Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Koniec ery noży w grach?

83 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2008 o 13:24, KrzysztofMarek napisał:

A czy przypadkiem dłuto, albo zwykły śrubokręt, nie nadaje się do zabijania równie dobrze jak
nóż?

Działa to tak, że każde takie narzędzie nie będące narzędziem pracy w miejscu pracy jest uznawane za potencjalne zagrożenie przez policję.

Dnia 15.01.2008 o 13:24, KrzysztofMarek napisał:

Zamiast bejsbola kij hokejowy albo, trochę później, golfowy. No, tego tamtejsze "elyty" już nie przełkną. Kij
golfowy!? Jak tak można, to nie po dzentelmeńsku!

Strzały do łuku lub baseball trudniej ukryć niż nóż ;) Poza tym przez policję są traktowane tak samo, a dżentelmenów z kijami golfowymi się na ulicach nie uświadczy ;) Kwestią najważniejszą jest to, jak łatwo jest nóż schować i użyć w zatłoczonym miejscu, do tego dochodzi całe to szaleństwo terrorystyczno-antyterrorystyczne.
O ile w Polsce można się spokojnie przejść po ulicy z karabinem ASG w torbie (a nawet w pełnym mundurze i replikami w łapach, we czterech spacerować przez Dowództwem Marynarki Wojennej RP w Gdyni o.O !!!), to w Anglii zostaje sie za to zatrzymanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze problem nie tkwi w bochaterach ktorzy maja noze w dloaniach albo inna bron palna tylko ze sprzedawcy nie stosuja sie do kategori wiekowej np. sprzedaja gre dwunastolatkowi na ktorej opakowaniu jest +18 albo jeszcze mlodszemu dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast noża producenci gier mogą wręczać swoim postaciom gumowe dildo albo kazać rozdawać mandaty za bycie po złej stronie barykady. To chyba najbardziej pokojowe rozwiązania bo już tonfa czy paralizator mogą okazać się groźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 13:46, Rusell napisał:

To z czym będzie sie biegac na sprincie? Z młotkiem? :/ Masakra, nie wyobrazam sobie BFow bez
nozy

Tak jak ja CS''a bez walki na kosy... :O

W sumie, to te noże można jakoś zastąpić, tylko w niektórych tytułach, np. w Half-Life mamy łom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam jak politycy mówią o rzeczach o których pojęcia nie mają. Ciekawe w ile gier grał ( o przejście nawet nie pytam ) pan premier że uważa iż ma prawo wypowiadać się na ten temat.
Co do przemocy, to czemu ograniczać się do gier ? Przecież noże ( lub inne "niebezpieczne" narzędzia ) może spotkać w telewizji, książkach lub komiksach. Może wszędzie zabronimy używania tego groźnego narzędzia zbrodni ( używanego również w kuchni :)). Gry będą tylko logiczne lub sportowe ( bez fauli ), w tv będą tylko filmy przyrodnicze i naukowe a książki i komiksy będą przesiąknięte miłością i dobrocią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 13:40, Graffis napisał:

> ?.../ > O ile w Polsce można się spokojnie przejść po ulicy z karabinem ASG w torbie (a nawet w pełnym
mundurze i replikami w łapach, we czterech spacerować przez Dowództwem Marynarki Wojennej RP
w Gdyni o.O !!!), to w Anglii zostaje sie za to zatrzymanym.

Dobrze, że żyję w Polsce. Wbrew temu, co wielu sądzi, jesteśmy jeszcze oazą wolności w porównaniu do wielu "rozwiniętych" krajów. Mam nadzieję, że jako społeczeństwo nie dmy sterroryzować się straszakiem tolerancji, poprawności politycznej i "postępu"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest normalny umysłowo/psychicznie to umie oddzielić świat wirtualny od realnego i w pełni je rozróżnia. Ale łatwiej zwalić jest na coś innego - gry itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie powinno sie cenzurować gier tylko przestrzegać ograniczeń wiekowych.. to rola sprzedawców gier, rodziców oraz dzieci ( tak, bo to w ich interesie powinno być by nie tykać czegoś co dla nich zabronione ) które ( niestety ) tylko piep... to nie wina gier, to nie wina gier. ile takich komentarzy pochodzi od osób poniżej 18 roku życia na chociażby tej stronie to nie wiem, ale jestem pewien że ze świecą szukać dzieciaka który nie usiądzie do dajmy na to GTA, CSSa czy Manhunta z powodów ograniczeń wiekowych, wiadomo że zakazane kusi i dręczy by złamać zasady ogólnie panujące. śmiać mi sie chce z takich ludzi, są niedojrzali i pyszni.. nie mają za grosz rozumu jeśli uważają że sceny przemocy w młodym wieku nie wpływają negatywnie na ich psychike. i nie kadźcie mi tu małolaty że nie mam racji, bo za dużo w życiu już widziałem, a wy dopiero poznajecie świat i zasady na nim panujące.. chcecie wszystko zniszczyć tylko dlatego że dorośli mogą chodzić do kina czy grać w gry dla dorosłych, a wy nie?? przecież to dla dorosłych powstają takie czy inne obrazy!! MAŁOLATOM WARA OD PRZEMOCY!!!!!!!!!!!!!!!! ..i to dla ich ( was ) dobra. jeśli ktoś nie rozumie tego co napisałem, albo sie nie zgadza to znaczyć może że jego psychika jeszcze nie ogarnia tego problemu.. znaczy, albo dzieciak albo debil!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co na to gracze ET i CS?
W sumie to chyba najmniej brutalna broń w grach (chyba tylko w Manhunt była bardzo brutalnie zobrazowana), niedługo zakażą materiałów wybuchowych, broni palnej i pozostałej broni białej. Ciekawe jak to rozwiążą np. w Tenchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli w grach miało by nie być noży, a same gry miały by mieć zredukowaną przemoc, bo to źle wpływa na społeczeństwo to winno się także zabronić tego samego w filmach, serialach i wiadomościach.
Ale nie bo to za duży biznes jest, komuś najwyraźniej przeszkadza to że Gry w ogóle, stają się równie potężnym medium jak np telewizja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...dlatego też Riddick używał m.in. śrubokrętu. ;)

A tak serio, to najpier zabronią noży, później pistoletów, a na końcu mieczy i dżid. Ech, co oni jeszcze wymyślą...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hameryakńce mają tego adwokacine a angole premiera.
I teraz widać na czym świat stoi skoro politykiery zajmują się takimi pierdołami, zamiast tym czym naprawdę powinni się zająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować