Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

z jednej strony rzeczywiście mass effect przyopomina zręcznościówkę lecz przecież jest całkowicie przesycona rozwijaniem umiejętności i podejmowanie decyzji które maja wpływ na fabułe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 08:56, tlen1235790 napisał:

całkowicie przesycona rozwijaniem umiejętności

te 1.3% do celności jakoś nie pasjonuje mnie. system rozwoju postaci jest maksymalnie uproszczony i nieciekawy.

Dnia 12.10.2008 o 08:56, tlen1235790 napisał:

podejmowanie decyzji które maja wpływ na fabułe

chyba coś pominąłem, oprócz samego końca gry i decyzji co do rady nie pamiętam, żeby jakiekolwiek działania dobre, czy złe miały większy wpływ na fabułę. zresztą poziom fabuły sięga drugorzędnych filmów s-f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 21:45, Karharot napisał:

Wciąż nie pojawił się ani patch ani dodatek do wersji wypuszczonej przez CDP. Nic nie
zapowiada też aby miało to szybko nastąpić:(


Poprawka: nic nie wskazuje by to w ogóle miało się zmienić - nie zdziwiłbym się gdyby patch nie pojawił się dopiero przed premierą "dwójki" gdy gracze będą narzekać, że nie mogę importować postaci z jedynki po patcha nie mają,to może wtedy CDP coś zdziała. A tak to nie ma potrzeby ... >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tu pewien problem - nie jestem pewien czy CDP ma załatwione prawa do dystrybucji ME2, a choć fakt że sprzedażą na terenie Polski być może zajmie się EA jest raczej dobrą informacją to CDP będzie miało w takiej sytuacji kompletnie gdzieś czy postać z ME1 da się przenieść do ME2 czy też nie...

Przy okazji (nareszcie się nadarzyła) - gratuluję awansu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę żenujące - coś jak sprawa z TDU i Hellgate London na oficjalnych forach. Trzymają graczy w niewiedzy, nie wiadomo czy coś się dzieje czy projet umarł, czy ktoś coś wie. Nic to, może kiedyś się dowiemy czy ktoś chciał cokolwiek zrobić w tej sprawie, ale jak na razie musimy zdać się na domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy gra Mass Effect jest faktycznie tak dobra jak wszędzie o niej mówią czy jest przereklamowana???
A i jeszcze jedno na ile czasu gdzieś starczy ta gierka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 10:46, Mati1990 napisał:

Mam pytanko czy gra Mass Effect jest faktycznie tak dobra jak wszędzie o niej mówią czy
jest przereklamowana???
A i jeszcze jedno na ile czasu gdzieś starczy ta gierka???


Jest przereklamowana jako gra cRPG, bo nią zwyczajnie nie jest. Poza tym wychylanie się poza główny wątek fabularny może doprowadzić do ostrego ataku ziewania i wręcz zaśnięcia na klawiaturze z powodu wiejącej zewsząd nudy i ataku klonów po oczach (3/4 gry walczymy z tym samym rodzajem przeciwników..., a wszystkich nie-głównowątkowych układów lokacji jest 2-3, więc prawie ciągle poruszamy się po tych samych miejscach). Jednak i tak uważam, że warto kupić tę grę dla przejścia tylko głównego wątku fabularnego, z rozpędu nawet ze 2-3 razy. Mimo że walczymy prawie ciągle z tymi samymi wrogami, to ich samodzielna eksterminacja daje dużo radochy - samodzielna, bo AI NPC z drużyny to kolejny element gry. Może fabuła nie jest zaskakująca dla oczytanej osoby, a członkowie naszej drużyny nie błyszczą inteligentnymi tekstami, ale wręcz filmowa konstrukcja akcji i umiejętne granie na uczuciach gracza zasługuje na dużą pochwałę dla twórców. Szkoda, że całą resztę położyli...

Jednorazowe przejście gry dla przeciętnego gracza, który zajmie się tylko głównym wątkiem fabularnym (zresztą nic na tym nie tracąc) to około 15-30h gry. Śmiesznie mało jak na "RPG", ale to już chyba znak czasów, że gry robi się tak krótkie. A te szumne tytuły gry roku to chyba tylko z powodu braku konkurencji - cała branża padła na twarz, skoro tak niedopracowane gry jak ME zostają obsypane tyloma nagrodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle że jedynymi grami do którchi można porównać ME są BioShock i Deus Ex. Myśle że ME jest lepszy od obu kandydatów, a zwłaszcza od BioShocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 11:19, v1t4m1n napisał:

Myśle że jedynymi grami do którchi można porównać ME są BioShock i Deus Ex. Myśle że
ME jest lepszy od obu kandydatów, a zwłaszcza od BioShocka.


Do Deus Ex bym nie porównywał, bo nie ma czego, chyba że widzisz gdzieś w ME tę samą swobodę wyboru? Natomiast Bioshock, no to nie jest takie złe porównanie, w końcu obie gry to shootery, tylko w ME jest więcej gadania i te filmowe wstawki. Jednak z drugiej strony ME nie ma tak niepowtarzalnego klimatu jaki można odnaleźć w Bioshock. No i jako shooter Bioshock też wypada lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, ze gra ma wiele wad jest naprawde warta zakupu. Gra sie bardzo przyjemnie, szczegolnie, gdy przechodzac po raz drugi odpuszzamy watki poboczne. Mam nadzieje, ze dwojka bedzie juz duzo bardziej dopracowana. Ostatni raz tak dobrze bawilem sie przy KOTOR 2, wiec uwazam ME za gra na wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 11:19, v1t4m1n napisał:

Myśle że jedynymi grami do którchi można porównać ME są BioShock i Deus Ex. Myśle że
ME jest lepszy od obu kandydatów, a zwłaszcza od BioShocka.


Z tym Deus Exem to bluźnisz chłopcze czemu porównujesz średni tytuł do genialnego dzieła które było naprawdę rewolucyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kim ty jesteś żeby mówić, że moja opinia jest niewłaściwa i błędna? Nie przypominam sobie żeby moim guru był jakiś "Krusty". Ja uważam, że ME jest lepszą grą niż Deus Ex i to ja tak uważam ponieważ grałem w obie i to ja wiem co mi bardziej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja dystrybowana w Polsce jest pozbawiona zabezpieczeń. Kupiłem dawno za 120zł ME i powiem, że za bardzo mnie się ta gra nie podobała... nie przeszedłem, bo jest trochę nudna... :/
Ale do rzeczy: SecuRom podobno instaluje malware na kompie. Czy to zabezpieczenie zastępcze ME nic nie robi i czy w ogóle ma jakieś zabezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersje zachodnie mają SecuROM i jakieś zabezpieczenie wymagające płyty w napędzie. Trochę kicha, bo 3 aktywacje (zmiany sterowników, zamiana miejsc RAMu itp.) i koniec z graniem. Podobno pomoc techniczna EA niezbyt kwapi się reaktywacjami aktywacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 14:49, Karharot napisał:

Wersja od CDP wymaga podczas gry obecności DVD w napędzie, to jest zabezpieczenie zastosowane
zamiast tego które było użyte w innych wersjach.

Acha, bo właśnie tak jest. Muszę płytę wsadzić do napędu, aby pograć. Ale nic nie instaluje na dysku twardym to zabezpieczenie? W wielu grach tak jest, ale wolę się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest normalne typu "cdcheck" (nie pamiętam jak to się fachowo nazywa:)). Wystarczy włożyć przy uruchamianiu, po uruchomieniu chyba można nawet wyjąć. Poza tym to nie StarForce że Ci syf jakiś na dysku umieszcza, tutaj nic takiego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie - głupia sprawa. Zainstalowałem grę na innym dysku niż systemowy, przeinstalowałem system i straciłem save''y z gry. Totalnie o tym zapomniałem ( zapisy przechowywane są na partycji systemowej ).
W sumie, nie jestem daleko w fabule, ale mimo wszystko, trochę szkoda mi spędzonego czasu przy grze.
Posiadałem Żołnierza na 26 lvl... jeśli ktoś z was ma cosik podobnego, bardzo bym prosił o pliczek z savem. Dzięki wielkie z góry.

dapispl@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 09:41, v1t4m1n napisał:

Kim ty jesteś żeby mówić, że moja opinia jest niewłaściwa i błędna? Nie przypominam
sobie żeby moim guru był jakiś "Krusty". Ja uważam, że ME jest lepszą grą niż
Deus Ex i to ja tak uważam ponieważ grałem w obie i to ja wiem co mi
bardziej pasuje.


Bo ty chłopcze porównujesz grę udającą crpg do prawdziwego crpg, jakbyś wspomniał tylko o Bioshocku to by nie byłoby sprawy bo tam te szumnie zapowiadane elementy rpg to jeszcze większa kpina niż w ME.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować