Zaloguj się, aby obserwować  
Polish_RADA

Wiedźmin - będziesz w to grać?

421 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2007 o 17:22, qn.ik napisał:

Wiesz, myślałem że to oczywiste, że pisałem o pierwszym poście w głównym temacie o grze.

Dla mnie to też oczywiste, ale nie każdy kto trafił na ten temat musi wiedzieć że istnieje inny temat, główny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 17:19, Nathais napisał:

Jednak muszę obronić pana Qnika, bowiem ludzie mają mało cierpliwości, gdy ktoś nie czyta dokładnie
tematów lub nie używa wyszukiwarki wmontowanej w to forum. Pan Qnik miał prawo wybuchnąć gniewiem
i irytacją. A ta mieszanka często jest nazywana brakiem kultury i to błędnie.
Mimo to - cieszę się, że mogłem pomóc. :)


W każdym razie, miałem dużo przygód takich, że spełniałem wymagania sprzętowe, a gra mi i tak szła jak krew z nosa. Wiedźmin na pewno nie będzie tani, więc chce być pewny, że nie wywale kasy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 17:28, Union Pacific napisał:

W każdym razie, miałem dużo przygód takich, że spełniałem wymagania sprzętowe, a gra mi i
tak szła jak krew z nosa. Wiedźmin na pewno nie będzie tani, więc chce być pewny, że nie wywale
kasy w błoto.


Oczywiście. To dość zrozumiałe, ale proszę się nie martwić, gdyż powinno iść, a gdyby jednak działo się odwrotnie - można poprosić o pomoc techniczną na stronie lub zwrócić produkt(?).
Jeśli się zamówiło grę przez gram.pl, rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś powiem coś "bardziej" typowo odpowiadając na pytanie zadane fundamentalnie w temacie :)
Nie zagram w Wiedźmina, przynajmniej w najbliższym czasie. Przede wszystkim nie mam wystarczająco dobrego kompa, jednak to jest kwestia względna- a do gier w których obecnie gram nie potrzebuje lepszego. Więc ( mógłbym zainwestować w kompa, ale zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogę w ten sposób wydać na ciuchy czy też na różne spotkania ze znajomymi: swoją drogą polecam ;] ale to nie o tym mówię...) ten aspekt zostawmy, przejdźmy dalej.
Otóż gram.pl jako że jest to portal CDP, a CDP RED z kolei jest bodajże odziałem właściwego Sidiprojektu ma za zadanie hurtowo informować nas newsami o każdym aspekcie Wiedźmina. Przykład? W momencie pisania tego posta w czytniku RSS (czy też na stronie głównej gram.pl) jest news o Wiedźminie. Owszem, jest to Polska produkcja i może być/będzie hitem. Jednak ilość newsów odpędziła mnie zamiast przyciągnąć, wbrew powszechnej faworyzacji Wiedźmina również przez nas samych (nazywajmy rzeczy po imieniu ;) ) . Tak więc pytanie: Czy jeśli Wiedźmin nie dostanie 10/10 (czy też 100% - skale są różne) we wszystkich poważniejszych pismach/portalach to opłacało się robić taki szum? Bo w moim odczuciu stało się to bardziej marketingowe ( te całe halo wokół tej produkcji) a czy sama gra zaspokoi nasze oczekiwania? Odpowiedź poznacie w najbliższej przyszłości zapewne, ja tym krótkim wywodem (mam nadzieje, że trochę więcej linijek zrekompensuje komentarze w stylu: SPAM!) kończę.
Pozdrawiam wszystkich, którzy zrozumieli co miałem na myśli (to najtrudniejsza rzecz, ja sam czasem siebie nie rozumiem) i w ogóle przeczytali ten post (:P)

PS Ten post nie ma na celu rozpoczęcie dyskusji, owszem możecie odpowiadać ale ja nie zamierzam.
PS 2 Nie mam na celu działanie na niekorzyść CDP wręcz przeciwnie- cały pomysł z Wiedźminem to kawał dobrej roboty, jednak mi nie przypadł do gustu. A o gustach się nie rozmawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 17:31, Nathais napisał:

> W każdym razie, miałem dużo przygód takich, że spełniałem wymagania sprzętowe, a gra
mi i
> tak szła jak krew z nosa. Wiedźmin na pewno nie będzie tani, więc chce być pewny, że nie
wywale
> kasy w błoto.

Oczywiście. To dość zrozumiałe, ale proszę się nie martwić, gdyż powinno iść, a gdyby jednak
działo się odwrotnie - można poprosić o pomoc techniczną na stronie lub zwrócić produkt(?).

Jeśli się zamówiło grę przez gram.pl, rzecz jasna.


Niestety, zwrócić nie można. Można natomiast sprzedać jako używkę (nieużywaną :P) lub na allegro. Zawsze to mniej (dużo mniej) pieniędzy się straci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 17:11, qn.ik napisał:

LUDZIE CZYTAĆ PIERWSZY POST (DO KOŃCA) BO KREW ZALEWA :P Dziękuję za uwagę :P
Co nie zwalnia Cię z obowiązku przeczytania pierwszego, przypiętego postu, prawda? Panie delegacie.


Hm, spora wtopa. Ach, te wymagania względem innych...

@Union Pacific

Pomijając fajny nick (^.^), przed wysłaniem posta mogłeś sprawdzić wymagania, bo Twój komputer całkiem spokojnie bierze te zalecane, a od minimalnych różni się na tyle, że nawet Ty (nic nie sugeruję, sam to powiedziałeś :-)) nie miałbyś z tym problemów.

Żeby nie było ot. Troszkę dziwię się osobom, które zamówiły Wiedźmina przed premierą, bo obawiam się, że wielka pompa, z jaką jest związany, spowoduje spore rozczarowanie - jeśli gra będzie słaba, co w historii się zdarzało. Rozumiem zapał na wypasioną EK, ale na zakup gry poczekam - do czasu recenzji. Wtedy się wyjaśni... wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 17:31, Nathais napisał:

Jeśli się zamówiło grę przez gram.pl, rzecz jasna.


Szczerze mówiąc, nie mam w zwyczaju zamawiać czegoś przez neta, mam do MM niezbyt daleko, ok. 30km więc przeważnie tam kupuje. (Empik 5 sklepów dalej niż hala MM xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2007 o 17:37, DJ Szlafrok napisał:

Żeby nie było ot. Troszkę dziwię się osobom, które zamówiły Wiedźmina przed premierą, bo obawiam
się, że wielka pompa, z jaką jest związany, spowoduje spore rozczarowanie - jeśli gra będzie
słaba, co w historii się zdarzało. Rozumiem zapał na wypasioną EK, ale na zakup gry poczekam
- do czasu recenzji. Wtedy się wyjaśni... wszystko.


I właśnie przez podobne odczucia zamówiłem podstawę, gdyż jestem człowiekiem myślącym w miarę obiektywnie. Lepiej jest kupić grę za 90 złotych, bo tyle mniej więcej wychodzi, niż przepłacać, by się potem okazało, że produkt to kicz.
Druga sprawa - pre-order zamówiłem z racji szybszego ocenienia Wiedźmina i napisania stosownej recenzji ku pomocy innym, tym niezdecydowanym. Parafrazując DJ''a - wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 17:42, Nathais napisał:

Druga sprawa - pre-order zamówiłem z racji szybszego ocenienia Wiedźmina i napisania stosownej
recenzji ku pomocy innym, tym niezdecydowanym. Parafrazując DJ''a - wszystko.


Aaa, to co innego. Bo ja, szary człowieczek, dostępu do takiego czegoś nie miałem... A zawsze lepiej posiadać opinię o PEŁNEJ WERSJI, bo kiedy myślę o Gothicu 3... Na papier słów o frajdzie przelać się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 17:36, qn.ik napisał:

Niestety, zwrócić nie można. Można natomiast sprzedać jako używkę (nieużywaną :P) lub na allegro.
Zawsze to mniej (dużo mniej) pieniędzy się straci.


Hmm czy ja wiem .... zwrócić w ciągu iluś tam dni na pewno można (przynajmniej tak jest z większością produktów).

"Zgodnie z polskim prawem kupujący ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży zawartej na odleglość (np przez internet) w ciągu 10 dni bez podania przyczyny."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 19:09, DJ Szlafrok napisał:

Aaa, to co innego. Bo ja, szary człowieczek, dostępu do takiego czegoś nie miałem... A zawsze
lepiej posiadać opinię o PEŁNEJ WERSJI, bo kiedy myślę o Gothicu 3... Na papier słów o frajdzie
przelać się nie da.


No, widzisz. Wiesz, może nie jestem jakąś znaną osobistością, ale moja recenzja Wiedźmina będzie miała choć minimalny wpływ na czytających i tych, którzy nie mogą podjąć decyzji o kupnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 19:15, lothar-mb napisał:

> Niestety, zwrócić nie można. Można natomiast sprzedać jako używkę (nieużywaną :P) lub
na allegro.
> Zawsze to mniej (dużo mniej) pieniędzy się straci.

Hmm czy ja wiem .... zwrócić w ciągu iluś tam dni na pewno można (przynajmniej tak jest z większością
produktów).

"Zgodnie z polskim prawem kupujący ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży zawartej na odleglość
(np przez internet) w ciągu 10 dni bez podania przyczyny."


A, to co innego. Faktycznie, przez Internet takie prawo przysługuje. Mój błąd.

Dnia 13.10.2007 o 19:15, lothar-mb napisał:

No, widzisz. Wiesz, może nie jestem jakąś znaną osobistością, ale moja recenzja Wiedźmina będzie miała choć > minimalny wpływ na czytających i tych, którzy nie mogą podjąć decyzji o kupnie. :)


Nie będziesz osamotniony w swych działaniach, przypominam, że też planuję recenzję ;)

Poza tym (uwaga, reklama) przypominam też o tym, że mój gramsajt odżył! :D Zapraszam do komentowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2007 o 19:23, Meykan napisał:

Ale wg mnie każdy kto bardzo lubi RPG i jest fanem RPG lub cRPG powinien w tą grę zagrać.


Uważam dokładnie tak samo. To jest pierwsza Polska gra na taką skale a w dodatku wygląda na to ,że będzie to naprawdę bardzo dobry RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 19:25, stasiecki napisał:


> Ale wg mnie każdy kto bardzo lubi RPG i jest fanem RPG lub cRPG powinien w tą grę zagrać.


Uważam dokładnie tak samo. To jest pierwsza Polska gra na taką skale a w dodatku wygląda na
to ,że będzie to naprawdę bardzo dobry RPG.


Nie znalazłem jeszcze, jak dotąd, żadnej negatywnej opinii. Choć nadzieja jest matką głupich, to posiadam ją i pokładam w Wiedźmna. Jeśli nie totalna rewelacja, to przynajmnej dzieło z etykietką "dobrego". Niebawem się przekonamy, drodzy fani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2007 o 20:09, Nathais napisał:

Nie znalazłem jeszcze, jak dotąd, żadnej negatywnej opinii.


A co mamy mówić? :) Każdy wierzy iż gra naprawdę okaże się sukcesem. Ale cóż zobaczy się niebawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 20:28, Łeber napisał:


> Nie znalazłem jeszcze, jak dotąd, żadnej negatywnej opinii.

A co mamy mówić? :) Każdy wierzy iż gra naprawdę okaże się sukcesem. Ale cóż zobaczy się niebawem.


Wszyscy wierzą, bowiem to:
a)Dzieło polskie.
b)Dzieło CDprojektu.
c)Dzieło bazujące na sadze Sapkowskiego.

Co tworzy dość duży, społeczny organizm. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 19:23, Meykan napisał:

Ja na pewno zagram w końcu zamówiłem EK.

Ale wg mnie każdy kto bardzo lubi RPG i jest fanem RPG lub cRPG powinien w tą grę zagrać.


Może i tak, zagrać. Ale kupić - już nie. Przynajmniej przed wydaniem, bo kupowanie kota w worku (jednak wygląda na to, że całkiem tłuściutkiego kotka) dla kogoś, kto kupuje powiedzmy grę na miesiąc jest... niekorzystne.

EDIT:
Oczywiście kto grał w betę (tak?) - dla niego problem nie istnieje. Wtedy tylko - /tak/ - /nie/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 08:43, DJ Szlafrok napisał:

Może i tak, zagrać. Ale kupić - już nie. Przynajmniej przed wydaniem, bo kupowanie kota w worku
(jednak wygląda na to, że całkiem tłuściutkiego kotka) dla kogoś, kto kupuje powiedzmy grę
na miesiąc jest... niekorzystne.

EDIT:
Oczywiście kto grał w betę (tak?) - dla niego problem nie istnieje. Wtedy tylko - /tak/ - /nie/.


Do tego jeszcze dochodzi kwestia, czy ktoś ma możliwości finansowe, by móc sobie pozwolić na takie ryzyko. Ale co racja - każdy fan RPGów na pewno sięgnie po tą pozycję z nadzieją, że znajdzie grę prównywalną do tych najlepszych, klasycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zagram o ile mój gruchot mi na to pozwoli, a grę na podstawie największej polskiej fantastyki i być fanem RPG to wypada mieć. :) Przynajmniej ja tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować