Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Szef Crystal Dynamics o PSN i XBL

23 postów w tym temacie

Zaitsev

Prezes studia Crystal Dynamics, Riley Cooper, wyraził swoje zainteresowanie przyszłością cyfrowej dystrybucji gier. Ostatnia gra jego studia - Tomb Raider: Anniversary, już zdążyła trafić na XBL, ale jak się okazuje, to PSN mieszka w sercu Coopera.

Przeczytaj cały tekst "Szef Crystal Dynamics o PSN i XBL" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja online jest dobrym kanałem sprzedaży, ale ma swoje minusy. Wersja do ściągnięcia zmniejsza nieco pole manewru np. nie mogę odsprzedać gry po ukończeniu czy podarować jej komuś. I dlatego na razie zostaję przy tradycyjnych pudełkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 19:29, d.a.m.i.a.n napisał:

wszystko, co opłaca się graczom jest dobre
ale nie byłbym taki pewny czy na dłuższą metę PSN jest lepsze od XBL


Nom ja też tak uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSN rogz, jak sami słyszymy.

Przy czym robienie gry za "10zł", ale grywalnej po ściągnięciu dodatków za kolejne 90zł jest troszkę niemiłe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to, czy gry będą na xbl/psn mi zwisa i powiewa... ale wolałbym, żeby ich obeność w tamtych serwisach nie wykluczała zwykłej, sklepowej sprzedaży. bo dla żadnego, absolutnie żadnego hitu w konsole nie zainwestuję. i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś na kształt Steama(w podobie...)?! To wolę się wynieść do USA/Wlk. Brytanii, aby móc kupować za takie ceny, chyba, że u nas jakoś to ustabilizują.... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego się znowu czepiacie tego Steama? Moim zdaniem fajna sprawa, sam często kupuję właśnie na tej platformie. Drogo? Ostatnio można było zakupić gry za 50% ceny w świątecznej promocji, tak więc znowu biadolicie i tyle. Czyja to wina, że mamy zarobki na poziomie.... a właściwie ponizej poziomu krytyki? Zawsze można się spakować i wyjechać do największego naszego województwa - Irlandii. Elektroniczna dystrybucja gier to jest PRZYSZŁOŚĆ czy się to komuś podoba czy nie, nikt na nasze zarobki nie będzie się ogladał. Nie stać cię, to nie kupujesz, ot wsio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kajetan wszystko fajne, ale jeśli mam dać 100zł za grę w PL, z pudełkiem, instrukcją i jakimś bajerem lub 100zł na coś co muszę jeszcze ściągać to ja dziękuję.

Co do konsol. Ściąganie gier na dysk 20/120GB lub 40/80GB?! Wolne żarty, do tego bez możliwości nagrywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak jestem za sklepowymi półkami. Pewnie ściągniętej gry nie można nagrać. Jeśli się zabezpieczę przed awarią dysku i ją nagram, to jak mi wpadnie policja do domu to jak im udowodnię, że grę kupiłem (legalnie, bo na giełdzie też można kupić :P)? Też mi potencjał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko wolę wersje pudełkowe. Chcę móc dotknąć, pooglądać i położyć na półce, a tak to na dysku nie ma widocznego śladu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 21:54, KapiX napisał:

Ja i tak jestem za sklepowymi półkami. Pewnie ściągniętej gry nie można nagrać. Jeśli się zabezpieczę
przed awarią dysku i ją nagram, to jak mi wpadnie policja do domu to jak im udowodnię, że grę
kupiłem (legalnie, bo na giełdzie też można kupić :P)? Też mi potencjał...


Nie wiem, jak jest na XBL, ale każdą grę zakupioną w PSN można ściągnąc 5 razy. Jeśli traci się grę, po prostu ściąga się ją ponownie, bez dodatkowych opłat, na nowy dysk (oczywiście trzeba używac konta PSN, na którym kupowało się grę). Tak więc utrata softu zakupionego w PSStore jest praktycznie niemożliwa, bo trzeba miec straszliwego pecha, żeby dysk popsuł się 5 razy w ciągu użytkowania konsoli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 22:08, marmas napisał:

Nie wiem, jak jest na XBL, ale każdą grę zakupioną w PSN można ściągnąc 5 razy. Jeśli traci
się grę, po prostu ściąga się ją ponownie, bez dodatkowych opłat, na nowy dysk (oczywiście
trzeba używac konta PSN, na którym kupowało się grę). Tak więc utrata softu zakupionego w PSStore
jest praktycznie niemożliwa, bo trzeba miec straszliwego pecha, żeby dysk popsuł się 5 razy
w ciągu użytkowania konsoli :D

Ale wziąć należy pod uwagę, że dysk w konsoli nie jest worem bez dna. Ściągnie ktoś 5 gier i gdzie znajdzie miejsce na kolejną? Powiedzmy, że jak lubi dużo grać to, żeby mieć miejsce na kolejne 2 gry musi 2 stare wywalać, a potem ściągać na nowo, może i nawet więcej niż 5 razy.
Jestem za takim sposobem dystrybucji, ale pozostanę wierny grom "namacalnym" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 22:22, otc napisał:

> Nie wiem, jak jest na XBL, ale każdą grę zakupioną w PSN można ściągnąc 5 razy. Jeśli
traci
> się grę, po prostu ściąga się ją ponownie, bez dodatkowych opłat, na nowy dysk (oczywiście

> trzeba używac konta PSN, na którym kupowało się grę). Tak więc utrata softu zakupionego
w PSStore
> jest praktycznie niemożliwa, bo trzeba miec straszliwego pecha, żeby dysk popsuł się 5
razy
> w ciągu użytkowania konsoli :D
Ale wziąć należy pod uwagę, że dysk w konsoli nie jest worem bez dna. Ściągnie ktoś 5 gier
i gdzie znajdzie miejsce na kolejną? Powiedzmy, że jak lubi dużo grać to, żeby mieć miejsce
na kolejne 2 gry musi 2 stare wywalać, a potem ściągać na nowo, może i nawet więcej niż 5 razy.
Jestem za takim sposobem dystrybucji, ale pozostanę wierny grom "namacalnym" ;]

Hmm tylko 5 razy? Dziwne ograniczenie :p , ale 5 to tez nie tak malo. Ja na steamie moje gry sciagalem 2 razy od ponad 1,5roku. I to tylko dlatego poniewaz dysk mi sie spalil. Ale fakt z miejscem moze byc problem, choc watpie zeby ktos przechodzil gre 5 razy (odinstalowujac ja miedzy kolejnymi przechodzeniami). Jedyna gra jaka instalowalem wiecej niz 5 razy byl warcraft III + tft a no no gram juz troche. A poza tym jak ktos wie ze moze taka gre sciagnac maxymalnie 5 razy to troche pomysli zanim zassa na kilka dni. Inna alternatywa jest dodatkowy dysk (kiedys na gram.pl byla taka ciekawostka) co prawda jest to wydatek i taki dysk jest dodatkiem nie oficjalnym :P tj wymyslanym przez jakiegos hardcorowca mimo wszystko taka opcja jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Ale ja zmierzam do tego, że nawet z tego dodatkowego dysku skasujesz kiedyś te dane. A co jak sciągniesz na ten dysk gier tyle, że go zapchasz, skasujesz jedną żeby zrobić miejsce na następną, a za rok cię najdzie ochota, żeby zagrać w tą starą skasowaną? Dodajmy, że istnieje możliwość, żeby w ciągu 1 roku sciągnąć ją ponad 5 razy ;]. Jeśli taka dystrybucja to ja przepraszam bardzo ale wypalanie gierek na płyty wskazane ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz mnie tknęło. Kto normalny będzie ściągał po 10GB (jedna gra) ?! Kto normalny udostępni takie łącza za darmo (PSN) ?! Kto zmieści kilka gier, które po instalacji będą ważyć koło 15GB (gry na PS3 sporo zajmują) ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tak teraz mnie tknęło. Kto normalny będzie ściągał po 10GB (jedna gra) ?! Kto normalny udostępni takie łącza za >darmo (PSN) ?! Kto zmieści kilka gier, które po instalacji będą ważyć koło 15GB (gry na PS3 sporo zajmują) ?!

Ale jestes denny. Jak mozna instalowac gry na konsole ?!? sciaga sie skompresowany obraz plyty i z niego odpala sie gre.

z Laczami tez zaden problem, pewnie siec bedzie dzialala na zasadzie P2P a''la bit torrent, tyle ze bedzie specjalny klient.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sraty taty, kiepski ten argument o braku ograniczeń co do wielkości pliku z grą :/ tym bardziej, że jego istnienie na XBL jest bardziej kwestią przyjętych wcześniej założeń a nie jakimiś ograniczeniami technicznymi nie do przejścia. a zmiana limitu to pewnie kwestia 2 kliknięć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować