Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SPPP - Szwedzka Partia Przyjaciół Piractwa

95 postów w tym temacie

Prawda jest taka ze piractwo bedzie puki za takiego Windowsa nowego beda chcieli czesto wiecej niz wynosi pensja wiekszosci ludzi w jakims kraju np. Polsce. Ja znam ludzi ktorzy np. nie kupia gry za 20zł bo im zal kasy. Puki to samo i zadarmo bedzie mozna miec z sieci to raczej w kwestji piractwa sie nie zmieni. Chyba ze producencji beda dodawac jakies dodatki do swoich produktow [jednoczesnie nie zwiekszajac ceny, a ja obnizajac], ktorych nie bedzie mozna umiescic w seci, czy tez sciagnac od kogos..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w Polsce także jest bardzo dużo osób, którzy korzystają z piractwa, często nastolatki, nikt ich nie pilnuje, i to jest trendy, powiedzieć "ściągnąłem z internetu" ...
tak sobie myślę, że taka partia w Szwecji to nic, jakby u nas powstałą to jestem gotów uwierzyć w zdobycie 5% poparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powody? o to one : Totalnie nieprzemyślane propozycje ustaw. Genialne młodzieżówki. Brak tolerancji.
Pasuje? co do błędów to gdybyś był zmęczony to też byś je popełniał. Widźe, że napisałem np denerwójesz no i trudno ale nie mam siły i nerwów obecnie. Po przecinkach robi się spacje x] Pasuje? słabisz mnie człowieku, dość że jestem chory to jeszcze taki ktoś jak Ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 14:37, Marek Madejski napisał:

Dziwni? Szkoda, że nie ma takich w Polsce.


No pewnie! Więcej jeszcze takich w Blegii, Holandii, U.S.A. , UK ... Wtedy w pewnym momencie developerzy dojdą do wniosku, że nie opłaca się im tworzyć nowych gier i sobie będziesz grał w same kilku-kilkunastoletnie klasyki. (wiem że to mocno przejaskrawiony przykład, ale wydaje mi się, że do zwolenników takich poglądów jak właśnie Marek Madejski tylko takie dotrą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szewdzi orginalni nie są, i miom że mają dobry pomysł to jak najbardziej nie przemyślany do końca. Wymiana plików owszem, ale trzeba do tego przygotować specjalne prawa Autorskie. Jeszcze trzeba wziać pod uwage ze wymieniane pliki są nielegalne.
W skali od 1 do 10 pomysł oceniam na 3 - przypomina troche program wilu polskich partii, obiecywać obiecywać , fajnie mówić i nic nie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma tworząca oprogramowanie płaci za nie i czerpie zyski ze sprzedarzy kopii tego oprogramowania. Jeżeli nie moglby ich sprzedawać, a mogli co najwyżej rozdać, to z reklam w grach się firma taka nie urzyma...
I jeszcze gry miałyby być wtedy dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no, szanuje tak odważnych ludzi ale raczej ich starania pójdą na marne bo w dzisiejszych czasach wszystkie (No dobra prawie)orginalne i ciekawe pomysły są wyrzucane w błoto.
Przykro mi że porównujecie SPPP do LPR czy Samoobrony, bo oznacza to że jesteście totalnymi ignorantami.
Powiedzcie mi co ZŁEGO może w parlamencie zdziałać taka partia?? A skoro jesteście graczami to może ona działać tylko i jedynie na waszą korzyść (np. obniżenie cen gier).
Kiedy patrze na to co mówicie przykro mi się robi że jesteśmy tak daleko w tyle za Szwecją w tolerancji i dojrzałości.
(Czyt. Inteligencji)
Aha no i nadal zapominacie o tym że gdy pirat (złodziej, terrorysta, gwałciciel, morderca albo narkoman - w waszym języku) sciąga coś z internetu co nie jest mu koniecznie potrzebne( co oznacza że nie jest potencjalnym klientem dla producenta gry lub programu) to wg. mnie nie okrada twórców gry z niczego. Jeżeli by tego nie ściągnął to i tak firma by na nim nie zarobiła. Tylko błagam nie przyczepiajcie się do mnie że szerze piractwo, bo nie o to mi chodzi...
Jeżeli kogokolwiek uraziłem to przepraszam ale nie mogę patrzeć jak krytykujecie inteligencje i odwagę ludzi którzy walczą z Babilonem i chciwością ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 15:50, Qbi000 napisał:

Przykro mi że porównujecie SPPP do LPR czy Samoobrony, bo oznacza to że jesteście totalnymi
ignorantami.


A czy mogę wiedzieć, co wg. ciebie jest gorsze : LPR i Samoobrona, czy partia SPPP ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 15:50, Qbi000 napisał:

No no, szanuje tak odważnych ludzi ale raczej ich starania pójdą na marne bo w dzisiejszych
czasach wszystkie (No dobra prawie)orginalne i ciekawe pomysły są wyrzucane w błoto.
Przykro mi że porównujecie SPPP do LPR czy Samoobrony, bo oznacza to że jesteście totalnymi
ignorantami.


Z całym szacunkiem, ale "zniesienie wszystkich przepisów chroniących własność niematerialną" to jest ekstremizm godny porównania z partiami ekstremistycznymi. Wierzę, że wiesz co takie żądanie oznacza? Że pisarze, muzycy, tłumacze, twórcy podręczników, kartografowie, programiści i reszta mają swoje robić za "co łaska". Mają na kołku powiesić np. kilkuletnie studia lub wysokie koszty wykonania i za "dziękuję pięknie" (albo jak popełnią jakiś błąd to i za "ty *****"!) wspierać rozwój kulturalny społeczeństwa. Wolne żarty.
Co jest złego w takiej partii? Absolutny brak pomyślunku, totalny ekstremizm, poniekąd populizm i brak całościowego podejścia do polityki. Pomysł nie jest ani oryginalny (datuje się już od dawna), ani specjalnie ciekawy ot – weźmy im wszystko, bo nam się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 14:54, M46 napisał:

Hmmm,dziwne,myślałem że w skandynawii jest duże poszanowanie czyjejś własności


Mysle, ze po prostu wiele osob nie zastanawialo sie nawet nad kwestia piractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam piractwa nie popieram. Piractwo zawsze dla mnie kojarzyło się z undergroundem (z całym szacunkiem dla sceny komputerowej), a tu powiało mi komercją. Ja też myslałem że od moherowych beretów nic gorszego nie ma. ;) A tu Szwedzi wyskoczyli z takim czymś! Ja pinkole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pelni popieram tych Szwedow. I tak jak ktos napisal nie moga oni niczego zlego zdzialac! Co najwyzej obnizke cen na oprogramowanie, muzyke czy filmy. Kwestie prawne sa niedostosowane do obecnej sytuacji, dlatego ktos musi zaczac je zmieniac.
Zaczela sie rewolucja panowie i panie i nic na to nie poradzicie, skutki jej moga byc nawet wieksze niz sie spodziewamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 15:21, WoWmen napisał:

Chcesz powody? o to one : Totalnie nieprzemyślane propozycje ustaw. Genialne młodzieżówki.
Brak tolerancji.
Pasuje? co do błędów to gdybyś był zmęczony to też byś je popełniał. Widźe, że napisałem np
denerwójesz no i trudno ale nie mam siły i nerwów obecnie. Po przecinkach robi się spacje
x] Pasuje? słabisz mnie człowieku, dość że jestem chory to jeszcze taki ktoś jak Ty...

A ja nigdy nie byłem zmęczony bo jestem nadczłowiekiem wiesz?Wiesz, jak ktoś mówi o tolerancji to chce ją na całego, nie mam nic do tego co ktoś robi w łóżku,ale nie chcę w moim kochanym mieście parad obscenizmu,a co do młodzieży to można wiele złego mówić(wiem bo sam widziałem bibę z okazji euroradnego :/ ),ale generalnie ci co ostro tam balowali to ich już nie ma w MW.

LPR nie jest dziwne,LPR stara się zaprowadzić (i bardzo dobrze!) przedwojenny porządek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować