Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Da się go zeskanować tyle że w przeciwieństwie do innych jak już go przeskanujesz to nie znika możliwość jego podświetlenia (i każde następne kliknięcie wywołuje komentarz tej VI). Stawiam na to samo co mati285 - już go przeskanowałeś tylko o tym nie pamiętasz. Sprawdź wszystkich innych opiekunów na Cytadeli. Jakby co to możesz sprawdzić gdzie są w tych postach:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=32568&pid=1694
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=32568&pid=1695
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=32568&pid=1696

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 12:29, tlen1235790 napisał:

A i mam jeszcze jedno pytanie : Czy zbroja Pregator H X jest najlepsza czy jednak
jest od niej jeszcze jakaś lepsza?


Ten pancerz to jeden z najlepszych w grze, dość dobre są też zbroje serii Colossus - mają one słabsze osłony i niszą ochronę przed mocami ale za to są lepsze pod względem ochrony przed obrażeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram biotykiem; podczas zwiedzania planety Edolus nie mogłem otworzyć sondy. Komunikat: za niskie umiejętności techniczne. W drużynie miałem Tali i Ashley. Czy podczas rozgrywki mogę chodzić moim towarzyszem? I czy będę mógł jakoś otworzyć tą sondę w dalszej części rozgrywki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 19:20, Karharot napisał:

Ten pancerz to jeden z najlepszych w grze, dość dobre są też zbroje serii Colossus -
mają one słabsze osłony i niszą ochronę przed mocami ale za to są lepsze pod względem
ochrony przed obrażeniami.


Ale czy jest w końcu jakiś lepszy pancerz czy nie? a jeżeli tak to podaj jego nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 19:29, Tomicha napisał:

Gram biotykiem; podczas zwiedzania planety Edolus nie mogłem otworzyć sondy. Komunikat:
za niskie umiejętności techniczne. W drużynie miałem Tali i Ashley. Czy podczas rozgrywki
mogę chodzić moim towarzyszem? I czy będę mógł jakoś otworzyć tą sondę w dalszej części
rozgrywki?

Abyś mógł otworzyć sonde Tali musi mieć dość dużą deszyfrację lub elektronikę bez tego nie uda ci się otworzyć tej sondy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo jednoznacznie lepszego pancerza nie ma. Colossus X (w ciężkiej odmianie) jest pod jednym względem lepszy a po dwoma gorszy - to która z tych zbroi jest lepsza zależy od sytuacji (z jakim rodzajem przeciwników walczysz) i ewentualnie od klasy noszących je postaci (oczywiście w tym wypadku będzie chodziło o lżejsze wersje tych pancerzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle....
żeby nie było spoilerów, trochę, hmm, zagadkowo xP

po pewnej rozmowie w tej grze, nie zapomnę jej przez długi czas..
ME pod kątem fabularnym umiejscowiło się bardzo wysoko w moim rankingu.
a rozmowa to najlepsza cut-scenka jaką widziałem w życiu.

http://pl.youtube.com/watch?v=E56ezf_cBt8 (gdzieś od 2/3 jest gadka)

o tym mowa, jak ktoś przeszedłem Villmir (czy jakoś tak) to może śmiało wbijać :p

ps. niestety nie wiem jak po polsku to brzmi, ale mam nadzieję że równie zarąbiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 14:14, Kalejdoskop86 napisał:

Mam pytanko, czy w Mass Effect nie ma jakiś chamskich gestów w dialogach? Nie lubię tego
typu rzeczy w grach i się pytam...


Chamskich gestów? No nie wiem jak w wersji polskiej, ale w angielskiej spotkałem się z takimi głównie przy odpowiedziach "na dole" czyli dla tych co robią postać - renegata (czy jakkolwiek to u nas nazwali).

A i ja w rozmowie na górze miałem też Pana Sheparda (xP), a obok mnie Wrex i Tali :>

btw. przed chwilą skończyłem grę...mogę śmiało powiedzieć że to dla mnie najlepsza gra fabularna którą miałem przyjemność przejść. Nie dosyć że moje klimaty to jeszcze genialnie przedstawione... do tego dochodzi (wg. mnie) bardzo dobrze zrobiona możliwość wyboru zachowania w różnych sytuacjach.

edit: dodam tylko że grę skończyłem w prawie 27 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 15:02, Ufo2 napisał:

Chamskich gestów? No nie wiem jak w wersji polskiej, ale w angielskiej spotkałem się
z takimi głównie przy odpowiedziach "na dole" czyli dla tych co robią postać - renegata
(czy jakkolwiek to u nas nazwali).

Nie chodzi mi o odzywki, tylko o gestykulację.

Dnia 25.08.2008 o 15:02, Ufo2 napisał:

A i ja w rozmowie na górze miałem też Pana Sheparda (xP), a obok mnie Wrex i Tali :>

Ja się nie znam, bo nie grałem w grę, ale czy można grać tylko Shepardem? :P

Dnia 25.08.2008 o 15:02, Ufo2 napisał:

btw. przed chwilą skończyłem grę...mogę śmiało powiedzieć że to dla mnie najlepsza gra
fabularna którą miałem przyjemność przejść. Nie dosyć że moje klimaty to jeszcze genialnie
przedstawione... do tego dochodzi (wg. mnie) bardzo dobrze zrobiona możliwość wyboru
zachowania w różnych sytuacjach.

No to gratuluję. Mam nadzieję, że niedługo zamówię i też zagram. ^^

Dnia 25.08.2008 o 15:02, Ufo2 napisał:

edit: dodam tylko że grę skończyłem w prawie 27 godzin.

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 14:14, Kalejdoskop86 napisał:

Mam pytanko, czy w Mass Effect nie ma jakiś chamskich gestów w dialogach? Nie lubię tego
typu rzeczy w grach i się pytam...


Z tego co pamietam nikt nikomu najslynniejszego gestu polskiego olimpijczyka nie pokazywal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o gestykulację to jedyne co pamiętam to takie jakby wskazanie palcem jak mówił o czymś ważnym, podanie ręki/czegoś w ręce i ogólne kiwanie się postaci xP


I tak, można grać tylko Shepardem w wersji damskiej lub męskiej...możesz ustawić imie xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No skończyłem grę i jestem zadowolony. Niecałe 30 godzin i 46 poziom. Ale błędów... Bosh! Prawie w ogóle nie mogłem polegać na moich towarzyszach. Jednym z najbardziej uciążliwych bugów jest sprawa z przegrzaniem broni. Gdy tak się stało rzadko kiedy w ogóle ono schodziło do zera. Prawie zawsze musiałem wczytywać poprzedni stan bo to ''przegrzanie'' w ogóle nie minęło. To samo z moimi towarzyszami im też się broń przegrzewała i w ogóle już nie strzelali, nie chciało to zejść. Wtedy to mogłem liczyć tylko na siebie samego, chyba że im broń zmieniłem na inną (którą również przegrzewali).
Czasami kamera się zmieniała na taką jak z filmu. Celownik w miejscu, a Shepardem mogłem sterować. Innym razem cały interfejs znikał.
Ogólnie gra bardzo fajna, ale dialogi, a bardziej ich wybór to tragedia. Pod wyborem "Oczywiście" (u górze dla Idealisty) i pod wyborem "Nie ma problemu" (na dole dla Renegata) zdarzają się te same dialogi.
Szkoda, że patcha nie ma dla polskiej wersji :( I szkoda, że taka krótka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 15:26, Ufo2 napisał:

A jeśli chodzi o gestykulację to jedyne co pamiętam to takie jakby wskazanie palcem jak
mówił o czymś ważnym, podanie ręki/czegoś w ręce i ogólne kiwanie się postaci xP

Ach, to pięknie. :)

Dnia 25.08.2008 o 15:26, Ufo2 napisał:

I tak, można grać tylko Shepardem w wersji damskiej lub męskiej...możesz ustawić imie
xP

Wow, niezłe! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 15:30, DEViANCE napisał:

No skończyłem grę i jestem zadowolony. Niecałe 30 godzin i 46 poziom. Ale błędów... Bosh!
Prawie w ogóle nie mogłem polegać na moich towarzyszach. Jednym z najbardziej uciążliwych
bugów jest sprawa z przegrzaniem broni. Gdy tak się stało rzadko kiedy w ogóle ono schodziło
do zera. Prawie zawsze musiałem wczytywać poprzedni stan bo to ''przegrzanie'' w ogóle
nie minęło. To samo z moimi towarzyszami im też się broń przegrzewała i w ogóle już nie
strzelali, nie chciało to zejść. Wtedy to mogłem liczyć tylko na siebie samego, chyba
że im broń zmieniłem na inną (którą również przegrzewali).
Czasami kamera się zmieniała na taką jak z filmu. Celownik w miejscu, a Shepardem mogłem
sterować. Innym razem cały interfejs znikał.
Ogólnie gra bardzo fajna, ale dialogi, a bardziej ich wybór to tragedia. Pod wyborem
"Oczywiście" (u górze dla Idealisty) i pod wyborem "Nie ma problemu" (na dole dla Renegata)
zdarzają się te same dialogi.
Szkoda, że patcha nie ma dla polskiej wersji :( I szkoda, że taka krótka ;]

O ile dobrze pamiętam, bug z przegrzewaniem się broni występuje tylko na pirackich wersjach, wina cracka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 19:21, MacFlay napisał:

O ile dobrze pamiętam, bug z przegrzewaniem się broni występuje tylko na pirackich wersjach,
wina cracka.


To akurat jest nieprawda. Po tym jak gracze zauważyli tego buga rzeczywiście pojawiło się stwierdzenie że tak się dzieje tylko na pirackich kopiach ale błyskawicznie się z tego wycofano bo okazało się że dotyczy to także oryginałów.
Jeśli miało to być jedno z zabezpieczeń anty-pirackich to ktoś mocno zawalił tu sprawę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2008 o 19:31, Karharot napisał:

To akurat jest nieprawda. Po tym jak gracze zauważyli tego buga rzeczywiście pojawiło
się stwierdzenie że tak się dzieje tylko na pirackich kopiach ale błyskawicznie się z
tego wycofano bo okazało się że dotyczy to także oryginałów.
Jeśli miało to być jedno z zabezpieczeń anty-pirackich to ktoś mocno zawalił tu sprawę:(


No cóż, ja miałem tego farta, że w ciągu całej gry (~40h) ani razu nie doświadczyłem tego buga. Za to 3 razy bug''a, że gra przestała reagować na cokolwiek ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z przegrzewaniem występuje też na oryginałach. Szczerze - wkurza mnie to że jak są jakieś błędy czy coś w tym stylu to piszą że "masz pirata". Chyba zapomnieli dzisiaj formata zrobić niech spieprzają z takimi tekstami.
A mieliście takiego buga że jakaś postać wam ginęła na pewnej planszy (przed montażem bąby :P) i wpadła w skały na dole? U mnie coś takiego było ale chyba jeszcze nie byłem Widmem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować