Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2008 o 00:27, Karharot napisał:

Eww. Jeśli na serio twierdzisz że lepiej jest spędzić 150h na wpatrywaniu się w zielony
prostokącik niż na graniu w ME to Ci współczuję. Chyba naprawdę masz jakiś głęboki uraz
do ME...

to po prostu żart. urazu do gry nie mam, choć bardzo mnie rozczarowała. po doświadczeniach z wiedźminem spodziewałem się gry w podobnym tonie, a dostałem schemat i banał. kończyłem ją "na znudzeniu". nie jest to gra zła, ale tez zdecydowanie nie tak dobra na jaką ją kreowano. może kontynuacja będzie lepsza? może za którąś część weźmie się obisidian, który właściwie stał się specjalistą w poprawianiu po bio ware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 15:15, jaceloth napisał:

może za którąś część weźmie się obisidian,
który właściwie stał się specjalistą w poprawianiu po bio ware.

I tu właśnie zobaczyłem granicę dzielącą zwolenników ME i tych, których gra zawiodła. Moim zdaniem to właśnie BioWare robi najlepsze RPG, z najlepszą fabułą i techniką. Natomiast Obsidian robi gry nudne, do bólu schematyczne i z kiepskimi rozwiązaniami (po prostu nie lubię D&D). Zabierałem się do Neverwinter Nights 2 już kilka razy i chyba tylko za pierwszym dotarłem dalej jak do połowy gry (dokładniej tuż przed ostatnią walką).
Ale o gustach się nie dyskutuje, więc nie róbmy tu wojny fanboy''ów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem grę. Gra jest wspaniała (może tak się zachwycam bo dawno w RPG nie grałem :P). fabuła, postacie, wydarzenia, zadania, zwroty akcji, ... , itp, itd. Bardzo mi się spodobała. Grałem postacią standardową. Gra mi się tak spodobała że zagrałbym jeszcze raz tylko kimś innym. Chodzi mi po głowie biotyk i biotyk-żołnierz. Uwielbiam karabiny szturmowe i dlatego chciałbym biotyko-żołnierzem bo tam nan dodatkowy atut na karabiny. Obawiam się że przy czystym biotyku szturmowe nie będą już tak dobrze siekać. Co wy na to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 15:53, Qbli napisał:

I tu właśnie zobaczyłem granicę dzielącą zwolenników ME i tych, których gra zawiodła.

czy wyglądała ona jak różowy szlaczek? ;-)

>Zabierałem się do Neverwinter Nights 2 już kilka razy i chyba tylko za

Dnia 28.08.2008 o 15:53, Qbli napisał:

pierwszym dotarłem dalej jak do połowy gry (dokładniej tuż przed ostatnią walką).

to co powiesz o NWN 1? sorry, ale dwójka jest pod każdym względem ciekawszą i bardziej złożoną grą.to zauważyli chyba wszyscy, łącznie z recenzentami. podobnie z KOTORem. jedynka bardzo dobra, jednak dwójka prezentowała świat SW ciekawiej, mniej w naszych wyborach było biało-czarnych kalek, a więcej odcieni szarości. nie jestem fanem nikogo. po prostu lubię rpg z krwi i kości:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy pierwszej grze odblokowałeś achievement "Assault Rifle Expert" (aby go zdobyć musisz zabić z karabinu szturmowego 150 wrogów) to tworząc nową postać możesz jako dodatkową umiejętność wybrać specjalizację w karabinach szturmowych, wtedy niezależnie od tego jaką klasą postaci zagrasz będziesz mógł rozwijać umiejętność walki tą bronią tak samo jakbyś był żołnierzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do NWN 2 to się zgodzę że jest to gra o wiele lepsza od NWN 1. Co do KotORa jednak mam całkowicie odmienne zdanie - jedynka była doskonała zaś dwójka wybrakowana i nudna, w tym wypadku Obsidian naprawdę rekordowo zawalił sprawę.
Jeśli chodzi o producentów cRPG to uważam że BioWare zajmuje wśród nich 1 miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 16:58, Karharot napisał:

Jeśli przy pierwszej grze odblokowałeś achievement "Assault Rifle Expert" (aby go zdobyć
musisz zabić z karabinu szturmowego 150 wrogów) to tworząc nową postać możesz jako dodatkową
umiejętność wybrać specjalizację w karabinach szturmowych, wtedy niezależnie od tego
jaką klasą postaci zagrasz będziesz mógł rozwijać umiejętność walki tą bronią tak samo
jakbyś był żołnierzem.


To mam :D Bo wczoraj patrzyłem jak to jest robić nową postać i mogłem wybrać właśnie karabiny szturmowe :D Ale chyba teraz zagram szturmowcem by się odzwyczaić od samej broni palnej i przyzwyczaić do biotyki. A potem zagrać samym biotykiem. I jak można zdobyć sprzęt X generacji ?? Max znalazłem coś VIII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 17:30, Kerigun napisał:

I jak można zdobyć
sprzęt X generacji ?? Max znalazłem coś VIII.

To zależy od poziomu postaci. "Dziesiątki" można znaleźć tylko przy podwójnym przechodzeniu gry, czyli zaczynając gdzieś od 48 levelu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jaką generację sprzętu znajdujesz zależy niemal wyłącznie od levelu Twojej postaci (jedynym wyjątkiem są bronie HMW VII generacji które pojawiają się u kwatermistrzów Normandii i C-Secu niezależnie od levelu po tym jak uzbierasz pierwszy milion). Na sprzęt X generacji zaczniesz trafiać gdy Twoja postać zbliży się do 50 poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 17:43, Karharot napisał:

To jaką generację sprzętu znajdujesz zależy niemal wyłącznie od levelu Twojej postaci
(jedynym wyjątkiem są bronie HMW VII generacji które pojawiają się u kwatermistrzów Normandii
i C-Secu niezależnie od levelu po tym jak uzbierasz pierwszy milion). Na sprzęt X generacji
zaczniesz trafiać gdy Twoja postać zbliży się do 50 poziomu.


A czy jak teraz zagram własną postacią to będę mógł poprzednią zagrać od nowa ?? Czy tylko można grać od wysokiego poziomu co się ostatnio przeszło grę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działają tylko postacie, które ukończyły grę. Ale i tak nie możesz wybrać bonusowego talentu, co mi się nie podoba (dlatego teraz przejdę grę 2 razy jako Szturmowiec-snajper) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2008 o 17:45, Kerigun napisał:

A czy jak teraz zagram własną postacią to będę mógł poprzednią zagrać od nowa ?? Czy
tylko można grać od wysokiego poziomu co się ostatnio przeszło grę ??


Ee ? Nie rozumiem pytania. Można zacząć nową grę albo nową postacią (czyli od zera) albo zagrać jeszcze raz starą postacią (jeśli ukonczyłeś grę na powiedzmy 45 poziomie, to zaczynając nową grę będziesz miał właśnie ten poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekają, aż przestaniemy o nim pisać, a potem dyskretnie zatuszują sprawę i pozbędą się wszystkich świadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 19:09, lesi81 napisał:

A co z dodatkiem do tej gry przez chwile było głośno i znowu głucha cisza wiadomo coś
?? Zamierzają go wydać


Ostatnią wiadomość jaką znalazłem jest ta znajdująca sie na http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38115&tpage=6
napisana przez konsula 19 sierpnia bodajże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 16:42, Kerigun napisał:

Uwielbiam karabiny
szturmowe i dlatego chciałbym biotyko-żołnierzem bo tam nan dodatkowy atut na karabiny.


Nie ma. A przynajmniej nie przy wyjściowym, musisz najpierw atut odblokować inną postacią. Ja przeszłam grę właśnie Vanguardem i jako podstawową broń miałam shotguny (ale nie narzekam) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 20:45, Qbli napisał:

Na forum BioWare nazywają to już "Garrus Effect" :P
Po prostu przez jakieś niedopatrzenie Garrus nie ma tekstur "twarzy" o wysokiej rozdzielczości.
Możesz ściągnąć TexModa i jakiegoś moda (albo zrobić samemu), bo twórcy nie naprawili
tego błędu w patchu.



Hmm.. ja gram na najwyższych teksturach(Ultra High), rozdzielczości 1280*1024, ale twarz/głowa Garrusa wygląda normalnie. Wyjątek jakiś czy co? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem ME. I cóż mogę powiedzieć, gra jest świetna! Już o tym wcześniej pisałem, ale napiszę jeszcze raz: świetne dialogi, klimat, walki, grafa, muza itd. Bardzo podobała mi się przygoda przeżyta wespół z Komandorem Shepardem i na pewno do nie niedługo powrócę, by po raz kolejny ocalić wszechświat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 21:12, Ufo2 napisał:

> Na forum BioWare nazywają to już "Garrus Effect" :P
> Po prostu przez jakieś niedopatrzenie Garrus nie ma tekstur "twarzy" o wysokiej
rozdzielczości.
> Możesz ściągnąć TexModa i jakiegoś moda (albo zrobić samemu), bo twórcy nie naprawili

> tego błędu w patchu.


Hmm.. ja gram na najwyższych teksturach(Ultra High), rozdzielczości 1280*1024, ale twarz/głowa
Garrusa wygląda normalnie. Wyjątek jakiś czy co? :P

Nie możliwe, włącz sobie tekstury na low i zobacz że głow garrusa się nie zmienia i jest dalej taka nie ostra. Jeśli tego nie widzisz to proponuje zachaczyć o okulistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować