Zaloguj się, aby obserwować  
Pablo09

Świadkowie Jehowy

138 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2007 o 19:39, Pablo09 napisał:

Jaki mamy do nich stosunek?
I co o nich myślimy....

Wiesz, na tym forum panuje zasada, że ten kto zakłada temat rzuca parę zdanek od siebie.
Jak dla mnie ?? Nieszkodliwi, trochę fanatyczni i zakręceni, ale ogólnie rzecz biorąc niegroźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 19:39, Pablo09 napisał:

Jaki mamy do nich stosunek?
I co o nich myślimy....


A niech sobie są, tylko by mogli nie być tak nachalni z wciskaniem ulotek i tego typu bzdur, raz to czytałem, to ŁOMG, aż mnie gięło ze śmiechu, może by to jakiś pseudo chrześcijan przekonało, ale jak ktoś twardo stąpa po ziemi, to nie ma szans :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że mamy w kraju swobodę wyznania, mój stosunek do nich jest absolutnie obojętny.
Oni nie wchodzą mi w drogę, ja im też nie i wszyscy są zadowoleni.
Zdarzyło mi się też w życiu przeprowadzić kilka gorących dyskusji ze Świadkami i to też nie zmieniło mojego całkowicie obojętnego podejścia do kwestii ich wiary.

Jedna rzecz mi się podoba - ich umiejętność błyskawicznego zorganizowania się. Niedaleko miasta, w którym mieszkam jest stare, poradzieckie lotnisko. W ciągu niewiele ponad roku Ś.J. przekształcili jeden z olbrzymich, zardzewiałych hangarów w swoje miejsce spotkań (oczywiście całkowicie legalnie, po wykupieniu gruntu i nieruchomości od gminy) - absolutnie fenomenalną dwupoziomową halę z przeszklonym frontem, hallem z fontanną i salami konferencyjnymi. Zorganizowali nawet grzwi otwarte dla wszystkich chętnych, którzy chcieli ten przybytek obejrzeć od środka i witali gości z otwartymi ramionami. Co więcej, bez żadnej nachalnej indoktrynacji. ;)
A budować w.w. halę przyjeżdżali Ś.J. z całej Polski, wszystko zrobione ich rękami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 19:47, Pablo09 napisał:

Ja na przykład widzę iż denerwują (nie wszystkich) ludzi chodząc po domach i rozpowiadając
o swojej religii...

na pewno sa nacgalni ale na szczescie nieszkodliwi dla spoleczensywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co o nich myślę? To sekta i tyle. Z sektami należy walczyć(zaraz ktoś napisze że KK to też sekta , wiem to!).
Niby ich przedstawiciele są wykształceni , znają pismo święte lepiej niż przeciętny Katolik , ale nie ukryją swojego prawdziwego ,,ja''''. To są po prostu fanatycy. Ale muszę przyznać że można się nieźle ubawić w spławianiu ich.
Poradnik jak się ich pozbyć :
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Poradnik:Jak_pozby%C4%87_si%C4%99_%C5%9Awiadk%C3%B3w_Jehowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze że Świadkowie Jehowy są to ludzie wyznający że Trójca Święta, czyli Jezus, Bóg i Duch Święty, przychodzą pod jedna postacią. Postać ta ukazuje pełną postać Boga, nie wierzą w Trójcę. Rozdają gazetki w których zachęcając do swoich nauk o jedynym Bogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 19:50, Strategik napisał:

Co o nich myślę? To sekta i tyle. Z sektami należy walczyć(zaraz ktoś napisze że KK to też
sekta , wiem to!).

Fanatycy są wszędzie. Rodzina Radia Maryja anyone?
I mylisz sektę ze związkiem wyznaniowym. Ś.J. mają swoje dziwne zwyczaje, ale nikomu nie szkodzą.

Pisząc w tym tonie sam zachowujesz się jak fanatyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to że chodzą po domach albo wysyłają listy dostałem kilka i wszystkie były napisane tak jakby pisał je analfabeta ale ogólnie nie mam do nich wrogości bo niczym mi sie nie narazili a po za tym jestem tolerancyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 19:52, Krejt napisał:

> Co o nich myślę? To sekta i tyle. Z sektami należy walczyć(zaraz ktoś napisze że KK to
też
> sekta , wiem to!).
Fanatycy są wszędzie. Rodzina Radia Maryja anyone?
I mylisz sektę ze związkiem wyznaniowym. Ś.J. mają swoje dziwne zwyczaje, ale nikomu nie szkodzą.

Pisząc w tym tonie sam zachowujesz się jak fanatyk.


Hmm. Świadków Jehowy widzę dookoła tylko wtedy gdy chodzą od domu do domu przynosząc ich pismo, która nazywa się bodajże Strażnica.

P.S. Chociaż miałem jeszcze jedno zdarzenie. Podeszli raz do mnie gdy wypoczywałem na zewnątrz, podeszli i spytali mnie czy coś się stało. Akurat tak się złożyło że dzień przed miałem pogrzeb dziadka. Do tej pory frasuje mnie to skąd oni to wiedzieli. Popatrzyli i odeszli. Strasznie to było tajemnicze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 19:52, Krejt napisał:

> Co o nich myślę? To sekta i tyle. Z sektami należy walczyć(zaraz ktoś napisze że KK to
też
> sekta , wiem to!).
Fanatycy są wszędzie. Rodzina Radia Maryja anyone?
I mylisz sektę ze związkiem wyznaniowym. Ś.J. mają swoje dziwne zwyczaje, ale nikomu nie szkodzą.

Pisząc w tym tonie sam zachowujesz się jak fanatyk.


Być może nim jestem , ale denerwuje mnie trochę takie chodzenie od domu do domu i ,,nawracanie'''' jak u Świadków Jehowy. Ale prawda że chrześcijanie mogą im pozazdrościć zorganizowania. Co nie zmienia faktu że to sekta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol śmieszny poradnik :P.
Zgadzam się to fanatycy, a żaden fanatyk nie jest dobry dla demokracji i pluralizmu.
Uważam osobiście że to nie religia tylko sekta. Ale mam wątpliwości czy należy ich jakoś szczególnie tępić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest se pare gostkow, i niech se beda - o ile sa ierozni. A jak zaczna lac kijami kazdego co nie wyznaje ich filozofii, to przysiegam ze zaczne ich tepic i sie z nich wysmiewac. Ale puki co sa niegrozni i nie wychylaja sie, wiec i ja ich zostawie w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 19:56, Strategik napisał:

Co
nie zmienia faktu że to sekta.

Które z cech sekty udało Ci się u nich zaobserwować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować