Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

II wojna światowa niekończącym się źródłem inspiracji

37 postów w tym temacie

Każdy chłopak lubi się czasem pobawić w wojnę. Kiedyś biegało się z patykami, a teraz z wirtualnymi karabinami. Frajda (prawie) zawsze jest ta sama i dlatego takie gry będą jeszcze długo powstawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepsi

Szef studia Gearbox Software, Randy Pitchford, stwierdził, że takie tematy, jak II wojna światowa, to wciąż znakomity, dla developerów, temat do eksploatacji. A tymczasem zbliża się premiera gry Brothers In Arms: Hell's Highway...

Przeczytaj cały tekst "II wojna światowa niekończącym się źródłem inspiracji" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druga woja? Czemu nie, choć kolejnego CoD''a gdzie walczymy podczas WII zobaczyć w najbliższej przyszłości bym nie chciał. A co do Brothers In Arms - kiedyś oglądałem trailer, po prostu się zauroczyłem. Ale to było tyle czasu temu, że wtedy wszyscy byli pod wrażeniem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

II wojna światowa to mroczny okres w historii świata, który jednocześnie fascynuje, jak i przeraża. Nie dziwota więc, że tak często stosuje się ten czas jako tło fabularne filmów i gier komputerowych. Ważne jest jednak, aby to co przedstawia się w grach trzymało się kupy i było zgodne z faktycznymi dziejami tej wojny. Z drugiej strony jednak alternatywne historie tego okresu, czy dodanie do niej elementów fantasy i sci-fi to pomysły oryginalne i zapewne mogłyby powstać z nich ciekawe gry. Szkoda, że obecnie gry oparte na II wojnie światowej rzadko kiedy spełniają warunki, które w tym komentarzu wypisałem. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

II wś to po prostu świetny temat gier i na pewno nie wyeksploatowano go jeszcze. Jest jeszcze tysiące pomysłów na takie gry. Chętnie ujrzałbym jakies gierki z historią alternatywną lub coś w klimatach RTCW, to była świetna gra, z ciekawą historią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejnego Call of Duty w realiach IIWŚ nie zdzierżyłbym, dziwi mnie to że jeszcze nie miałem okazji, podczas grania w grę w tych realiach, okazji do zwiedzenia innych krajów jako inna nacja niż USA/GB/ZSRR.

Ach, no tak, przecież trzeba ciągle pokazywać hamerykański patos, jacy to nie są waleczni etc. <sarkazm mode of/>
A jedna misja z CoD3 się nie liczy, za mało i tylko na konsolę. Mam nadzieję że ulegnie to poprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WWII to już tak wykorzystywany temat, że nawet zaczyna już nudzić. Nawet ciekawe się okazują gry, które ukazują historię alternatywną(także z elementami sci-fi). Taki CoD i MoH to już przejedzony dla niektórych..... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i słusznie bo ja też uważam że to jest bardzo fajny temat (nie chodzi że tyle ludzi umarło), chciałbym żeby gra była bardzo realistyczna i grało się tak jakby na prawdę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W połowie zwami się zgodzę ile można to samo wałkować (Normandia Stalingrad) aale nie było żadnje gry WWII traktującej naprzykład Kampania Wrześniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wedlug nmie II wojna swiataowa jest to dobry motyw do tworzenia gier poniewaz moze ujzec sytuacje z pierwszej osoby mozemy zobaczyc jak wyglodaly operacje wojenne np londowanie aliantow w Normani i sami w nich uczestniczyc oczywiscie niedlugo z pewnoscia zadne studio nie bedzie tworzyc gier opartych na historii WWII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam CoDa lubie i powinna powstać kolejna wwII część. A może tak coś w Polsce? Kampania Powstania Warszawskiego? Czemu by nie spróbować. Wiedźmin poszedł w świat, to może jakaś rodzima firma spłodziła by polski chicior o POLSKIEJ II wojnie? CDP-przemyślcie coś takiego. może by nowe studio od FPS-ów zrobić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Randy dobrze prawi, polać mu. ;-) Jest już wiele gier traktujących o II Wojnie Światowej, ale czemu nie miałoby być ich więcej? Pomysł+Oddanie projektowi serca= wyśmienity pożeracz czasu. :-)

Spector 109948-> Trzeba, trzeba, bo o walecznych osobach się nie zapomina. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CoD 4 wymiata, więc najwidoczniej wcale nie potrzeba drugiej wojny by tworzyć świetne gry.
Ale pewnie jak się skończą już programistom pomysły, to wywołają trzecią, żeby mieć o czym robić gry. (tfu!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieją jakieś fajne gry o I wojnie światowej? Przecież to był też popis strategii i zderzenie XIXwiecznej taktyki z XXwieczną technika (by wikipedia). Wbrem pozorem to nie tylko siedzenie w okopach, choć to też ciekawy pomysł na grę...Simsy: Życie w okopie ;). Ale tak na serio, ja czekam na ciekawą grę o I wojnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to była taka gierka o I wś tylko ze wojenka sie trochę przedłużyła i trwa do lat 60 XX wieku nie pamietam tytułu juz :/

A co do artykułu to mie sie już przejadła II wś, teraz po COD4 wszyscy twórcy gier poleca na współczesność a mi brakuje jakieś fajne gierki w czasach zimnej wojny. Ostatnimi fajnym jakie pamiętam to World in Conflict i dalej nniesamowity Operation Flashpoint

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 20:20, Wiciu88 napisał:

W sumie to była taka gierka o I wś tylko ze wojenka sie trochę przedłużyła i trwa do lat 60
XX wieku nie pamietam tytułu juz :/

A co do artykułu to mie sie już przejadła II wś, teraz po COD4 wszyscy twórcy gier poleca na
współczesność a mi brakuje jakieś fajne gierki w czasach zimnej wojny. Ostatnimi fajnym jakie
pamiętam to World in Conflict i dalej nniesamowity Operation Flashpoint

ja polecam ubersoldier dosyć trudna ale za to fajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 20:20, Wiciu88 napisał:

W sumie to była taka gierka o I wś tylko ze wojenka sie trochę przedłużyła i trwa do lat 60
XX wieku nie pamietam tytułu juz :/

Iron Storm, widok zza pleców, prawda?

Dnia 03.12.2007 o 20:20, Wiciu88 napisał:

A co do artykułu to mie sie już przejadła II wś, teraz po COD4 wszyscy twórcy gier poleca na
współczesność a mi brakuje jakieś fajne gierki w czasach zimnej wojny. Ostatnimi fajnym jakie
pamiętam to World in Conflict i dalej nniesamowity Operation Flashpoint

Po prostu temat II wojny światowej został wyeksploatowany do reszty. Twórcy gry musieli trzymać się faktów historycznych, i nie wiele mogli dodać od siebie...a po za tym ograniczona ilość broni mogła wkurzać. W takim Cod4 takich problemów nie napotka się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować