Zaloguj się, aby obserwować  
Pablo09

Świadkowie Jehowy

138 postów w tym temacie

Ja ich osobiście nie znoszę, głównie przez to, że ciągle przychodzą i dzwonią domofonami, aby głosić swoje prawdy. Wtedy co najwyżej coś na nich rzucę i się wyłączam. Nie trawię ich, bo operują wyuczonymi cytatami z Biblii i jak zaczniesz z takim rozmawiać, to już się nie odczepi. Ogólnie nieszkodliwi, ale wkurzający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę tam i powiem szczerze, że ten kto to pisał nie wiedział co w ogóle pisze. "Zredukowali Boga do wyrazu Jehowa"? Każdy prawdziwy chrześcijanin powinien się oburzyć taki słowom. Nawet w wikipedii jest dowód http://pl.wikipedia.org/wiki/JHWH Śmieszni są ludzie, którzy opierają swoją wiedzę na takich stronach internetowych. Najlepszym sposobem by przekonać się, kto mówi prawdę jest przeczytanie samemu Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego ktory jest Świadkiem Jechowy i tez nie przechwala sie tym,nie wyglasza prawd swojej religii na okolo.Kiedys sie z nim kłóciłem na ten temat.Chm...moze kłucilem to złe słowo....dyskutowalem.On mowil o tym w co oni wierza itp a ja mu mowilem w co ja jako Chrzescijanin wierze.Oczywiscie było wiele,wiele różnic itp ale jakoś jestem tolerancyjny i nie mam zadnych uprzedzen do ludzi innego wyznania.Miałem też doczynienia ze Świadkami Jechowy ktorzy pukają mi do drzwi i na sile probuja mnie przekonać do swoej wiary....rozdają dziwne gazetki itp.Nie przepadam za tym sposobem "nawracannia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 21:10, Mogrim napisał:

I cóż z tego? Gdzie jest wyznacznik kiedy się jest chrześcijaninem? Luteranie nie uznają następcy
św. Piotra i są chrześcijanami, a ŚJ nie uznają zmartwychwstania Jezusa i już nie są? Gdzie
jest wykaz tego w co można nie wierzyć żeby być chrześcijaninem?


Hym, może dlatego, że wyraz CHRYSTUS!! jest źródłosłowem dla Chrześcijaństwa?? Zresztą rozmawiałem z doktorem teologii i on potwierdził, że Ś.J. nie są chrześcijanami. Nie trzeba uznawać zwierzchnictwa, kultywować świętych i Maryję, bo tego nie ma w Biblii, natomiast podważania samej istoty ofiary i zmartwychwstania dyskwalifikuje jakieś wyznanie z ram chrześcijaństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 21:11, Mac Cry napisał:

Poczytałem trochę tam i powiem szczerze, że ten kto to pisał nie wiedział co w ogóle pisze.
"Zredukowali Boga do wyrazu Jehowa"? Każdy prawdziwy chrześcijanin powinien się oburzyć taki
słowom.


A to niby czemu? Czy aby zrozumiałeś, co autorzy strony chcieli przekazać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 21:15, Everial napisał:

Zresztą rozmawiałem z doktorem teologii i on potwierdził, że Ś.J. nie są chrześcijanami.


A kim on jest żeby o tym decydować? ŚJ też może ukończyć teologie i powiedzieć to samo np. o prawosławnych.

Dnia 27.12.2007 o 21:15, Everial napisał:

Nie trzeba uznawać zwierzchnictwa, kultywować świętych i Maryję, bo tego nie ma w Biblii,


Mylisz się - zwierzchnictwo Piotra w Kościele jest jak najbardziej w Biblii. To raz. Dwa: Biblia nie jest jedynym źródłem wiary (a jeśli jest - to cytat w którym Chrystus mówi coś na ten temat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 21:10, Mogrim napisał:

> Nie mogą być Chrześcijanami, bo podważają zmartwychwstanie Jezusa

I cóż z tego? Gdzie jest wyznacznik kiedy się jest chrześcijaninem? Luteranie nie uznają następcy
św. Piotra i są chrześcijanami, a ŚJ nie uznają zmartwychwstania Jezusa i już nie są? Gdzie
jest wykaz tego w co można nie wierzyć żeby być chrześcijaninem?



Everial ma rację. Podstawą wiary chrześcijańskiej jest wiara w Jezusa Chrystusa - Jego zejście na Ziemię, śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie. Nie uznawanie tego dyskwalifikuje jako Chrześcijanina. Wielu twierdzi też, że nieuznawanie Trójcy Świętej już dyskwalifikuje jako Chrześcijanina.

To tak samo, jak wiara w to, że Jezus zmartwychwstał dyskwalifikuje jako Żyda, bądź nieuznanie nauk Mahometa jako wyznawcę Islamu. To jest to samo. Po prostu istotą chrześcijaństwa jest śmierć, zmartwychwstanie oraz nauki Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem tyle, by wywnioskować, że są to niekompetentni ludzie. Nie zabraniam Ci wierzenia w to co piszą, ale radzę się zastanowić co oni piszą i czy jest to prawdą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyobraź sobie jak mogą sie teraz poczyć świadkowie jechowy... ;/
Jaki mamy do nich stosunek?
I co o nich myślimy....
-cytat autora tematu...
Świadkowie jechowy są tacy sami jak my, człowiek ma prawo do wyboru wiary,
zgadzam sie z tym że może to chodzenie po domach być denerwujące...
Jednakże takie jest ich powołanie...
Może nie jestem idealnym Chrześcijaninem, ale poczytaj Biblię i posłuchaj słowa bożego,
Tam dowiesz się o tolerancji innych wyznań...
nie rozumiem po co zakładać taki temat, 10% gramowiczów to świadkowie Jechowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 21:22, kowboj3 napisał:

Everial ma rację. Podstawą wiary chrześcijańskiej jest wiara w Jezusa Chrystusa - Jego zejście
na Ziemię, śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie. Nie uznawanie tego dyskwalifikuje jako Chrześcijanina.


No a ja się pytam dlaczego akurat to dyskwalifikuje a już nieuznawanie decyzji Chrystusa (np. na temat Piotra, biskupów czy sakramentów) już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 21:23, Mac Cry napisał:

Zrozumiałem tyle, by wywnioskować, że są to niekompetentni ludzie.


A ja się pytam: czemu? Moim zdaniem nie zrozumiałeś, co autor miał na myśli pisząc "Zredukowali Boga do wyrazu Jehowa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 21:20, Mogrim napisał:

Mylisz się - zwierzchnictwo Piotra w Kościele jest jak najbardziej w Biblii. To raz. Dwa: Biblia
nie jest jedynym źródłem wiary (a jeśli jest - to cytat w którym Chrystus mówi coś na ten temat).


Jest o zwierzchnictwie, ale z tego co wiem, to nie ma napisane: macie słuchać go zawsze wszędzie itp. on ma zawsze racje. bl bl bla czegoś w tym stylu?? Jest??

Jak można mówić o kimś, że jest chrześcijaninem, jeśli podkopuje coś, na czym ta religia się trzyma?? No bo gdyby nie zmartwychwstał, to co w tym niezwykłego by było?? ukrzyżowali jakiegoś ktosia i tyle, nigdy więcej o nim nikt nie słyszał, jego uczniowie zapewne by stopniowo zaniknęli, bo ich nauczyciel zginął i już nikt nie wskazałby im drogi. Łapiesz o co chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 21:15, Everial napisał:

Hym, może dlatego, że wyraz CHRYSTUS!! jest źródłosłowem dla Chrześcijaństwa?? Zresztą rozmawiałem
z doktorem teologii i on potwierdził, że Ś.J. nie są chrześcijanami. Nie trzeba uznawać zwierzchnictwa,
kultywować świętych i Maryję, bo tego nie ma w Biblii, natomiast podważania samej istoty ofiary
i zmartwychwstania dyskwalifikuje jakieś wyznanie z ram chrześcijaństwa.

Jeśli o tym jest napisane w Bibli to Świadkowie Jehowy na pewno w to wierzą. Nie wierzą w rzeczy nie pewne lub wyssane z palca. Ale zgdzić się z Tobą muszę, że prawdziwi chrześcijanie muszą wierzyć Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 21:25, Mogrim napisał:

No a ja się pytam dlaczego akurat to dyskwalifikuje a już nieuznawanie decyzji Chrystusa (np.
na temat Piotra, biskupów czy sakramentów) już nie?


hym, kapłanów jako szafarzy sakramentów mają?? mają protestanci, część ma też biskupów i całą hierarchię, tak samo prawosławie, podstawowe sakramenty też są, więc o co się kłocić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 21:26, Mogrim napisał:

> Zrozumiałem tyle, by wywnioskować, że są to niekompetentni ludzie.

A ja się pytam: czemu? Moim zdaniem nie zrozumiałeś, co autor miał na myśli pisząc "Zredukowali
Boga do wyrazu Jehowa".

Zrozumiałem dobrze. To księża zastąpili imię Boże Jehowa na jego tyuły, np. Bóg, Pan. Po prostu pewni ludzie chcieli wymazać to imię z Bibli nie wiedząc czemu, a Śwadkowie tego nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 21:25, Mogrim napisał:

> Everial ma rację. Podstawą wiary chrześcijańskiej jest wiara w Jezusa Chrystusa - Jego
zejście
> na Ziemię, śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie. Nie uznawanie tego dyskwalifikuje jako
Chrześcijanina.

No a ja się pytam dlaczego akurat to dyskwalifikuje a już nieuznawanie decyzji Chrystusa (np.
na temat Piotra, biskupów czy sakramentów) już nie?


Dlatego, że Jezus specjalnie po to został zesłany na Ziemię, aby zbawić ludzkość i zmartwychwstać. Poza tym - nieuznawanie Piotra, czy sakramentów może dyskwalifikować jako katolika/ czy wyznawcę innego odłamu chrześcijaństwa, jednak istotą tej religii jest męczeńska śmierć i zmartwychwstanie Jezusa,, a to ostatnie Ś.J. podważają. Aha - symbolem chrześcijaństwa jest krzyż, a Ś.J. tego również nie uznają, ponieważ sądzą, że Jezus umarł na jakimś palu (nie pamiętam dokładnej nazwy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 21:26, Everial napisał:

Jest o zwierzchnictwie, ale z tego co wiem, to nie ma napisane: macie słuchać go zawsze wszędzie
itp. on ma zawsze racje. bl bl bla czegoś w tym stylu?? Jest??


Jest napisane: "COKOLWIEK zwiążesz na ziemi będzie zawiązane w niebie...". Piotr otrzymał też władzę kluczy, jego Chrystusa uczynił pasterzem, on był zwierzchnikiem apostołów - jego mianował zwierzchnikiem Kościoła. I powiedział: "A jeśli Kościoła nie usłucha - niech ci będzie jak celnik i poganin".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 21:31, Mac Cry napisał:

Zrozumiałem dobrze. To księża zastąpili imię Boże Jehowa na jego tyuły, np. Bóg, Pan. Po prostu
pewni ludzie chcieli wymazać to imię z Bibli nie wiedząc czemu, a Śwadkowie tego nie zrobili.


To ciekawe, bo Biblia jasno mówi o Bogu właśnie "Bóg, Pan" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 21:11, Mac Cry napisał:

Poczytałem trochę tam i powiem szczerze, że ten kto to pisał nie wiedział co w ogóle pisze.
"Zredukowali Boga do wyrazu Jehowa"? Każdy prawdziwy chrześcijanin powinien się oburzyć taki
słowom. Nawet w wikipedii jest dowód http://pl.wikipedia.org/wiki/JHWH Śmieszni są ludzie,
którzy opierają swoją wiedzę na takich stronach internetowych. Najlepszym sposobem by przekonać
się, kto mówi prawdę jest przeczytanie samemu Biblii.


Uoho, czytałem nieco Biblii, parę ksiąg i listów poza Ewangeliami i Apokalipsą, nigdzie nie widziałem słowa ''zbór'' ni ''Jehowa''... A mam Biblię Tysiąclecia... i NT Pallotinum...??

Ogólnie mnie ciekawi jak to jest, jeśli już znasz ich idee;], czy skoro jest ponad 6mln wyznawców, a do nieba pójdzie 144000 Świadków Jehowy, to to na jakiej zasadzie będzie przydzielane??

Dnia 27.12.2007 o 21:11, Mac Cry napisał:

Jeśli o tym jest napisane w Bibli to Świadkowie Jehowy na pewno w to wierzą.

W to że Bóg się objawiał ludziom na przestrzeni dziejów w trzech formach też?
W boskość Chrystusa też?
W ukrzyżowanie też? <- z tego co mi wiadomo krzyż i jego istnienie w PŚ a także łączenie w utworach literackich jest prawdą od samego początku... Na polskim parę starych utworów mieliśmy, też to było.
W urząd(?) papieski też?
W zmartwychwstanie ciał przy Armageddonie też?
W nieśmiertelność dusz też? Czy może Koh 9,5?!
Coś tu nie tak:}..

Chciałbym też zauważyć że Russel założył ŚJ w poprzednim półmilleniu(nie chcę patrzeć kiedy dokładnie), wg wszystkich znaków na niebie i Ziemi rozkład Chrześcijaństwa też idzie jak idzie, a mi Jehovi wmawiali że oni są w prostej linii a reszta to odłamy:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować