• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Gears of War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Gears of War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Gears of War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Gears of War - Wersja PC” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26379

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=1255 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania sprzętowe gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=1255&p=2075
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych rzeczy w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

972 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

U mnie natomiast gra instaluje się bez żadnych problemów . Jednak tuż po instalacji gra wypluwa komunikat o niewłaściwej płytce ... Próbowałem z hotfixem i nic z tego - jedynie gra odpala przez w4-glive ale po wyświetleniu kilku reklam odnośnie producenta gra wywala do pulpitu . Posiadam EK .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wklej raporcik DxDiag.
Sprawa może być związana z:

1. Sterownikami płyty głównej
2. Programami emulującymi
3. Napędem DVD
4. Uprawnieniami administratora (głównie Vista)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.06.2009 o 16:33, RobeN napisał:

Wklej raporcik DxDiag.
Sprawa może być związana z:

1. Sterownikami płyty głównej
2. Programami emulującymi
3. Napędem DVD
4. Uprawnieniami administratora (głównie Vista)



Ptk 2 się sprawdził ;] Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Słuchajcie, jest taka sprawa.
Mam wgrane dwa systemy. Vistę i XP. Dotychczas używałem Visty, ale jednak jest to syf. I tam mam zrobione 2 i pół aktu.
Chcę przenieść teraz sejwy do XP. Próbowałem kilka razy, jednak sejwów mi nie czytał. Dodam, że gram na profilu online.
Pomoże ktoś? Na viście o dziwo nie mam internetu, a na XP nie chcę zaczynać od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja z kolei mam taki problem - otóż, gdy chcę wyszukać jakikolwiek serwer, nieważne do jakiej gry, czy to coopa, czy potyczki, nie wyszukuje mi żadnych serwerów. Założyłem sobie konto live, loguję się w grze, wszystko pięknie, tylko tych serwerów nie ma. Wie ktoś o co w tym chodzi? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na jaki kraj założyłeś rzeczowe konto? bo w polsce live-a niema, i niewiadomo czy kiedykolwiek będzie (tzn jest ale umożliwia tylko grę singleplayer)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.07.2009 o 16:09, S1G napisał:

Na jaki kraj założyłeś rzeczowe konto? bo w polsce live-a niema, i niewiadomo czy kiedykolwiek
będzie (tzn jest ale umożliwia tylko grę singleplayer)

Tak, wiem o tym i ze sporym zasobem negatywnych emocji zrobiłem konto na Wielką Brytanię. A singla już przeszedłem, grę kupiłem z zamiarem grania po necie, nie sądziłem nawet, że to tak będzie wyglądać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam problem z odpaleniem gierki.Gra jest nowa,pierwszy raz instalowana.Podczas próby uruchomienia gry wyskakuje taki tekst.Pomocy....


> ( C:\Program Files\Microsoft Games\Gears of War\binares\wargame-g4wlive.exe: Nie mo?esz
> uruchomia gry ze zmodyfikowanym kodem wykonawczym. Zainstaluj gre ponownie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2009 o 22:07, bartek7997 napisał:

Witam mam problem z odpaleniem gierki.Gra jest nowa,pierwszy raz instalowana.Podczas
próby uruchomienia gry wyskakuje taki tekst.Pomocy....


> ( C:\Program Files\Microsoft Games\Gears of War\binares\wargame-g4wlive.exe: Nie
mo?esz
> uruchomia gry ze zmodyfikowanym kodem wykonawczym. Zainstaluj gre ponownie)

licencja gry wygasła, zmień datę na październik lub listopad 2008 i spróbuj uruchomić , jeśli pójdzie to przed zalogowaniem się na games for windows wyjdź do pulpitu i ustaw aktualną datę, kiedy zrobi się aktualizacja to będziesz już mógł normalnie uruchamiać grę, bez zmiany daty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2009 o 22:07, bartek7997 napisał:

Witam mam problem z odpaleniem gierki.Gra jest nowa,pierwszy raz instalowana.Podczas
próby uruchomienia gry wyskakuje taki tekst.Pomocy....


> ( C:\Program Files\Microsoft Games\Gears of War\binares\wargame-g4wlive.exe: Nie
mo?esz
> uruchomia gry ze zmodyfikowanym kodem wykonawczym. Zainstaluj gre ponownie)

Zainstaluj patcha 1.2 do Gears of War: http://www.cdprojekt.pl/support/game/1255/Gears_of_War/files.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem: założyłem konto na Xboxlive i jak chce sie zalogować w grze to:
<obrazek>, na stronce normalnie moge sie zalogować, aha i mam patcha 1.2.

20090716164927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem gra nie wykrywa mi pada!
Podłączyłem drugiego to działa ale mam w nim zamieniony dół z górą
Ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
Dodam że oba pady sprawdzałem w panelu sterowania i chodziły normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2009 o 09:30, jachogrzyb11 napisał:

Mam problem gra nie wykrywa mi pada!
Podłączyłem drugiego to działa ale mam w nim zamieniony dół z górą
Ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
Dodam że oba pady sprawdzałem w panelu sterowania i chodziły normalnie

Gra poprawnie obsługuje wyłącznie kontrolery Xbox360 dla Windows - inne urządzenia mogą być niewykrywane albo działają niepoprawnie (chodzi właśnie o odwrócenie osi). Jedynym znanym (przynajmniej mi) sposobem na obejście tego jest wykorzystanie programów takich jak np. Xpadder. Pozwala on na symulację przycisków klawiatury na padzie (tj. po skonfigurowaniu jak popchniesz gałkę pada do góry to gra rozpozna to jako wciśnięcie np. W).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z instalacja gry. Niewazne jaki folder wybiore gra i tak instaluje mi sie w innym, po za tym gdy proces instalacji dojdzie do konca to wyskakuje mi blad ze nie mozna odnalezc pliku firewall cos tam(dokladnie nie pamietam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.08.2009 o 15:04, enceladus napisał:

Mam problem z instalacja gry. Niewazne jaki folder wybiore gra i tak instaluje mi sie
w innym, po za tym gdy proces instalacji dojdzie do konca to wyskakuje mi blad ze nie
mozna odnalezc pliku firewall cos tam(dokladnie nie pamietam)


Było opisywane wiele razy. Folder instalacji należy wybrać poprzez kliknięcie Zaawansowane czy Dodatkowe w okienku instalatora - dopiero taki dobór katalogu zmieni go realnie.

Brak pliku firewalla związany jest z brakiem pewnych bibliotek .NET Framework. W tym wypadku są 2 wyjścia: prosisz pomoc techniczną o przesłanie tegoż pliku lub instalujesz najnowszy pakiet .NET Framework 3.5 SP1 oraz pozostałe aktualizacje Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.08.2009 o 16:00, RobeN napisał:

> Mam problem z instalacja gry. Niewazne jaki folder wybiore gra i tak instaluje mi
sie
> w innym, po za tym gdy proces instalacji dojdzie do konca to wyskakuje mi blad ze
nie
> mozna odnalezc pliku firewall cos tam(dokladnie nie pamietam)

Było opisywane wiele razy. Folder instalacji należy wybrać poprzez kliknięcie Zaawansowane
czy Dodatkowe w okienku instalatora - dopiero taki dobór katalogu zmieni go realnie.

Brak pliku firewalla związany jest z brakiem pewnych bibliotek .NET Framework. W tym
wypadku są 2 wyjścia: prosisz pomoc techniczną o przesłanie tegoż pliku lub instalujesz
najnowszy pakiet .NET Framework 3.5 SP1 oraz pozostałe aktualizacje Windowsa.

Problem z firewalem zostal naprawiony, teraz jednak wyskakuje mi ze nie moze odnalezc pliku startup.exe. Problemem moze jest uszkodzona plyta z gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.08.2009 o 18:15, enceladus napisał:

Problem z firewalem zostal naprawiony, teraz jednak wyskakuje mi ze nie moze odnalezc
pliku startup.exe. Problemem moze jest uszkodzona plyta z gra?


Ale podczas instalacji wyskakuje błąd? Czy podczas uruchamiania gry?

Jeśli przy próbie uruchomienia to:
Plik startup.xe znajduje się w katalogu Binaries w katalogu z grą.
W systemie Vista należy go uruchamiać z wymuszeniem praw Administratora (PPM na pliku i Uruchom jako Administrator).
Gry NIE uruchamia się innym plikiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.08.2009 o 00:32, RobeN napisał:

> Problem z firewalem zostal naprawiony, teraz jednak wyskakuje mi ze nie moze odnalezc

> pliku startup.exe. Problemem moze jest uszkodzona plyta z gra?

Ale podczas instalacji wyskakuje błąd? Czy podczas uruchamiania gry?

Jeśli przy próbie uruchomienia to:
Plik startup.xe znajduje się w katalogu Binaries w katalogu z grą.
W systemie Vista należy go uruchamiać z wymuszeniem praw Administratora (PPM na pliku
i Uruchom jako Administrator).
Gry NIE uruchamia się innym plikiem!!!

Blad wyskakuje podczas instalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować