Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2009 o 20:51, krl_krl napisał:

Ma dużo lepsze bebechy. Po konkrety zapraszam na Wikipedię.


Szkoda tylko, ze na razie leza praktycznie kompletnie niewykorzystane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 20:59, Garett napisał:

Szkoda tylko, ze na razie leza praktycznie kompletnie niewykorzystane.

Na razie tak, ale co będzie w przyszłości? Gry będą wyglądać lepiej na DSi niż na DS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 21:27, krl_krl napisał:

Na razie tak, ale co będzie w przyszłości? Gry będą wyglądać lepiej na DSi niż na DS?


Coz, wrozenie z fusow. Moze tak, moze nie. Na razie roznica w cenie nieusprawiedliwia imo zakupu DSi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 21:27, krl_krl napisał:

> Szkoda tylko, ze na razie leza praktycznie kompletnie niewykorzystane.
Na razie tak, ale co będzie w przyszłości? Gry będą wyglądać lepiej na DSi niż na DS?

Należy się raczej spodziewać w przyszłości gier z logiem DSi Only. Ze względu na znacznie mocniejsze bebechy jak czterokrotne wyższe taktowanie i 4 razy więcej ramu. Lepiej więc w mojej opinii dopłacić te 200 złotych i mieć pewność, że sprzęt dłużej będzie odtwarzał nowe gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Lepiej więc w mojej opinii dopłacić te 200 złotych i mieć pewność, że sprzęt dłużej będzie odtwarzał

Dnia 20.07.2009 o 00:16, Namaru napisał:

nowe gry.


Albo micro$oft wyda jednak wczesniej swojego handhelda wymuszajac wejscie DS2 i PSP2 szybciej niz zakladaja sony i N. Nie mowiac o tym, ze gra DSi only na starcie zostawia na lodzie 100 mln uzytkownikow poprzedniej wersji DSa, jako deweloper zdecydowalbys sie na to? Ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, do 2011, ew. 2012 roku nie mamy co się martwic. A jak już wyjdzie jakieś DS2, to na 90% będzie można grac w gry z poprzedniej wersji konsolki.

Btw, ostatnio widziałem DSi na allegro za 600 z groszami. Imo za tyle warto kupic tą wersję. Szkoda tylko, że w GH się nie pogra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby nintendo DS maiało dodatkowo czujnik ruchu dodany. Wtedy gry z wykożystaniem dotykowego ekrany, mikrofonu i czujniku ruchu były by ciekawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie sobie na amazon.com, DSi na dzień obecny 490 parę zł, a DS Lite 398zł. Myślę, że sie opłaca tylko te koszty wysyłki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym potrzebował nowego DS''a, z pewnością zainwestowałbym w DSi niż kupując Lite''a, aczkolwiek - na razie nie ma takiej potrzeby, gdyż mój niebieski staruszek sprawuje się znakomicie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 15:48, Vytrix napisał:

Gdybym potrzebował nowego DS''a, z pewnością zainwestowałbym w DSi niż kupując Lite''a,
aczkolwiek - na razie nie ma takiej potrzeby, gdyż mój niebieski staruszek sprawuje się
znakomicie ;)

Dlaczego byś wybrał DSi? Przecież on ma bajery niepotrzebne nikomu, a ekran jest tak mało większy że nie widać różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym go z racji, że jest nowszy i oferuje więcej możliwości, które na pewno w przyszłości znajdą swoje zastosowanie ;) W każdym razie, póki co nie zapowiada się zmiana mojego DS''a na nowszego, więc nie myślę o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 15:45, kvaccaro napisał:

Zobaczcie sobie na amazon.com, DSi na dzień obecny 490 parę zł, a DS Lite 398zł. Myślę,
że sie opłaca tylko te koszty wysyłki...

I oczywiście nie wysyłają poza granice USA ... a i to są ceny bez podatku (np. vat, cło etc.)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 00:21, Garett napisał:

Albo micro$oft wyda jednak wczesniej swojego handhelda wymuszajac wejscie DS2 i PSP2
szybciej niz zakladaja sony i N.

Wejście MS na ten rynek trochę potrwa i będzie on, i tak konkurował głównie z PSP, a nie DS. DS to nadal zabawka dla ludzi dla których nie liczy się moc sprzętu ale zabawa i innowacyjność, a tą podwyższa nowa wersja DSa. Co do samego DSa 2 to właściwie nosi on nazwę DSi, jeśli nina wprowadzi nową konsolkę przenośną to będzie to coś zupełnie nowego i innego.

Dnia 20.07.2009 o 00:21, Garett napisał:

Nie mowiac o tym, ze gra DSi only na starcie zostawia
na lodzie 100 mln uzytkownikow poprzedniej wersji DSa, jako deweloper zdecydowalbys sie
na to? Ja nie.

Spokojnie, nie mówię, że stanie się to jutro, ale jak za 2-3 lata baza użytkowników dobrze się ugruntuje. Zresztą samo Nintendo może wypuszczać gierki DS only (bo i tak mnóstwo zarabiają na sprzęcie), aby zachęcić klientów do migracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem twoje dane dot. handhelda micro oraz tego, jak on wpłynie na rynek są poparte dokładnymi badaniami i analizą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 21:56, DragonLord napisał:

Jak rozumiem twoje dane dot. handhelda micro oraz tego, jak on wpłynie na rynek są poparte
dokładnymi badaniami i analizą?


To bylo pisane w trybie przypuszczajacym a nie oznajmujacym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 21:07, Garett napisał:

Stawiasz tez tarota?

Nie, ale czytam z fusów i odczytuje przyszłość z dłoni, to wystarczające kwalifikacje? Poza tym szkolę się na analityka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 22:04, Garett napisał:

To bylo pisane w trybie przypuszczajacym a nie oznajmujacym.

Ja też nie piszę tego ze 100% pewnością, takie są po prostu moje przewidywania. Jeśli chcesz to możesz czytając moje posty przed każdym zdaniem dodać "Moim zdaniem ... " (niestety swoich starych postów modyfikować już nie mogę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 11:56, xD_ominik napisał:

Chciałbym aby nintendo DS maiało dodatkowo czujnik ruchu dodany. Wtedy gry z wykożystaniem
dotykowego ekrany, mikrofonu i czujniku ruchu były by ciekawsze.


i moze do tego jeszcze maszyne ssaco-ciupciajaca, co ? :]

ja bym olal nawet lite jakbym teraz mial kupowac - kupilbym uzywanego fata i do niego lepsza batierie (sprzedaja osobno) - no chyba ze ktos uwielba zreczniosciowki to wtedy lepszy bedzie bardziej odchudzony/poprawiony lite. czy bralbym DSi ? nie, poki co gry na ktore czekam wychodza na zwykle wersje konsoli, a na horyzoncie nie ma nic z logiem "dsi only" (mowie o powaznych produkcajch) - nie widze sensu w przeplacaniu.

@Namaru

przeciez ktos moze Ci to wyslac (znajomi znajomych w usa), a clo to nie problem ;]

DS2 ? chyba ciagle ekran dotykowy ktory jest rewelacyjnym rozwiazaniem + ten sam wygodny i sprawdzony uklad klawiszy + lepsze ekrany i bebechy (sporo lepsze,zeby byl znaczny skok jakosciowy w obrazie i objetosci gier). Wtedy autorzy porobia squele najlepszych serii i DS2 pobije sukces poprzednikow :) Do tego pewno obsluga GBA i DSa i moze cyfrowa dystrybucja :) ja to tak widze. Bo z dotykowego nie zrezygnuja to pewne. Kamera... hmmm... zbedny gadzet - no chyba ze naprawde zacznie przydawac sie w grach - w co watpie.

konsolka microsfotu - hmmm, przenosny PC ? z system rodem z PC + www + instalacje gier sciagnietych z nowego serwisu MS ? Jesli tak bedzie to PSP ma problem ;) Wplywu na DSa czy jego nastepce reczej to wplywu miec nie bedzie.

wszedzie gdybam ;) ale chcialbym zeby to co napisalem sie spelnilo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 07:37, EmperorKaligula napisał:

przeciez ktos moze Ci to wyslac (znajomi znajomych w usa), a clo to nie problem ;]

Jak masz kogoś znajomego to tak, ale i tak cena będzie z 20% wyższa ze względu na vat zapłacony w Stanach.

Dnia 21.07.2009 o 07:37, EmperorKaligula napisał:

DS2 ? chyba ciagle ekran dotykowy ktory jest rewelacyjnym rozwiazaniem + ten sam wygodny
i sprawdzony uklad klawiszy + lepsze ekrany i bebechy (sporo lepsze,zeby byl znaczny
skok jakosciowy w obrazie i objetosci gier). Wtedy autorzy porobia squele najlepszych
serii i DS2 pobije sukces poprzednikow :)

Ale tak właśnie obserwuję, że to właściwie opis DSia ;) (nie wiem co byś chciał ulepszyć w ekranikach, a bebechy są lepsze: 4 razy więcej ramu, 4 razy wyższe taktowanie (nie jest to rewolucja, ale Nina zawsze robi sprzęt najsłabszy technicznie)).

Dnia 21.07.2009 o 07:37, EmperorKaligula napisał:

Do tego pewno obsluga GBA i DSa i moze cyfrowa
dystrybucja :) ja to tak widze.

Karty SD już są i sklep jest, teraz jeszcze gry muszą zamieścić ;) Hmm może nawet dadzą coś jak "virtual console" na DSa, kto wie ;)

Dnia 21.07.2009 o 07:37, EmperorKaligula napisał:

Bo z dotykowego nie zrezygnuja to pewne. Kamera... hmmm...
zbedny gadzet - no chyba ze naprawde zacznie przydawac sie w grach - w co watpie.

A mi się wydaje, że ta kamerka to tylko do gier, bo do niczego innego się nie nadaje przy takiej rozdzielczości ;)

Dnia 21.07.2009 o 07:37, EmperorKaligula napisał:

konsolka microsfotu - hmmm, przenosny PC ? z system rodem z PC + www + instalacje gier
sciagnietych z nowego serwisu MS ? Jesli tak bedzie to PSP ma problem ;) Wplywu na DSa
czy jego nastepce reczej to wplywu miec nie bedzie.

Z drugiej strony ostatnio MS uderza w casual vide Natal, więc obstawiam, że dotykowy ekranik w konsoli MS to praktycznie pewniak. Właściwie to chyba już każda nowa konsola będzie miała ekran dotykowy, taki standard się z tego zrobił.

Dnia 21.07.2009 o 07:37, EmperorKaligula napisał:

wszedzie gdybam ;) ale chcialbym zeby to co napisalem sie spelnilo ;]

A ja bym chciał, żeby Nintendo poważnie potraktowało Polskę i założyło swój oddział i zajęło się dystrybucją swojego stuffu porządnie bo obecnie dostępność ich produktów jest marna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować