Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

KDE pod systemy Windows i OS-X

39 postów w tym temacie

Fajnie ^^ Lubię takie odskoki od realnego wyglądy Windy, sam mam przerobionego XP na MacOSX :P

Wszystko pięknie, tylko nie wiadomo, kto mógłby chcieć z tego korzystać. Przecież zarówno Windows, jak i Mac OS-X mają całkiem dobre środowiska graficzne. Ale trzeba przyznać, że technologia, która taki port umożliwia, zasługuje na uznanie.

ehh... Mac ma dobre środowisko graficzne, ale moim zdaniem Windows może się schować... Vista może jeszcze jakoś, ale reszta jest be :P Bez urazy, ale o ile inne są bogate to Xp jest ubogi i ostro mi się już przejadł, dobrze że takie projekty trwają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komentarz autora newsa jest bez sensu. Pod Linuxa mam kilka dobrych środowisk graficznych i mogę używać którego chcę. Zresztą już jakiś czas temu spotkałem się np. z używaniem fluxboxa pod Windowsem. Plasma zapowiada się bardzo ciekawie (wypróbować nie miałem okazji) i na pewno jest lepsza od nieudanych widżetów Visty, do których w dodatku potrzeba Visty. Ja zapewne zainstaluje KDE na windowsa kiedy wyjdzie jakieś stabilne KDE 4.1 czy 4.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zorza, jak to kto by chcial korzystac z takiego srodowiska?

wielu uzytkownikow windows przed-vistowych ma standardowy wyglad systemu, a ten na pewno sie juz przejadl nie jednej osobie. a wyglad kubuntu mnie szczerze mowiac przekonuje, choc niestety brakuje troche im (linuxom) do spelnienia moich oczekiwan - dx itp.;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 17:15, kjubus napisał:

zorza, jak to kto by chcial korzystac z takiego srodowiska?

wielu uzytkownikow windows przed-vistowych ma standardowy wyglad systemu, a ten na pewno sie
juz przejadl nie jednej osobie. a wyglad kubuntu mnie szczerze mowiac przekonuje, choc niestety
brakuje troche im (linuxom) do spelnienia moich oczekiwan - dx itp.;P

To albo masz sprzęt nieprzyjazny Linuxowi (ja taki niestety mam na laptopie i akceleracji 3D nie uzyskam takiej aby normalnie użytkować i grać) albo jesteś kilka lat w tyle z informacjami. Bardzo wiele gier windowsowych (zdecydowana większość nowych) świetnie chodzi pod Linuxa. Często nawet szybciej niż pod windą. Wystarczy darmowy Wine, który jest od jakiegoś czasu lepszy od Cedegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno słowo: AmaroK.
Najlepszy player, jaki ludzkość stworzyła. Nareszcie pod Windows.
A jeśli do tego dostaję jeszcze całe KDE - cóż, od przybytku głowa nie boli. Chociaż akurat kierunek, jaki obrał KDE 4.0 niezbyt mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 17:17, Geek with AS napisał:

to tylko nakładka graficzna jak się nie mylę ?

KDE to manager okien. Podejrzewam że w wersji windowsowej zastępuje on explorer.exe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, ale nie wiem czy trafny - raz, że jak już autor wspomniał można samemu modyfikować odpowiednio Windowsa, a dwa to to, że aplikacje (te darmowe OpenOffice, etc.) mogą wyprzeć aplikacje komercyjne - dla nas dobrze - może przyczyni się to w jakimś stopniu do zmniejszenia piractwa, ale może to niekorzystnie wpłynąć na Microsoft.

Ot. takie jest moje zdanie. Obecnie używam Linuksa i moim zdaniem Windows nie jest potrzebny - nie dot. graczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wygląd wyglądem, a na screnie wypatrzyłem np wirtualne pulpity coś czego windows niema, a jest bardzo przydatne (przynajmniej w wersji Linuksowej). Co prawda microsoft udostępnia(ł) (niewiem czy nadal jest rozwijany i udostępniany) program do takowych, ale w wersji znanej przezemnie posiadał on poważne ograniczenia, np brak możliwości zmiany pulpitu dla już uruchomionego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 17:07, Mr.M napisał:

Fajnie ^^ Lubię takie odskoki od realnego wyglądy Windy, sam mam przerobionego XP na MacOSX
:P

Wszystko pięknie, tylko nie wiadomo, kto mógłby chcieć z tego korzystać. Przecież zarówno
Windows, jak i Mac OS-X mają całkiem dobre środowiska graficzne. Ale trzeba przyznać, że technologia,
która taki port umożliwia, zasługuje na uznanie.


ehh... Mac ma dobre środowisko graficzne, ale moim zdaniem Windows może się schować... Vista
może jeszcze jakoś, ale reszta jest be :P Bez urazy, ale o ile inne są bogate to Xp jest ubogi
i ostro mi się już przejadł, dobrze że takie projekty trwają :P


Nom bardzo fajnie ale ja wiem czy to komuś potrzebne MaC OS X i tak jest najlepszy bardziej to by się mogło windzie przydać

PS: jaki masz plugin na Winde ze pod Mac OSa dałes ? czy osobno tego Leoparda masz pod XPka ?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 17:24, Krejt napisał:

> to tylko nakładka graficzna jak się nie mylę ?
KDE to manager okien. Podejrzewam że w wersji windowsowej zastępuje on explorer.exe.

A jak wygląda ze zużyciem zasobów w oknach wtedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy gadżet. :) Rzeczywiście jedynie Windows Vista dobrze się prezentuje pod względem środowiska graficznego, choć i tak daleko mu do tego z Mac OSów. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować