Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2010 o 13:57, Adtrix napisał:

Witam!
Posiadam router Linksys WRT120N i szukam do niego jakiegos custom firmware (jezeli istnieja),
najlepiej tomato.

Spróbuj tomato, możliwe, ale bez gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 16:10, blacklio2 napisał:

> Nad jedną z lampek pisze ADSL, nie wiem nie znam się na tym
Na czym ta lampka się znajduje?

Jeśli masz gniazdko telefoniczne w routerze to masz taki modem, w przeciwnym razie nic
z tego


Jest 2 diody. Nad jedną pisze USB a nad 2 ADSL. Na naklejce pod spodem pisze modem ADSL więc chyba to taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam spory problem. Ktoś włamał mi się do routera i zmienił hasło i nazwę sieci (nie będę cytował bo dostał bym bana xd). Reset routera nie zmienia hasła i loginu na domyślny (admin, 1234). Nie wiem co mam robić. Stacjonarny z którego piszę podłączyłem fizycznie kablem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 15:52, ja33no napisał:

Witam, mam spory problem. Ktoś włamał mi się do routera i zmienił hasło i nazwę sieci
(nie będę cytował bo dostał bym bana xd). Reset routera nie zmienia hasła i loginu na
domyślny (admin, 1234). Nie wiem co mam robić. Stacjonarny z którego piszę podłączyłem
fizycznie kablem...

Hasło dostępu do konfiguracji routera też zmienił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką pomoc :). Zapomniałem o twardym resecie (10 sek.) ;P. Teraz zabezpieczyłem sobie sieć nowym hasłem oraz tylko z mojego adresu fizycznego można zmieniać ustawienia routera. To powinno zapobiec kolejnym wygłupom sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam troche ostatnio problemy z routerem (?) Linksys WAG54GP2. W poznych godzinach (tak po 22 mniej wiecej) czesto gubie polaczenie, najczesciej na kilka sekund, oraz predkosc downloadu i uploadu spada drastycznie (kilkukrotnie), mam tak mnie wiecej od 2-3 tygodni, resety routera i inne ustawienia nie rozwiazuja problemu.

Mam tez drugi problem, ostatnio jak gram po Sieci np. w TF2 i mam ping w okolicach 40-80, gra potrafi co jakies 2 minuty (czasem czesciej, czasem rzadziej) lapac lagi na kilka sekund, mimo niskiego pingu (przez to ma gorsze k:d :P).

Piszcie jak macie jakies pomysly, aha moj ISP to TP, predkosc ponoc 2Mbps (w rzeczywistosci jakies ~1,3 - 1,4) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 18:09, kuba9876543210 napisał:

Mam troche ostatnio problemy z routerem (?) Linksys WAG54GP2. W poznych godzinach (tak
po 22 mniej wiecej) czesto gubie polaczenie, najczesciej na kilka sekund, oraz predkosc
downloadu i uploadu spada drastycznie (kilkukrotnie), mam tak mnie wiecej od 2-3 tygodni,
resety routera i inne ustawienia nie rozwiazuja problemu.

Mam tez drugi problem, ostatnio jak gram po Sieci np. w TF2 i mam ping w okolicach 40-80,
gra potrafi co jakies 2 minuty (czasem czesciej, czasem rzadziej) lapac lagi na kilka
sekund, mimo niskiego pingu (przez to ma gorsze k:d :P).

Piszcie jak macie jakies pomysly, aha moj ISP to TP, predkosc ponoc 2Mbps (w rzeczywistosci
jakies ~1,3 - 1,4) :P

Podaj SNR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 20:08, kuba9876543210 napisał:

Upstream i downstream margin to bedzie to? To pierwsze ma teraz 9db, ale wczesniej (godzine
temu) mialo wartosc chyba 7-cyfrowa, drugie 8db.

Może zrób zrzut ze wszystkimi parametrami. Na pewno decybele, ale czasami różne się stosuje nazwy. Jednak już widać, że parametry są raczej słabe. Jeśli wcześniej tego nie było, to zadzwoń na infolinię. TP raczej nie powinno robić problemu i to sprawdzą, może coś naprawią na linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Innych wartosci z decybelami procz tych dwoch nie bylo. Jutro ide z tym + wyniki kilku speedtestow ze strony TP z tego miesiacua i bede sie pytal dlaczego mam te problemy i kiedy to naprawia. Wczoraj akurat w 2h tylko dwa raza mi przycielo, dzisiaj dobrze jest ogolem (choc raz na przez 10 min spadl mi koszmarnie download), ale znajac zycie wtedy kiedy bede najbardziej Internetu potrzebowal to nie bede go miec, albo bedzie predkosc 5KB/s jak na poczatku miesiaca mialem :D
Szkoda tylko, ze Dialog nie chce do mnie linii podciagnac (20-30m), moze byloby lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 22:58, kuba9876543210 napisał:

Innych wartosci z decybelami procz tych dwoch nie bylo. Jutro ide z tym + wyniki kilku
speedtestow ze strony TP z tego miesiacua i bede sie pytal dlaczego mam te problemy i
kiedy to naprawia. Wczoraj akurat w 2h tylko dwa raza mi przycielo, dzisiaj dobrze jest
ogolem (choc raz na przez 10 min spadl mi koszmarnie download), ale znajac zycie wtedy
kiedy bede najbardziej Internetu potrzebowal to nie bede go miec, albo bedzie predkosc
5KB/s jak na poczatku miesiaca mialem :D
Szkoda tylko, ze Dialog nie chce do mnie linii podciagnac (20-30m), moze byloby lepiej.

1. Dialog to Netia. Netia w tej chwili jest jedynie pasożytem żerującym na TPSA i nic nie inwestuje. NAwet 1m kabla nie pociągną.
2. Tak jak powiedziałem, parametry masz słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 13:15, xD_ominik napisał:

Dostałem od netii router za 1zl. Czy muszę mieć kartę sieciową ethhernet albo kartę
wi fi
czy sam router wystarczy aby korzystać z niego?

Musisz mieć w kompie coś, co odbierze sygnał przesyłany przez router. Tak więc albo bezprzewodowa karta sieciowa, albo przewodowa na kabel ethernet. Ta druga jest zintegrowana z praktycznie każdym kompem dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 13:15, xD_ominik napisał:

Dostałem od netii router za 1zl. Czy muszę mieć kartę sieciową ethhernet albo kartę
wi fi
czy sam router wystarczy aby korzystać z niego?

Tak jak szypek mówi. Ale ja nie o tym. Który to? Asmax?
Michal_Raven
Kup sobie linksysa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się