Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2009 o 12:29, Net_com napisał:

A teraz pytanie : Czemu nie moge założyć tego
pancerza , odblokowałem już pancerze ciężkie :


Jest on dla Krogan (Wrex), a nie dla ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 12:29, Net_com napisał:

No dobra wreszcie do tego doszedłem xD A teraz pytanie : Czemu nie moge założyć tego
pancerza , odblokowałem już pancerze ciężkie :


Jeśli chodzi ci o pancerz tytan to nie możesz go założyć gdyż jest on dla kroganina, jesli nie mozesz założyc Hydry to pewnie błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie warto instalować dodatek z patchem lub sam patch do ME ?? Bo słyszałem dużo negatywnych opinii

Czytałem , że patch usprawnia działanie na 4 rdzeniowych prockach to prawda? Bo ja mam takowy procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 13:05, Vattic napisał:

Panowie warto instalować dodatek z patchem lub sam patch do ME ?? Bo słyszałem dużo
negatywnych opinii

To zależy od Ciebie. Warto to instalować jeśli masz ochotę zagrać w dodatek (1 dodatkowa misja, paru nowych przeciwników których spotykasz w tej misji, 1 nowy achievement), jak już jednak wiesz wiąże się to z pewnymi problemami (zniknięcie tekstur na Theyrum i za głośne dźwięki tła) da się je obejść ale będzie to od Ciebie wymagało trochę pracy. Sam podejmij decyzję czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest jeszcze jedna ważna kwestia kim grać!

Pozostaje według mnie wybór między Żołnierzem a Szturmowcem. Szturmowiec może używać bionicznych mocy to go wyróżnia ale chyba ma ograniczoną zdolność w obsługiwaniu lepszych broni - czy tak?

Żołnierzem czyli jak wybiore Sheparda będę mógł rozwijać po pewnym czasie Bioniczne zdolności? Jak to jest? Jakie cechy ma szturmowca oraz jakie żołnierz. Kogo polecicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilkumiesięcznej przerwie postanowiłem odświeżyć sobie ME, a przy okazji zapoznać się z - zainstalowanym już czas jakiś temu - dodatkiem. Dotarłem na Therun(?), i tu oczywiście napotkałem na znany błąd. Sięgnąłem więc do pierwszej zamieszczonej powyżej przez Karharota rady, i tu nastąpił zonk - brak zakładki Naprawa. OK, pomyślałem, w końcu jak nie kijem go to pałą, i zabrałem się do porady drugiej, ale i tu porada okazała się nieskuteczna. Bo o ile z zamianą OnlyStreamInTextures na TRUE problemów nie miałem, to już pojęcia bladego nie mam o co chodzi w kolejnym zdaniu brzmiącym A następnie ponownie usunąć cache shaderów.
A że niestety sama zamiana słówka nie przyniosła widocznych efektów, to będę szczerze zobowiązany jeśli otrzymam łopatologiczną wykładnie tego, o co chodzi w zacytowanym powyżej zdaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można znaleźć w poradniku. Ale ja zrobiłem tak - grałem żołnierzem(nie może rozwijać mocy biotycznych - jest po prostu żywotny i może nosić ciężkie armory. Dlatego Liarę i Tali się często bierze razem z nim.) i zrobiłem talent karabiny szturmowe. Potem zacząłem grę szturmowcem - moce biotyczne + talent karabiny szturmowe + strzelby. Maszynka do zabijania idealna, razem z Wrexem i Garrusem/Ashley i Tali.

Ze wszystkich klas jakie są najlepsze są (przynajmniej dla mnie) : Szturmowiec, Żołnierz i Strażnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:02, BigLebowski napisał:

rady, i tu nastąpił zonk - brak zakładki Naprawa.

Jeśli nie masz opcji naprawy (to zdaje się wina wersji językowej) to możesz to też zrobić ręcznie: wejdź w Moje Dokumenty\BioWare\Mass Effect\Published\CookedPC i usuń plik LocalShaderCache-PC-D3D-SM3.upk gra po uruchomieniu powinna go sama zastąpić poprawnym.

Dnia 22.08.2009 o 16:02, BigLebowski napisał:

to już pojęcia
bladego nie mam o co chodzi w kolejnym zdaniu brzmiącym A następnie ponownie usunąć
cache shaderów.

To to co napisałem powyżej. Normalnie robi się to za pomocą opcji "repair".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nadal nie wiem kogo wybrać za postać albo Żołnierz albo Szturmowiec. Czytałem poradnik z wydania z Edycji rozszerzonej ale mimo to nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:59, Vattic napisał:

Kurcze nadal nie wiem kogo wybrać za postać albo Żołnierz albo Szturmowiec. Czytałem
poradnik z wydania z Edycji rozszerzonej ale mimo to nie wiem :(

Ja bym na twoim miejscy wziął biotyka , sam gram żołnierzem , ale widze jakie ta klasa(biotyk) potrafi siać spustoszenie . Jak przejdę gre to spróbuje jeszcze raz właśnie biotykiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To można Biotykowi / Szturmowcowi umożliwić strzelanie z ciężkich broni takich jak Żołnierz? Ciekawe ma jakby umiejętności używania czarów bojowych? Czy tylko jakieś ochronne itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 17:18, Vattic napisał:

To można Biotykowi / Szturmowcowi umożliwić strzelanie z ciężkich broni takich jak Żołnierz?
Ciekawe ma jakby umiejętności używania czarów bojowych? Czy tylko jakieś ochronne itp?

Ma coś w stylu czarów,a raczej mocy bojowych i osłabiających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 17:38, Vattic napisał:

Hm czy są w necie jakieś filmiki pokazujące bohaterów w ME? Jakie mają możliwości itp?


Nie zastanawiaj się aż tak nad tym, bo ME jest tak proste, że mi nawet inżynierem się bardzo dobrze i łatwo grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystko wskazuje że wybiore Szturmowca (vanguard) bo może używać moce oraz walczyć bronia palną. Chociaż Sentinel i Adept też ciekawymi postaciami są :)

Strażnik pewnei więcej takich obronnych ma mocy prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 17:49, Vattic napisał:

Na razie wszystko wskazuje że wybiore Szturmowca (vanguard) bo może używać moce oraz
walczyć bronia palną. Chociaż Sentinel i Adept też ciekawymi postaciami są :)

Strażnik pewnei więcej takich obronnych ma mocy prawda?

Nie zastanawiaj sie tylko graj , bo to świetna gra jest ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować