Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gearbox o tym, co najlepsze w Portalu

26 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Dyrektorowi studia Gearbox bardzo podoba się sposób, w jaki Portal - bardzo krótki, ale wysokiej jakości tytuł - wpłynął na popularność zestawu The Orange Box od Valve. Zastanawia się nad wykorzystaniem podobnego rozwiązania w grach swojej firmy.

Przeczytaj cały tekst "Gearbox o tym, co najlepsze w Portalu" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście takie rozwiązanie jak dodawanie minigierki do poważnego tytułu uważam za dobre. Zawsze miło jest dostać wraz z hardkorową grą jakąś małą odskocznię, rozgrywka robi się wtedy przyjemniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak przystawka ;) choć w portala nie grałem, ale się naoglądałem filmików jestem pełen nadzieji na kontynuację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tylko 4 godzinki zabawy, ale jakie 4 godziny! O wiele bardziej spodobał mi się Portal niż cały HL2. W sumie to byłby niezły pomysł żeby wydać kilka krótkich tytułów w cenie jednej ''normalnej'' gry. Nie wiem jak was, ale mnie coraz częściej gry wydają się sztucznie przedłużone, chociaż po jakimś czasie wyraźnie brakuje nowych pomysłów. Coraz częściej zdarza mi się pograć kilka/kilkanaście godzin w jakąś grę, by potem już nigdy jej nie włączyć, bo zwyczajnie chciała mnie zanudzić ciągle tym samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domek
Płacz, płacz - było zabijać Weighted Companion Cube?! Morderca!
Co do samego Portala - jak chcą niech robią takie gry jako dodatki do paczek takich jak OB - byle bez zbytniego zwiększania ceny ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, "Portal" jest bardzo krotka ale swietna gra. Takim jakby wstepem do tego, co z tego pomyslu mozna stworzyc! Miejmy nadzieje ze niektorzy Developerzy pofatyguja sie, i stworza z tego pomyslu cos naprawde kultowego, dlugiego a przede wszystkim swietnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy gier komputerowych czasem mają problemy z myśleniem. Pomijam już wszystkie głupoty związane ze stroną merytoryczną gier. Chodzi tu na przykład o zauważenie wielkiego "halo" w tym, że ludzie chętniej kupują Orange Box właśnie dzięki grze Portal (i do tych się będę kiedyś zaliczał - jeszcze nie dziś). Podobne efekty, choć z mniejszym przytupem marketingowym (bo nie można wtedy napisać "5 in 1") jest dodawanie do gry trybów rozgrywki nie związanych zbytni z jej głównym nurtem. Coś takiego dzieje się na konsolach (a może działo się) a na PC jest rzadkością choć ostatnio pojawiło się coś takiego w Hellgate: London. Aktualnie jednak jest tendencja wydawania gier spójnych ale za to na jeden raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 20:37, WorldWar3PL napisał:

Płacz, płacz - było zabijać Weighted Companion Cube?! Morderca!

A Ty to może krwi na rękach nie masz, co? ;>

Dnia 14.12.2007 o 20:37, WorldWar3PL napisał:

Co do samego Portala - jak chcą niech robią takie gry jako dodatki do paczek takich jak OB
- byle bez zbytniego zwiększania ceny ;>

Niech robią, też mi się ten pomysł podoba. Oby to były gry jakości Portala, a to już nie jest takie pewne...

Domek
Racja, chlip ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować