Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crytek broni wymagań sprzętowych Crysisa

114 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2008 o 20:03, Mejk napisał:

A ja na takim kompie gram w crysisa z patchem na ustawieniach hight z niektórymi na veri hight
XP płynnie
AMD Athlon 3000+ ~1,8
1024MB DDR1
HD Radeon 2600XT
Chieftec 450W
Gigabyte K8VT890-9

Więc proszę mi tu nie mówić, że Crysis wymaga uber-hiper-maximum kompa ^^

Chyba pomyliłeś crysisa z far cry''em. Za mało ramy, karton za słaby i na XP nie da się włączyć VERY HIGH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam :

2 Gb ram
Procek Atlhon +5200 x2
Karta graficzna Radeon 3850

I gra chodzi mi płynnie z małymi w pewnych momentach spowolnieniami na high.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis moim zdaniem ma na prawdę duuuże wymagania . Przy moim kompie :
Core2Quad 2,4
3 gb ram
GF 8600GT

chodzi na średnich detalach ... moim zdaniem to zbyt duże wymagania dla wielu kompów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xp sp2 z cfg:
e6550
OCZ ddr2 2x1gb
GF 8600GE 512b 1ns

wszystko na high zero problemów.

Gre również odpalałem na AMD 2200+XP, Galaxy 7300GT, 1gb ram
Na medium nawet da sie grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 21:23, Kazmierczak-M napisał:

Crysis moim zdaniem ma na prawdę duuuże wymagania . Przy moim kompie :
Core2Quad 2,4
3 gb ram
GF 8600GT

chodzi na średnich detalach ... moim zdaniem to zbyt duże wymagania dla wielu kompów


Na takiej karcie chciałbyś czegoś więcej?? Procek i ram dobre, ale karta za słaba. Wymień na 8800 to pograsz na high. A wymagania wcale nie takie wielkie. U mnie na Athlonie 64 3000+ 1,5gb i karcie właśnie GF 8600GT też śmiga na średnich i wygląda bardzo fajnie. Zauważ że procek ze 3-4razy słabszy niż twój, dwa razy mniej ramu i gramy na takich samych ustawieniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 20:59, hallas napisał:

Porównuję do CoD4 z mega-sprzedażą, gdzie cała zabawa sprowadza się do wychylania
się zza winkla i strzelania do kolejnych tarcz strzelniczych.

Tylko, że z takim podejściem to można co najwyżej dostać granat pod nogi, a nie przejść dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ściemniam. To nie moja wina, że wy macie nawalone na kompach i dzięki temu wam się tnie...boże...średnia 20klatek do dla mnie przyjemna gra nawet w ekstremalnych sytuacjach. Jeszcze raz to powiem :] Do crysisa nie trzeba mieć kompa za 5000zl aby grać na hight...i już bez takich ściem, że w crysisa nie da się grać normalnie na hight na jakiś Qadach XXXX, 2gb i GF 8800... bez takich ściem proszę...bo da się grać i to przy dużej ilości klatek.

Btw. napisałem Very hight Xp tzn. polepszenie grafiki na XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 21:35, gpodoba napisał:

xp sp2 z cfg:
e6550
OCZ ddr2 2x1gb
GF 8600GE 512b 1ns

wszystko na high zero problemów.


Ciekawe co rozumiesz przez zero problemów ? Mam 8800 GTS - czyli znacznie lepszą kartę graficzną a resztę porównywalną i bez problemów to gram na medium. Przy ustawieniach na high w 1280x1024 mocno przycina. Nie wiem jakim cudem grasz przy takiej karcie na high - a może nie przeszkadza Ci gra przy kilkunastu fpsach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 21:43, Mychaa napisał:

Na takiej karcie chciałbyś czegoś więcej?? Procek i ram dobre, ale karta za słaba.

Czy ja wiem ,8600GT nie jest taka zła ... Wszystkie (poza Crysisem) gry chodziły na high a tu taki zonk .

No właśnie i gdzież tu sprawiedliwość taki procek , tyle ramu a tu średnie detale , ale na razie nie stać mnie na 8800 może za miesiąc ... lub dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez podziałów!

Crysis ma bardzo wysokie wymagania. Bez mocnego sprzętu ani rusz. Co z tego, że odpalę to na średnich detalach jak i tak będzie widać wady naszego PC. To nie ma tak, że usunie się trochę szczegółów i gra płynie jak statek.

Bez dobrze zoptymalizowanej gry to się nie uda.
Gothic3 czy to istotne max czy min? tnie się tak samo... sam tego jestem świadkiem.

Ja w Crysisa nie grałem. Owszem widziałem go na komputerze kolegi który kupił sprzęt pod koniec wkacji nawet dobry PC. I gra na full tak dobrze nie chodziła.

Dlatego lepiej grać w dobre stare gry. Bo wszystko co nowe sprowadza do jednego raz dwa trzy i uinstall.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to podkręć i przetestuj wydajność :P
bo człowieku to karta u ciebie ogranicza wydajność, a proc i RAM co najwyżej dadzą ci przewagę w fizyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wymagania - Crysis ma duże, ale to nieoznacza że jeśli się tnie to można już z listy gier skreślić, bo nawet jak się tnie to to i tak jest b. dobra gra :)

co do klasyków - to niektórzy wolą klasyki niektórzy nie, a jeszcze inni preferują po prostu dobre gry i niepatrzą czy to nowość czy weteran jeszcze z XX w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 22:09, kaganiec napisał:

no to podkręć i przetestuj wydajność :P
bo człowieku to karta u ciebie ogranicza wydajność, a proc i RAM co najwyżej dadzą ci przewagę
w fizyce


że karta to wiem ... w podkręcanie mi się bawić nie chce , bo mam pewne obawy (kiedyś omało nie spaliłem kompa :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 22:04, Kazmierczak-M napisał:

> Na takiej karcie chciałbyś czegoś więcej?? Procek i ram dobre, ale karta za słaba.
Czy ja wiem ,8600GT nie jest taka zła ... Wszystkie (poza Crysisem) gry chodziły na high a
tu taki zonk .

No taka zła napewno nie, bo sam miesiąc temu sobie taką sprawiłem z 512ram :) i wszystko śmiga bardzo ładnie.
Ale powtarzam crysis wygląda świetnie nawet na średnich, więc uważam że nie ma sensu specjalnie dopakowywać kompa pod tą grę. Ja kartę kupiłem bo mi wiedźmin w 5 akcie przycinał za bardzo ^^.

Dnia 10.01.2008 o 22:04, Kazmierczak-M napisał:

co do klasyków - to niektórzy wolą klasyki niektórzy nie, a jeszcze inni preferują po prostu dobre gry i
niepatrzą czy to nowość czy weteran jeszcze z XX w.


Ja tam wolę klasyki od tych dzisiejszych napakowanych po brzegi nic nie wartymi pixelami superprodukcje.
Superprodukcje mam w pracy, a w domu pocinam w DINO CRISIS na plejaku, to są klasyki i prawdziwe gry, co tam że rozpixelowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to nic specjalnego, fakt jest troszke inna, ale Bioshock czy COD4 były znacznie lepsze. Nie mówiąc o takim killerze jak Halo ale to inna platforma. W tą grę będzie można porządnie pograć za rok, jak przejdzie seria 9 Nividii i dwurdzeniowe ATI. Na razie to to tuning aut przypomina mi wyciąga tyle i tyle i kasa na kartę i na kolejną, ja tam tego nie łykam wolę WoW i konsole czerpać radość z grania, a nie z tego że dodałem se kolejne 5 fps-ów kartą za tysiaka. Gra za rok półtorej będzie tyle samo warta, raczej nie ma się spodziewać czegoś lepszego graficznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 22:39, Mychaa napisał:

No taka zła napewno nie, bo sam miesiąc temu sobie taką sprawiłem z 512ram :) i wszystko śmiga
bardzo ładnie.
Ale powtarzam crysis wygląda świetnie nawet na średnich, więc uważam że nie ma sensu specjalnie
dopakowywać kompa pod tą grę. Ja kartę kupiłem bo mi wiedźmin w 5 akcie przycinał za bardzo
^^.

Mnie jak sie wiedźmin ciął to musiałem ramu dokupić ... (mam win Vista i zżera min 1gb ramu dla samego działania systemu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech chłopaki odpalą sobie Call of Duty 4 i zobaczą jak powinna działać gra! Przy i tak doskonałym wyglądzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować