Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Mało RPG? RPG to nie tylko masa przedmiotów i sprzętu. W ME akcja i walka nie są żywcem wyjęte z RPG, ale przecież handel i dialogi jak najbardziej. A szczególnie tych drugich jest w ME niemożebnie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 09:48, michal_w napisał:

>


Wynikało by z tego, że w ME2, będziemy musieli ponownie grać komandorem Shepardem, nuuuda.


To przecież oczywiste, że w ME2 wcielimy sie w Sheparda

Dnia 07.10.2008 o 09:48, michal_w napisał:

# Graczowi będzie towarzyszyć od 2 do 5 postaci – gracz decydować będzie ile.

Przy prawie nieistniejącej AI wydawanie rozkazów 2 było wystarczająco upierdliwe, przy
5 to będzie koszmar.



Ja tam im nigdy rozkazów nie wydawałem i se dałem rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 15:03, Ecko09 napisał:

Ja tam im nigdy rozkazów nie wydawałem i se dałem rade...


Ja tak samo. Za dowodzienie brałem się tylko w wyjątkowych sytuacjach. Jak dla mnie podwładni radzili sobie bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 16:17, maciekstaar napisał:

> Ja tam im nigdy rozkazów nie wydawałem i se dałem rade...

Ja tak samo. Za dowodzienie brałem się tylko w wyjątkowych sytuacjach. Jak dla mnie podwładni
radzili sobie bardzo dobrze.


No, sztuczna inteligencja naszych bohaterów, jest na wysokim poziomie. Jednak gdy sie gra klasą ala Szpieg, albo biotyk, t nie fajnie jest być na froncie. Dlatego czasem przydatne jest wydawanie rozkazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 16:20, trutututu napisał:

No, sztuczna inteligencja naszych bohaterów, jest na wysokim poziomie. Jednak gdy sie
gra klasą ala Szpieg, albo biotyk, t nie fajnie jest być na froncie. Dlatego czasem przydatne
jest wydawanie rozkazów.



Z tym Szpiegiem to bym nie przesadzał :) Jeśli rozwiniesz sobie snajperkę to potem spokojnie możesz być na pierwszej linii i zdejmować cele jeden po drugim :) Wydawanie rozkazów jest zupełnie zbędne :) Mnie się w ten sposób grało wyśmienicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2008 o 16:31, Phobos_s napisał:

Z tym Szpiegiem to bym nie przesadzał :) Jeśli rozwiniesz sobie snajperkę to potem spokojnie
możesz być na pierwszej linii i zdejmować cele jeden po drugim :) Wydawanie rozkazów
jest zupełnie zbędne :) Mnie się w ten sposób grało wyśmienicie :)


Tak. tylko, ze jak wrogów masz 5 metrów przed sobą, to co zdziałasz snajperką? :) Najwyżej popykasz z pistoletu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 16:53, trutututu napisał:

Tak. tylko, ze jak wrogów masz 5 metrów przed sobą, to co zdziałasz snajperką? :) Najwyżej
popykasz z pistoletu.


Ja miałem odblokowany karabin szturmowy więc nie miałem tego problemu :) Z pistoletem biegałem tylko na Eden Prime :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem grać żołnierzem i odblokować karabiny szturmowe... i chyba to zrobię, ale tylko dla samego achievementu. Z odległości, z której położyłbym wroga dwoma strzałami z shotguna, karabinem muszę ładować do przegrzania. A rozrzut robi się okropny po pierwszych 5 strzałach... Może to jak z celnością snajperek, ale to można samemu opanować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozwiniesz na maksa umiejętność używania karabinów szturmowych i zdobędziesz karabin o przyzwoitej celności (wszystkie początkowe mają celność 1 ale później zdobędziesz i takie które będą miały ponad 70) to będziesz mógł strzelać ciągłą serią bez żadnego zwiększenia rozrzutu (czyli z punktową celnością będziesz mógł walić na niemal takie same odległości jak w przypadku snajperki). Tak samo jest z przegrzewaniem się broni - jeśli zdobędziesz np. HMWA VII lub X generacji i zmodyfikujesz go poprzez dodanie 2x Frictionless Materials X to karabin nie będzie się przegrzewał nawet podczas nieprzerwanej parominutowej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zwykle trzeba najpierw czekać, męczyć się ze słabą bronią, a potem już z górki ;)
Chociaż ze strzelbami aż tak nie odczuwałem początków gry... ale co tam, jutro albo w weekend najpierw dobiję to 150 a potem wezmę, sobie, bo ja wiem, Adepta z karabinami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 18:49, Qbli napisał:

Czyli jak zwykle trzeba najpierw czekać, męczyć się ze słabą bronią, a potem już z górki
;)
Chociaż ze strzelbami aż tak nie odczuwałem początków gry... ale co tam, jutro albo w
weekend najpierw dobiję to 150 a potem wezmę, sobie, bo ja wiem, Adepta z karabinami
:P


No ja pierwszy raz grałem żołnierzem i chciałem na drugi raz dla adepta odblokować karabiny szturmowe, ale nie udało mi sie :/ trudno, będę sie męczył z pistoletem najwyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

SPOILER
Gdy docieram na Ilos do przekaźnika masy i wjeżdżam w niego mako pojawia się ekran wczytywania, potem jakiś hologram zaczyna coś mówić i... po sekundzie gra wychodzi do windowsa. Za każdym razem tak samo.
KONIEC SPOILERA
Ktoś może mi pomóc? Strasznie mnie irytuje, jak za każdym razem nastawiam się, że wreszcie poznam zakończenie, a tu znowu to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wygląda jakby gra miała problem z załadowaniem jakiegoś elementu. Nie zetknąłem się z czymś takim ale zobacz czy przeinstalowanie gry temu nie zaradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff... udało mi się odblokować karabiny (ciekawe, ze snajperkami poszło o wiele szybciej i łatwiej...). Teraz spędzę jakąś godzinę nad tworzeniem nowej postaci (w menu twarz wygląda dobrze, ale w grze się trochę "rozłazi") i spróbuję nowej taktyki :)

PS. Wiem, czemu ze snajperkami było łatwiej - teraz grałem na Twardzielu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 22:16, v1t4m1n napisał:

Czy jest mało szczegółowy? Mam nadzieje że czytałeś kodeks i ksiązki przed takimi wnioskami...


Czy muszę mówić, że dla mnie "szczegółowy świat" nie oznacza "szczegółowo wszystko opisane w plikach tekstowych", jeno "wprowadzanie tych szczegółów w życie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Grę po zakupie odłożyłem na półkę, bo wcześniej kupiłem skończyłem i posiadam wersje z Xboxa360. Minęło sporo czasu myślę sobie pewnie już wszystko posprzątane w temacie PC patcha i dodatku ? Szukam i nie mogę nigdzie znaleźć. Więc mam pytanie czy do dnia dzisiejszego nie ma ani patcha ani dodatku PL ?
Bo jeśli tak to CDP naprawdę zaskakuje mnie swoim podejściem jako wydawca

Pozdrawiam
Alek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 19:37, Karharot napisał:

Hmm, wygląda jakby gra miała problem z załadowaniem jakiegoś elementu. Nie zetknąłem
się z czymś takim ale zobacz czy przeinstalowanie gry temu nie zaradzi.


Niestety przeinstalowanie nie pomogło. Zastanawiam się, bo ostatnio zmieniałem kartę graficzną. Sam się na tym nie bardzo znam, ale dowiedziałem się, że jeżeli komputer będzie się wieszać mam kupić lepszy zasilacz. To prawda, że podczas wczytywania gry czasem się wieszała, ale nie wiem czy ma to coś wspólnego z obecnym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 20:49, Jave napisał:


Czy muszę mówić, że dla mnie "szczegółowy świat" nie oznacza "szczegółowo wszystko opisane
w plikach tekstowych", jeno "wprowadzanie tych szczegółów w życie"?


To podaj przykłady tego co nie było "wprowadzone w życie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 11:51, kozioł1990 napisał:

Mass Effect to przecież jest RPG :D

już bardziej rpg jest seria gta:-) dla mnie ME to zręcznościowa strzelanka z fabułą i uproszczonym systemem rozwoju postaci.niewiele tam zależy od ciebie. twoje decyzje nie mają większego wpływu na fabułę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować