Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2013 o 19:40, LastOrder napisał:

Nudzi mi sie i się zastanawiam czy Xenoblade jest rzeczywiście tak dobrą grą żeby dla
niej kupić WII.Grał ktoś? Jakieś opinie.

To idzie w odwrotną stronę.
Wii miało tak mało jrpgów, że przeciętne Xenoblade zostało okrzyknięte nie wiadomo jakim hitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 19:57, Kopiec napisał:

To idzie w odwrotną stronę.
Wii miało tak mało jrpgów, że przeciętne Xenoblade zostało okrzyknięte nie wiadomo jakim
hitem.


Na bez rybiu i rak ryba jak to mówią:) Dzięki bo mógł bym się wpakować w niepotrzebe wydatki.Tylko jak tak patrzę na te jRPG to żałuje że sprzedawałem PS2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xenoblade jest bardzo specyficzne.
Gra ma wielki, otwarty świat i jest bardzo długa. Grafika (przynajmniej pod względem artystycznym) i muzyka są świetne.
Ale... wtedy zauważasz, że ten wielki świat jest zrobiony na modłę mmorpg. Duże, puste obszary z mobkami do zabicia. Wszystki poboczne questy to "idź zabij 10 potworów". Wątek fabularny jest straaasznie przeciętny, pełny japońskich kliszy. Bohaterowie nieciekawi. System walki zależy od gustu, zbliżony do Final Fantasy XII, tylko mniej złożony. Nie mówiąc o tym, że w trakcie walki nie możesz przełączać się między postaciami, co jest grzechem karygodnym.

Ale jak komuś te wady nie przeszkadzają zbytnio, to będzie miał zabawę na olbrzymią ilość godzin.
Btw- jeśli masz dobry komputer, to po co kupować Wii? Xenoblade jest perfekcyjnie emulowane na PC, więc kupisz tylko grę i już śmigasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

A widzisz ja słyszałem że fabuła bardzo dobra i trzyma to wszystko w całośći

Dnia 01.12.2013 o 20:34, Kopiec napisał:

Btw- jeśli masz dobry komputer, to po co kupować Wii? Xenoblade jest perfekcyjnie emulowane
na PC, więc kupisz tylko grę i już śmigasz.


Gdyby mój komp dawał radę to dawno bym to zrobił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz świetną fabułę z znakomitymi postaciami, dialogami, bogatym światem itd. to niedługo (podobno jeszcze do końca tego roku) na steamie wyjdzie Trails in the Sky FC. Jeśli masz psp, to możesz zagrać od razu :P
Dodatkowo w przyszłym roku zarówno na psp jak i steamie wyjdzie druga część- Trails in the Sky SC, które razem tworzą piękną, bogatą i długą historię.
Musimy okazać wsparcie dla tych gier, bo od wyników sprzedaży zależy, czy w przyszłości zobaczymy po angielsku inne gry z serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 20:45, Kopiec napisał:

Jak chcesz świetną fabułę z znakomitymi postaciami, dialogami, bogatym światem itd. to
niedługo (podobno jeszcze do końca tego roku) na steamie wyjdzie Trails in the Sky FC.
Jeśli masz psp, to możesz zagrać od razu :P

Tak się składa że akurat pogrywam w tą grę:) Trochę długo się rozkręca ale pokładam w tym dużą nadzieję.Wersje na steamie też kupię żeby wspierać twórców.I czekam bo to chyba trylogia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mogę Ci więcej powiedzieć. Grę przeszedłem raz, w około 120 godzin zajęło mi to. Zaliczyłem akurat good ending, bo wiedziałem, w którą stronę iść -

Spoiler

być neutralnym na samym końcu

. Nie bądź jak inni myśląc, że skoro wszystkie DLC kosztują więcej niż sama gra, to jest to jakiś kmiot. Te DLC to tylko dodatkowe ułatwienie (czyli jakieś bronie, armor, złoto - które de facto można zdobyć samemu). Fabuła jest w porządku według mnie, jak na początkującego w tej dziedzinie. Jednakże kiedy masz do wyboru czy iść w lewo (wskaźnik idzie w Light), czy w prawo (wskaźnik idzie w Dark) - to mnie to dobija. Dlaczego pójście w lewo ma oznaczać wybranie ścieżki zła? Często też tak jest z dziewczynami, ona się pyta i wszystkie odpowiedzi są albo neutralne, albo pozytywne, a mimo wszystko wskaźnik leci w Dark. Walki są przecudowne, ale w ponad połowie już mi się one znudziły i wyłączyłem animacje. Włączałem je ponownie kiedy jakieś nowe combo miałem wywalić. Muzyka również fajna. Uważam, że tamten pre-order co zakupiłem (kosztował ok. 15 euro z czego 5 euro poszło z moich kart) był warty tego. Niestety recenzent ze mnie żaden, więc więcej Ci nie potrafie powiedzieć :P Wystawiłbym jej takie 8/10. Gra na pewno warta zagrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pamięć:). Kiedyś pewnie kupię, widzę gra na długie godziny, a z takimi to trochę problem, bo jeszcze mam do ukończenia Last remnant, który stoi w miejscu od długiego czasu;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.siliconera.com/2013/12/02/persona-4-dancing-night-begins-rise-starts-working-idol/

Zalązek fabuły wciśniętej do Persony 4-Dancing all Night.Jak to przeczytałem to prawie jeb..m znaczy wybuchłem śmiechem.Już w sumie mi to wisi ale chyba to wszystko troszeczkę niszczy kult 4 w oczach fanów.Przynajmniej moim zdaniem.Ale pośmieje.Yu wygląda pociesznie jako gwiazda tańca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 22:45, maniekk napisał:

Czy FF8 można było ukończyć, bez grania w mini grę karcianą?

Oczywiście. Zabawa w Triple Triad, choć w istocie prześwietna, to jest kompletnie opcjonalna. Z punktu widzenia mechaniki jest jedynie przystępnym (a często jedynym) źródłem rzadkich przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paczka z amazona przyszła: Valkyria Chronicles, Disgaea 4 oraz Ni No Kuni. Jutro szykuje się ostre granie. Dziwne, że gry nawet sprowadzane zza granicy wychodzą taniej niż w Polsce -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 20:48, SiDi napisał:

Paczka z amazona przyszła: Valkyria Chronicles, Disgaea 4 oraz Ni No Kuni. Jutro szykuje
się ostre granie. Dziwne, że gry nawet sprowadzane zza granicy wychodzą taniej niż w
Polsce -.-


Valkyria miód-zaiste czeka cię dobra zabawa.Też zagrałbym w Disgaea ale poczekam chwilkę jak stanieje Brighter Darkness.A mógłbym zapytać ile funciorów/dolarów za poszczególne tytuły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 20:48, SiDi napisał:

Paczka z amazona przyszła: Valkyria Chronicles, Disgaea 4 oraz Ni No Kuni. Jutro szykuje
się ostre granie. Dziwne, że gry nawet sprowadzane zza granicy wychodzą taniej niż w
Polsce -.-


Słaba pozycja złotego, niechęć do wypuszczenia gry na rynek teoretycznie ryzykowny, konieczność narzucenia jakiejkolwiek marży ponad koszt (nieniski) licencji i wyprodukowania egzemplarzy, tłumaczenia i funkcjonowanie firmy... W zasadzie wszystko po za 2 ostatnimi da się jeszcze kiedyś poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 20:59, LastOrder napisał:

A mógłbym zapytać ile funciorów/dolarów za poszczególne
tytuły?


TOTAL £46.16, każda 15 funtów i trochę. Kolega w wakacje ma zamiar odwiedzić Europę Wschodnią to wtedy zrobię potężne zakupy :D

Patrząc po allegro i sklepach to zaoszczędziłem z 5-10 funtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 21:38, SiDi napisał:

Patrząc po allegro i sklepach to zaoszczędziłem z 5-10 funtów.


Eee to rzeczywiście nieźle.Już miałem napisać że na Allegro też za te tytuły majątku by się nie dało ale w sumie te jrpg po pewnym czasie nie są aż tak drogie jak myślałem że będą kosztowały.Nie mogę się tylko przekonać do Ni No Kuni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2013 o 12:42, Kopiec napisał:

http://vc3translationproject.wordpress.com/2013/12/11/two-weeks/
Wygląda na to, że przed końcem roku dostaniemy VC3 po angielsku, więc odkurzać swoje
psp!


Przybijam wirtualną piątkę bo już miałem się pozbywać PSP.A tak to się jeszcze wstrzymam.Mam nadzieję że będzie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować