Zaloguj się, aby obserwować  
PRINCE_JANEK

Tomb Raider Underworld - temat ogólny

195 postów w tym temacie

Najnowszy numer magazynu Play dostarczył ekskluzywną zapowiedź Underworld oraz wywiad, którego udzielił Eric Lindstrom, jeden z twórców. Z artykułu dowiadujemy się, że wydarzenia w najnowszej części będą miały miejsce po tym, co przeżywaliśmy w Tomb Raider Legend. Ma to być pierwsza, w pełni next-genowa część przygód słynnej pani archeolog, więc autorzy kładą nacisk na drobne detale. Bardziej „żyć” ma przede wszystkim otoczenie, które będzie dużo bardziej interaktywne niż w poprzednich częściach. Podawany jest przykład poziomu w południowym Meksyku – Lara zostawia swoje ślady w błocie, jednak jako że akurat pada, woda wypełnia zostawione wcześniej zagłębienia. Ciała zabitych przeciwników będą zostawać na polu walki (w poprzednich częściach wyparowywały) – podobnie zresztą zniszczone wcześniej elementy środowiska. Twórcy chwalą się również znakomitymi (podobno) efektami świetlnymi, które upiększają całe otoczenie.

Poprawie ulegnie też animacja głównej bohaterki. Specjalnie do tego celu zorganizowano sesję motion capture, by ruchy były jeszcze bardziej naturalne. Wracając jeszcze do drobnych detali – gdy Lara przykucnie na piaszczystej nawierzchni, będzie miała lekko brudne kolana, natomiast cała reszta pozostanie czysta.

Według informacji pisma, Tomb Raider Underworld ukaże się w przyszłym roku na Xboxa 360, PlayStation 3 oraz PC.

Źródło - gry.online.pl


Co sądzicie na temat tej gry? Będzie lepsza od poprzedniczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że TR:Underworld będzie na poziomie Legend i Annivesary albo nawet lepszym. Póki co Crystal Dynamics robi całkiem udane gierki o Larze więc teraz też powinno im się udać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 19:35, Marcin321 napisał:

Mam nadzieję że TR:Underworld będzie na poziomie Legend i Annivesary albo nawet lepszym. Póki
co Crystal Dynamics robi całkiem udane gierki o Larze więc teraz też powinno im się udać :D


Miejmy tylko nadzieję, że nie popadną w rutynę i najnowsza odsłona nie będzie znowu tym samym, tylko więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie :) Fajnie, że będzie kolejna Larra, bo kocham tą grę, przez ten widoczek TPP (mam nadzieję, że wiecie o co chodzi ;)). A tak na poważnie, to z chęcią pogram w nową odsłonę przygód Pani Archeolog, byle to było z ikrą i coś NAPRAWDĘ nowego, a nie mydlenie oczu graczom samą next - genową grafiką ;X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 21:35, Falconer napisał:

Crysisa to nie pobije, lecz może być ciekawa gra. Ostatnio sporo tych nowych Tomb Raiderów
powstaje... Zobaczymy...


Co rozumiesz przez "sporo nowych Tomb Raiderów"? Bo to jest pierwszy nowy Tomb Raider, o którym słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 21:38, Robert'cik napisał:

> Crysisa to nie pobije, lecz może być ciekawa gra. Ostatnio sporo tych nowych Tomb Raiderów

> powstaje... Zobaczymy...

Co rozumiesz przez "sporo nowych Tomb Raiderów"? Bo to jest pierwszy nowy Tomb Raider, o którym
słyszę.


Tomb Raider Legend, Tomb Raider Aniverssary (nie wiem czy dobrze napisałem). Myślałem, że ta seria nie będzie mieć zbytniej przyszłości, a jednak wciąż powstają nowe gry... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś prawie dobrze. :) Ale te gry już wyszły i odniosły sukces, więc powstają następne. Chodzi mi o to, żeby seria nie skończyła tak, jak wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2007 o 11:17, Falconer napisał:

Myślałem, że ta seria nie będzie mieć zbytniej przyszłości, a jednak wciąż powstają nowe gry... :)


Seria ma już ponad 11 lat ;P.

Co do TR: Underworld to oczywiście czekam i mam nadzieję, że pójdzie na moim nowym kompie. Jeśli nie, znów będę musiał modernizację robić, ale to w przyszłości bo zanim ta gra wyjdzie już 3 razy zdążę zmienić części ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 11:25, rick90 napisał:


> Myślałem, że ta seria nie będzie mieć zbytniej przyszłości, a jednak wciąż powstają nowe
gry... :)

Seria ma już ponad 11 lat ;P.


U... myślałem, że mniej. :]

Ps. Zdejmij Don Vito Corleone tą czapkę mikołaja, bo on w niej wygląda dość dziwnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2007 o 11:28, Falconer napisał:

U... myślałem, że mniej. :]

Już samo wyjście Tomb Raider: Anniversary (z ang. Anniversary - rocznica) powinno dać ci do zrozumienia, że to seria ma trochę więcej niż 3 lata.

Dnia 16.12.2007 o 11:28, Falconer napisał:

Ps. Zdejmij Don Vito Corleone tą czapkę mikołaja, bo on w niej wygląda dość dziwnie :P


Czapka zostaje na święta. Mógłbym dać inny awatar, ale moja fascynacja do filmu i książki jest na tyle duża, że Don Vito zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak poczekamy, poczekamy... Ale chyba jest na co czekać ;) Grafika nie będzie pewnie na poziomie Crysis''a ale może przynajmniej mój komp uciągnie te grę ;D Ciekawe kiedy stanie się koniec serii "TOmb Raider" (oby nigdy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TR:U pojawi się w systemie Games for Windows (chyba nie muszę wyjaśniać, co to znaczy). Najprawdopodobniej wyjdzie już na Gwiazdkę, co w sumie oznacza, że poczekamy jeszcze prawie rok... :( Tytuł należy interpretować jako Zaświaty, które będą towarzyszyć Larze przez całą grę. Twórcy zapowiadają nowy wachlarz ruchów, na przykład strzelanie i kręcenie się na drążku naraz (?) oraz strzelanie trzymając się krawędzi. Użyta zostanie technologia motion capture, a w nagraniach wzięła udział Heidi Moneymaker.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 17:20, Robert'cik napisał:

Wiecie, że premiera została przesunięta? Na ostatni kwartał 2008. To sobie jeszcze poczekamy...

Bądźmy poważni, chyba nie liczyłeś na to, że gra tego kalibru ukaże sie bez ani jednego poślizgu. Takie przypadki w tej branży nie mają po prostu miejsca. No chyba, że w przypadku jakiś niszowych produkcji na które nikt tak naprawdę nie czeka, ale Tomb Raider - Underworld do takich gier przecież nie należy. Jeśli ta gra wyjdzie w 2008 roku to będę to uważał za spory sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować