Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2013 o 16:05, Kopiec napisał:

>pozbywanie się psp, gdy za 2-3 miesiące Type-0 po angielsku
Co ty robisz człowieku : O


Mów do mnie więcej:) Ale fanowskie? Wezmę do pod uwagę ale wygląda na to że jeszcze poczekam chwilkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valkyria Chronicles skończone. Zajęło mi to 30 godzin. Gra świetna. Nie rozumiem tylko kilka aspektów: snajper strzela, zabija kogoś to logicznym jest, że wszyscy chowają się - tutaj natomiast wszyscy się rozglądali i oczekiwali na następny strzał. Drugi; taki mały kraj jak Galia (tam gdzie Estonia leży), przeciwko takiemu Imperium (coś a''la Rosja) wygrywa. Jak małe państewko może przeciwstawiać się takiemu molochowi. Taka sytuacja nie ma szans się zdarzyć, to tak jakby zderzenie roweru z tirem skutkowało zniszczeniem ciężarówki i lekkimi rysami na rowerze. Trzecia; cały czas atakujemy - wszystkie misje to jest atak, ani razu nie miałem okazji bronić się co mnie boli.
Czwarte; Orders są przegięte. Pod koniec gry zacząłem z nich korzystać i niektóre misje udało mi się kończyć w... 2 tury :O

Nic z tych rzeczy jednakże nie przeszkadzało mi w świetnej zabawie. Nie żałuję żadnego funta jaki wydałem na tę grę ;) Polecam zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już edytować nie mogę, ale zapomniałem dodać. Grałem z japońskim voicem i jest świetny, jednakże napisy były tworzone pod angielski głos. Nie raz, nie dwa zdarzały się sytuacje, że ktoś powiedział jakieś imię, a napisy sugerowały zupełnie coś innego. Rekrutowanie żołnierzy; koleś się przedstawia i koniec - napisy jeszcze jakieś durne zdanie dodają. Szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

A jak wytłumaczysz to że czterej pancerni pancerni i pies sami zdobyli Berlin?? :)
Mnie wkurzało to że stojąc ze dwa metry albo mniej można chybić z bazooki lub pocisku czołgowego.
Mało co używałem orders bo o nich zapominałem,było dużo ale mało konkretów.Pod koniec tylko Awaken Potential na Alicie i jazda.Fajne było właśnie to że misje można było przejść w sumie na kilka sposobów.Chociaż to głupio wyglądało że biegnę ,biegnę tylko do bazy przeciwnika ,zdobywam bazę i misja wykonana.W turę czy dwie. Ale można też się bawić i wytłuc każdego z osobna.O tak świetna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2013 o 13:48, Sarinew napisał:

Jak ktos ma telefon z androidem to sa promocje w sklepie-google w tym na gry
https://play.google.com/store/apps/developer?id=SQUARE+ENIX+Co.,Ltd.
https://play.google.com/store/apps/developer?id=HyperDevbox+Studio

Obnizek pewnie jest wiecej.

Dobra panie, a coś z tej listy jest grywalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2013 o 17:05, nightfaler napisał:

Dobra panie, a coś z tej listy jest grywalne?


Ja zbyt wiele nie wiem ;)
Gry u HyperDevbox Studio to gry typu tactics, porty z konsol psp/ps3, jest tam Agarest, ktory w wersji steam czasowo zajal 120 h SiDi''emu -patrz "stronę" temu
A Square-enix tez pewnie porty np. FF1-4, ale tu wiem jeszcze mniej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 18:33, nightfaler napisał:

Jak fabularnie wygląda całe uniwersum VC? Są jakoś powiązane czy mogę zaczynać od trójki?

Są powiązane.
3 dzieje się równolegle z pierwszą częścią.
Zacząć można, bo fabuła opowiada własną historię z odrębnym postaciami, ale wciąż tracisz nie znająć poprzedników, zwłaszcza jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może czy w Final Fantasy XIII-2, kiedy użyję infusion z jednego stworka na drugiego, to ten, który był dawcą umiejętności znika/traci ją, czy też nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 19:51, maniekk napisał:

Czy ktoś wie może czy w Final Fantasy XIII-2, kiedy użyję infusion z jednego stworka
na drugiego, to ten, który był dawcą umiejętności znika/traci ją, czy też nie?


Jak to wykonać?Czego nie słyszałem o takiej opcji.I tak w ogóle to nie prościej zapisać stan gry przed próbą a jak nie wyjdzie to ponownie wczytać grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 19:51, maniekk napisał:

Czy ktoś wie może czy w Final Fantasy XIII-2, kiedy użyję infusion z jednego stworka
na drugiego, to ten, który był dawcą umiejętności znika/traci ją, czy też nie?

Dawca zostaje poświęcony na rzecz biorcy umiejętności. W sensie znika. Kaput. Na zawsze. Gdy potwierdzasz infuzję, jak wół jest napisane "[nazwa potwora] lv. xx will be consumed and [nazwa potwora] lv. xx will be enhanced".
W tutorialu o tym nie mówili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 14:28, LastOrder napisał:

Patch do VC 3 już dostępny.


Rozumiem, że mowa tutaj o Valkyria Chronicles? Szkoda, że dwójka i trójka nie ukazały się na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 20:29, SiDi napisał:

Rozumiem, że mowa tutaj o Valkyria Chronicles? Szkoda, że dwójka i trójka nie ukazały
się na PS3.


Tak,tak.Bardzo szkoda ale chyba się niestety oryginał nie sprzedał.Pykam teraz chwilkami w dwójkę na PSP,fajnie ale jednak czuć ograniczenia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem bliski kupowania Tales of Graces F kiedy zobaczyłem, że jest voice acting jest tylko w j. angielskim. Jak można wydać grę, która jest w 100% japońskim produktem i w ogóle nie załączyć oryginalnych głosów? To tak jakbym miał oglądać anime z dubbingiem.

Chyba przeskoczę na Tales of Xillia jak stanieje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 20:49, SiDi napisał:

Chyba przeskoczę na Tales of Xillia jak stanieje..


Czy ktos napisal, ze Tales of Xillia ma jap dub+ang dub? Bo ma tylko to drugie.P Chyba, ze kupujesz jakies importy nie-europejskie? Zreszta jakies europejskie wydanie jrpg ma jap dub?? Za pare miesiecy wydadza Tales of Symphonia Chronicles, gdzie wyjatkowo (w Tales zwykle tego nie ma?) bedzie do wyboru angielski i jap.
A np. FF13 i FF13-2 jak chcesz jap dub + ang napisy to tylko import z azji. (Chyba, ze przy premierze LR-FF zrobia z nich tez dlc ;) )
Jakby kogos interesowalo to na muve Tales of Symphonia Chronicles jest za 145 zl. Chyba tanio, bo na amazonie lub ultima jest za 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, chyba się pospieszyłem za bardzo :O

Po Twoim poście widzę, że Tales of Różne_rzeczy na PS3 albo nie wychodzi w ogóle, albo bez japońskiego dubbingu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 20:16, Siriondel napisał:

Dawca zostaje poświęcony na rzecz biorcy umiejętności. W sensie znika. Kaput. Na zawsze.
Gdy potwierdzasz infuzję, jak wół jest napisane "[nazwa potwora] lv. xx will be consumed
and [nazwa potwora] lv. xx will be enhanced".
W tutorialu o tym nie mówili?


Mogłem go pominąć :( Czyli oznacza, to mozolne grindowanie, żeby jakiegoś wartościowego stworka wyposażyć w dobre umiejętności, ehh.
No nic dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować