Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD wciąż na skraju bankructwa

78 postów w tym temacie

w CDA był ostatnio o AMD artykuł... I zgadzam się z nim w pełni. AMD nie ma słabych procesorów, tylko po prostu nie ma marketingu... i dlatego celerony, pentiumy się sprzedawały, a athlonki i duronki na półkach stały/stoją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Syoja bo ich wydajnosc jest poprostu smieszna.... Jak mozna mowic cos o marketingu , skoro testy mowia same przez siebie, do tego problemy ktore mieli z procesem 65 nm i teraz z 45nm ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupuje procesory AMD i be de je kupował dalej intela nie tknę Ati nie lubie NVidie LOVE
etc.

Jeśli brać pod uwagę to, że podkrecony najtańszy Dual Core jest duzo szybszy niż droższe modele Athlonow to nie wiem czemu nie kupiłbyć procka Intela. Też nie chcę by AMD upadło, ale wydajnością są słabsze a kosztuja wiecej nic Dual Core''y i troszke mniej lub tak samo jak Core2 Duo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD nie może przestać istnieć bo to w zasadzie jedyna konkurencja dla Intela, obecne wyniki finansowe to jedynie sprawa przejściowa, każda firma ma wzloty i upadki. Ja tam uważam, że AMD jeszcze się podniesie i że będzie jak za dawnych lat kiedy to teoretycznie słabe AMD-ki w grach były lepsze niż droższe Intele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda mi ATI/AMD, jednak zdecydowanie lepsze są procki Intela. Powiem tylko, że zniknięcie firmy z rynku może źle wróżyć... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 15:27, tomoliop napisał:

w CDA był ostatnio o AMD artykuł... I zgadzam się z nim w pełni. AMD nie ma słabych procesorów,
tylko po prostu nie ma marketingu... i dlatego celerony, pentiumy się sprzedawały, a athlonki
i duronki na półkach stały/stoją...


Zgadzam się z tym. Za czasów Athlona Xp, kiedy to był bardzo dobry procesor (zwłaszcza na rdzeniu Barton) i prześcigał w testach wydajnościowych PIV (tak pisało ostatnio chocby w CDA, a wcześniej w wielu innych czasopismach) Intel ostro działał marketingowo niekiedy wmawiając ludziom, że PIV są wydajniejsze i ludzie mimo, że płacili więcej kupowali Intele. Teraz procesory Intela znacznie wyprzedzają technologicznie produkty AMD, które podobnie jak Intel kiedyś powinien prowadzic ostre akcje marketingowe, które napewno kosztowałyby wiele ale napewno pomogłyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Też nie chcę by AMD upadło, ale wydajnością

Dnia 03.01.2008 o 15:40, tarar napisał:

są słabsze a kosztuja wiecej nic Dual Core''y i troszke mniej lub tak samo jak Core2 Duo...


W moim mieście AMD kosztują o wiele mniej od C2D, a caly komp z prockiem AMD będzie tańszy (procki AMD są tańsze i płyty główne pod AMD również).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi całej firmy AMD, że jest na skraju bankructwa.
Akurat fenomen procesorów Core 2 Duo bardzo znacząco osłabił wyniki sprzedaży Athlonów X2, ponieważ były one słabsze wydajnościowo. Mam nadzieję, że firma odbije się od dna i wyda jakieś ciekawe procesory, tak żeby nie czekała nas 100% dominacja Intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zniknięcie z rynku AMD miało by poważne konsekwencje. Brak konkurencji dla Intela, spowodowało by wzrost cen, a Intel stałby się światowym monopolistą -.-. I tak wolę procki Intela, a karty graficzne nie ATI, a Nvidii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 16:03, milten6 napisał:

Zniknięcie z rynku AMD miało by poważne konsekwencje. Brak konkurencji dla Intela, spowodowało
by wzrost cen, a Intel stałby się światowym monopolistą -.-. I tak wolę procki Intela, a karty
graficzne nie ATI, a Nvidii :P

I tak czy siak, gdyby AMD się poddało - ceny by wzrosły nawet 10x krotnie, co byłoby niezłym zabójstwem dla PC..... ;|

A procki Intela i karty graficzne nVidii są jednak znacznie lepsze i mądrzejszy człowiek ich będzie używać, ponieważ w testach wypadają świetnie..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda AMD... jestem jej fanem (doceniam powera Intela, zwłaszcza pod OC) ale zwyczajnie wolę AMD. od pięciu lat mam Athlona XP, z którym żadnych problemów nie ma (ma 1,5ghz a ciągnie jak Pentium IV 1,7ghz - taki cwany wydajny ^^) a teraz też cię przesiadam na AMD dwurdzeniowego. cóż, kwestia przyzwyczajenia
niemniej życzę AMD jak najlepiej, głównie tego, żeby produkowała coraz lepsze produkty i żeby dogoniła Intela. kiedy ich produkty będą minimalnie odmienne jeśli chodzi o wydajność, wtedy to będzie konkurencja :) oczywiście z pożytkiem dla nas - konsumentów - i naszych portfeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przewaga procesorów Intela jest pozorna. Zgodzę się, ze porównanie Phenoma/Athlona do Core2 wypadnie na korzyść tego drugiego, jednak różnice nie będą szczególnie duże, a nalezy pamiętać, ze pod procesor AMD dobra platforma kosztuje dużo mniej niz pod konkurencyjne modele. Tak więc kupno komputera z Athlonem bądź Phenomem będzie tańsze niż z Core2 o równoważnych możliwościach, i to o sporo. Co prawda, ekstremalni użytkownicy raczej pozostaną przy Inelu (lepsze O/C i naprawdę wypaśne, ale i niesamowicie drogie modele), jednak mid- i low-endowi użytkownicy powinni wybrać AMD.

Co się zaś tyczy chipsetów i kart graficznych AMD - nowe Radeony 3800 są świetne jak na swoją cenę (800 za 3870 i 600 za 3850), natomiast nowy chipset 700... obecnie na rynku są modele 790, 790X i 790FX, które możliwościami dorównują dużo droższemu chipsetowi X38 Intela!

Tak wiec, AMD ma świetną ofertę, nie należy dać się zwieźć marketingowym zagraniom Intela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że jeśli chce się miec dobry sprzęt za rozsądne pieniądze warto postawic na AMD, choc platforma Intela nie będzie jakoś porażająco droższa. Prawie od zawsze mam procki AMD (PC, nooteboki), no może nie licząc krótkiej przygody z Celeronem i zawsze byłem z nich zadowolony. W przyszłości zamierzam kupic nowego kompa bo ten już trochę ma i jeśli AMD dalej będzie w branży na pewno wybiorę jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

News mówi że gorzej i tak nie będzie. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.
Sam miałem Athlona XP 2500+ i nawet dzisiaj byłby dobrym prockiem, choć te problemy z Wiedźminem i Crysisem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować