Zaloguj się, aby obserwować  
PRINCE_JANEK

Tomb Raider Underworld - temat ogólny

195 postów w tym temacie

Mi na gamespot.com w ogóle nie tnie. Również rozpoznałem głos "tej" kobitki. ;) Ale jak to możliwe, że ona znalazła się w nowej części? Pewnie się nie dowiemy, tak samo, jak to było w Legendzie. ;) Też nie mogę się doczekać nowych przygód panny Croft (4 dychy na karku, chłopa pewnie już nie znajdzie - choć z tym wyglądem... ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 20:13, sule napisał:

Mi na gamespot.com w ogóle nie tnie.


Mnie się tnie ten ściągnięty. Z tego co zauważyłem w komentarzach to innym też.

>Również rozpoznałem głos "tej" kobitki. ;) Ale jak

Dnia 16.08.2008 o 20:13, sule napisał:

to możliwe, że ona znalazła się w nowej części?


Mogą to po części wyjaśniać słowa Lary: I need Thor''s belt to get his hammer, and I need the hammer to kill a god :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 20:08, szypek26 napisał:

jak próbuję ściągnąć z gamespot, to leci mi 5 kb/s... obejrzałem na YT


Mnie też się tak ściągało i przerwało nawet. Więc ściągnąłem flashgetem, szybko wtedy poszło.

Dnia 16.08.2008 o 20:08, szypek26 napisał:

ehm... mi przyjemność popsuły komentarze na gamespocie, bo na pierwszym od góry już było
to imię wymienione... ale raczej bym nie zgadł samemu.


Ja zgadłem bo mi ten głos niezwykle zapadł w pamięci po poprzedniej części.

Dnia 16.08.2008 o 20:08, szypek26 napisał:

Lara mówi, że to całe "podziemie to kraina strachu". ja mam podejrzenie, że to
może być taka... sfiksowana rzeczywistość. i dlatego jak Lara zejdzie do rzeczonego podziemia
to rozwali swój dom, będzie mierzyć do Zipa i spotka Tą Panią...


Ja myślę coś innego. Nic szczególnego nie spowoduje odwrócenie się od przyjaciół.Kiedyś w jednym z wywiadów mówiono, że Lara zawsze jak dąży do celu stawia na szali los świata, sprowadza na niego niebezpieczeństwo. A odkąd wyszły na jaw fakty z końcówki Legendy, Lara jest niezwykle zdeterminowana w swoich poszukiwaniach. Wskazówką tu mogą być teksty pojawiające się w trailerze:
Some ruins should never be discovered
Some relics should never be used
Some doors should never be opened
Some tomb should never be disturbed

Myślę, że jej przyjaciele chcą ją powstrzymać przed zrobieniem czegoś głupiego. Czego? Tego dopiero dowiedzielibyśmy się z gry.

Dnia 16.08.2008 o 20:08, szypek26 napisał:

z drugiej strony, skoro w Legendzie nie trzeba było "podziemia" do wstawienia do fabuły
zjawisk zgoła nadprzyrodzonych... sam nie wiem ;]


Skoro Lara dalej szuka Avalonu to ze zjawiskami nadprzyrodzonymi można się pogodzić :)

Dnia 16.08.2008 o 20:08, szypek26 napisał:

niestety, dla mnie dalej jest paskudna :P


e tam. Wcale nie :)
A moja siostra z kolei powiedziała, że jest przecież taka sama jak w Anniversary :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 21:27, Daimon_Frey napisał:

Myślę, że jej przyjaciele chcą ją powstrzymać przed zrobieniem czegoś głupiego. Czego?
Tego dopiero dowiedzielibyśmy się z gry.

pożyjemy, zobaczymy -> kto ma rację. pewnie żaden z nas. albo obaj.

Dnia 16.08.2008 o 21:27, Daimon_Frey napisał:

Skoro Lara dalej szuka Avalonu to ze zjawiskami nadprzyrodzonymi można się pogodzić :)

pff...chyba muszę jeszcze raz przejść Legendę, bo nie kojarzę szczegółów ^^
No, ale przynajmniej teraz sobie "next gena" (taa...) odpalę

Dnia 16.08.2008 o 21:27, Daimon_Frey napisał:

e tam. Wcale nie :)

przynajmniej mamy jednego zadowolonego fana. mam tylko nadzieję, że jak zobaczę grę, to będę miał podobnego banana na twarzy ;)

Dnia 16.08.2008 o 21:27, Daimon_Frey napisał:

A moja siostra z kolei powiedziała, że jest przecież taka sama jak w Anniversary :D:D

pozdrowienia dla tej pani w drugim rzędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na nogi, nadal wyglądają bardziej jak kołki, niż jakiś twór żywy :P

Dnia 17.08.2008 o 11:38, szypek26 napisał:

pozdrowienia dla tej pani w drugim rzędzie

Dziękuję za pozdrowienia O_O
wzajemnie.

Dnia 17.08.2008 o 11:38, szypek26 napisał:

niestety, dla mnie dalej jest paskudna :P

może po prostu wolisz blondynki, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 14:47, azure83 napisał:

może po prostu wolisz blondynki, hehe

nie przesadzajmy, w Legendzie jak i w Anniversary prezentowała się bardzo ładnie.
Co do moich preferencji - wolę ciemnowłose dziewczyny. Ale do blondynek nic nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Daimon_Frey

> Pierwsze minuty z TRU: http://polygamia.pl/zobacz-pierwsze-10-minut-z-tomb-raider-underworld
> Uwaga na spoilery!

W pierwszych chwilach oglądania byłem wręcz zachwycony grafiką. ;) Nie wiem czy mi się tylko wydaje , bo pierwsza część tego gameplaya mocno przypomina mi Prince of Persia , ale to może dlatego , że aktualnie przechodzę Piski Czasu. ;] Natomiast drugą część gameplaya już z PoP-em niewiele miała wspólnego , chyba przesadzili trochę z dolną częścią ubioru Lary Croft , no ale nie będę na to narzekał. :D Te Etapy w wodzie to zapowiadają się bardzo ciekawie , a efekt mokrego ciała , kolejny raz wygląda świetnie. ;) Ciekawe co to za potwór na końcu.

> Nie powiem, zapowiada się dość intrygująco, a wysadzenie domku wydaje się być jeszcze bardziej tajemnicze.

Myślę , że ta gra jeszcze nie raz może nas zaskoczyć :) , otoczka tajemniczości chyba nie zostanie rozwiana aż do dnia premiery. Mam taką nadzieję , bo wtedy będzie ciekawiej. ;)

[Edit] - Post się zepsuł... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 12:39, Sebat1 napisał:

Te Etapy w wodzie to zapowiadają
się bardzo ciekawie , a efekt mokrego ciała , kolejny raz wygląda świetnie. ;) Ciekawe
co to za potwór na końcu.

To akurat jest już jasne. Jest to kraken, czyli wielka ośmiornica. Walka z nią z pewnością będzie bardzo długa i interesująca (od razu przypomniała mi się gra Indiana Jones and the Emperor''s Tomb w której to też mieliśmy do czynienia z tym potworem). W ogóle podoba mi sie to że wygląda na to tym razem więcej czasu spędzimy w wodzie. Z niecierpliwością czekam na premierę i oby tylko tym razem gra starczyła na dłużej niż dwa wieczory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 12:39, Sebat1 napisał:

/.../ Ciekawe co to za potwór na końcu.


Taki potwór: http://images.gamersyde.com/gallery/public/9027/1536_0010.jpg ;)

I jeszcze jeden nowy film. Gameplay z Meksyku:
http://www.gametrailers.com/player/41905.html
Lokacje wyglądają niesamowicie, a przeciwnicy na ścianach mogą okazać się ciekawym lub wnerwiającym urozmaiceniem. Mam nadzieję, że tym pierwszym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2008 o 12:51, dave03 napisał:

To akurat jest już jasne. Jest to kraken, czyli wielka ośmiornica. Walka z nią z pewnością
będzie bardzo długa i interesująca (od razu przypomniała mi się gra Indiana Jones and
the Emperor''s Tomb w której to też mieliśmy do czynienia z tym potworem).

W Indiana Jones and the Emperor''s Tomb nie grałem , ale wydaje mi się to trochę dziwne , że ten sam potwór występuje w dwóch grach , które teoretycznie nie powinny do siebie nawiązywać (bo już wystarczająco są do siebie podobne w samych założeniach).

Dnia 23.10.2008 o 12:51, dave03 napisał:

W ogóle podoba mi sie to że wygląda na to tym razem więcej czasu spędzimy w wodzie. Z
niecierpliwością czekam na premierę i oby tylko tym razem gra starczyła na dłużej niż dwa wieczory.

Tobie to dobrze , bo masz już z górki , nie to co ja. ;) Dopiero dzisiaj zacznę przechodzić Tomb Raider: Legend , następnie przejdę Anniversary , a dopiero później wezmę się za Underworld. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ale wydaje mi się to trochę dziwne

Dnia 23.10.2008 o 13:15, Sebat1 napisał:

, że ten sam potwór występuje w dwóch grach , które teoretycznie nie powinny do siebie
nawiązywać (bo już wystarczająco są do siebie podobne w samych założeniach).


Jesli się myśli o potworze żyjącym pod wodą, Kraken będzie jedną z pierwszych myśli. I nie tylko w grach się pojawiał :) Poza tym Kraken, czy wielka kałamarnica to zwierzak istniejący w rzeczywistości, więc czemu by go nie wykorzystać :)

PS. Na gry-online jest podobny filmik z gameplayu, ze świetnymi komentarzami :)
http://www.gry-online.pl/s014.asp?ID=226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2008 o 15:38, Daimon_Frey napisał:

Jesli się myśli o potworze żyjącym pod wodą, Kraken będzie jedną z pierwszych myśli.

Niekoniecznie , a chociażby ''''Potwór z Loch Ness'''' na ten przykład , albo inne bardziej znane podwodne potworki. ;]

Dnia 23.10.2008 o 15:38, Daimon_Frey napisał:

I nie tylko w grach się pojawiał :)

A gdzie jeszcze ? Chyba go w jakimś filmie ostatnio widziałem. :P

Dnia 23.10.2008 o 15:38, Daimon_Frey napisał:

Poza tym Kraken, czy wielka kałamarnica to zwierzak istniejący w rzeczywistości, więc
czemu by go nie wykorzystać :)

No w sumie racja , zwierzaki istniejące w rzeczywistości zawsze łatwiej dopasować do sensownej i interesującej fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 16:38, Sebat1 napisał:

Niekoniecznie , a chociażby ''''Potwór z Loch Ness'''' na ten przykład ,


No dobra, ale on był z jeziora i związany był z konkretną lokacją :)

Dnia 23.10.2008 o 16:38, Sebat1 napisał:

A gdzie jeszcze ? Chyba go w jakimś filmie ostatnio widziałem. :P


20000 mil podmorskiej żeglugi, Piraci z Karaibów :)

Dnia 23.10.2008 o 16:38, Sebat1 napisał:

No w sumie racja , zwierzaki istniejące w rzeczywistości zawsze łatwiej dopasować do
sensownej i interesującej fabuły.


Szczególnie do fabuły dziejącej się w świecie realnym, chociaż w TR jest sporo miejsca również dla mitologii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 13:15, Sebat1 napisał:

Tobie to dobrze , bo masz już z górki , nie to co ja. ;) Dopiero dzisiaj zacznę przechodzić
Tomb Raider: Legend , następnie przejdę Anniversary , a dopiero później wezmę się za
Underworld. ;]

To akurat nie wydaje sie być wielkim problemem, gdyż przejście Legendy zajmie Ci jakieś dwa, trzy wieczory,czyli niewiele. Anniversary jest trochę dłuższe, ale i tak nie widzę tutaj żadnego problemu. No chyba że tych gier jeszcze nie masz to wtedy do czasu ukazania sie Underworld możesz nie zdążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2008 o 23:58, dave03 napisał:

To akurat nie wydaje sie być wielkim problemem, gdyż przejście Legendy zajmie Ci jakieś
dwa, trzy wieczory,czyli niewiele.

Z odpowiednimi umiejętnościami to tą grę da się przejść w niecałą godzinę (a dokładnie 0:54:19) , więc wiesz , wszystko zależy od umiejętności i chęci.

Dnia 23.10.2008 o 23:58, dave03 napisał:

Anniversary jest trochę dłuższe, ale i tak nie widzę tutaj żadnego problemu. No chyba że
tych gier jeszcze nie masz to wtedy do czasu ukazania sie Underworld możesz nie zdążyć.

Właśnie Anniversary jeszcze nie mam i to jest problem , ale do premiery Underworld powinienem się wyrobić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy już było to wspominane, ale demo na PC ma wyjść w ten piątek. W dodatku widziałem gameplay zgrany z dema na X360 i to, co zobaczyłem, zrobiło na mnie pozytywne wrażenie. Gdyby jeszcze autor filmiku potrafił walczyć... ale grafika, lokacje - super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 18:05, Qbli napisał:

Nie wiem, czy już było to wspominane, ale demo na PC ma wyjść w ten piątek.


A można wiedzieć skąd masz to info? Jest to oficjalnie potwierdzone? Pytam, bo na demo nowego Tomb Raidera czekam z ogromną niecierpliwością. O samą grę jestem dość spokojny i obawiam sie tylko dwóch rzeczy. Po pierwsze że gra będzie stanowczo za krótka (co jest niestety ostatnio normą), a po drugie że silnik gry badzie kiepsko zoptymalizowany. Na pierwsze pytanie demo mi odpowiedzi nie da, ale już na drugie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, po raz kolejny zawiodłem sie na gram.pl :P Tutaj jak zwykle o niczym jeszcze nie wiedzą ;P Jednak to 2.5Gb instalatora mnie trochę przeraża. Będzie chyba trzeba zostawić kompa na noc, a może i dwie:| Jak sie okazuje znane już są też wymagania sprzętowe gry.
Minimalne:
- Microsoft Windows XP /Microsoft Windows Vista (uprawnienia administratora wymagane)
- Intel Pentium 4 3+ GHz lub AMD Athlon 2.5+ GHz
- RAM: 1GB (Windows XP) / 2GB (Windows Vista)
- nVidia GeForce 6800GT (lub lepsza) / ATI 1800XT (lub lepsza)
- Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c
- Napęd DVD
- 8 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Rekomendowane:
- Microsoft Windows XP /Microsoft Windows Vista (uprawnienia administratora wymagane)
- Intel Core 2 Duo 2.2 GHz lub Athlon 64 X2 4400+
- RAM: 2 GB
- nVidia GeForce 9800 GTX lub ATI z serii HD4800
- Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c
- Napęd DVD
- 8 GB wolnego miejsca na dysku twardym
- Pad z konsoli X360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować