Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram: narodziny BioWare i Infinity

32 postów w tym temacie

Lucas the Great

Opowiadając o historii ekipy z Black Isle Studios i ich projektów, nie sposób nie zahaczyć o inną firmę deweloperską: BioWare. Dlatego dzisiejsza odsłona Retrogramu dotyczyć będzie najdawniejszych losów owego studia i historii powstania silnika Infinity. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj cały tekst "Retrogram: narodziny BioWare i Infinity" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@YahooPL... nie staraja sie... :P ja tylko mam pytanie do GRAM.pl => DLACZEGO NIE WSPIERACIE EGAMINGU W POLSCE... PGA, neo... każdy wie że to duma EGAMINGU w polsce...
www.***
[M - w]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny artykuł, ale mam pewne zastrzeżenie. Ostatni screen nie pochodzi z Icewind Dale II, tylko z Icewind Dale: Heart of Winter. Gry oparte na Infinity Engine miały swój urok, opowiadały świetne historie i nie pozwalały na oderwanie się od nich. Osobiście nie miałbym nic przeciwko kolejnym grom opartym na tym enginie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie powinno nazywać się retrogram tylko cRPG retrogram. Dobrze wiedzieć że kultura gier składa się tylko z cRPG..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 19:13, FiN napisał:

To nie powinno nazywać się retrogram tylko cRPG retrogram. Dobrze wiedzieć że kultura gier
składa się tylko z cRPG..

Spokojnie, dział istnieje od miesiąca. Przed nami wielu innych twórców i ich dzieł... ale póki co historia Black Isle, ich współpracy z BioWare i wszelakich wspólnych dokonań musi byc dopowiedziana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gram w Baldur''s Gate, bez wątpienia wielka i niesamowita gra. Wielki szacunek dla BioWare''u - oni gry robią z pasją, a nie tylko dla kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z BG spędziłem połowę mojego życia. Grałem od premiery. I zawsze będę Ją pamiętał. Do dziś pamiętam, jak 8 lat temu z hakiem po raz pierwszy zwiedzałem Candlekeep, rajcując się nową wypasioną grą. I pomyśleć, że po latach mam o niej czytać jak w nekrologach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny tekst, aż się łezka w oku kręci. Jednak mam do tego artykułu pewne zastrzeżenia. Otóż całkowicie pominięte zostały w nim dzieła BioWare takie jak Knights of the Old Republic czy Jade Empire, a o Mass Effect zaledwie wspomniano. Poza tym artykuł ilustrują słabe screeny. Ten z Tormenta jest strasznie mały, a inne nie mają np intrefejsu przez co nie można porównać zmian jakie zachodziły w tymże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 00:04, Wookie3e napisał:

Bardzo fajny tekst, aż się łezka w oku kręci. Jednak mam do tego artykułu pewne zastrzeżenia.
Otóż całkowicie pominięte zostały w nim dzieła BioWare takie jak Knights of the Old Republic
czy Jade Empire, a o Mass Effect zaledwie wspomniano.

http://www.aboutthescene.com/dictionary/sz.html

Dnia 15.12.2007 o 00:04, Wookie3e napisał:

Poza tym artykuł ilustrują słabe screeny.
Ten z Tormenta jest strasznie mały,

niech będzie

Dnia 15.12.2007 o 00:04, Wookie3e napisał:

a inne nie mają np intrefejsu przez co nie można porównać
zmian jakie zachodziły w tymże.

No właśnie możliwość schowania interfejsu to jedna z tych wielkich zmian :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 23:02, Taschon napisał:

I pomyśleć, że po latach mam o niej czytać jak w nekrologach.


Pomyśl sobie jak to będzie za 20 lat. Tak świetna swego czasu gra, prawie całkowicie zapomniana i wspominana jedynie przy okazji sporadycznych artykułów o kamieniach milowych cyfrowej rozrywki. Mam nadzieję, że za te 20 lat będę mógł jeszcze choć raz zagrać w BG :) Chyba warto zachować obecny komputer na taką okazję (chyba że ktoś "starej daty" pokusi się o konwersję tej sagi na standardy w przyszłości obowiązujące :]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można mówić o nekrologu w przypadku gdy gra nawet dziś się sprzedaje (prawda - może taki polski jeno ewenement ale to coś znaczy). Nie trzeba było robić jakiegokolwiek remake, po prostu to samo co przed laty i ludzie nadal chcą w to grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie też ostatnimi czasy snuję niecne plany odłożenia na czarną godzinę jakiegoś sprzętu, który wyjęty z piwnicy będzie gotów odpalić Baldursy, Icewindy i Fallouty oraz kilka innych gierek. Tak żeby było co dzieciom pokazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 01:00, hans olo napisał:

No ja właśnie też ostatnimi czasy snuję niecne plany odłożenia na czarną godzinę jakiegoś sprzętu,
który wyjęty z piwnicy będzie gotów odpalić Baldursy, Icewindy i Fallouty oraz kilka innych
gierek. Tak żeby było co dzieciom pokazać.


Heh to jak ja tak początkowo kombinowałem, że przy zmianie kompa starego sprzedać czy się pozbyć, ale jak se pomyśle, że kiedyś dam synowi takiego Fallouta i powiem: "Masz synu zagraj i popatrz w co się kiedyś grało." Patrząc na obecne trendy to można dojść do wniosku, że już teraz ludzi nie interesuje fabuła a jakość grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat (zawsze) raz w roku przechodzę sagę Baldura i/ub IWD z różnymi modami. Jeszcze W40k:DOW Dark Crusade i Warcraft 3 + FT cieszą się u mnie taką chęcią do gry, no i może jeszcze STALKER. Z najnowszych produkcji (tegorocznych) nic takiego nie ma - kupić, zagrać, oddać lub sprzedać - tak to wygląda w moim przypadku. Starsze gry mają to coś czego nowej shaderowo-hdrowej sieczce w 99% zwyczajnie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 01:30, Master-Blaster napisał:

Tekst całkiem fajny, chciałbym jednak pogratulować autorowi tekstu zasobnego słownika i prawie
rozwiniętej zdolności do rozumienia słów takich jak konował: (...)

A ty dokładnie czytałeś podaną przez siebie stronę? Pierwsze znaczenie tego słowa - pogardliwie lekarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kiedy opiszecie Silent Hill, chciałbym sobie poczytać o tej grze :), a tak do tematu grałem w Pierwszego Baldura i mi się nie spodobał jak każde RPG. A tym Bardziej MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować