• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Gears of War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Gears of War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Gears of War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Gears of War - Wersja PC” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26379

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=1255 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania sprzętowe gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=1255&p=2075
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych rzeczy w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

972 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mnie się z Gears of War (i przy okazji z Viva Pinata) trafił jakiś wyjątkowo uparty problem...

Otóż gdy chcę uruchomić grę, WinZip otwiera mi plik "launcher.cab"... i na tym się kończy. W tle chodzi dalej Startup.exe i blokuje dalsze próby uruchomienia, więc muszę ciągle z poziomu procesów zarazę wyłączać, a sama gra może raz na kilkanaście prób się zlituje i raczy odpalić...

Gra oryginalna. Poprawke dotyczącą certyfikatu już instalowałem, jak by co. Ma ktoś pomysł, co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.03.2009 o 20:28, tvmars napisał:

Czy jest możliwość zmiany częstotliwości odświeżania bo oczy mnie bolą jak włączam GoW''a

poszukaj w opcjach sterowników karty graficznej
edit: jaki monitor? bo przy lcd odświeżanie nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam dwa problemy podczas instalacji:
1. Gdy klikam na instaluj w autorunie pojawia się informacja, że Windows nie może odnaleźć C:\Documents and Settings\User\Setup.exe
2. Kiedy odpalam instalkę ręcznie i po zmianie dysku chcę zacząć instalację, wyskakuje mi okienko ze wszystkimi dyskami i miejscem wolnym oraz tym, które zostanie zajęte (wszędzie 0). U dołu jest napisane start over limit i się wyłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.04.2009 o 16:56, edsonpele napisał:

Mam dwa problemy podczas instalacji:
1. Gdy klikam na instaluj w autorunie pojawia się informacja, że Windows nie może odnaleźć
C:\Documents and Settings\User\Setup.exe
2. Kiedy odpalam instalkę ręcznie i po zmianie dysku chcę zacząć instalację, wyskakuje
mi okienko ze wszystkimi dyskami i miejscem wolnym oraz tym, które zostanie zajęte (wszędzie
0). U dołu jest napisane start over limit i się wyłącza.

Hm...spróbuj skopiować płytę na dysk i zainstalować z dysku - może jakieś dziwne problemy z odczytem są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Gdzie należy wpisać klucz produktu, by usługa Games for Windows LIVE mogła prawidłowo działać? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.05.2009 o 15:57, Deshirey napisał:

Witam!
Gdzie należy wpisać klucz produktu, by usługa Games for Windows LIVE mogła prawidłowo
działać? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.


Klucz wpisuje się dopiero wówczas, gdy chcesz przystąpić do rozgrywki online.
Sama instalacja i uruchomienie gry nie wymaga podania klucza.

Gra sama poprosi o klucz w momencie, gdy będziesz po raz pierwszy próbował korzystać z funkcji sieciowych gry i profilu LIVE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakiś czas temu chciałem odinstalować grę, by odzyskać miejsce na dysku twardym. Gra nie chciała się usunąć normalnym deinstalatorem, więc usunąłem ją ręcznie i wymazałem wpis w rejestrze za pomocą CCleanera, ale to chyba za mało, bo teraz gdy chcę ją ponownie zainstalować, gra twierdzi, że jest już w systemie. Co trzeba zrobić, by ostatecznie wyczyścić rejestr i móc przystąpić do instalacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moim problemem na początku był komunikat o kodzie wykonawczym, wtedy przestawiałem datę w komputerze ,aż znalazłem oficjalny patch na stronie Gram.pl,i wtedy się zaczeło.Gdy uruchomiłem grę po wgraniu owego patcha i kliknięciu" Kontynuuj" zostałem poinformowany że na tym nośniku nie mam zapisanych stanów gry.OK gram od początku i tak już od 2-uch dni.Za każdym razem jak wyłącze grę musz ją zaczynać od początku czy ktoś wie co jest tego powodem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja nie mogę zainstalować gry... Gdy wybiore już dysk i kliknę Instaluj to wyskakuje jakiś błąd 1603 -Błąd krytyczny podczas instalacji.... Nie wiem co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.06.2009 o 20:59, noobie napisał:

Ja nie mogę zainstalować gry... Gdy wybiore już dysk i kliknę Instaluj to wyskakuje jakiś
błąd 1603 -Błąd krytyczny podczas instalacji.... Nie wiem co mam robić?


Spróbuj:
1. Opróżnij foldery z plikami tymczasowymi

Przejdź do katalogów wypisanych poniżej i usuń całą zawartość tych folderów:
C:\Windows\Temp
C:\Documents and Settings\Nazwa użytkownika\Ustawienia lokalne*\Temp

*Katalog Ustawienia lokalne jest folderem ukrytym. Aby włączyć wyświetlanie ukrytych plików i folderów,
należy w dowolnym oknie kliknąć na Narzędzia -> Opcje folderów -> Widok -> Pokaż ukryte pliki i foldery.


2. Zmień nazwę katalogu InstallShield na InstallShield_old (katalog ten znajduje się w folderze (C:\Program Files\Common Files\)

3. Uruchom system operacyjny w trybie czystego bootowania i w tym trybie zainstaluj grę.

Czyste bootowanie:
1. Na klawiaturze wybierz kombinację „Logo Windows” +R
2. W oknie uruchom wpisz "msconfig" (bez cudzysłowów)
3. W narzędziu konfiguracyjnym wybierz "Uruchamianie selektywne" i odznacz:

Przetwarzaj plik system.ini
Przetwarzaj plik win.ini
Załaduj elementy startowe

4. Przejdź do zakładki "Usługi"
5. W zakładce usługi zaznacz "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft" i wyłączyć wszystkie pozostałe usługi.
6. Zatwierdź zmiany i ponownie uruchom komputer

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz powrócić do uruchamiania normalnego (powtarzając powyższą procedurę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/ciach/
wykonałem 1, 2 i 3(cały oczywiście: 1-6) I wszystko działa.

Czy po instalacji mogę włączyć to co wyłączyłem w pkt.3??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.06.2009 o 23:53, noobie napisał:

Czy po instalacji mogę włączyć to co wyłączyłem w pkt.3??

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Mam następujący problem. Po odpaleniu Gears Of War wszystko pięknie działa ale gdy trochę pogram gra się zawiesza i wyskakuje błąd: "wargame-g4wlive.exe". Co mam z tym zrobić? To naprawdę denerwuje.
PS: Wszystkie łatki patche mam zainstalowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.06.2009 o 06:22, S1G napisał:

A games for windows live zaktualizowany?

Tak. Wpierw instalowałem z płytki (1.2) i po jakimś czasie nowa aktualizacja instalowała się sama. Kurcze ten problem strasznie denerwuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.06.2009 o 07:59, DonSzabla napisał:

> A games for windows live zaktualizowany?
>
Tak. Wpierw instalowałem z płytki (1.2) i po jakimś czasie nowa aktualizacja instalowała
się sama. Kurcze ten problem strasznie denerwuje :/


A jesteś zalogowany w LIVE, kiedy grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.06.2009 o 08:23, Zabrajin napisał:

> > A games for windows live zaktualizowany?
> >
> Tak. Wpierw instalowałem z płytki (1.2) i po jakimś czasie nowa aktualizacja instalowała

> się sama. Kurcze ten problem strasznie denerwuje :/

A jesteś zalogowany w LIVE, kiedy grasz?

Tak jestem zalogowany. Kiedy sięgam pamięcią to jak miałem zwykłe konto (profil) nigdy mi to nie wyskoczyło. Teraz znowu zaczynałem grę poczekałem chwilę i zawiecha. Próbowałem uruchamiać grę w różny sposób lecz zawsze to samo :/ Strasznie mnie to wnerwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować