szklane ?? conie bo kto niby bedzie sie bawic kablem 30 metrów pod ziemia ?? :D
kolejna rzecza jest to ochrona środowiska to nie wspominajcie nawet o tym bo to jest chore co stego że zrozi nam zmiana klimatu ?? taka jest prawda że 1% "końców świata" to 6 możliwości wiec 1 w tą czy w tamtą nie robi na mnie wrażenia :P
PS za wszystkie ewentualne błedy przedraszam ale ja poprostu nie umiem inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz ktos ladnie napisal ze postep idzie we wszystkich kierunkach rownolegle. takie lacze oczywiscie nikomu z nas przez najblizsze lata potrzebne nie bedzie. a jesli juz zacznie funkcjonowac napewno nie bedzie sluzyc tylko do surfowania po sieci. w tej chwili nie pomietam konkretnych liczb ale np. telewizja hd potrzebuje duzo wiecej przepustowosci niz zwykla. a co bedzie za 5 lat? moze telewizja 3d? wtedy jestem pewien ze takie lacze bedzie w sam raz ;) a moze internet jaki znamy dzisiaj przestanie istniec i bedzie calkiem co innego? moze zamiast internetu bedize cos w rodzaju matrixa? nie zeby nas maszyny zniewolily, ale napszyklad wybrac sie "na prawde" do sklepu, "dotknac","przymierzyc", "sprawdzic jak smokuje". teraz wydaje sie to nie mozliwe ale kiedys wydawalo sie nie do pomyslenia zeby polska awansowala do euro 2008 ;)
a propos naszego awansu - trzymam za was chlopaki kciuki, skopcie tylki sasiada z zachodniej granicy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować