Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2009 o 17:50, Puszkin napisał:

Jestem ciekaw jak to będzie z drugą częścią gry w kwestii lokalizacji... teraz zajmie
się tym odział EA Polska jeśli się nie mylę i raczej polskiej pełnej to nie przygotują
:F

Do Dragon Age będzie pełne spolszczenie więc nie wierzę, że z Mass Effect nie będzie podobnie. Możliwy wydaje się za to problem, jaki przedstawił Karharot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie czasami zachowanie kompanów i wiele razy sam muszę działać. Np każę Garrusowi udać sie we wskazane miejsce (za kamieniem) i ostrzeliwać wroga to on nic nie robi!

Może ja źle wydaję komendy? Jak wy to robicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imho najlepiej nie wydawać poleceń wcale i pozwolić AI samodzielnie korzystać z mocy biotycznych. W ten sposób czasami coś im nawet wychodzi. Przy zabawie w ręczne kierowanie tymi idiotami człowiek tylko się denerwuje z powodu ich głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komendy wydajesz za pomocą strzałek na klawierze. Dla mnie jedyną użyteczną była zbiórka, gdy kompani za bardzo się odsłaniali. Resztą nie warto zawracać sobie głowy i rzeczywiście postawić na AI, ale jeśli chodzi o zdolności, polecam wyłączyć całkowicie automat i sterować ręcznie. IMO masz wtedy lepszą kontrolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 14:41, Siriondel napisał:

Komendy wydajesz za pomocą strzałek na klawierze. Dla mnie jedyną użyteczną była zbiórka,
gdy kompani za bardzo się odsłaniali. Resztą nie warto zawracać sobie głowy i rzeczywiście
postawić na AI, ale jeśli chodzi o zdolności, polecam wyłączyć całkowicie automat i sterować
ręcznie. IMO masz wtedy lepszą kontrolę.


Tzn jak ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 15:34, Vattic napisał:

Tzn jak ręcznie?


Tzn. w trybie aktywnej pauzy (przytrzymujesz spację),
masz do wyboru kilka różnych opcji takich jak te na strzałkach (tylko, że teraz dla każdej osoby w oddziale osobno) oraz pełną kontrolę nad umiejętnościami specjalnymi (tak swoimi jak i członków oddziału)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 15:40, icemount napisał:

> Tzn jak ręcznie?

Tzn. w trybie aktywnej pauzy (przytrzymujesz spację),
masz do wyboru kilka różnych opcji takich jak te na strzałkach (tylko, że teraz dla każdej
osoby w oddziale osobno) oraz pełną kontrolę nad umiejętnościami specjalnymi (tak swoimi
jak i członków oddziału)


a to ja tak zawsze robię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić najwyższą rozdzielczość? Grałem przedtem na 1920x1080, przeinstalowałem grę teraz i mam max. 1280x1024 :(

Sam znalazłem, wystarczy w konfiguracji Mass Effect zmienić proporcje ekranu i już można odpalić w HD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że trochę za dużo kombinujesz przy walce z tak prostymi przeciwnikami. O ile nie jesteś w naprawdę ciężkiej sytuacji odpuść sobie ręczne wydawanie rozkazów towarzyszom i pozwól im działać samodzielnie.
Poza tym nie chowaj się po każdym strzale za osłonę, zwłaszcza jeśli nikt do Ciebie nie strzela. Jeśli uda Ci się unieszkodliwić przeciwnika to ładuj w niego ile wlezie póki jest bezbronny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Jasna sprawa, nikt nie każe Ci się spieszyć, ale dużo się zastanawiasz. Moce w ME mają tak konkretne zastosowanie, że podejmowanie decyzji w sprawie ich wyboru nie sprawia problemów. Na filmiku widzisz, że rozkazywanie zajęcia pozycji i tym podobne są nic nie warte, więc możesz odpuścić. Ale styl jest w porządku, klasyczna "mass-effectowa" taktyczna strzelanina, do jakich gra została zaprojektowana. Jak dla mnie jedynie za mało dynamizmu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powinienies bardziej rozwinąć urok bo powyzej 8 mozna integrowac prawie we wszystkim rozmowach. a no i po co dodawales do różnych broni punkty? ja na twojim miejscu dodawal bym do jednej lub do dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 20:25, xkarionx napisał:

powinienies bardziej rozwinąć urok bo powyzej 8 mozna integrowac prawie we wszystkim
rozmowach. a no i po co dodawales do różnych broni punkty? ja na twojim miejscu dodawal
bym do jednej lub do dwóch.


Ale czekaj ja chciałem korzystać ze strzelb to itak musiałem część do pistoletów dać - aby umożliwiło mi korzystanie ze strzelby.

Urok? no mogłem ale dobra nie jest źle :) Biotyka - Rzut jest bardzo efektowna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził rozwinąć Podniesienie - na najwyższym poziomie możesz tym wywindować w powietrze nawet Colossusa. IMO niepotrzebnie zainwestowałeś tak dużo punktów w Szkolenie Widma - daje ono dużo różnych bonusów ale są one zdecydowanie zbyt słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, nie jest źle ale mogłeś dać lepiej :)

Idealista...Bleeeh...Ja tam zawsze wolałem być zimnym i bezwzględnym badassem. Bez obrazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy dużo do końca mi zostało?

Jestem teraz:

Spoiler

Drugi raz w Cytadeli bo odwiedziłem te najważniejsze układy jak Virmir itp. I zostałem na cytadeli bo zabrali mi normandię!



Daleko do końca? Jeśli chodzi o główny wątek? mam nadzieje ze z 10h grania jeszcze będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować