Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Ok, strona już działa. Czy to mój problem był czy nie- nie wnikam, ale się naprawiło :)
I mam tam do wyboru:
Interface Setup, Advanced Setup, Acces Managment, Maintenace. Jakby mnie mógł ktoś pokierować który z tych działów wybieramy i możemy iść krok dalej- w każdym jest kilka poddziałów :) Domieszka j. angielskiego+ j. informatycznego mnie dobija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 20:39, Radekl2 napisał:

Ok, strona już działa. Czy to mój problem był czy nie- nie wnikam, ale się naprawiło
:)
I mam tam do wyboru:
Interface Setup, Advanced Setup, Acces Managment, Maintenace. Jakby mnie mógł ktoś pokierować
który z tych działów wybieramy i możemy iść krok dalej- w każdym jest kilka poddziałów
:) Domieszka j. angielskiego+ j. informatycznego mnie dobija...


Najlepiej będzie jeśli podasz nam screeny każdego z ekranów oraz jaki masz router. Bo jak na razie mogę obstawiać 1 albo 2 opcję z podanych przez Ciebie, ostatnia na pewno odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to Edimax AR-7084gA.
Masz wycinki menu jakie tam jest. Może coś Ci pomogą te dziwne litery i liczby obok siebie...
Z moich przelotnych obserwacji jest pole do wpisania czegoś w Acces Managment- DDNS. Jeśli byś się w tym odszukał to proszę Ci napisz mi gdzie i co wpisać, i jak to wypłynie na łączenie się z Internetem.
Z góry dzięki :)

20120106211738

20120106211804

20120106211827

20120106211850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że będzie to Interface Setup - Wireless. Pokaż co tam więcej jest (dane, jeśli jakieś tam są, czy numery, możesz zamazać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 10:23, Radekl2 napisał:

Proszę bardzo. Zamazałem wszystkie numerki, bo nie wiem co to jest i w jakim celu ma
służyć :)


Twój router również obsługuje WPA2-PSK i ten proponuję włączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czym to się różni?
Jeśli aktywuję WPA-PSK lub ten WPA2-PSK to przy próbie połączenia z Internetem wyskoczy mi okienko, żeby wpisać hasło i tyle? Muszę się upewnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 12:41, Radekl2 napisał:

A czym to się różni?
Jeśli aktywuję WPA-PSK lub ten WPA2-PSK to przy próbie połączenia z Internetem wyskoczy
mi okienko, żeby wpisać hasło i tyle? Muszę się upewnić :)


Kłania się instrukacja obsługi producenta strona 51 i dalej :)
Na stronie 53 masz wyjaśnione :
"Gdy wybrany jest „WPA2-PSK”, prosimy o wybranie metody enkrypcji i wprowadzenie 8-63 znaków, jako „Pre-Shared Key” /Klawisz współdzielny/."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że nie wiem gdzie ma instrukcję i idę na łatwiznę pytając Was :)
Zresztą- pisałem, nie znam się na tym, a moje wspomnienia z instrukcjami wszelkiego typu są takie, że ciężko coś tam zrozumieć. Pisze na forum, bo tu są zwyczajni ludzie, którzy wyjaśnią prostym językiem :)
Przytoczyłeś fragment instrukcji i sprawdziła się moja teoria... Rozumiem 20%, coś o wprowadzeniu hasła, ale co oo robi i jak to już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 13:15, blacklio2 napisał:

„Pre-Shared Key” /Klawisz współdzielny/."


O_o Jezus Maria, kto to tak przetłumaczył?

@Radekl2
Skoro tobie nie chce się nawet szukać instrukcji (chociażby w necie, bo jest pewnie wersja elektroniczna), to niby czemu komuś miałoby się chcieć tobie to wszystko tłumaczyć? Ustawienie szyfrowania w wifi to jedna z najprostszych rzeczy, tym bardziej jeśli ma się dostęp do neta i można przeczytać choć kilka z miliona poradników jak to zrobić i o co w tym chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest całkowicie inaczej. Uwierz mi, że starałem się robić zgodnie z poleceniami jednego z tych "miliona poradników" i się poddałem. Jeśli dla Ciebie jest to prosta sprawa to mogę tylko zazdrościć, ale ja mam po prostu przeczucie, że coś zepsuję i potem będę musiał szukać ludzi którzy się na tym znają. Chciałem sobie po prostu tego zaoszczędzić.
Pisałem tutaj, bo wolę zrobić to z żywymi ludźmi, którzy będą potrafili pomóc mi w sposób prosty- nie chciałem kopiowanych formułek z Internetu/instrukcji, bo jak napisałeś sam to mogę znaleźć. Chciałem po prostu, żeby mi ktoś po ludzku (jak głupiemu) wytłumaczył co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to wyjaśniamy zdanie:

"Gdy wybrany jest „WPA2-PSK”,

WPA2-PSK - metoda szyfrowania więcej informacji nie potrzebujesz może poza taką że jest lepsza od WPA-PSK

prosimy o wybranie metody enkrypcj

enkrypcja - kodowanie, kłania się słownik języka polskiego wybierz TKIP czy jakoś tak ewentualnie daj screena jakie masz opcje

i i wprowadzenie 8-63 znaków, jako „Pre-Shared Key” /Klawisz współdzielny/."

A to tłumaczył idiota Pre-Shared key to inaczej hasło do sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już akurat wiedziałem, a dalej nie mam odpowiedzi na ostatnie pytanie, które zadałem i którego mi brakowało do szczęścia.
Czy po tych działaniach przy próbie połączenia z Internetem (czy to za komputera, czy z laptopa) wystarczy wpisać ustalone hasło? Czy może coś w samym komputerze trzeba będzie zmieniać?
Trochę tu chyba nie rozumiemy, może ja źle pytam, ale krążymy cały czas wokół tej samej rzeczy, kiedy ja chciałbym iść krok dalej :)
Dzięki.

EDIT: Do wyboru jest TKIP oraz AES.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na XP (na nim jestem ale mam internet z routera po kablu), ale na Vistach, po wpisaniu hasła (nic więcej nie trzeba ustawiać) wystarczy kliknąć aby system zapamiętał hasło i będzie się automatycznie łączył z siecią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwała niech Ci będzie. Takiej odpowiedzi oczekiwałem. Biorę się do roboty i jak nic już tutaj do poniedziałku nie napisze to znaczy, że mi nie wyszło. :)
Dzięki wszystkim (nawet tym zniecierpliwionym) za pomoc i jeszcze raz napiszę- wybrałem taką formę zabezpieczania, a nie pracę z poradnikiem/instrukcją świadomie. Nie z lenistwa- liczyłem, że sprawniej i dokładniej pójdzie.

EDIT: Działa. Teraz to wydaje się, aż banalne, więc rozumiem dlaczego macie mnie za durnia... No, ale ja nie lubię robić czegoś na czym się zwyczajnie nie znam.

Jeszcze raz wielkie dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, mam podłączony router do komputera windows 7 WNR1000 i, widzi tylko połączenie sieciowe a nie sam router jako urządzenie czemu ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 19:54, Airandill napisał:

Witam mam pytanie, mam podłączony router do komputera windows 7 WNR1000 i, widzi tylko
połączenie sieciowe a nie sam router jako urządzenie czemu ?.

A do czego Ci on w kompie potrzebny, konfigurujesz i tak przez stronę www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 20:00, blacklio2 napisał:

> Witam mam pytanie, mam podłączony router do komputera windows 7 WNR1000 i, widzi
tylko
> połączenie sieciowe a nie sam router jako urządzenie czemu ?.
A do czego Ci on w kompie potrzebny, konfigurujesz i tak przez stronę www.


Po prostu mnie to ciekawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się