Zaloguj się, aby obserwować  
PRINCE_JANEK

Tomb Raider Underworld - temat ogólny

195 postów w tym temacie

Przeglądałem tombraiderforums.com, można tam wyczytać sporo ciekawych rzeczy. Już zapowiadają konkurs na najlepszy kostium w TexModzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2008 o 20:03, dave03 napisał:

No tak, po raz kolejny zawiodłem sie na gram.pl :P Tutaj jak zwykle o niczym jeszcze
nie wiedzą ;P Jednak to 2.5Gb instalatora mnie trochę przeraża. Będzie chyba trzeba zostawić
kompa na noc, a może i dwie:| Jak sie okazuje znane już są też wymagania sprzętowe gry.

Ja zagram w to demo jak trafi ono do CDA , a jak Tobie tak bardzo na nim zależy , no to musisz się liczyć z tym , że długo będzie się ściągać , życie jest brutalne. ;P

Dnia 28.10.2008 o 20:03, dave03 napisał:

Minimalne:
/.../

Tu nie ma co się rozpisywać , każdy porządny gracz powinien je spełniać. ;)

Dnia 28.10.2008 o 20:03, dave03 napisał:

Rekomendowane:
/.../

Tu już jest gorzej , bo chyba mam za słaba kartę graficzną , ale na średnio-wysokich powinno mi jakoś pójść. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 23:10, Sebat1 napisał:

Ja zagram w to demo jak trafi ono do CDA , a jak Tobie tak bardzo na nim zależy , no
to musisz się liczyć z tym , że długo będzie się ściągać , życie jest brutalne. ;P

Ano zależy i na CDA nie mam zamiaru czekać, tylko wezmę sprawy w swoje ręce ;) Zresztą nawet nie wiem czy ten numer kupię, bo nie należę do stałych czytelników, a jak już kupuję to raczej po to żeby poczytać, a nie pograć w gry, choć zdarzały się oczywiście wyjątki.

Dnia 28.10.2008 o 23:10, Sebat1 napisał:

Rekomendowane:
/.../
Tu już jest gorzej , bo chyba mam za słaba kartę graficzną , ale na średnio-wysokich
powinno mi jakoś pójść. ;]

U mnie to samo, wszystko ok tylko kartę niby mam za słabą, ale po cichu liczę że te wymagania rekomendowane są dla tych co mają wielkie panoramy. Ja mam starą 17-stke LCD i gram w 1280x1024. Przy odrobinie szczęścia może mi sie uda jeszcze filtrowanie anizotropowe włączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2008 o 23:23, dave03 napisał:

Ano zależy i na CDA nie mam zamiaru czekać, tylko wezmę sprawy w swoje ręce ;) Zresztą
nawet nie wiem czy ten numer kupię, bo nie należę do stałych czytelników, a jak już kupuję
to raczej po to żeby poczytać, a nie pograć w gry, choć zdarzały się oczywiście wyjątki.

Akurat ja od jakiegoś czasu należę do stałych czytelników , także kupuje to czasopismo przede wszystkim dla poczytania , a nie dla gier. Ale jak z rzadka trafi się jakaś fajna pełna wersja , albo takie demko Tomb Raider Underworld to z chęcią sobie gram , a po co mam ściągać demo skoro i tak będę je miał na płycie. ;)

Dnia 28.10.2008 o 23:23, dave03 napisał:

U mnie to samo, wszystko ok tylko kartę niby mam za słabą, ale po cichu liczę że te wymagania
rekomendowane są dla tych co mają wielkie panoramy. Ja mam starą 17-stke LCD i gram w
1280x1024.

Chyba się przeliczysz , coś mi się wydaje , że te wymagania są takie same dla posiadaczy zarówno panoramy jak i LCD.

Dnia 28.10.2008 o 23:23, dave03 napisał:

Przy odrobinie szczęścia może mi sie uda jeszcze filtrowanie anizotropowe włączyć.

Te filtrowania są dobre prze trochę starszych produkcjach , bo przy tych najnowszych to nie rzadko zabiera to tylko niepotrzebnie cenne FPSy w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 11:27, Sebat1 napisał:

Chyba się przeliczysz , coś mi się wydaje , że te wymagania są takie same dla posiadaczy
zarówno panoramy jak i LCD.

Jeśli ktoś ma panorame to zwykle jest to monitor o przekątnej co najmniej 21cali (mniejsze są nieopłacalne i niefunkcjonalne), a co za tym idzie rozdzielczość natywna jest wyższa (wydaje mi sie że dla panoram "21" wynosi ona 1680x1050). Jak ktoś chce w takiej rozdziałce później grać to pociąga to oczywiście za sobą konieczność zakupu jakiejś lepszej karty graficznej, bo słabsza sobie z wyświetlaniem tutaj płynnego obrazu nie poradzi.

Dnia 29.10.2008 o 11:27, Sebat1 napisał:

Te filtrowania są dobre prze trochę starszych produkcjach , bo przy tych najnowszych
to nie rzadko zabiera to tylko niepotrzebnie cenne FPSy w grze.

Oj daje. I to bardzo dużo. Spadek wydajności oczywiście jest, ale nie ma nic za darmo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo w CDA i tak pewnie pokaże się za miesiąc. Już ruszyły przecieki, co oznacza, że mają cały materiał gotowy. A nie pamiętam, żeby dawali jakieś demo przed "premierą" w sieci. Można liczyć chyba na coś, co się pokaże gdzieś w połowie listopada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo nowego Tomb Raidera już od rana jest dostępne do ściągnięcia w sieci. Niestety, ja miałem pecha. Kompa zapuściłem od rana i ku mojej uciesze już po 15.30 demo było na moim dysku. Moja radość jednak nie trwała długo, gdyż nie można było rozpakować pliku. Przed chwilą zacząłem ściągać demo raz jeszcze, ale tym razem już plik exe. Spakowanego pliku ściągać nie polecam - tego typu problemy miało znacznie więcej osób, więc coś jest na rzeczy. Całość waży ok 1,2GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż ściągam, będzie gdzieś za 2 h. Na tombraiderchronicles.com jest dobry transfer i wznawianie. A spakowany plik waży jakieś 50 MB mniej niż .exe, więc się nie opłaca ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze Tomb Raider nie przepadam gdyż nudzi mi się szybko ale grałem w poprzednią część i jednak miała w sobie to coś to powiedzcie mi coś czy warto stać się posiadaczem tej gry "???? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak my - ściągnij demo i się przekonaj sam. Ja Ci na razie więcej nie powiem, bo sam jeszcze nie grałem. Ale gameplaye robią wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Tomb Raidera zassałem z bardzo ładną prędkością (pełnym łączem 1Mb) z serwerów Gamershella, po 17 już było u mnie na dysku, zero problemów z wypakowaniem, instalacją, później byłem poza domem, wróciłem ok 20.30 i już jestem po demie. Moje wrażenia:
- Lara nie wygląda źle (czego się obawiałem), chociaż są pewne problemy z cieniowaniem podczas filmiku na początku, wyskakuje jej też dziwna zmarszczka (w sumie 40 lat to już może być wiek na zmarszczki ^^ ),a same jej ruchy są przegenialne - dużo nowych jest, a motion capture faktycznie daje radę
- Grafika - obosze... Miód malina. Tylko troszku za cukierkowa, ale delikatnie. Na sprzęcie [podpis] wszystko ładnie pięknie chodziło w 1024 na high, AA 2x AF 2x (później będę testował możliwości silnika, bo zalecane zalecanymi, a co wycisnę ze złomka to moje xD )
- Lokacja w demku - bardzo ładna i dobrze rozplanowana, są dobre ścieżki "do wspinania"
- Samo sterowanie - mogą być małe zgrzyty zwłaszcza z pracą kamery [gram na klawie, później sprawdzę pada], ale ogólnie jest ok. Muszę się przyzwyczaić do systemu walki, ale powinno być ok. Mogę tylko nadmienić, że gra oferuje podobną do Anniversary metodę "eye shot", tylko że jeszcze mi to nie wychodzi... Cóż, w TRA dopiero w połowie gry to rozkminiłem ^^

Demko wywarło na mnie pozytywne wrażenie. O ile miałem pewne obawy dotyczące zmian, jak na razie okazały się one (na szczęście) nieuzasadnione. Drobne błędy - jak mniemam - zostaną usunięte do premiery. A ta już za niecałe trzy tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, a u mnie transfer albo spada do 9kb/s, albo staje na parę minut. Do rana może się ściągnie, ciekawe czy bez uszkodzeń... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 21:54, Qbli napisał:

Kurczę, a u mnie transfer albo spada do 9kb/s, albo staje na parę minut. Do rana może
się ściągnie, ciekawe czy bez uszkodzeń... :/

http://www.gamershell.com/download_35156.shtml
Do wyboru, do koloru. Teraz bardzo przybyło serwerów, więc na pewno znajdziesz jakiś szybki. Na łączu 1Mb pobieranie trwa <3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... ja czytam tu wasze komentarze, a sam gram w TR:U gdzieś od środy (Nie ma to jak Xbox360 marketplace)
I muszę wam powiedzieć, że gra mi się lepiej niż w jakiego kolwiek poprzedniego TR :) Gra bardzo dużo czerpie z pierwszej części (menu jest całkowicie takie samo jak tam!!!). Grafika jest badzo ładna, ale nie ma aż takiego ogromnego skoku jakościowego, jest to po prostu(chyba)mocno podkręcony silnik Anniversary :)
szypek26 nie musisz testować:) Sterowanie na padzie jest baaardzo wygodne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie również już sie demo Tomb Raidera zassać (jednak potrzebowałem aż trzy podejścia). Grałem na razie niewiele (później sie za poważne granie wezmę), ale to już mi wystarcza żeby napisać że jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Potwierdzam też to co napisał szypek26 odnośnie wymagań sprzętowych, silnik gry jest znakomicie zoptymalizowany. Na C2D E4500, 2GBRam i GF 9600GT - 1280x1024 detale na High + AA 2x, anizo 4x i wszystko chodzi bardzo płynnie. Krótko mówiąc... szykuje sie hit. Zamieszczam też screena zrobionego na takich ustawieniach. Zaznaczam jednak iż stracił on nieco na jakości w wyniku kompresji.

20081031220055

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno, gra jest przecudowna. A to tylko wrażenia po demie :)
Pominę rzeczy o których koledzy wyżej napisali. Wspomnę o mniejszych lub większych drobiazgach, które sprawiają wielką przyjemność.
- środowisko, Lara pięknie odpycha krzaki, gdzieniegdzie mozna spotkać papugi niebieskie i czerwone, które odlatują spłoszone, do tego dźwięki które sprawiają, ze czujesz jakbyś sam tam był.
- zwierzaki, zaskoczyły mnie w jednym miejscu nietoperze, jak sobie wisiałem przy ścianie, na szczęście da się strzelać wisząc :) Raz nietoperek uczepił mi się głowy i Lara biegała próbując się go pozbyć a tygryski świetnie się zachowują, już nie obiegają przeszkód, przeskakują je
- nie mogłem się powstrzymać i skoczyłem na główkę przed posągiem shivy (tak, z dużej wysokości) ;D
- jedna wada, demo ledwie się zaczęło a już się skończyło :( kiedy pełna wersja? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 23:25, Daimon_Frey napisał:

- jedna wada, demo ledwie się zaczęło a już się skończyło :( kiedy pełna wersja? ;)


Jakby się uprzeć to można by tu jeszcze dodać nie najlepsza momentami prace kamery (jednak przymykam na to oko, bo po pierwsze nie jest aż tak źle, a dwa praktyczne każda gra TPP ma z nią problemy) i niektóre tekstury są jakieś takie rozmyte, ale ogólnie nie ma na co narzekać, bo grywalność jest bardzo wysoka. Co do premiery to światowa ustalona jest chyba na 18 listopada 2008, a w Polsce gra ma sie ukazać 21 tego samego miesiąca. Nie wiem dlaczego, ale mam co do tego złe przeczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dla tych co już ukończyli demo, mianowicie ile odnaleźliście sekretów? Ja znalazłem ich pięć, ale nie wiem czy to wszystkie, które można było. Musze jednak trochę zmienić zdanie odnośnie pracy kamery, bo ta chwilami jest fatalna, zwłaszcza jak staniemy przy jakiejś ścianie czy wejdziemy w jakieś szczeliny. Momentami lata tak bardzo że aż dostaje zawrotów głowy, a opanować ją później trudno. Mam nadzieję, że w pełnej wersji zostanie to poprawione. Mimo to zanosi sie że będzie to najlepsza cześć TR jaka do tej pory sie ukazała (przynajmniej dla mnie), choć takim przełomem jakim była część pierwsza na pewno ta gra nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykombinował już ktoś jak zrobić headshota? Ja na razie doszedłem do tego, że naciskam Q kiedy jestem blisko wroga (i mam adrenaline meter pełny), wtedy Lara wyskakuje jak w Anniversary i czas zwalnia, pojawiają się dwa kółeczka: Jedno na wrogu, drugie, mniejsze, gdzieś z boku. Tak mi się wydaje, że to mniejsze powinno wejść w większe, wtedy powinienem strzelić - i powinieneś wyjść headshot. Niestety, nie wiem, jak ruszyć to małe kółko... Any ideas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować